زهرا بهرامی  (با ملیت ایرانی- هلندی)  یکی از دستگیر شدگان اعتراضات عاشورا در معرض صدور حکم اعدام قرار دارد


بنابه گزارشات رسیده به"فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران"صلواتی رئیس شعبه 15 دادگاه انقلاب  قصد دارد یک شهروند ایرانی – هلندی تبار را به نام خانم زهرا بهرامی که از دستگیر شدگان اعتراضات گسترده عاشورا است محکوم به اعدام و یا حبس ابد نماید.
روز دوشنبه 25 مردادماه خانم زهرا بهرامی 45 ساله که بیش از 8 ماه بلاتکلیفی در بند مخوف 209  به شعبه 15 دادگاه انقلاب نزد فردی بنام صلواتی قاضی فرمایشی برده شد. صلواتی خطاب به خانم بهرامی گفت:«این پرونده شما اعدام داره یا حبس ابد داره» .
خانم بهرامی به دلیل نداشتن وکیل از دفاع کردن از خود امتناع ورزید  و اعلام کرد فقط در حضور وکیل از خود دفاع خواهد کرد. صلواتی رئیس شعبه 15 دادگاه انقلاب پس از اعتراض خانم بهرامی  دادگاه را برای 10 روز دیگر به تعویق انداخت.خانم بهرامی هنوز از داشتن وکیل محروم می باشد.
اتهاماتی که بازجویان وزارت اطلاعات به او نسبت داده اند عبارتند از:محاربه،تبلیغ علیه نظام،عضو فعال انجمن پادشاهی و تشکیل گروهک بر ضد نظام می باشد.خانم بهرامی تمامی اتهامات نسبت داده شد را رد کرد و آن را اعترافاتی که زیر شکنجه های جسمی و روحی از او گرفته شده است که غیر قانونی و غیر انسانی است.
زندانی سیاسی زهرا بهرامی 45 ساله  و دارای 2 فرزند است. او دارای ملیت ایرانی- هلندی است و برای دیدن فرزندش به ایران مسافرت کرده بود که در اعتراضات روز عاشورا دستگیر و تحت شکنجه های وحشیانه جسمی و روحی قرار می گیرد . بازجویان وزارت اطلاعات در بند سپاه زندان گوهردشت کرج و در بند 209 زندان اوین او را  تحت شکنجه ها و فشارهای قرون وسطائی قرار دادند و وی را وادار به اعترافات تلویزیونی  علیه خود نمودند.این اعترافات دورغین از تلویزیونهای دولتی پخش گردیده است.بازجویان وزارت اطلاعات اعترافات دروغین تلویزیونی را به عنوان اتهام علیه او بکار برده اند وقصد دارند که او را بر مبنی محاربه محاکمه کنند.
 

[کد مطلب: 20638] [تاريخ انتشار: بيست و هفتم امرداد ۱۳۸۹ برابر با هجدهم اوت ۲۰۱۰] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
فیلم/ در حاشیه بازدید نوبخت از جنوب کرمان وصحنه ای که همه را خجالت زده کرد!
فيلم/ خوزستان، شوشتر؛ ترمیم و لگه‌گیری معابر شهری با استفاده از مدرن‌ترین تکنولوژی جهانی! توسط شهرداری 
انتشار فایل صوتی مکالمه تلفنی سپیده قلیان با مامور وزارت اطلاعات + فایل صوتی
پدر سپیده قلیان: 12 مامور مرد و دو مامور زن با خشونت ریختند خانه، دندان‌های پسرم را شکستند من و همسرم را کتک زدند گفتند دخترت را هم می کشیم + فیلم مصاحبه
فيلم/ حمله اراذل و اوباش «تربيت» شده در حکومت اسلامی به دو دختر در پارک ائل گلی تبریز! 
ادعای جنجالی مایلی کهن در مورد کارلوس کی‌روش
مستند «طراحی سوخته» چرا پخش شد؟
کاروان همراه نوبخت در کرمان قربانی گرفت/ حلیمه و یلدا گروهی قربانی سرعت کاروان همراه نوبخت در جنوب کرمان  
فيلم/ لحظه بازداشت سارق مسلح در رشت و انتقال وی به نیروی انتظامی 
سران بسیاری از کشورهای بزرگ، امسال از شرکت در همایش «داووس» خودداری می‌کنند 
گزارشی از بازداشت و فشار بر یک زوج دو تابعیتی ایرانی-آمریکایی توسط سپاه پاسداران
عکس/ چالش عکس ۱۰ساله؛ از هامون و ارومیه تا زاینده‌رود
آگهی های تجارتی