شمار مبتلایان ویروس کرونا از نیم میلیون نفر گذشت 


بر اساس آمارهایی که دولت‌ها منتشر کرده‌اند، تعداد کل مبتلاشدگان به کووید ۱۹، امروز از نیم میلیون نفر فراتر رفت. از این تعداد بیش از ۱۲۰ هزار نفر از مبتلایان حالشان خوب شده و حدود ۲۳ هزار نفر جانشان را از دست داده‌اند.

به گزارش بی بی سی، چین، ایتالیا، آمریکا، اسپانیا، آلمان و ایران به ترتیب بیشترین موارد ثبت‌شده از مبتلایان به این ویروس را اعلام کرده‌اند. ایتالیا با حدود ۸۲۰۰ کشته بیشترین تلفات را داشته است.

شمار کشته‌شدگان این بیماری در بریتانیا ظرف یک روز بیش از یک‌صد نفر افزایش یافته و تا ۵ بعد از ظهر روز چهارشنبه به ۵۷۸ نفر رسیده است. تا صبح روز پنج‌شنبه شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور به ۱۲ هزار نفر نزدیک شد

در همین حال رهبران ۲۰ کشور صنعتی جهان در جلسه ویدیویی که به میزبانی عربستان سعودی و از راه دور برگزار کردند، وعده دادند ۵ تریلیون (۵ هزار میلیارد) دلار به اقتصاد جهانی تزریق کنند.بر اساس آمارهایی که دولت‌ها منتشر کرده‌اند، تعداد کل مبتلاشدگان به کووید ۱۹، امروز از نیم میلیون نفر فراتر رفت. از این تعداد بیش از ۱۲۰ هزار نفر از مبتلایان حالشان خوب شده و حدود ۲۳ هزار نفر جانشان را از دست داده‌اند.

در فرانسه تعداد موارد فوتبه ۱۳۳۳نفر رسیده است؛ امانوئل مکرون، رئیس جمهوری این کشور دیشب با حضور در یک بیمارستان اعلام کرد ارتش به کمک خواهد آمد.

سخنگوی دولت فرانسه هم از احتمال تمدید قرنطینه دو هفته‌ای خبر داده که قرار است جزئیات نهایی آن تا چند روز آینده اعلام شود.

در فرانسه این نگرانی‌ وجود دارد که شمار قربانیان فراتر از آمار رسمی باشد. مقام‌های فرانسوی تنها کسانی را مبتلا حساب می‌کنند که در بیمارستان‌ها بستری باشند و ابتلایشان تایید شده باشد.

ژروم سالومون، از مقام‌های درمانی ارشد فرانسه، می‌گوید موارد مرگ بر اثر کرونا در بیمارستان‌ها "احتمالا بخش کوچکی از کل موارد مرگ هستند."

در همین حال چین اعلام کرده است که پروازهای مسافربری بین‌المللی را برای جلوگیری از شیوع دوباره کروناویروس در چین به صورت چشمگیری کاهش می‌دهد.

مقام‌های چینی گفته‌اند نگران اند که ویروس کرونا بار دیگر در چین همه‌گیر شود؛ این بار از خارج کشور.

در تایلند برای مقابله با افزایش تعداد مبتلایان به کرونای ۲۰۱۹ وضعیت اضطراری اعلام شده است. این به دولت اجازه می‌دهد سفر را محدود کند، مانع از تجمع مردم شود، رسانه‌ها را سانسور و مردم را در خانه‌هایشان زندانی کند.

موارد ابتلا در هفته‌های اخیر در تایلند افزایش زیادی داشته که بخشی به علت نظام بهداشتی درمانی ضعیف است.

شینزو آبه، نخست‌وزیر ژاپن، یک کارگروه ویژه دولتی برای مقابله با شیوع کرونای ۲۰۱۹ تشکیل داده است. دیروز و بعد از اعلام تعویق المپیک که قرار بود در ژاپن برگزار شود، موارد ابتلا در این کشور افزایش چشمگیری داشت و صحبت از موج دوم بیماری به میان آمده است.

شواهد متعددی دیده می‌شود که شیوع کرونا در شمال ایتالیا کندتر شده اما اکنون آمار در جنوب ایتالیا به فزونی می‌رود. ایتالیا بیشترین مرگ را بر اثر کرونا در دنیا دارد.

در شمال ایتالیا تدابیری بسیار سختگیرانه‌ای برای مهار شیوع بیماری اعمال شده که به نظر می‌رسد فایده داشته اما شورای پژوهش‌های ملی ایتالیا می‌گوید اکنون موارد ابتلا در نواحی مرکزی و جنوبی این کشور رو به افزایش است.

در اسپانیا هم نگرانی از افزایش ابتلا به خصوص در مادرید و کاتالونیا شدت گرفته است.

در همین حال فیلیپو گراندی، معاون دبیرکل سازمان ملل در امور پناهندگان و مهاجران، به بی‌بی‌سی گفته است همه‌گیری جهانی کرونای ۲۰۱۹ تاثیر شدیدی بر وضع میلیون‌ها آواره و پناهجو خواهد داشت. این آوارگان در جاهایی بسیار شلوغ و بدون امکانات بهداشتی و درمانی زندگی دشواری دارند.

گراندی از جامعه جهانی خواست به کشورهای آسیب‌پذیری مثل سوریه و لیبی توجه نشان دهد که بیماری تازه در حال شیوع و بهداشت و درمان ضعیف است یا اصلا وجود ندارد.

او گفت چند ماه گذشته نشان داد این بیماری غنی و فقیر نمی‌شناسد و این به نفع تمام جوامع است که هیچ گروهی را به حال خود واگذار نکنند.

گراندی خواهان حس اتحاد شد و از دولت‌ها خواست هر چه می‌توانند بکنند تا برای کمک به کسانی که بیشتر در معرض خطر بیماری هستند بودجه کافی فراهم باشد.

دولت روسیه از نیمه شب به وقت محلی تمام پروازها ورودی و خروجی را متوقف می‌کند. فقط هواپیماهای حامل شهروندان روسیه اجازه فرود در این کشور را دارند.

ده‌ها هزار روس در کشورهای دیگر گیر افتاده‌اند، برخی از این کشورها اکنون مرزهای خود را بسته‌اند.

در روسیه، به نسبت به جمعیتش آمار مبتلایان به کرونای ۲۰۱۹ هنوز پائین است اما دیروز موارد ابتلا جهش بزرگی کرد. از دو روز دیگر کار بجز خدمات ضروری در روسیه متوقف و تمام فروشگاه ها بجز داروخانه و مواد غذایی تعطیل می‌شوند. پارک‌های اصلی شهرها هم تعطیل می‌شوند. از بیماران و سالمندان نیز خواسته شده در خانه بمانند.

دیروز هم ولادیمیر پوتین رای‌گیری تغییر قانون اساسی که امکان دو دوره دیگر ریاست جمهوری‌اش را فراهم می‌کند به تعویق انداخت.

دولت روسیه می‌گوید در این کشور تا کنون ۸۴۰ نفر تشخیص داده شده که مبتلا به ویروس هستند و سه نفر بر اثر ابتلا به آن درگذشته‌اند.

در همین حال فرماندار ایالت نیویورک می‌گوید بسته کمکی دو تریلیون دلاری دولت آمریکا، کم است.

اندرو کومو، فرماندار ایالت نیویورک، گفته که مصوبه سنا برای بیش از دو تریلیون دلار کمک مالی مقابله با بحران شیوع کرونا، او را "سرخورده" کرده است.

ایالت نیویورک الآن کانون شیوع کرونا در آمریکا شده است.

آمریکا اکنون بعد از چین و ایتالیا، بیشترین آمار ابتلا به کرونای ۲۰۱۹ را دارد. شمار مبتلایان در این کشور در یک روز ده هزار نفر بیشتر شد و در مجموع به ۷۷ هزار نفر نزدیک می‌شود. هم‌چنین مرگ دست‌کم ۱۰۹۳ نفر در ایالات متحده ثبت شده است.

کومو در کنفرانس خبری روزانه‌اش که برگزار می‌کند، گفت که "به نظر من اقدام کنگره نتوانست به نیازهای دولت(های ایالتی) برسد. به نظر من نامسئولانه بود. با خیلی بی‌فکری."

تا امروز پنج‌شنبه حدود ۴۰ هزار نفر در ایالت نیویورک تشخیص داده شد که مبتلا به ویروس کرونا هستند. این بیش از نصف همه مواردی است که در سرتاسر آمریکا تشخیص داده شده‌اند. دست‌کم ۳۸۵ نفر در این ایالت بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باخته‌اند.

بسته کمک‌های مالی که بزرگ‌ترین بسته این‌چنینی در تاریخ ایالات متحده است، شامل پرداخت مستقیم ۱۲۰۰ دلار به اغلب آمریکایی‌هاست و همین‌طور کمک به کسب‌وکارهای خرد تا بتوانند حقوق کارمندانشان را بدهند.

فرماندار نیویورک گفته که این ایالت ۵ میلیارد دلار از این بسته حمایتی را دریافت می‌کند در حالی که دست‌کم ۱۰-۱۵ میلیارد دلار از درآمدهایش را از دست داده.

با کاهش تجهیزات پزشکی در آمریکا، فرماندار نیویورک گفته که این ایالت تجهیزات حفاظتی برای یکی دو هفته آینده را دارد، اما "در هر سناریوی واقع‌گرایانه‌ای، بیمارستان‌ها کم می‌آورند." به گفته اندرو کومو "نمی‌توان منحنی شیوع را به اندازه کافی پایین نگه داشت."


فیلمها و خبرهای بیشتر در کانال تلگرام پیک ایران
[کد مطلب: 203065] [تاريخ انتشار: هفتم فروردين ۱۳۹۹ برابر با بيست و ششم مارس ۲۰۲۰] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
آیا تهران را این چنین دیده اید؟
نتیجه معکوس مانور تبلیغاتی سپاه؛ به فکر مستضعفان ایرانی باشید
ژاپنی ها توانسته اند بوسیله دوربین های بسیار قوی چگونگی انتشار ویروس کرونا را به تصویر بکشند
خامنه ای برای نماز قضا، آزادی زندانیان و ...  پول میگیرد
تصاویر هوایی تهران در سیزدهمین روز فروردین؛ تهرانی‌ها امروز در خانه ماندند
" داروی ضد کرونای favipiravir وارد شده به کشور برای مسئولین کشور مورد استفاده قرار گرفته"
ورشکستگی عمومی در پیش است!
احتمال کاهش 20 تا 30 میلیارد دلاری در تولید ناخالص ملی ایران!
واکنش ترامپ به انتقاد رئیس مجلس نمایندگان: نانسی پلوسی توله سگ مریض است 
محمدرضا فغانی: پناهنده شده‌ام، روزی برمی‌گردم که مردم کشورم آزاد باشند
ادعای وزیر بهداشت: به زودی دستاوردی جدیدی ایران را در رتبه نخست دنیا قرار می‌دهد 
متهم پرونده آمدنیوز آزاد شد
ضرب و شتم کارشناس دامپزشکی پس از کشف ۴۰۰کیلوگرم مرغ فاسد 
آگهی های تجارتی


پايان آگهی های تجارتی

سرخط اخبار پيک ايران در سايت شما

كد زير را كپى كنيد و در جاى مناسب در سايت خود قرار دهيد


Contact us: