کرونا کارخانه «آبجوسازی شمس» را بعد از ۴۱ سال بازگشایی کرد


شیوع ویروس کرونا موجب شد تا کارخانه آبجوسازی شمس که با انقلاب ایران دو بار توسط مردم به آتش کشیده شد به دلیل نیاز مبرم کشور به الکل خالص با تولید الکل ۹۹٪ بازگشایی شود.

این خبر اولین بار توسط تلویزیون رسمی ایران در گزارشی کامل اعلام شد و در پی آن گزارشهایی از آمار مرگ و میر و مسمومیت با الکل غیراستاندارد در رسانه‌ها منتشر شد.

کارخانه آبجوسازی شمس که بزرگترین کارخانه آبجو و الکل سازی ایران و خاورمیانه بود و در جریان انقلاب ۱۳۵۷ دو بار به آتش کشیده شد مجددا با گسترش کرونا روز ۱۸ اسفند برای تولید الکل با خلوص ۹۹٪ راه اندازی شد.

به گزارش شبکه خبر استان تهران، شیوع ویروس کرونا و نیاز ایران به مصرف بیشتر الکل موجب شد بزرگترین و قدیمی ترین کارخانه مشروب سازی در ایران بازگشایی شود.

تلویزیون رسمی ایران هرچند با اعلام این خبر از ذکر نام این کارخانه با عنوان "آبجوسازی و مشروب سازی شمس" خودداری کرد ولی اعلام داشت که این کارخانه "الکل سازی" به عنوان بزرگترین کارخانه تولید الکل در خاورمیانه پیش از انقلاب ساخته شده است و هنوز هم امکان تولید الکل مورد نیاز خاورمیانه را داراست.

تلویزیون رسمی با عنوان این خبر "محیا شدن و بازگشت بزرگترین و قدیمی ترین کارخانه الکل سازی کشور به چرخه تولید" آن را قدم بزرگی در راستای تولید الکل در داخل کشور دانست. چرا که بر اساس این گزارش واردات الکل در روزهای اخیر کفاف مصرف داخلی را نمی دهد.

بر اساس این گزارش،این مجموعه از سال ۱۳۱۳ شکل گرفت در منطقه "عسلک" بومهن فعال شد اما از دو دهه قبل به تدریج فعالیت تولیدی آن کم و نهایتا متوقف شد.

بر اساس گزارش شبکه خبر،با توجه به بالارفتن مصرف الکل در تولید شوینده ها و ضدعفونی کننده ها بخش خصوصی که بدون استفاده از تسهیلات بانکی کارخانه را نوسازی و تجهیز کرده اند قصد دارند تا پایان سال آن را به مدار تولید برگرداند. این گزارش همچنین توضیح می دهد: «بخش خصوصی نزدیک به ۱۵۰ میلیارد تومان برای بازگشایی "الکل سازی شمس" هزینه کرده است و حدود ۲۲ هزار لیتر در روز تولید الکل خواهد کرد.» براساس گزارش تلویزیون دولتی ایران، "کارخانه الکل سازی شمس"بزرگترین کارخانه تولید الکل در نه تنها کشور بلکه خاورمیانه خواهد بود.

بر اساس این گزارش:«درصد خلوص الکل آن جزو درصدهای بسیار بالایی هست که قبلا برای تامین نیاز به خصوص برای بخش آزمایشگاهی از خارج از کشور وارد می شده است.

دستگاه های جدید این کارخانه از نوع مدرن و پیشرفته هستند.»

طبق گفته عوامل اجرایی، هیچگونه فاضلاب مضری برای محیط زیست نخواهد داشت و حدود پنج تا شش نوع محصول تولید خواهد کرد. در عین حال از گازی که از تولیدات این کارخانه تولید می شود برای یخ جامد استفاده می شود و پسماندش برای خوراک دام استفاده خواهد شد که پروتیین خالی است.

در این گزارش به نوع محصولات تولید شده اشاره ای نشده است.

در این گزارش همچنین توضیح داده شده است که صنایع ضدعفونی کننده، شوینده و پاک کننده ها که امروز به شدت مورد نیاز برای مهار ویروس کرونا هست نیازمند الکل است. مسئولان دلیل دیرکرد در بازگشایی این کارخانه را مشکلات مالی عنوان کرده اند.

در این گزارش از مسئولان دولتی خواسته شده تا برای بهره برداری سریع از این کارخانه تسهیلات خرید مواد اولیه برای تولید را اعطا کنند.

به نظر می رسد ایران به زودی با بحران الکل مواجه شود.

از سوی دیگر به گزارش خبرگزاری "ایرنا" مدیرعامل شرکت کیمیاگران الکل شهرستان بدره با اشاره به فعالیت این کارخانه در سه نوبت کاری طی شبانه روز گفته است: «چرخه توزیع الکل و مواد ضدعفونی کننده بیمارستانی تولیدی این کارخانه اگر درست انجام شود مشکل کمبود الکل و مواد ضدعفونی بیمارستانی سطح استان مدیریت می شود.»

آقای عبدخانی تأکید کرد: «این شرکت تنها وظیفه تولید را بر عهده دارد و هیچ نقشی در توزیع مواد ضدعفونی کننده و الکل بیمارستانی در سطح بیمارستان ها، مراکز درمانی، داروخانه ها، فروشگاه های تجهیزات پزشکی و دیگر صنوف مرتبط ندارد.»

وی همچنین گفته است این کارخانه چهار هزار لیتر الکل بیمارستانی تولید می کند که سهمی از آن در صورت اعلام نیاز در اختیار شرکت های داروسازی در نقاط مختلف کشور قرار می گیرد تا از این محصول در صنایع داروسازی استفاده شود.»

وقتی ساقی "کرونا" باشد

حال با شیوع ویروس کرونا و نبود ممنوعیت برای خرید الکل از داروخانه ها نه تنها مصرف آن بالا رفته است بلکه برخی افراد با فروش الکل های غیر استاندارد سلامت مردم را هم به مخاطره انداخته اند. به نظر می رسد بنا بر ادعای مسئولان دولتی برخی افراد از نوشیدن الکل برای مصونیت در مقابل کرونا استفاده می کنند.

روز سه شنبه ۲۰ اسفند خبرگزاری فارس به نقل از سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اهواز با اشاره به افزایش آمار قربانیان الکل تقلبی به ۳۶ نفر، نوشت: «در ۲۴ ساعت گذشته ۱۷۰ مورد مسمومیت جدید به مراکز درمانی استان مراجعه کرده‌اند.»

در گزارش دیگری از همین خبرگزاری مدیرعامل مرکز آموزشی درمانی امام خمینی کرمانشاه، از مراجعه ۱۶ نفر به این بیمارستان براثر مسمومیت الکلی و فوت یک نفر به دلیل مصرف الکل خبرداد.

به گفته جواد امینی‌سامان، طی چند روز اخیر، آمار مسمومیت‌های الکلی در کرمانشاه به دلیل مصرف الکل، بالا رفته است.

وزارت بهداشت اما مدعی است که کشته شدگان به دلیل مصرف الکل به دلیل اشتباه افراد در خوردن الکل برای جلوگیری از ابتلا به کرونا انجام می شود.

کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت ایران روز دوشنبه با ارائه آمار از قربانیان «مصرف الکل» در استان خوزستان گفت:« طی دو روز گذشته در استان خوزستان بیش از ۳۰۰ نفر به دلیل مصرف فرآورده‌های الکلی مسموم شده‌اند و ۲۰ نفر جان خود را از دست داده‌اند.»

فرهاد ابول‌نژادیان، رئيس دانشگاه علوم پزشکی اهواز روز گذشته و پس از جدی‌تر شدن خطر استفاده از الکل در میان شهروندان اهواز گفته بود که «آمار کشته‌شدگان از مصرف الکل نباید از قربانیان کرونا بالاتر رود.»

از سوی دیگر محمد آقایاری، دادستان انقلاب کرج خبر داده که ۷ نفر در استان البرز به علت خوردن الکل فوت کرده‌اند.

وی گفته است این افراد به «گمان مقابله با کرونا یا درمان آن» الکل متانول مصرف کرده بودند.

پیشتر هم «مسعود مردانی» عضو کمیته کشوری آنفلوآنزا در گفت‌وگو با خبرگزاری ایلنا درباره مصرف خوراکی الکل و مشروبات الکلی برای پیشگیری از ابتلا به کرونا گفته بود: «مصرف الکل صنعتی و مشروبات الکلی نه باعث پیشگیری از ابتلا به این بیماری و نه باعث درمان آن می‌شود.از مردم خواهش می کنیم الکل صنعتی را برای مصرف خوراکی استفاده نکنند.»

این عضو کمیته کشوری آنفلوآنزا با اشاره به افزایش مراجعین به بیمارستان به دلیل مصرف الکل صنعتی گفته بود که «روزی دو الی سه مورد با موضوع مسمومیت با الکل متالیک به بیمارستان لقمان مراجعه می‌کنند و ما از مردم می‌خواهیم که از الکل برای درمان و پیشگیری از بیماری کرونا استفاده نکنند.»

اما مدیرکل مطالعات معاونت اجتماعی نیروی انتظامی چند سال پیش از این در گفت و گو با خبرگزاری ایسنا گفته بود، وزارت درمان و آموزش پزشکی به منظور نظارت بر تولید و کنترل مصرف غیرمجاز الکل‌ سفید، ‌کارخانه‌ داران را ملزم به افزودن یک ماده تلخ‌ کننده (دتاتونیوم بنزوات) کرده است، اما این نظارت مختص تولیدکنندگان دولتی است و نظارت کمتری بر شرکت‌های خصوصی در این زمینه اعمال می‌شود، از این رو اقدام مورد نظر تاثیر چندانی بر کاهش تقاضا نداشته است.

ثمانه قدرخان/ ایندیپندنت فارسی


فیلمها و خبرهای بیشتر در کانال تلگرام پیک ایران
[کد مطلب: 202114] [تاريخ انتشار: بيست و يکم اسفند ۱۳۹۸ برابر با يازدهم مارس ۲۰۲۰] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ دوم فروردين ۱۳۹۹ برابر با بيست و يکم مارس ۲۰۲۰ ، 04:22:39 توسط مرتضی
ایکاش کرونا باعث میشد خانه های "عفاف" هم بازگشایی شوند تا قشر روحانیت جمیعا و لاتفرقوا به سر کار اصلی شان یعنی ژتون فروشی برگردند تا بلکه آدم های حسابی در کشور سر کار بیایند.
نوشته شده در تاريخ بيست و سوم اسفند ۱۳۹۸ برابر با سيزدهم مارس ۲۰۲۰ ، 11:09:02 توسط افراسیاب
آن ودکای که زمان شاه از کشمش درست میکردن الان با تولید بالا و قیمت مناسب غیر ممکن است چون محصولات کشاورزی امروزه سرسام آور گران شده است و کشمش مرغوب تا کیلوی ۱۰ یورو قیمت دارد ولی شکر یک کیلو تقریبا نیم یورو میشود که یک لیتر مشروب میدهد. اپیدمی کرونا بزودی روی تولید محصولات کشاورزی اثر خواهد گذاشت و اگر ادامه پیدا کند ایران با قحطی شدید مواد غذائی روبرو خواهد شد، کرونا وقتی به پالایشگاهها و نیروگاههای برق و گاز برسد پرسنل و نیروی کار را از کار خواهد انداخت و تولید انرژی با مشگل روبرو خواهد شد و در تابستان شهرها برق نخواهند داشت. از لحاظ ایمنی هم با کمبود پرسنل کارآمد پالایشگاهها و چاهها و سکوهای نفتی هم در خطر آتش سوزی خیلی بالا قرار خواهد گرفت و زیر ساختهای یک کشور از بین خواهد رفت. بیشترین ضربه را بخش حمل و نقل خواهد خورد و در صورت آلوده شدن کامیون داران بسختی میشود مواد غذائی و گندم و دارو و پوشاک به شهرها رساند، ارتش و نیروهای مسلح و سازمانهای دولتی ضربه پذیرترین بخش هستند. اینجاست که خیلیها معتقدن کرونا رژیم را ساقط خواهد کرد.
نوشته شده در تاريخ بيست و سوم اسفند ۱۳۹۸ برابر با سيزدهم مارس ۲۰۲۰ ، 07:07:57 توسط آبادانی
افراسیاب عزیز من تا بحال به کسی حمله نکرده ام فقط از تو انتقاد کرده ام که نوشته هایت پاسیویستی ومنفی گرایانه و گاه در جهت منافع رژیم است، گاهی مینویسی الکل ویروس کرونا را در سلولهای انسان از بین میبرد و گاهی میگویی این را رژیم تبلیغ میکند تا تعداد مرده های کرونا را پنهان کند. گاهی از استالین حمایت میکنی گاهی از سرمایه داران. لازم نیست خودت را در هر مسئله ای دانشمند بدانی پروفسور
نوشته شده در تاريخ بيست و دوم اسفند ۱۳۹۸ برابر با دوازدهم مارس ۲۰۲۰ ، 19:50:47 توسط نادر
تولید مشروب و الکل در ایران همیشه پایه اش کشمش بوده. اگر ایرانگردی کرده باشید متوجه شده اید که شهر یا روستا و آبادی نیست که تاکستان و انگور نداشته باشه. الکل خوراکی کشمش هم از بهترین کیفیت الکل خوراکی هست. غربی ها طبق معمول میگن شراب از یونان میآد در صورتیکه قدیمی ترین جام شراب با باقیمانده شراب در جامش متعلق به ایران است و حدود هفت هزار سال قدمت داره. البته الکل از شکر گرفته میشه اما شکر در کشمش و یا میوه جات به طور طبیعی موجود هست. اگر الکل برای بدن مضر باشه منطق میگه پس انگور و دیگر میوه جات هم به طور طبیعی برای بدن مضر هستند به خاطر اینکه همه الکل دارند. اشکال اینجاست که هر چه از تعادل خارج بشه سم خواهد شد اما حتی سم مار هم اگر درست مصرف بشه حکم دارو داره و پادزهر هست. در عوض اگر کسی هر روز سالم ترین غذاها رو بیش از اندازه مصرف کنه این در بدنش پس از مدتی تبدیل به سم میشه مانند چربی و نمک اضافه. اکثر داروها عوارض جانبی دارند پس اگر مصرف الکل قند خون رو پایین میآره برای دیابتی داروی طبیعی هست. اما چقدر مصرف بشه؟ نتایج در سایت انجمن دیابت آمریکا و یا دیابت انگلیس توضیح داده شده.
نوشته شده در تاريخ بيست و دوم اسفند ۱۳۹۸ برابر با دوازدهم مارس ۲۰۲۰ ، 15:39:55 توسط به یکسری!
بعضیها چه از شنیدن این خبر ذوق کردند؟ بیخود شکمتان را صابون نزنید که ممکنه مشروب سازی هم تا چند وقت دیگر در ایران آزاد شود؟ الکل در هر فرمش سمی برای سلول بدن خصوصا سلولهای مغز است! هرچند خودم هم گاهگداری دمی به خمره میزنم خصوصا کی میتواند از نوشیدن شراب قرمز بوردوی فرانسه بگذرد؟ الان موقعیت دنیا با پاندمی کرونا ویروس طوری شده که هرکشور در وهله اول به فکر خودشه همانطور که اتحادیه اروپا صادرات محصولات پزشکی به خارج از اتحادیه اروپا را بخاطر بحران کرونا ویروس ممنوع اعلام کرده چیزیکه باعث نگرانی برخی کشورهای وابسته دیگر هم شده! رژیم ملائی هم دیده که دیگر نمیتواند الکل از خارج وارد کند تولید داخلی اش را آزاد کرده!واقعا مسخره است مسلمانها که معتقدند الکل نجس است آنجائیکه به نفع سلامتی شان است آنرا نجس نمیدانند!خامنه ای ملعون هم فتوا داده! راضی به الکل رازی! طبق اسناد پزشکی کاشف الکل دانشمند ایرانی رازی بوده تا اینکه اسلام عقبمانده آمد آنرا ممنوع اعلام کرد. حتما ماقبلش قدیمها بدجوری بد مستی میکردند مثل الان مردم ایران که با خوردن الکل صنعتی مسموم میشوند؟ توی الکل صنعتی وایتکس میریزند سفید شه!
نوشته شده در تاريخ بيست و دوم اسفند ۱۳۹۸ برابر با دوازدهم مارس ۲۰۲۰ ، 14:58:38 توسط افراسیاب
آبادانی اینقدر پرت و پلا ننویس مگه مجبوری کامنتی را که متوجه نمیشوی راجبش نظر بدی، «با حساب ایشان کارخانه های ودکای روسی و سوئدی و فنلاندی و اروپای شرقی تمام شکر دنیا را احتکار کرده اند که با شکر فقط ودکا درست کنند بنازم به این فکر. » این چه ربطی به نظر من داره من کجا نوشتم کارخانه های خارجی احتکار کردن ووو. کارخانه های بزرگ ودکا از شکر عرق درست میکنن و همان کارخانه ها با تولید کم مشروب از میوه هم تولید میکنن. اگر خواستی راجب نظر دیگران چیزی بنویسی اول با دقت بخوان و بعد نظر بده، از آدرسهای هم که دادی معلوم هفتاد هشتاد سال سن داری و بیشتر کامنتهات در این سایت هم حمله کردن به دیگر کاربران است، شما بهتر بیشتر راجب مقاله نظر بدی تا به این و آن حمله کنی.
نوشته شده در تاريخ بيست و دوم اسفند ۱۳۹۸ برابر با دوازدهم مارس ۲۰۲۰ ، 10:25:30 توسط آبادانی
باز هم  افراسیاب نظر داد. یعنی با حساب ایشان کارخانه های ودکای روسی و سوئدی و فنلاندی و اروپای شرقی تمام شکر دنیا را احتکار کرده اند که با شکر فقط ودکا درست کنند بنازم به این فکر. در ضمن دو کارخانه آبجو شمس و مجیدیه بعد از انقلاب تعطیل شدند البته عرق سازی های دیگری بود که به عرق میکده ۵۵ معروف بود و عوام به آن عرق سگی میگفتند که بسیار بدمزه بود مشروبات الکلی دنیا از درصد ۴۰ استفاده میکنند. متأسفانه عوام که تفاوت اتانول و متانول را نمیدانند با دیدن هر الکلی که سفید رنگ باشد فکر میکنند خوردنی است. شیوه تهیه و فرمول و استفاده این دو ماده کاملا متفاوت است شما در اروپا میتوانید الکل برای مصارف مختلف با ۹۳٪ از سوپر مارکت بخرید ولی بخاطر مواد ترکیبی اش حتی بخار اآن سمی است. متانول در کبد تغییر شکل میدهد که بخشی از آن تبدیل به اسید مورچه میشود که باعث نابینایی مصرف کننده میشود. اما تمام این مسائل بگردن رژیم مذهبی و دزد جمهوری اسلامی است که مردم برای فراموش کردن مصایب دسست به سوی سوداگران مرگ دراز میکنند
نوشته شده در تاريخ بيست و دوم اسفند ۱۳۹۸ برابر با دوازدهم مارس ۲۰۲۰ ، 09:50:16 توسط افراسیاب
«۳» بعد از خامنه ای هیچ آخوندی دیگر در ایران حکومت نخواهد کرد، امکان نداره با این افتضاحی که جماعت آخوند سر اپیدمی کرونا بوجود آورد و آنطور گسترش این ویروس کرونا را در اماکن مذهبی منکر شدن و آن تبلیغات طب اسلامی و حکم شلاق دادن به دکترها و کتاب سوزی خلاصه در این چند ماه به اندازه چهل سال آبروی خودشون و دینشون را بردن و جالب اینکه بسیاری از همین مذهبیها بتوسط کرونا کشته شدن، آن صحنه های لیس زدن حرم توسط ارازل بسیجی که سراسر جهان گزارش کردن. یک بچه سوئدی آمده بمن میگه دیدی در ایران ایرانیها اتاق کلیسا را که ویروس کرونا داره لیس میزنن بهش میگم تو از کجا میدونی بچه میگه فیلمش همه جا هست چقدر اینها احمقند. خوب حالا فکرش را بکنید جماعت مذهبی در ایران که با کرونا در گیر هستند و زندگیشون حسابی فلج شده یک عمر اعتقاد داشتن که حرم شفا میده و اینطوری شد، خوب بلاخره آدمه با خودش میگه همه اینها سر کاری بود ما یک عمر نماز خوندیم سرطان نگریم ولی کرونا گرفتیم. پس در نتیجه سپاهیها میدانن نون را باید با نرخ روز خورد یا باید با آخوند جماعت بروند قعر چاه و یا در عرق فروشیها را باز کنن بلکه فرجی حاصل شه.
نوشته شده در تاريخ بيست و دوم اسفند ۱۳۹۸ برابر با دوازدهم مارس ۲۰۲۰ ، 09:20:10 توسط سپهر
جا دارد همینجا کرونا این ویروس تاجدار را که بدون شلیک یک گلوله همه آزادیها را به میهن عزیزمان باز گرداند پاس داشته و در مقابلش سر تعطیم فرود آوریم.ویروسی که همه رجز خوانان را در پستوها حبس کرد و پرده از بی کفایتی های مزمن مسئولین برداشت.
نوشته شده در تاريخ بيست و دوم اسفند ۱۳۹۸ برابر با دوازدهم مارس ۲۰۲۰ ، 09:12:11 توسط افراسیاب
«۲» این رژیم بهرحال یا با انقلاب و یا با حمله نظامی و یا همین کرونا از بین میره و وقتی این اتفاق بیافته دیگه سنگ رو سنگ بند نمیشه و از پائین تا بالای رژیم نابود میشه و ارازل حکومتی جانشون را هم از دست میدن و این سپاهیهای دزد جنایتکار احمق نیستن و خوب میدانن چه خواهد شد پس در نتیجه از حالا دست بکار شدن و فقط مشگل بزرگ خامنه ای است که هنوز رهبره و هر کی را بخواد میتونه بکشه و این یک سدی برای بقدرت رسیدن دزدان دیگر است،بهرحال باز شدن کارخانه عرق داره این پیام را میرسانه که مقام عظما باید و بزودی یا ازکرونا و یا از سرطان سقط بشه وآنوقت خیلی کارها میشه کرد، سپاهیها تمام موشکها را تحویل آمریکا میدن و در عوض پول نفت براشون بر میگرده و مملکت هم کمپلت برای هر جور خوشگذرانی باز میکنن تا مردم ساکت شن و بعد میرن سراغ آخوندهای پولدار و هر کسی که با آنها نیست و پدرش را در میارن و پولاشون را میگیرن و چند تا را هم دار میزنن تا مردم راضی شن، اینطوری دنیا و آمریکا هم میپرن تو بغلشون و روز از نو و روزی از نو بخور بخور شروع میشه. این بهترین سناریو برای نجاتشون است فقط مشگلشون آغاست که ترسیده رفته تو سوراخ
نوشته شده در تاريخ بيست و دوم اسفند ۱۳۹۸ برابر با دوازدهم مارس ۲۰۲۰ ، 08:49:12 توسط افراسیاب
یک کیلو شکر ۴۰۰ میلیگرم الکل ۹۹٪ میده یا یک لیتر ودکا، حالا اگر بخواهید آن الکل خوراکی را برای ضد عفونی استفاده کنید باید پنجاه تا کارخانه اینشکلی داشته باشید و صدها میلیون دلار هم شکر وارد کنید. خارج از این باید صدها تن ذغال برای تصفیه الکل که این نوع ذغال ارزان نیست و هر کیلو ۲ تا ۳ دلار و پنج لیتر یک کیلو ذغال میخواد، شکر سفید هم ارزان نیست و ارزش غذائی بلا داره، مخارج برق و گاز و کارگر و حمل و نقل صدها کامیون در روز و خلاصه تمام اینها برای اینکه یک مملکت هشتاد میلیونی را از کرونا ضد عفونی کنی، میشه میلیاردها دلار هزینه. حتی الکل صنعتی هم تولیدش برای ایران خیلی گران در میاد چون ایران چوب کافی نداره، این کارخانه را راه اندازی کردن برای تولید مشروب و فروختنش به مردم. این سپاهیها مثل سگ میمونن و بو میکشن دیدن در هر محله عرق کشی راه افتاده گفتن مملکت که دست خودمونه چرا خودمون عرق کشی راه نندازیم، فردا هم خامنه ای میمیره و آخوندها رو درو میکنیم و مثل لبنان و زمان شاه تمام کافه ها و کابارها را باز میکنیم و به دزدیمون ادامه میدیم، مخالفین هم میکشیم مثل امروز.
نوشته شده در تاريخ بيست و دوم اسفند ۱۳۹۸ برابر با دوازدهم مارس ۲۰۲۰ ، 05:16:51 توسط 4
نگران بودم به رسم هر ساله که نامگذاری و شعار سال به ضد خود بدل شده و ۱۸۰ درجه نتیجه معکوس ببار می آورد سال تولید و اشتغال هم به آن سرنوشت دچار شود. امل ظاهرا در هفته آخر سال نتیجه داد.
نوشته شده در تاريخ بيست و دوم اسفند ۱۳۹۸ برابر با دوازدهم مارس ۲۰۲۰ ، 04:45:13 توسط حسین توسل
و بهترین عرق را کارخانه پا‌کتیس ارومیه تولید می کرد که هنوز به خوش تعمی آن را جای تجروبه نکردم خیلی چیزها‌داشتیم که‌از دست دادیم بخاطر دینی که هیجی از ان‌ندیدیم ..بجز .جنایت .نا عدالتی .فحشا .دروغ . شکنجه دوزدی و و و و.............
نوشته شده در تاريخ بيست و دوم اسفند ۱۳۹۸ برابر با دوازدهم مارس ۲۰۲۰ ، 04:24:09 توسط بهرام
پیشنهاد میکنم نام این کارخانه کرونا ”Corona” گذاشته شود که یک آبجوی معروف مکزیکی است و در امریکا طرفداران زیادی دارد.
نوشته شده در تاريخ بيست و دوم اسفند ۱۳۹۸ برابر با دوازدهم مارس ۲۰۲۰ ، 04:06:10 توسط Amin
کارخانه شمس. در مجیدیه. شمالی. بود. این کارخانه "اططلک. " نام. داشت. و مشروب. بنام. عرق دو اتیشه دوبار تقطیر. شده. جاجرود تولید. میکرد لطفا. اصطلک راسرچ کنید عستک غلط است
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم اسفند ۱۳۹۸ برابر با يازدهم مارس ۲۰۲۰ ، 23:45:55 توسط نینا
بخش خصوصی سپاه آبجوسازی راه انداخته تا از این طریق هم سود ببره وگرنه کی میتواند اجازه از آخوند جماعت بگیرد
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم اسفند ۱۳۹۸ برابر با يازدهم مارس ۲۰۲۰ ، 22:14:48 توسط نادر
این کارخانه آبجوسازی شمس نیست بلکه کارخانه عرق سازی سلطانیه هست که بهترین ودکای زمان قبل از انقلاب بود. عرق سلطانیه همطراز با ودکای روسی امروز به نام اسمیرینف و یا ودکای سوئدی امروز به نام ابسلوط بود. این کارخانه همچنان دست نخورده در منطقه اصطلک (عسلک اشتباه است) که در ضلع جنوب پل ورودی شهر جدید پردیس میباشد واقع شده نه اینکه شهرستان بومهن. کارخانه آبجوسازی شمس واقع در مجیدیه تهران بود که به آتش کشیده شد و از بین رفت. اگر این کارخانه آبجوسازی بود امکانات آن برای تولید الکل با خلوص بالا مهیا نبود. صاحب این کارخانه مدتی ست که در تلاش راه اندازی دوباره این کارخانه بوده و مربوط به امروز و موضوع کرونا نیست. منتهی شرایط امروزی باعث شد که این موضوع اولویت پیدا کنه. وقتی از جاده دماوند میخواهی بری آمل بلافاصله بعد از پل ورودی شهر پردیس سمت راست سقف سوله آبی رنگ هست. خیام گوید: چون مرده شدم خاک مرا گًم سازید .. احوال مرا عبرت مردم سازید. خک تن من به باده آغشته کنید .. وز کالبدم خشت سر خم سازید.
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم اسفند ۱۳۹۸ برابر با يازدهم مارس ۲۰۲۰ ، 21:00:15 توسط عمر خیام
قرآن که مهین کلام خوانند آنرا ... گه گاه نه بر دوام خوانند آنرا ... بر گرد پیاله آیتی هست مقیم ... کاندر همه جا مدام خوانند آنرا.
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
کلاهبرداری حکومتی؛ گزارشی در مورد مصوبه واردات خودرو خارجی 
زورگویی و ضرب و شتم کارمند فرودگاه توسط عضو نیروی سپاه 
مقايسه صف واكسن برکت با واكسن سينوفارم 
 افشین محمدی دره‌شوری کیست؟/ مسبب صدور حکم اعدام نوید افکاری و مرگ شاهین ناصری چه می‌کند؟
کاریکاتور/  بدرقه اول مهر کودک در شرایطی که ایران در فقر و فلاکت آخوندی بسر میبرد
 دسترسی به اینترنت سخت شد / چرا فیلترشکن‌ها از کار افتادند؟
 این هم از سواد اسماعيلي رییس کمیسیون اجتماعي مجلس/ حتی تلفظ صحیح لایحه و طرح را نمیداند
 حتی یک نفر متقاضی دریافت اقامت در ایران نشد!
شهادت اولین فرزند در دادگاه حمید نوری؛ 'گل‌های داوودی داستان اعدام پدرم بود' 
 شاهین ناصری که بود؟
کارتون / رئیسی و وام یک میلیاردی!
منصوری نخستین فرمانده سپاه پاسداران :ما به بهانه جنگ توانستيم گروه‌هاى داخلى را سركوب كنيمآگهی های تجارتی


پايان آگهی های تجارتی