سقوط ژرف و خفت آور اردشیر زاهدی در مصاحبه با امید دانا


وقتی تو می گویی وطن, من خاک بر سر می کنم
وقتی تو میگویی وطن,  بر خویش می لرزد قلم
شعری از مصطفی بادکوبه ای

متعاقب مصاحبه اردشیر زاهدی فرزند تیمسار فضل‌الله زاهدی نخست وزیر بعد از کودتای ٢٨ مرداد؛ و  داماد شاه و سفیر سابق ایران در آمریکا و بریتانیا با بی بی سی فارسی, وی مجددا در مصاحبه ای شنیع و مملو از فحاشی های بسیار زشت و سخیف و با زبان چاله میدانی با یکی از عوامل روانپریش, بیسواد و حامی پروپاقرص جمهوری اسلامی به نام امید شریفی ملقب به دانا, می گوید دفاع از جمهوری اسلامی (تحت عنوان دفاع از وطن) جزو افتخارات زندگی او است. ظاهرا جمهوری اسلامی عوامل حامی و برونمرزی خود را فعال و به یکدیگر وصل کرده است تا با حمله به اپوزیسیون خود را وطنپرست واقعی قلمداد کرده و از رژیم جمهوری اسلامی تمام قد دفاع کنند. و در این راستا از طرح هر گونه ادعای وقیحی نیز فروگذار نمی کنند.  خنده های  بیجا, کریه و گوشخراش این دو لهاش مفلوک به این مصاحبه تصنعی و ترتیب داده شده, زشتی دوچندانی می افزاید و شامل نکات قابل تاملی است که بصورت اختصار به آنها می پردازم:

ایشان در دقیقه دو مصاحبه با بی ادبی تمام به شاهزاده رضا پهلوی توهین می کند و می گوید: "شرف داشته باش". در دقیقه ١٢ نیز نمکدان بی بی سی فارسی را می شکند و با فحاشی زشت و چاله میدانی می گوید: " . . . . . مرتیکه تو شرف نداری . . . . ". و بارها, از جمله, در دقیقه ١١ به امید شریفی دانا که در مورد روانپریشی او سالها پیش نوشته و سخن ها گفته ام, می گوید "شما افتخارات من هستید".  تو گویی که او نیز نادانسته  از"سندروم استکهلم"  رنج می برد, اما به آن افتخار می کند.

وی می گوید این یک افتخار است که مردم ایران نان ندارند بخورند, اما افتخار داره که مملکت درون (پهباد) و موشک می سازد؛ اینها افتخارات مملکت است (دقیقه ٤). باید به ایشان گفت ارتش پاکستان نیز که بیش از هفتاد درصد جمعیت آن در فقر و فلاکت مطلق زندگی می کنند, موشک بالستیک, پهباد پیشرفته نظامی و بمب اتم دارد. اما کشور محل زندگی ایشان یعنی سویس نه موشک دارد و نه بمب. کدام یک مایه افتخار است؟ سویس یا پاکستان؟  کره شمالی نیز که حداقل یک میلیون نفر از جمعیت آن به دلیل گرسنگی جان دادند, پهباد پیشرفته و موشک بین قاره ای و بم اتم و بمب هیدروژن دارد. اما کره جنوبی هیچکدام از اینها را ندارد؟ ایشان لابد به استقلال و وطنپرستی کره شمالی و پاکستان افتخار می کنند؟  و نه به پیشرفت و رفاه و بهروزی کره جنوبی و یا سویس.

نقش قاسم سلیمانی در ادامه جنگ در سوریه و کشتار صدها هزار انسان بی گناه از جمله دهها هزار کودک سوری بر کسی پوشیده نیست. اردشیر زاهدی دخالت ماجراجویانه, پر هزینه و مسلحانه جمهوری اسلامی در کشورهای منطقه را یک افتخار برای ایران می داند, همانگونه که خود ایشان همانند پدرش,  ارتش ایران را به نیابت از قدرت های خارجی به جنگ در جنوب عمان فرستادند و تعداد بیشماری از سربازان ایران (نه در دفاع از خاک کشور) بلکه در جنگ ظفار در عمان کشته شدند. نیروی هوایی ایران نیز در ایالت بلوچستان پاکستان به بمباران مناطق مسکونی مشغول بود. باید گفت شراکت در جنگ و کشتار  دیگران امری شرافتمندانه نیست که باعث افتخار مرعوبین و "منصوبین" بشود. جالب اینجاست که در توجیه دفاع مطلق خویش از قاسم سلیمانی با قاطعیت می گوید اگر "اعلیحضرت" زنده می بود, او نیز دقیقا همینجوری از قاسم سلیمانی دفاع می کرد و به آن افتخار می کرد (دقیقه ٧). عجبا !

بعد از کم رنگ شدن حنای گفتمان  "اسلام گرایی" جمهوری اسلامی, مدتی است که رژیم در صدد استخدام عوامل متعدد ( از چپ ها و سلطنت طلب های سابق گرفته تا کهریزکی های سابق و توابین و غیره) برای دفاع از عملکرد نظام تحت لوای گفتمان "ایرانگرایی" کاذب بر آمده است. در مورد اردشیر زاهدی دقیقا نمی توان علت حمایت ایشان از جمهوری اسلامی را زیر ذره بین کالبدشکافی عمیق قرار داد که مثلا به دلیل تزویر و تطمیع است یا تهدید؟ اگرچه ایشان به ظرافت در مصاحبه می گوید که حکم اعدام او صادر شده است. آیا واقعا از ترس جان اینگونه بی محابا به "صحرای کربلا" زده است و همراه با عوامل روانپریش مبتلا به "سندروم استکهلم"  در زیر پرچم جمهوری اسلامی به سینه زنی از نوع رقت انگیز و اندوهناک روی آورده است یا اینکه دلایل دیگری وجود دارد. یا وگرنه همه می دانند که امثال زاهدی ها نه غم وطن در سر می پرورانند و نه عشق به مردم محروم و در بند ایران در سینه چرکین خویش. یا وگرنه اینگونه از جمهوری اسلامی دفاع نمی کردند. هیچ ایرانی با تحریم دارو, لوازم و تجهیزات پزشکی و غذا و مواد کشاورزی و کمک های انسانی برای مردم ایران موافق نیست. الا جمهوری اسلامی که همه کمک های پیشنهادی را رد کرده است.

عبدالستار دوشوکی
مرکز مطالعات بلوچستان ـ لندن
اردیبهشت ١٣٩٩[کد مطلب: 205371] [تاريخ انتشار: يازدهم ارديبهشت ۱۳۹۹ برابر با سی ام آوريل ۲۰۲۰] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ چهاردهم ارديبهشت ۱۳۹۹ برابر با سوم مه ۲۰۲۰ ، 12:26:47 توسط داریوش .
اصلا این پانترکان و تجزیه طلبان مزدوران خود سپاه و جمهوری شیعه هستن
نوشته شده در تاريخ چهاردهم ارديبهشت ۱۳۹۹ برابر با سوم مه ۲۰۲۰ ، 11:34:59 توسط مرتضی
ضمناً دارو و لوازم پزشکی و بقیه اقلام نام برده شده هرگز تحریم نبوده و نیست. کافیست به سایت اداره خزانه داری آمریکا سری بزنید تا ببینید.
نوشته شده در تاريخ چهاردهم ارديبهشت ۱۳۹۹ برابر با سوم مه ۲۰۲۰ ، 11:25:30 توسط مرتضی
یک عامل رژیم جمهوری اسلامی به مصاحبه با فسیل خائنی مثل اردشیر زاهدی که یکی از منفورترین های تاریخ ایران بوده می نشینه. دنیای جالبیه.
نوشته شده در تاريخ سيزدهم ارديبهشت ۱۳۹۹ برابر با دوم مه ۲۰۲۰ ، 00:06:08 توسط حسن آقا
این عقده خود‌بزرگ‌بینی ایرانیان در دوران مدرن به اشکال پیچیده‌ای خود را نشان داده! زاهدی هم روش!رژیم هم خود به گونه‌ای مذهبی-دینی به آن مبتلاست، و هم ده‌ها سال است که برای نفوذ در ایرانیان خارج و سردواندن طبقات متوسط داخل از نسخه ناسیونالیسم-شونیستی یادگاری از دوران شاه، استفاده می‌کند.ظریف هنوز برای جلب فرومایگان ، از شاهی تا سوسیال‌دمکرات و لیبرال، از خطر تجزیه ایران استفاده می‌کند. آقای زاهدی معرف ادامه منطقی ناسیونالیسم مصنوعی دوران شاه است، تفکری که تعین مشخصی از ملت nation در مفهوم ملی national نمی‌بیند.با پرش از تجاوز عرب و مغول و ترکتازی‌های سلجوق و تیمور و صفوی و افشار و قاجار و... خود را با ملقی فراتاریخی، ادامه عهد باستان می‌داند! فقر و فلاکت مردم و اقتصاد ویران، بی‌خیال! نگهدارها و بیژن حکمت‌ها هم در اپوزیسیون با ترساندن از تجزیه بوده که سالهاست خود را به اصلاح‌طلبان، و از آن طریق، به رژیم وصل کرده‌اند.حال که اصلاح‌طلبی مرده، همین فرداست که همه به درگاه ولایت سجده گذراند!این عقده خودبزرگ‌بینی هم ریشه عمیقی دارد. تاریخ واقعی ایران؟: استبداد و خرافات! به گذشته خوش آمدید!
نوشته شده در تاريخ دوازدهم ارديبهشت ۱۳۹۹ برابر با يکم مه ۲۰۲۰ ، 23:15:56 توسط نیلوفر
اقای اردشیر زاهدی مثل معدود سربازان رده ارشد شاه بودند که با هم دستی با خمینی اجنبی بر علیه شاه کودتا کردند و کشور را تقدیم مشتی اخوند شیاد و قاتل و بازاری خون خوار کردند متاسفانه افرادی مثل ایشان درک درستی از حقوق انسانی و شهر وندی بر مبنای عدالت ندارند و همین گونه افراد کوته فکرهستند که موجبات سیطره جنایتکاران بر جامعه بشری را فراهم میکنند.علت اینکه جمهوری شاهنشاهی ایران به خدمت خود به مردم ایران در سال 57 خاتمه داد وجود این چنین افراد در رده بالا وافراد کوته بین در رده های پایین دولت که سبب اطلاع رسانی غلط به شاه ایران می شدند . البته نا گفته نماند اخوند های جنایتکار ممکن است با تهدید ایشان یا خانوده ایشان باعث انتشار چنین مناظره ای شده باشد.اخوند تروریست در پرونده خود ترور افراد خارج از کشور را دارد که معمولا برای ارعاب بقیه مردم بکار میرود.
نوشته شده در تاريخ دوازدهم ارديبهشت ۱۳۹۹ برابر با يکم مه ۲۰۲۰ ، 13:25:57 توسط علی
در طیف سلطنت طلب مگر فقط زاهدی هست که از قاسم سلیمانی و لشکر کشی و امپراتوری ایران افتخار می کند. خود رضا پهلوی مگر مخالف لشکر کشی شاه برای سرکوب مبارزان ظفار و سرکوب بلوجستان پاکستان یا کشتار کردهای عراق نا راضی هست . عظمت طلبی و شوینیسم شاه و گدا تحصیل کرده و بی سواد ندارد تنها منطق سرکوبگری ، نظامی گری و ژاندارمی منطقه دارد فرق بین زاهدی و عباس میلانی در چیست استاد دانشگاه و محقق ارشد دانشگاه در امریکا از مرگ قاسم سلیمانی ابراز تاسف می کند .
نوشته شده در تاريخ دوازدهم ارديبهشت ۱۳۹۹ برابر با يکم مه ۲۰۲۰ ، 08:24:14 توسط به جناب دوشکی از تهران
اردشیر زاهدی را خریده اند! یا به قیمت نان و یا به ارزش جان. آگر دزدی و دزدانی در کنار خانواده پهلوی بوده اند و باشند یقینا فرح و رضا پهلوی نیستند. که امروز آقا ها و آقازاده ها هر کدامشان از نمایندگان مجلس اسلام ناپاک گرفته تا ملایان و مداحان کارچاقکنها و بساز بفروشها و بازاریان و انواع اقسام ابر دزدان همچون خاوری و رسول دانیالزاده بسیار شاهانه تر از فرح و رضا پهلوی در فراق ایران زندگی میکنند و حتاا در فراق ایران می میرند. چندی پیش اورونیوز می گفت که یک پس و یک دختر شاه از فراق میهنشان خودکشی کرده اند. فکر می کردذم دروغ است اما بدختانه راست بود. این اردشیر زاهدی نشان میدهد که آدمنهای بیشرفی چون او بودند که شاه را به آن روز سیاه و ایران را بهاین روز نکبت و نحوست انداخته اند. سخنان زاهدی نه سندروم استوکهولم است بلکه سندروم شیعی ست. سندروم اسلامن ناب است. اسلامی که بزور تجاوز و گردن زذدن مردذمانت سرزمینهای اشغالی را چنان با خشونت مسلمان کرد که از ترس این خشونت به خود خشونتگران پناهنده شدند. جناب دوشکی خوب توجه کنید ببینید درست می گویم یا نه. مرگ بر حکومت اسلامآگهی های تجارتی


پايان آگهی های تجارتی