مدارس کره جنوبی بازنشده تعطیل شد 

 
درپی ابتلای به ویروس کرونا در کره جنوبی، چندین دبیرستان از جمله مدرسه ای در شهر "دایه گو" مرکز شیوع بیماری که تنها یک روز فعال شده بود، بار دیگر تعطیل شدند.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی روز جمعه گزارش کرد آزمایش یکی از دانش آموزان دبیرستانی در شهر "دایه گو" واقع در جنوب شرق این کشور که زمانی کانون اصلی شیوع بیماری بود، نشان می دهد به ویروس کرونا مبتلا شده است.

روز چهارشنبه این هفته به دستور دولت کره جنوبی و با صلاحدید مرکز پیشگیری و کنترل بیماری ها، مدارس در مقطع دبیرستان بازگشایی شد و قرار است بتدریج درهای مدارس مقاطع دیگر هم به روی دانش آموزان باز شود.

اما روز پنجشنبه مسئولان مدرسه کشاورزی در این شهر اعلام کردند که یکی از دانش آموزان به کرونا مبتلا شده است و برای جلوگیری از ابتلای خوشه ای فورا مدرسه تعطیل شده است.

همه ۱۸ دانش آموز دیگر که با این فرد در ارتباط بودند سریع ایزوله شده اند تا آزمایش کرونا از آنها انجام شود افراد دیگر از جمله مسئولان و دانش آموزان مدرسه به خانه بازگشته اند.

در غرب سئول پایتخت کره جنوبی هم نتیجه آزمایش دو نفر از دانش آموزان یک دبیرستان در روز نخست بازگشایی مدارس، مثبت اعلام شد به دنبال آن مدرسه فورا تعطیل شده است.

گزارش ها حاکی است در دو روز گذشته چندین دبیرستان دیگر نیز در نقاط مختلف کره جنوبی به دلیل شناسایی برخی از دانش آموزان مبتلا به کرونا بسته شده اند.

روز گذشته هم اعلام شد در خلال ۲۴ ساعت گذشته ۳۲ نفر دیگر در کره جنوبی به کرونا مبتلا شده اند که بیشترین رقم مبتلایان در ۹ روز گذشته بوده است شمار مبتلایان کرونا در این کشور اکنون ۱۱ هزار و ۱۲۲ نفر است.


فیلمها و خبرهای بیشتر در کانال تلگرام پیک ایران
[کد مطلب: 206862] [تاريخ انتشار: دوم خرداد ۱۳۹۹ برابر با بيست و دوم مه ۲۰۲۰] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ سوم خرداد ۱۳۹۹ برابر با بيست و سوم مه ۲۰۲۰ ، 12:16:10 توسط بهرام
آقای جعفر سالیان طولانی و تجارت تلخ به همچون منی آموخت که هیچ ارزشی در زندگی اجتماعی فراتر از آزادی نیست. روزگاری شیفته عدالت بودم لیکن اینک دریافته ام که در نبود آزادی امکان دست یابی به عدالت اجتماعی خیالی عبث میباشد. دولت شوراها، چین کومونیست پیشین و سرمایه دار کنونی، البانی و کره شمالی عقب مانده با آن رهبران مادام العمر خودشیفته و دیوانه با میلیونها مردم خویش چه کرده اند؟ و به کدام عدالت اجتماعی و برابری انسانی دست یافته اند؟ بیائید جهان را سیاه و سفید نبینیم، همه چیز نسبی است و لیبرال دموکراسی غربی در همه اشکال خود بی نقص نیست لیکن هنوز تنها گزینه است و میتواند با همان اندک گوهره آزادی مدفون در بطن خود جهان را بسوی سوسیال دموکراسی و تحقق عدالت اجتماعی نسبی رهنمون سازد چون همه در همه چیز برابر نیستند درد ما نامهربانی است.
نوشته شده در تاريخ دوم خرداد ۱۳۹۹ برابر با بيست و دوم مه ۲۰۲۰ ، 16:49:41 توسط جعفر
با درود به اقای بهرام اصلاح میکنم امار اختلاس را اشتباه نوشتم دویست و پنجاه میلیارد کرون که توسط شرکت نفتی ، که ۷۶ در صد ان هم دولتی میباشد بدرود
نوشته شده در تاريخ دوم خرداد ۱۳۹۹ برابر با بيست و دوم مه ۲۰۲۰ ، 15:48:00 توسط جعفر
ادامه پاسخ به بهرام نوشته اید دوران کمونیست تمام شد کشور ویتنام نه تنها حالا ، که در گذشته هم هیچ گاه کمونیست نبوده است اما نسیمی از عدالتخواهی و برابری طلبی ازاین سرزمین گذشته است وهمچنان دارای ساختارهای باز مانده از ان دوران میباشد که توانست در حالیکه همسایه دیوار به دیوار چین میباشد بتواند جان انسانها را حفظ کند و این خود نشان از ان دارد که انسان و ارزش ان در این جوامع دارای احترام بوده است اینکه با اشغالگری سرزمینی را بدست نیاورده و تاریخشان بر خون ساکنین محلی ان سرزمین بنا نشده است یاد رفیقان ات گرامی باد همچنین یاد بزرگ هوشی مین رفیقان تو براه نجات انسان گام برداشته و تا اخرین لحظه با ایمان به ان پیش رفته اند و با تقدیم خون خود برای رهایی زحمتکشان چهره پلید حکومت اسلامی و برسرکار اورندگانش سرمایه داری و در راس ان امریکا را برای همیشه سیه و خونخوار ثبت نموده اند همین سیستمی که نماینده اش امروز خواهان تغییر رفتار این رژیم است و نه نگران حق وحقوق امثال شما که سنگ ازادی هایشان را به سینه میزنید بیشترمزاحمت نمیشوم با امید به اینکه موفق شوی این جوامع ظاهر فریب را ازنزدیک ببینی
نوشته شده در تاريخ دوم خرداد ۱۳۹۹ برابر با بيست و دوم مه ۲۰۲۰ ، 15:34:14 توسط جعفر
دنباله مطلب در پاسخ به بهرام خواست قلبی همه انسانها را بیان کرده ایی که خواهان شفافیت هستی ، اما با تاسف باید به خدمتتان عرض کنم که اواز دهل شنیدن از دور خوش است ، سیستم در قدرت با این همه توان رسانه ایی میتواند شب سیاه را هم روز روشن بنمایند و برای انسانهایی که ارزش های این سیستم در انها درونی شده است راحت فریب میخورند و باور میکنند من ترجیح میدهم اظهار تنفر و انزجار کنم از سیستمی که برای دوام و بقای ننگین اش از ریختن بمب اتم بر سر انسانهای بیگناه ابایی ندارد پیشرفت های ادعایی این سیستم را در افغانستان شاهدم ، در لیبی صد پاره شده میبینم ، در ..... جای جای جهان شاهد دمکراسی صادراتی این سیستم هستم امروز شاهد سیستم پیشرفته بهداشت و سلامت مردمی این جوامع قدرتمند و دارای تکنولوژی برتر و بقول شما ازاد ! که برایتان بر عدالت ترجیح داده اید هم هستم ترامپ و پمپئوی با سواد نمونه های واقعی از سیستمی هستند که عده ایی انها را ناجی خود میدانند و به انها امید بسته اند ، اینها اخرین نمادهای تکنولوژی و علم این سیستم هستند انقدر جان انسانها برایشان بی ارزش بود که دست به حیله برای فریب مردم زدند
نوشته شده در تاريخ دوم خرداد ۱۳۹۹ برابر با بيست و دوم مه ۲۰۲۰ ، 15:16:54 توسط جعفر
با درود به اقا بهرام این امار ۲ خرداد ویتنام است ویتنام ۳۲۴ابتلا ، و بهبودیافته گان ۲۶۴ ، ملا نقطه ایی نیستم ، خواستم امار شما را اصلاح کنم حاشا که من با هیجان زدگی فرسنگها فاصله دارم شما میتوانستید مثال بزرگتری در پاسخ من بدهید ، روسیه ! اینکه ترجیح میدهید در کجا زندگی کنید به خود شما برمیگردد البته که متاسفانه نه " انتخاب " شما ! . درست حدس زده اید من در جایی زندگی میکنم که ظاهرا !! ازادی هست اما در یک هفته گذشته شاهد رونمایی شدن از یک اختلاس دومیلیارد و نیم کرونی از طرف شرکت نفت ان که ۷۶ در صد ان دولتی است بودیم ، وجود انچه که خیلی هم فریبنده است ازادیهای ظاهری و در حدیست که افکار عمومی هدایت شد مردم را بخوبی پاسخ میدهد و نه نیازهای اساسی و حیلتی انها را ، در جامعه ایی که ویترین دمکراسی و سرمایه داری غرب و مثال زدنی است شاهد این بی عدالتی و اختلاس بودن ، نشان از فساد ساختاری دارد که در ذات این سیستم است ، سرمایه داری امروز خود به سد راه ترقی انسانها بدل شده و تمام دست اوردهای مبارزاتی انسانها را در قرون گذشته در حال بباد دادن است ، توان بیشتر از این را ندارد ،
نوشته شده در تاريخ دوم خرداد ۱۳۹۹ برابر با بيست و دوم مه ۲۰۲۰ ، 12:45:43 توسط بهرام
طبق آخرین گزارش ها ویتنام ۵۵ میلیونی بیش از ده هزار مبتلا و ۲۴۰ نفر تلفات کرونائی داشته است که آمار بسیار پائینی نسبت به بسیاری از کشورهای دیگر است و از تلاش دولت ویتنام در مهار این بیماری میگوید ولی آقا جعفر شما کوتاه بیا و هیجان زده نشو چون در مقایسه تاجیکستان ۹ میلیونی نیمه سرمایه داری ولی همچنان دیکتاتوری کمتر از چهار هزار مبتلا و بدون تلفات مانده. من به شخصه ترجیح میدهم در کشوری زندگی کنم که آزادتر باشم حتی با وجود مرگ ومیر کرونا که حداقل آمار درست بدستم برسد و مطعنن آقا جعفر هم در یک چنین جائی زندگی میکنه و الی پستش اینجا نبود. دوران شعار دادن گذشته و کومونیسم شکست خورده. یاد چهل پنجاه سال پیش خودم میافتم که همین شعارها را میدادم. یاد هوشی مین و مبارزان ویتنام و یاد دوست دلاورم جعفر و دو برادرش گرامی که سالهاست در خاوران غنوده ولی آدم عاقل درجا نمیزنه و با یادگیری از اشتباهاتش پیش میره.
نوشته شده در تاريخ دوم خرداد ۱۳۹۹ برابر با بيست و دوم مه ۲۰۲۰ ، 08:52:01 توسط جعفر
درود سیستم ناکارامد و ضد انسانی سرمایه داری ، در مقابله با با ویروس ماهیت واقعی اش برای مردم روشن شد ، روز اول که چین قرنطینه کرد رسانه ها در غرب در بوق و کرنا دمیدن که دیکتاتورمابانه دارند ازادیهای اجتماعی ، فردی را محدود میکنند بعدتر جارو جنجال و شادی از اینکه بهترین مدل مقابله با کرونا را بنام کره جنوبی میخواستند ثبت کنند ، که مانند همیشه با شکست مواجه شدن ، اما جدای از مساٸل سیاسی که در چین در جریان است ، بهترین مقابله با ویروس و حمایت های مردمی را اراٸه داده ، اما در ویتنام بدون یک جان باخته مقابله ایی کرد و فریاد بی بی سی بلند شد که وامصیبتا ویتنام مثل زمان جنگ با اشغالگران امریکایی در حال مبارزه با کروناست ، چون نیاز به ذکر نمونه های بیشتری نیست فقط اینکه ، تا سیه روی شود هر که دروغش باشد با ارزوی پایان هر چه زودتر این ویروس مرگبار
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
چهره های مورد علاقه خامنه ای در نماز خیالی
مقايسه واکنش يک آخوندک با واکنش نخست وزير نيوزيلند هنگام وقوع زلزله
فریدالدین حداد عادل  برادر خانم مجتبي خامنه اي:  هر چقدر نخبه باشی اگر پشتیبان ولایت نباشی هیچی نیستی!
وقتی نام قاتل در اعلامیه ترحیم  اول از همه میاید!
سخنان عجیب مجیز گویان خامنه ای
وقوع انفجار مهیب در کاراکاس پایتخت ونزوئلا
طراح نوجوان پربیننده‌ترین سایت کووید-۱۹ پیشنهاد ۷ میلیون یورویی را رد کرد 
واکنش غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان به خبر ارتباط همسرش با مدیر عامل شرکت هفت تپه و دریافت رشوه ۲۰۰ هزار دلاری از وی
سفارت جمهوری اسلامی در ونزوئلا ویدیوی (جعلی) ورود نفتکش ایرانی را حذف کرد
افتتاح پارک بانوان!!
داس و یاس / شش نکته کلیدی از فاجعه قتل دختر ۱۳ساله تالشی به‌دست پدرش
به نام ناموس؛ قتل فجیع دختر ۱۳ ساله به دست پدر
آگهی های تجارتی


پايان آگهی های تجارتی

سرخط اخبار پيک ايران در سايت شما

كد زير را كپى كنيد و در جاى مناسب در سايت خود قرار دهيد


Contact us: