اتحادیه معلمان انگلستان بازداشت و پرونده سازی جدید علیه اسماعیل عبدی را به شدت محکوم کرد

 

اتحادیه معلمان انگلستان ( NASUWT )  با انتشار بیانیه ای در 14 ماه مه 2020  بازداشت مجدد و پرونده سازی جدید علیه اسماعیل عبدی را نقص آشکار حقوق بشر توسط رژیم جمهوری اسلامی دانست و آن را محکوم کرد.
در این بیانیه آمده است:
"مطلع شدیم که اسماعیل عبدی، فعال کانون صنفی معلمان ایران  (تهران) به زندان  اوین بازگردانده شده است. در یک بی عدالتی  انزجار آور، اسماعیل عبدی نه تنها  به زندان بازگردانده شد تا هفت ماه باقیمانده از مدت شش سال حبس را تمام کند، بلکه اکنون رژیم  تحمل  10 سال زندان دیگر را نیز بر پرونده او افزوده است.
 دکتر پاتریک روچ، دبیرکل اتحادیه معلمان انگلستان اعلام کرد: " اسماعیل هیچ جرمی مرتکب نشده و صرفاً به دلیل فعالیت مشروع در کانون صنفی معلمان ایران (تهران) به بند کشیده شده است.  محكوم كردن او  به تحمل  سال های بیشتر زندان نقض فاحش حقوق  انسانی اوست و به منظور ترساندن اعضای کانون های صنفی معلمان و مدافعان حقوق بشر طراحی شده است" . وی افزود: "جهان و از جمله اتحادیه معلمان انگلیس، رژیم ایران  را زیر نظر دارد و اجازه نمی دهد این بی عدالتی غیر انسانی و وحشیانه نادیده گرفته شود. اتحادیه معلمان انگلیس برای مختومه اعلام  شدن پرونده اسماعیل عبدی تلاش می کند و از مقامات ایران می خواهد به همه فعالین اتحادیه ای اجازه دهند تا فعالیت های مشروع خود در دفاع از حقوق معلمان و کارگران را بدون ترس از آزار و اذیت و مجازات ادامه  دهند."

ترجمه و تکثیراز:  اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران در ایران
14 ماه مه 2020 
http://etehadbinalmelali.com/ak/
alliance@workers-iran.org

[کد مطلب: 206389] [تاريخ انتشار: بيست و ششم ارديبهشت ۱۳۹۹ برابر با پانزدهم مه ۲۰۲۰] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات جديد پذيرفته نمی شود.
نظرات خوانندگان
آگهی های تجارتی


پايان آگهی های تجارتی

سرخط اخبار پيک ايران در سايت شما

كد زير را كپى كنيد و در جاى مناسب در سايت خود قرار دهيد


Contact us: