دروغ پینوکیوی خامنه‌ای درباره حمله بیولوژیک آمریکا


(دروغ پینوکیو: اظهارنظری است که عدم صحت آن قبلا ثابت شده یا بر اساس تحقیقات و مدارک موجود کذب از کار درآمده‌اند)

ایران وایر/ علی خامنه ای:«شما آمریکایی‌ها متّهمید به اینکه این ویروس را شما تولید کرده‌اید؛ کدام عاقلی به شما اعتماد میکند که شما بیایید برای او دارو بیاورید؛ ممکن است داروی شما یک وسیله‌ای باشد برای اینکه این بیماری را بیشتر گسترش بدهید.»

علی خامنه ای ، روز سوم فروردین سال ۱۳۹۹ در سخنرانی نوروزی خطاب به مردم ایران، آمریکا را متهم به تولید و استفاده از ویروس کرونا به عنوان یک سلاح بیولوژیکی کرد و با تاکید بر اینکه نمی داند چقدر این اتهام حقیقی است، گفته: «وقتی این اتّهام وجود دارد کدام عاقلی به شما اعتماد میکند که شما بیایید برای او دارو بیاورید؛ ممکن است داروی شما یک وسیله‌ای باشد برای اینکه این بیماری را بیشتر گسترش بدهد. هیچ اعتباری ندارید؛ به شما اعتمادی نیست.» علی خامنه ای با بیان اینکه این کارها از آمریکا برمی آید گفته: «ممکن است یک دارویی را شماها تجویز کنید، یا وارد کشور بکنید که این ویروس را ماندگار کند و مانع تمام شدنش بشود؛ ... یا اگر کسی را به عنوان درمان‌کننده و پزشک بخواهید بفرستید، ممکن است او بخواهد بیاید اینجا، اثر عملی سمّی را که تولید کرده‌اند را از نزدیک ببیند؛ چون گفته میشود که با استفاده‌ی از آشنایی‌های ژنتیک ایرانی که از وسایل مختلفی به دست آورده‌اند، یک بخشی را بالخصوص برای ایران درست کرده‌اند؛ خب این ممکن است بخواهد بیاید ببیند که اثرش چگونه شد؛ اطّلاعات خودشان را تکمیل کنند و دشمنی خودشان را بیشتر کنند.»

او این اظهارات را در توجیهه رد کمک های آمریکا به ایران در مقابله با ویروس کرونا اظهار داشته و گفته: «خودتان دچار کمبودهای وحشت‌آوری هستید؛ هم از لحاظ وسایل پیشگیری در بُروز بیماری، از ابتلای به بیماری، هم در دارو و مانند اینها. اگر چیزی دارید و دستتان باز است صرف خودتان بکنید.»

علی خامنه ای و دیگر شخصیت های سیاسی ایران پیش از این نیز این ادعا را مطرح کرده بودند که کرونا «یک سلاح بیولوژیک» است. چقدر این ادعا حقیقی است؟ آیا ادله های موجود سلاح بیولوژیکی بودن کرونا را تایید می کند؟ «ایران وایر» در این گزارش می کوشد به این پرسش پاسخ دهد.

قرارگاه پدافند زیستی و سکوت و انفعال در برابر کرونا

پدافند غیرعامل، با تاسیس و فعال کردن قرارگاه پدافند زیستی در سال ۱۳۹۲، ماموریت مقابله با تهدیدات زیستی و مدیریت بحران های ناشی از آن را به این قرارگاه سپرد. قرارگاهی که قرار بود با حمله بیولوژیکی مقابله کند و کشور را از چنین حملاتی مصون نگه دارد.

سردار جلالی فرمانده پدافند غیرعامل در یک مصاحبه رادیویی ۱۳ روز پس از اعلام رسمی ورود کرونا به ایران، با اعلام این خبر گفته: «سال۱۳۹۶ رزمایش مقابله با شیوع بیماری های واگیردار در فرودگاه بین المللی امام خمینی اجرا شده که دقیقا وضعیت کنونی را شبیه سازی کرد و در خلال آن وظایف دستگاه های ذیربط تعیین، آموزش و تمرین شده است.» او اگرچه در این مصاحبه رسما اعلام می کند که اثبات تخصصی این ادعا که «کرونا برای تحت تاثیر قراردادن اقتصاد چین و ایران ساخته شده»، نیاز به بررسی های آزمایشگاهی دارد، می گوید: «بررسی پیامدهای این ویروس از نظر میزان تلفات یا وسعت همه گیری و نوع موج رسانه‌ای حاکم بر آن، در جهت تشدید ترس و وحشت و نگرانی بین مردم، این فرضیه را تقویت می کند که یک حمله زیستی با اهداف اقتصادی علیه چین و ایران روی داده است.» او در واقع با این اظهارات می کوشد تلویحا بر «حمله بیولوژیکی بودن کرونا به چین و ایران» صحه بگذارد ادعای که به نظر می رسد در شکل گیری این ایده در ذهن رهبر جمهوری اسلامی نیز بی تاثیر نبوده ولی او توضیح نمی دهد که اگر این یک حمله بیولوژیکی بوده چرا قرارگاه پدافند زیستی که برای چنین مواقعی ایجاد شده به وظیفه خود عمل نکرده است؟ چرا حداقل مرز فرودگاه امام را به موقع مسدود نکرده و چرا اجازه داده تا حمله بیولوژیکی بدون مقاومت در ایران به اهداف خود برسد؟

در عین حال، ادعای حمله بیولوژیکی بودن کرونا، محدود به مشاوران نظامی رهبر ایران نیست، بلکه طرح این ادعا در کشور روسیه پررنگ تر، قابل مشاهده است.

گاردین در گزارشی با عنوان «رسانه های روسی اطلاعات غلط درباره کوید ۱۹ انتشار می دهد» می نویسد: «بررسی ها نشان می دهد که رسانه های طرفدار کرملین در روسیه طی دو ماه گذشته (۱۶ ژانویه تا ۱۶ مارچ ۲۰۲۰) در بیش از ۸۰ مقاله ای این اطلاعات غلط را انتشار داده اند که ویروس کرونا، یک سلاح بیولوژیکی است که توسط چین، آمریکا و یا انگلیس ساخته و منتشر شده است.»

آیا مجامع علمی سلاح بیولوژیک بودن کرونا را تایید می کنند؟

بررسی های ایران وایر نشان می دهد این ادعا که، کرونا یک سلاح بیولوژیک است یا اینکه کرونا محصول تغییر ژنتیکی ویروس توسط انسان باشد را هیچ نهاد علمی معتبری تایید نکرده است. برعکس دانشمندان و نهادهای علمی بر این باور هستند که کرونا محصول تکامل طبیعی ویروس سارس است.

مجله Nature، به عنوان یکی از معتبرترین مجله های علمی در حوزه ژنتیکی روز دوم ماه مارس در مقاله ای تاکید دارد که کرونا یا همان کوید ۱۹ که با سندروم حاد تنفسی همراه است از خانواده ویروس سارس است که به صورت طبیعی تکامل یافته است. مجله نیچر دو هفته بعد در مقاله ای دیگر به بررسی منشا ویروس کرونا پرداخته و مجدد تاکید می کند که بررسی های علمی نشان می دهد که ژنتیک ویروس کرونا دستکاری شده نیست. نویسندگان این مقاله منتقل شدن ویروس از منبع حیوانی و رشد تکاملی این ویروس در حیوان را محتمل ترین سناریو می دانند و اعتقادی به سناریوهایی که کرونا را محصول آزمایشگاهی می دانند غیرقابل قبول می دانند.

مجله BioSpace نیز روز ۱۸ مارس در مقاله ای با عنوان «محققان بین المللی نتیجه گرفته اند که کوید ۱۹ ساخته بشر نیست» بر این نکته تاکید دارد که «نتیجه تحقیقات ثابت می کند که ویروس کرونا محصول تکامل طبیعی است و به هرگونه گمانه زنی در مورد مهندسی ژنتیک عمدی پایان می دهد.»

روزنامه USA TODAY نیز روز یکشنبه این ادعا که آیا ویروس کرونا در یک آزمایشگاه چینی ساخته شده را مورد راست آزمایی قرار داده و نوشته: «بر اساس ژنوم ویروس و خصوصیات آن، هیچ ادله ای وجود ندارد که مهندسی شدن ویروس را تایید کند.» این روزنامه براساس تحقیقات خود، به این  ادعا نشان «نادرست» داده و معتقد است کرونا ویروسی ساخته شده در آزمایشگاه نیست.

وزارت بهداشت ایران به عنوان مهمترین مرجع علمی ایران در حوزه بهداشت و درمان نیز سلاح بیولوژیکی بودن کرونا را رد می کنند. رضا ملک زاده معاون وزیر بهداشت که پیش از این سمت وزارت بهداشت را نیز عهده دار بوده روز ۲۳ اسفند در یک مصاحبه در پاسخ به این پرسش که «کرونا یک جنگ بیولوژیک آمریکا علیه چین بوده» این نظریه را کامل رد می کند و می گوید: «برآوردهایی که ما داریم اینطور نیست. در حقیقت اپیدمی‌های دیگری هم داشتیم، چه در ۳۰-۲۰ سال گذشته و چه در گذشته‌های دور این مسئله را داشتیم. این که این جنگ بیولوژیک بوده خواهید دید خود آمریکا بیش از همه از این ویروس آسیب خواهد دید.»

آنچه ادعای رهبر ایران را بی اعتبار می کند

یک پژوهشگر حوزه ژنتیک در ایالت کالیفرنیا آمریکا در این خصوص به «ایران وایر» می گوید: شکی نیست که بسیاری از کشورهای جهان از جمله آمریکا در زمینه تولید و گسترش سلاح های بیولوژیک و پاتک های مربوطه فعال هستند. پیش از رهبر ایران نیز عده ای ادعای سلاح بیولوژیکی بودن کرونا را مطرح کرده اند اما آنچه اظهارات رهبر ایران را مضحک کرده، این است که او می گوید: «ممکن است یک دارویی را شماها تجویز کنید، یا وارد کشور بکنید که این ویروس را ماندگار کند و مانع تمام شدنش بشود.» چرا که این ادعا هیچ پایه علمی و عقلی ندارد و یک حرف کاملا بی اساس است. او با تاکید بر اینکه بیست سال سابقه فعالیت تخصصی روی ژنتیک دارد می گوید: تاکنون ترکیبی با ماهیت افزایش شیوع ویروس یا قدرت ایجاد مانع در برابر مهار آن، مورد شناسایی و مطالعه در تمام حوزه های فارموکولوژی یا بیولوژی قرار نگرفته است.

او در پاسخ به این پرسش که این ادعا هم مطرح شده که این ویروس برای ضربه زدن به اقتصاد چین و ایران ساخته شده،‌ یا اینکه شباهت ژنتیکی ایران و ایتالیا سبب شیوع این ویروس در این دو کشور شده می گوید: بدون مستند علمی هر حرفی می شود زد ولی این ادعاها فاقد پایه و اساس علمی و تخصصی است. در بین تمام موجودات زنده، ازجمله انسانها، می توان شباهت ها و تفاوت های ژنتیکی متعددی یافت، مجددا هیچ ویروسی که بتواند گروه ژنتیکی خاصی از انسانها را هدف قرار داده و مابقی را مستثنی شود مورد شناسایی و مطالعه قرار نگرفته است. مضاف بر آن الگوی ژنتیکی چینی ها، ایرانی ها و اروپای غربی کاملا از هم متمایز هستند. به گونه ای که طراحی یک ویروس که فقط دو نژاد ایرانی و چینی را هدف قرار دهد ناممکن و حتی مضحک به نظر می رسد. از طرفی حقیقت دیگری که این فرضیه را ناممکن می سازد این است که برای مهندسان ژنتیکی و ویروس شناسان آمریکایی چنین اعتباری قائل باشیم که قادرند ویروس پیچیده ای تولید کنند که تنها ایرانیان و چینی ها را گرفتار کند ولی اینقدر توان علمی نداشته باشند که احتمال گرفتار شدن اروپاییان و آمریکایی ها را در اکتشاف خود، نظر نگیرند.

به باور این دانشمند حوزه ژنتیک، احتمالا نقش انسان در پیدایش اینگونه ویروس ها (سارس، مارس یا کوید ۱۹) بیشتر از طریق دست کاری در اکوسیستم کره زمین و در نتیجه تنگ شدن عرصه برای گونه های مختلف جانوری، که سابقا دارای ارتباطات کمتری بودند، ممکن است. لذا باید گفت محتمل ترین فرضیه در مورد پیدایش ویروس هایی مانند سارس، مارس و کوید ۱۹ گلوبال وارمینگ و تنگ ترشدن عرصه برای حیوانات و افزایش احتمال انتقال ویروس ها از گونه ای به گونه ی دیگر از جمله انسان است.

جمع بندی

علی خامنه ای رهبر ایران روز سوم فروردین سال ۱۳۹۹ آمریکا را متهم به تولید و استفاده از ویروس کرونا به عنوان یک سلاح بیولوژیکی کرد و با تاکید بر اینکه نمی داند چقدر این اتهام حقیقی است، گفته: «وقتی این اتّهام وجود دارد کدام عاقلی به شما اعتماد میکند که شما بیایید برای او دارو بیاورید؛ ممکن است داروی شما یک وسیله‌ای باشد برای اینکه این بیماری را بیشتر گسترش بدهد. هیچ اعتباری ندارید؛ به شما اعتمادی نیست.» علی خامنه ای با بیان اینکه این کارها از آمریکا برمی آید هرگونه کمک گرفتن از آمریکا برای مقابله با کرونا را رد کرده است.

آیا ادله های موجود سلاح بیولوژیکی بودن کرونا را تایید می کند؟ بررسی های «ایران وایر» نشان می دهد که نه تنها هیچ مرجع معتبر علمی این ادعا را تایید نمی کند بلکه برخی مراجع علمی از جمله مجله علمی نیچر، کرونا را محصول تکامل طبیعی ویروس سارس می دانند و ادعای مهندسی ژنتیکی کرونا و نقش آزمایشگاهها در تولید این ویروس را رد می کنند. ضمن اینکه وزارت بهداشت ایران نیز پیش از این چنین ادعایی را رد کرده است.

علی خامنه ای در حالی بار دیگر آمریکا را به دست داشتن در تولید و شیوع ویروس کرونا متهم می کند که این ادعا پیش از این توسط هیچ نهاد علمی اثبات نشده و توسط نهادهای مختلف راست آزمایی و نادرست بودن آن اعلام شده بود، از این رو ایران وایر به ادعای رهبر ایران نشان «دروغ پینوکیو» می دهد.

[کد مطلب: 202885] [تاريخ انتشار: هشتم فروردين ۱۳۹۹ برابر با بيست و هفتم مارس ۲۰۲۰] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ ششم فروردين ۱۳۹۹ برابر با بيست و پنجم مارس ۲۰۲۰ ، 08:58:40 توسط پیامک
پیک ایران عزیز من در جهت تصحیح حرف نویسنده این مقاله برای شما دو پست جهت درج در همین صفحه فرستادم, بنظر اینجانب برای خوانندگان سایت محترمتان مفید واقع میشد اگر مرقوم بفرمایید.

پیک ایران: بخش نظرات همانطور که از نامش پیداست برای اظهار نظر در مورد مطالب و خبرهای سایت میباشد و ظرف مناسبی برای چنین مواردی نیست.
نوشته شده در تاريخ پنجم فروردين ۱۳۹۹ برابر با بيست و چهارم مارس ۲۰۲۰ ، 14:07:20 توسط ناشناس
كسي كه بر اساس اما و اگر و شايد و بدون سند و علم كافي و ان هم در مسند رهبر جنين سخنراني كند ، فقط احمق بايد خواند و نه رهبر.
نوشته شده در تاريخ پنجم فروردين ۱۳۹۹ برابر با بيست و چهارم مارس ۲۰۲۰ ، 11:39:07 توسط مالیخولیا
علم و دانش چقدر بدبخت و حقیرند که یک اخوند دو زاری روضه خون با اون ترامپ دلال و تاجر جرات کردند در موردش صحبت کنند. مادامیکه سلاح و پول بر دنیا حکومت میکند وجود علم انحصاری، جنایتکارانه خواهد بود.
نوشته شده در تاريخ پنجم فروردين ۱۳۹۹ برابر با بيست و چهارم مارس ۲۰۲۰ ، 10:49:00 توسط قمی از قم ۲
چرا که مادرهای اینها همچون اکثریت قریب به اتفاق ما همگی این مسائل را با پستان در دهانشان گذاشته اند. اما عجیب این است که اینان نمی توانند از این دایره خارج شوند. پس شاید باید گفت: زنده باد کروناویروس تا ما را و همه را بیدار کند. گر چه باورهای مذهبی سنگوارههایی هستند که حاصل کشتارها و تجاوزها و عار تها هستند تا آنجا که قربانیان به نطع خونین امیران غضب خود پناه می برند. در اینجا باید آنرا سندروم شیعیش نام نهاد. این همه قداست تراشیدن برای یک اهید غصبی که شمشیرش دو سر است واقعا از معجزات شیعیان است! در هر حال شاید حالا که کاوه ای نیست به قول اخوان:کاشکی اسکندری پیدا شود!
نوشته شده در تاريخ پنجم فروردين ۱۳۹۹ برابر با بيست و چهارم مارس ۲۰۲۰ ، 10:47:29 توسط ملت بازی خورده نادان
متاسفانه خود آمریکا و اروپا و بخصوص انگلیس تمایل به بودن همین شخص خامنه ای الدنگ را دارند .بنا به دلایل ذیل 1- عدم درج نام خامنه ای در لیست تروریستی از طرف آمریکا علی رغم اینکه فرمانده سپاه قدس در اصل شخص خود خامنه ای است. 2- تلاش اروپا برای کمک به بقای خامنه ای و حفظ نظام فاسد آخوندی به هر قیمت و عدم تمایل به قطع رابطه بدلیل سو استفاده از منابع نفتی ارزان 3- هماهنگی اروپا و آمریکا در برابر صادرات نفت ایران و بازی با سرنوشت ملت ایران.به این صورت که خامنه ای با عدم موافقت با ارتباط با آمریکا در عمل باعث فروش نفت ارزان قیمت شده است و از طرفی آمریکا با خارج کردن نفت ایران از مدار فروش عملا نفت خود را جایگزین نفت ایران در بازار کرده است و در عوض برای بستن دهان شرکایش اروپایی تعرفه های وارداتی در در بعضی موارد برای آنها کاهش داده است. 4- فرستادن نامه از اوباما برای خامنه ای بصورت محرمانه که تا امروز هم همچنان محرمانه مانده 5-علی رغم چندین حمله به سفارت انگلیس این کشور همچنان مصرانه در ایران هست و نقش اساسی در سیاست خامنه ای دارد و....این وسط فقط ملت نادان ایران متضرر خواهند شد
نوشته شده در تاريخ پنجم فروردين ۱۳۹۹ برابر با بيست و چهارم مارس ۲۰۲۰ ، 10:07:15 توسط روشنگر. از آلمان
عکس خامنه ای با دماغ پینوکیو خیلی با حال است. ممنون با دیدنش کلی خندیدم! البته این آخوند عوضی از بس که دروغ تا حالا گفته جای دماغش خرطوم فیل بچسبانید. آخوند عقده ای پر از کینه و نفرت است که تربیت شده روسیه همان دانشگاه تربیت رهبران آینده کشورهای جهان سوم است به استناد گفته برادر بزرگترش هادی خامنه ای که در سایت عصر ایران آمده و اقامت تحصیلی این علی خامنه ای در روسیه تکذیب نشده. برای همین این ملا نوکر و دستپروده روسیه است که اجیر شده فقط ضد آمریکا یا بقول خودش ضدامپریالیست باشد با سلاح اسلام انقلابی چونکه ایدئولوژی کمونیسم دیگر شکست خورده و کاربردی ندارد خصوصا در کشورهای اسلامی.آخوند مرتجعی است که سند کلامی خودش هست وقتیکه پیشنهاد ولی فقیهی و جانشینی خمینی را به او دادند گفت اگر او رهبر شود مردم ایران خون باید گریه کنند! که میبینیم بیش از سی سال رهبری او بجز حیف و میل میلیاردها دلار ثروت مردم درمانده ایران چطور به فرمان این آخوند دوزاری نوکر روسیه به فنا رفت و مردم ایران هم خون گریه کردند و میکنند.تعجب از مردمانی که امپراطور دروغ را تحمل میکنند؟دماغ پینو کیوش از دومتر هم گذشته چاخانعلی!
نوشته شده در تاريخ پنجم فروردين ۱۳۹۹ برابر با بيست و چهارم مارس ۲۰۲۰ ، 09:39:40 توسط آذر
قرنطینه، از همان روز اول شیوع ویروس کرونا می بایست در قم و سپس در شهرهای رشت و تهران و مشهد عملی میشد، اما نشد. وضعیتی که اکنون با شیوع همگانی آن، زندانیان و بطور اخص زندانیان سیاسی و عقیدتی را نیز بشدت با خطر مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا مواجه کرده است. وقتی دولت و مجموعه هیئت حاکمه، با بی مسئولیتی کامل از قرنطینه کردن یک شهر امتناع کرده اند، بسیار روشن است که هرگز به قرنطینه شدن همزمان چندین شهر تن نخواهند داد. وقتی جان میلیونها نفر از مردم برای حاکمان بی ارزش باشد، مثل روز روشن است که چرا و با چه اهداف سیاسی و اقتصادی این دولت ضد انسانی، تا کنون نسبت به قرنطینه شدن شهرها، بی تفاوت بوده است. ح-ا، بجای روش مبارزه سریع و ضربتی با ویروس کرونا، بجای حفاظت از جان و سلامتی توده های مردم ایران، با امتناع از لزوم قرنطینه کردن شهرها، عملا راه شیوع همگانی این بیماری را در سراسر ایران باز گذاشت تا بزعم خود با ایجاد ایمنی جمعی و مبتلا شدن تدریجی ۷۰ درصد از جمعیت ۸۴ میلیونی ایران، توده های مردم را در یک حرکت کنترل شده و تدریجی، بکام مرگ بسپارد. نباید به جمهوری کَبَک زدهٔ اسلامی، جنین فرصتی داد.
نوشته شده در تاريخ پنجم فروردين ۱۳۹۹ برابر با بيست و چهارم مارس ۲۰۲۰ ، 09:05:27 توسط سخنگو
دنيا در اينده مسوليت ادامه حيات ننگين حكومت فاسد خامنه اي و مرگ بي دليل ايرانيان را بر گردن خواهد داشت . ايران تنها كشوري است كه مرگ ميليونها كشته در انرا حكومت فاسد رقم ميزند و پزشگان بدون مرز اين حقيقت را تاييد ميكند. دنيا بايد در پايين كشيدن شيادان إسلامي از قدرت ، به مردم ايران ياري برساند . دولت ژاپن و دوستان چيني دزدان ايران اگاه باشند .آگهی های تجارتی


پايان آگهی های تجارتی