سهم پستچی چینی از مهار کرونا، کاهش تردد مردم با ارسال محموله ها


 یکی از پستچی های چین که این روزها شرایط بسیار سختی را مانند بسیاری از دیگر اقشار این کشور در جریان شیوع ویروس کرونا سپری می کند، گفت: با تحویل مرسوله های پستی تلاش می کنم تا تردد مردم در سطح شهر، روستا و مناطق مختلف کاهش یابد.

وانگ لیانگ ۲۷ ساله که عمدتا محموله های پستی خریداری شده را از مراکز پست تحویل می گیرد و در اختیار خریداران آنها در مجتمع های مسکونی قرار می دهد، روز یکشنبه به ایرنا گفت: فعلا حوزه ماموریت من شهر پکن است اما این ماموریت های قابل تغییر است و دایمی نیست.

او گفت: پس از شیوع کرونا کار ما کمتر شده اما روش های کار بسیار سخت تر شده است زیرا نمی توانیم ارتباط نزدیک با مردم داشته باشیم و یا مستقیما به منازل آنها مراجعه کنیم.

وانگ گفت: تا قبل از این رویداد تلخ، پستچی ها مرسوله ها را مستقیما به دست صاحبان آنها در خانه هایشان و پشت در منازل می رساندند و حتی اگر کسی هم منزل نبود آن را پشت در منزل قرار می دادند و موضوع را با ارسال پیام و یا تماس تلفنی به مشتریان اطلاع می دادند.

این پستچی چینی ادامه داد: اکنون شرایط کاملا متفاوت است در شهر پکن همه مجتمع ها در قرنطینه شدید هستند و فقط یکی از درهای مجتمع به روی مردم باز است و کسانی که ساکن هستند و مجوز دارند حق ورود به مجتمع دارند و خودروها و افراد مناطق دیگر نمی توانند بدون این مجوزها وارد منطقه مسکونی شوند.

او گفت: برای اینکه هم بتوانیم مرسوله های خریداری شده را به دست مردم برسانیم و هم وارد مجتمع ها نشویم از پشت همین درهای بسته در ورودی های مختلف بسته های پستی را به مشتریان تحویل می دهیم.

وانگ می گوید: در اوج شیوع ویروس کرونا پست و ارسال ها کاملا متوقف شد اما حالا وضعیت روز به روز بهتر می شود. 

وی خاطر نشان کرد که شخصا بسته ها را در محوطه مجتمع ها به مردم می دهد به آنها تلفن می کند و سپس خریدار خودش نزد پستچی رفته و بسته اش را تحویل می گیرد.

به گفته وی این شرایط باعث شده است تا هم پستچی ها و هم مردم ترددی بسیار کنترل شده در سطوح شهرها و مناطق داشته باشند و بی آنکه مشکلی در ارسال ها پیش بیاید، خطر شیوع و ابتلا به کرونا نیز کاهش پیدا کند.

او از اینکه شهر پکن امن است و در روزهای اخیر کسی در این شهر به کرونا مبتلا نشده است و فقط شماری از مسافران بازگشتی در فرودگاه کرونا داشته و فورا قرنطینه شده اند، ابراز خرسندی کرد.

صنعت پست و ارسال مرسوله ها در چین هم مانند بسیاری از صنایع دیگر خسارات زیادی از ناحیه کرونا متحمل شد و مشتریان و مردم هم البته مشکلات زیادی داشتند.

مردم در این مدت نتوانسته اند بسته های پستی را در مواقع مورد نظر و زمان بندی مشخصی دریافت کنند اگرچه خرید انجام می شود اما این بسته ها به مراتب دیرتر از زمان قبل از شیوع کرونای جدید ۲۰۱۹ به دست آنها می رسد. 

با این وصف مردم خرسندند که با تلاش ماموران پست و پشتکار آنها مجبور نیستند شخصا ارتباطات زیادی با دیگران داشته باشند و از اینکه حتی از پشت درهای بسته و تحت قرنطینه خریدها را تحویل می گیرند، خرسند هستند و احساس امنیت و آسایش می کنند. / ایرنا

[کد مطلب: 202789] [تاريخ انتشار: سوم فروردين ۱۳۹۹ برابر با بيست و دوم مارس ۲۰۲۰] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگانآگهی های تجارتی


پايان آگهی های تجارتی