انتقاد شدید رییس جمهور آلمان از قدرت‌های جهانی در کنفرانس مونیخ 


فرانک- والتر اشتاین مایر رییس جمهور آلمان با متهم کردن چین، روسیه و آمریکا به افزایش بی‌ثباتی در جهان در مورد خطرات ناشی از یک رقابت جدید میان «ابرقدرت‌ها» و مسابقه تسلیحات هسته‌ای هشدار داد.

به گزارش راديو فردا، رییس جمهور آلمان این سخنان را روز جمعه ۲۵ بهمن در مراسم گشایش کنفرانس مونیخ ایراد کرد.

ده‌ها نفر از رهبران و دیپلمات‌های ارشد جهان از جمله رییس جمهور فرانسه، نخست وزیر کانادا و دبیرکل ناتو قرار است در این کنفرانس امنیتی که هر ساله از سال ۱۹۶۳ در مونیخ برگزار می شود، سخنرانی کنند.

اشتاین مایر در سخنرانی افتتاحیه همایش گفت: «روسیه استفاده از نیروی نظامی و تغییر مرزهای اروپا به شیوه خشونت‌آمیز را باری دیگر به یک سیاست بدل کرده است.»

وی افزود: «چین قوانین بین المللی را به صورت دلخواه و فقط زمانی که با منافع آن کشور مغایرت ندارد، می‌پذیرد... و آمریکا، نزدیکترین متحد ما با دولت فعلی ایده یک جامعه بین المللی را رد می‌کند.»

رییس جمهور آلمان با اشاره به شعار «عظمت را به آمریکا بازمی‌گردانیم» که یکی از شعارهای اصلی کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ است، گفت: «عظمت را باز می‌گردانیم حتی اگر هزینه آن را همسایگان و متحدان بپردازند.»

اشتاین مایر افزود: «نتیجه این وضعیت افزایش بی‌اعتمادی، افزایش تسلیحات و کمبود امنیت و حتی رفتن به سوی مسابقه تسلیحات هسته‌ای است.»

وزرای خارجه و دفاع آمریکا عالی رتبه‌ترین مقامات دولت آن کشور هستند که در کنفرانس امنیتی مونیخ شرکت می‌کنند. قرار است هر دو آنها همراه با دبیرکل ناتو روز شنبه ۲۶ بهمن در یک جلسه بحث شرکت کنند.

کنفرانس امنیتی مونیخ یکی از مجامع بین المللی مهم است و درگذشته نیز در مواردی مثل حمله نظامی آمریکا به عراق در سال ۲۰۰۳ صحنه اختلاف و تنش بین اروپا و آمریکا بوده است. ولی تنش فعلی بین دو سوی اقیانوس اطلس از موارد قبلی شدیدتر است و موضوعات بیشتری را شامل می‌شود.

در هئیت اعزامی از سوی آمریکا نیز ممکن است اختلافاتی بروز کند. علاوه بر مقامات ارشد دولت نانسی پلوسی، رییس دمکرات مجلس نمایندگان نیز در این مجمع شرکت خواهد کرد و مسلما برخی از مواضع او با دولت دونالد ترامپ متفاوت خواهد بود.

حضور مایک پومپئو، وزیر خارجه و مایک اسپر وزیر دفاع آمریکا این امیدواری را تقویت کرده که در ملاقات آنها با اشرف غنی، رییس جمهور افغانستان در حاشیه کنفرانس ممکن است گشایش‌هایی در مورد بحران افغانستان روی دهد.

شرکت کنندگان در گفت‌وگوهای آمریکا و طالبان ابراز امیدواری کرده‌اند «کاهش یک هفته‌ای درگیری‌های نظامی» که مقدمه مذاکره رسمی بین طرفین متخاصم در افغانستان تلقی می‌شود، به زودی اجرا شود.

رییس کنفرانس امنیتی مونیخ قبل از گشایش جلسات این همایش با تاکید بر نگرانی‌های مربوط به جنگ داخلی سوریه و تداوم درگیری‌های نظامی در لیبی «ناتوانی جامعه بین المللی» برای حل این دو بحران را «نابخشودنی» توصیف کرد.

انتظار می‌رود که همزمان با جلسات این کنفرانس تظاهراتی در مخالفت با جنبه‌های مختلف سیاست‌های بین المللی برگزار شود و از این رو حدود سه هزار و ۹۰۰ مامور پلیس برای حفظ نظم و امنیت این کنفرانس اعزام شده اند.

[کد مطلب: 200424] [تاريخ انتشار: بيست و پنجم بهمن ۱۳۹۸ برابر با چهاردهم فوريه ۲۰۲۰] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ بيست و ششم بهمن ۱۳۹۸ برابر با پانزدهم فوريه ۲۰۲۰ ، 11:54:32 توسط لیثی حبیبی - م. تلنگر
سلام دوستان. من اعتراض نکرده ام، بلکه به تشخیص شما احترام گذاشته ام. فقط برای خوانندگان اطلاع رسانی کردم. ولی تعجب کردم که چرا نام من که آشکار است، خلاصه شده! آن را نیز به حساب طنزگری و شوخی از سوی شما گذاشتم. من از این کار شما ناراحت نیستم؛ شما همانطور که قانون اجازه می دهد، عمل کنید. ممنونم. ولی گاه از نظر حقوقی حق من و شماست که نظر خود را آشکارا بیان داریم و از خود دفاع نماییم. دو مثال می زنم تا مشت نمونه ی خروار گردد. 1 - فردی به نام ا. ق.،ده ها و شاید سد ها دختر بچه ی آرزومند بیلاروسی را به بدبختی کشانده و از جمله یکی از آن ها را خود کشته،و یا به دست اراذل دیگر کشته شده به نام «لِنا». همان فرد در سایتی در خارج از کشور در باب چپ و عدالت مزخرفات خود را منتشر می کند. 2 - تعدادی جنایتکار فقط برای پول آمده اند در شهر دئورن آلمان دست به جنایات بی سابقه از جمله علیه قوانین کشور آلمان زده اند. من نام آن جانیان حرفه ای را آشکارا بیان می کنم. ولی این حق را نیز به شما می دهم که طبق قانون خلاصه نمایید. من بیان می کنم.زیرا سخن خود را در حضور شما، رییس جمهور آلمان و ...به اثبات می رسانم
نوشته شده در تاريخ بيست و ششم بهمن ۱۳۹۸ برابر با پانزدهم فوريه ۲۰۲۰ ، 10:07:02 توسط لیثی حبیبی - م. تلنگر
من اسامی را کامل نوشته بودم، دوستان گرداننده ی سایت با تشخیص خود خلاصه نموده اند. فامیلی من چرا خلاصه شده؟! نمی دانم. گرچه دور ز باور است؛ اِشکالی ندارد، شوخی روزگار و لبخند آور است. در این زمانه ی هزار چهرگان پنهان، تنها فردی هستم که فقط با نام و فامیلی واقعی خود می نویسم؛ پس جوابگوی نوشته های خود نیز می باشم. آنچه تا به حال در نظرگاهِ این سایت بیان داشته ام، سر سوزنی ست از جنایاتی عظیم، باور نکردنی و بی سابقه علیه حقوق بشر؛ علیه کل بشریت و علیه قانون. این جنایات بی سابقه در کشور همین جناب اشتاین مایر و به شکل تروریزم دولتی انجام گرفته و ادامه دارد.

پيک ايران: هموطن گرامی، متاسفانه نمی توانيم اسامی اشخاص خصوصی را منتشر کنيم.
نوشته شده در تاريخ بيست و ششم بهمن ۱۳۹۸ برابر با پانزدهم فوريه ۲۰۲۰ ، 08:55:08 توسط لیثی حبیبی - م. تلنگر
تو خود خرما خوری بسیار، و هم گویی که دست از نخل ها بردار! جناب اشتاین مایر،اگر هدف فقط جمله بازی باشد برای گول زدن خود و دیگران، بحثی دیگر است، پس تا می توانی جمله بازی کن.ولی اگر هدف بیان حقیقت یک امری باشد برای رسیدگی و پیشگیری،در این صورت اول باید از خانه ی خود آغاز کرد. اهل تهمت و دورغ و دغلی نیستم؛ آن را ویژگی مردم دنی می دانم. پس جلسه ای عمومی بگذارید تا به اثبات رسانم که در کشور آلمان تروریست دولتی وجود پیوسته دارد، زیرا اینک هژدهمین سال است که رشوه گرفته اند و مرا در خانه ای نیمه ویرانه بندی کرده اند. شاید بگویید، آقای ح. ما مأموران خائن خود را نمی شناسیم(البته همین حرف شما هم بعد از هژده سال جنایات بی سابقه، خود جرم است؛ بمانَد) پس شما برای افشای خائنین به ما کمک کنید. من نام سه فرد را می برم که برای بندی کردن من در این آپارتمان نیمه ویرانه، مأموران امنیتی شما را در دئورن و کلن خریده اند. ی. م.(تاجر، عراقی، ایرانی)،ب. ا.(قالی فروش)،ح. ت. هر گاه هر یک از این افراد و یا مأموران شما اعتراض داشتند،در جلسه ای عمومی با حضور شما آنچه گفته ام را به اثبات می رسانم
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم بهمن ۱۳۹۸ برابر با چهاردهم فوريه ۲۰۲۰ ، 23:54:52 توسط سخنگو
منافع امنيتي كشور ها در سخنراني ها تعيين نميشوند و اروپا بايد با شلاق امريكا و در جهتي كه امريكا تعيين ميكند حركت كند اگرچه برايش سرشكستگي و حقارت بياورد . هيچ يك از ابر قدرتها در اين كنفرانس ها نخواهد گفت " اهان حالا فهميديم چه اشتباهي ميكرديم، از امروز با ابرقدرتهاي ديگر همكاري خواهيم كرد". اينها را فقط احمقهاي ساده انديش مي پذيرند . حكومتهاي جهان رقابتي و بي رحمانه هستند .
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
عکس/ ترس خامنه ای از مبتلا شدن به کرونا
فیلم/  انعکاس «نه بزرگ» مردم ایران به نظام و پایان «ته مانده مشروعیت» جمهوری اسلامی در رسانه های بین المللی
نظر عباس عبدی در مورد گزارش کارگردانی شده صدا و سیما ار رای گیری امروز: این گاف نیست + فیلم
فیلم/ سخنان جنجالی علی مطهری، بعد از رد صلاحیتش توسط شورای نگهبان!
عکس/ وضعیت خرید و فروش ماسک
فیلم/ دو صف متفاوت به فاصله کمتر از ۱۰۰ متر یکی صف خرید کت و شلوار با بن تخفیف و یکی صف انتخابات
عکس/ وقتیکه صدا و سیما یک عکس را برای چند شهر مختلف نشان میدهد.
فیلم/ رأی دهندگانی که با اتوبوس و مینی بوس به پای صندوق می آورند و رای هر نفر ۳۰ تا ۱۰۰ هزارتومان خریداری شده
فیلم/ دفن جسد بیمار مبتلا به کرونا در آبادان
فیلم/ تقلب حتی در انتحابات نمایشی
آمار عجیبی که فرماندار اصفهان اعلام کرد!
فرماندار اصفهان :  مشارکت 21 درصدی در انتخابات
عکس/ کسادی در حوزه های رای گیری/ اهواز
آگهی های تجارتی


پايان آگهی های تجارتی

سرخط اخبار پيک ايران در سايت شما

كد زير را كپى كنيد و در جاى مناسب در سايت خود قرار دهيد


Contact us: