عباس میلانی: احتمال سازش سپاه با آمریکا بعد از خامنه‌ای / «سپاه بدون خامنه‌ای وجود و قدرت دارد، اما خامنه‌ای بدون سپاه قدرتی ندارد»


پایه‌های رهبری ۳۱ ساله علی خامنه‌ای بر دشمنی با آمریکا نهاده شده است. از نگاه رهبر جمهوری اسلامی، آمریکا حکومتی است که مدام جمهوری اسلامی ایران را تهدید می‌کند، علیه آن توطئه می‌کند و نمی‌توان به آن اعتماد کرد. این بدبینی تاریخی علی خامنه‌ای را می‌توان در سخنان سه دهه رهبری او از جمله در اظهارات اخیرش بعد از همه‌گیری کرونا به وضوح دید. زمانی که در پاسخ به پیشنهاد کمک آمریکا در زمینه دارو و تجهیزات پزشکی گفت که ممکن است آمریکا در قالب کمک دارویی محصولاتی به ایران بفرستد که ویروس را «ماندگار» کند.

اما نقش شخص رهبر جمهوری اسلامی، در تداوم دشمنى ايران با آمريكا چیست؟ عباس میلانی، مورخ و مدیر برنامه مطالعات ایرانی در دانشگاه استنفورد کالیفرنیا، در گفتگو با «ایندیپندنت فارسی» نقش رهبر جمهوری اسلامی را در این زمینه نقشی اساسی می‌داند و می‌گوید: «یک فکر جزمی در ذهن آقای خامنه‌ای وجود داشته و این به زمان‌های قبل از جمهوری اسلامی برمی‌گردد. زمانی که او شیفته کارهای سید قطب (از نظریه‌پردازان اخوان‌المسلمین در مصر) بود، شاهد بودیم که چقدر در او عناد با آمریکا نقش محوری داشته است.»

میلانی معتقد است: «عنادی که خمینی به آمریکا داشت یک عناد سیاسی و عصبی بود، ولی آقای خامنه‌ای در دوران رهبری‌اش آن را بدل به یک مسئله جزمی و یک وحی منزل کرد.» به عقیده میلانی، «در این سی سال نیز کمتر کسی جرات کرده از علی خامنه‌ای بپرسد که بر چه اساسی این حرف را می‌زند؟ قهر با یک دولت، در هیچ جای جهان نشان مقاومت نیست و می‌توان گفت که این دشمنی بسیار زیانبار بوده است.»

با وجود این رهبر جمهوری اسلامی در مقاطعی و به دلایل خاص به کنترل و مدیریت کوتاه‌مدت چالش‌ها با آمریکا میدان داده است. برای مثال، تاثیر فشار تحریم‌ها بر ایران در مقاطعی باعث شده که علی خامنه‌ای در حالی که همچنان در ذهن خود، آمریکا را از اصلی‌ترین دشمنان جمهوری اسلامی قلمداد می‌کند، ظاهری متفاوت‌تر از خود نشان دهد.

از مثال‌های تاریخی چنین مقاطعی می‌توان به چراغ سبز علی خامنه‌ای به توافق هسته‌ای بین ایران و آمریکا در دوره ریاست جمهوری باراک اوباما اشاره کرد که بسیاری معتقدند نتیجه فشار شدید تحریم‌ها بر جمهوری اسلامی بود. اما رهبر جمهوری اسلامی اجازه نداد توافق هسته‌ای به گشایش در روابط دوجانبه ایران و آمریکا گسترش یابد.

اما آیا ممکن است علی خامنه‌ای در آینده مجددا به چنین مذاکراتی تن دهد؟ عباس میلانی معتقد است چنین اتفاقی محتمل است. به عقیده این استاد علوم سیاسی، «کسی که پشتش به دیوار باشد برای حفظ وضعیت خود و وضعیت رژیمی که فعال مایشا آن است هر کاری می‌کند.» به اعتقاد عباس میلانی، نظام مانند گذشته، «خودش نرمش حسنی می‌کند و ملت را به جنگ حسینی می‌فرستد.»

اما در چنین شرایط مفروضی در آینده، موضع سپاه چه خواهد بود؟ عباس میلانی در این خصوص معتقد است که «در آن مقطع بخش عمده‌ای از سپاه هم چاره‌ای جز نرمش نخواهند داشت. بخش عمده‌ای از سپاهی‌ها الان سرمایه‌دار شده‌اند، شرکت دارند، فرزندان آنها در کانادا و اروپا مخارج گرانی دارند. آنها حتما با آن نرمش کنار خواهند آمد. تنها اقلیت کوچکی که فکر می‌کنند این حرفها وحی منزل است ممکن است به جزم‌اندیشی خود ادامه دهند یا سعی کنند خرابکاری کنند.»

به عقیده این مورخ ایرانی، «تا زمانی که این وضع حاکم است و علی خامنه‌ای فعال مایشاء سیاست خارجی و داخلی ایران است این کوتاه آمدن‌ها موقتی خواهد بود، تا دور بعد که دوباره اقتصاد را به گل بنشانند و تصمیم بگیرند نرمش حسنی بکنند.» عباس میلانی با یادآوری این نکته که آقای خامنه‌ای و جمهوری اسلامی نشان داده‌اند که در مقاطعی حاضر به مذاکره هستند، می‌گوید: «متاسفانه به حدی بر موضع خود پافشاری می‌کنند که در ضعیف‌ترین موقعیت که راه پس و پیش ندارند، یک ترکمانچای  دیگری امضا می‌کنند.»

اما در حال حاضر مواضع سپاه و آقای خامنه‌ای در مورد ضدیت با آمریکا چقدر همسو است؟ آیا سپاه در این زمینه از ديدگاه‌هاى خامنه‌اى پیروی می‌کند یا سیاستی مستقل دارد؟

عباس میلانی با بیان این که سپاه در عین این‌که به ظاهر کاملا مطیع است، سیاست‌های خود را دارد می‌گوید: «سپاه بدون خامنه‌ای وجود و قدرت دارد، در حالی که خامنه‌ای بدون سپاه قدرتی ندارد.»

او همچنین در خصوص تفاوت سیاست‌های ضد آمریکایی علی خامنه‌ای و سپاه می‌گوید: «ضدیت خامنه‌ای با آمریکا یک ضدیت جزمی و تاریخی است، اما این سیاست در مورد سپاه موضعی و سیاسی است. وقتی بسیاری از سران سابق و لاحق سپاه صحبت استراتژیک می‌کنند بیشتر به شعار می‌ماند، نه شعور استراتژیک.» برای مثال عباس میلانی به صحبت‌های محسن رضایی که گفته بود برای کمبود بودجه، هزار آمریکایی را گروگان می‌گیریم و برای آزادی آنها هزاران میلیارد غرامت می‌گیریم، اشاره کرد و آن را یک بلاهت استراتژیک دانسته و می‌گوید: «پشت این نوع صحبت‌های فرماندهان سپاه نشانی از فرهیختگی یا حتی واقع‌بینی استراتژیک نیست. شعار عاری از شعور است.»

اما بعد از درگذشت علی خامنه‌ای سیاست آمریکاستیزی جمهوری اسلامی به چه سمت و سویی خواهد رفت؟

به عقیده عباس میلانی، «بعد از درگذشت خامنه‌ای سپاه دست بالا را خواهد داشت و از آنجا که ممکن است سپاه به طور غیرمستقیم قدرت را در دست بگیرد، احتمال دارد برای حفظ منافع اقتصادی خود دست به سازش و نرمش جدی بزند، حتی نرمش در داخل کشور.»

به عقیده این مورخ ایرانی، «اگر علی خامنه‌ای در صحنه نباشد، این سد جزمی که جمهوری اسلامی با آمریکا قهر است و هر کس با آمریکا حرف بزند دشمن مردم است، از بین می‌رود و منافع سپاه حتما اقتضا خواهد کرد که با آمریکا مذاکره کند.» او در این مورد به سوابق مذاکراتی قاسم سلیمانی فرمانده کشته شده نیروی قدس سپاه با آمریکا اشاره می‌کند و می‌گوید: «خود آقای قاسم سلیمانی که اینها این قدر سنگ او را به سینه می‌زنند با آمریکا مذاکره کرده و در زمینه هدف قرار دادن طالبان در افغانستان، اطلاعات امنیتی به آمریکا داده است. شواهد زیادی نشان می‌دهد که او در زمینه‌های دیگر هم با آمریکایی‌ها مذاکره کرده است.»

اما تاثیر دولت‌ها در جمهوری اسلامی به ویژه رئیس جمهور و وزیر خارجه بر سیاست مخاصمه با آمریکا چگونه است؟ از اول انقلاب تا ابتدای دوران ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد حتی حرف زدن از بهبود روابط با ایالات متحده بسیار دشوار بود و از جمله معدود موارد موجود گفت‌و‌گوهای مخفیانه آمریکا و جمهوری اسلامی به ماجرای مک‌فارلین در دوران جنگ برمی‌گردد.

در دوران ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد، تمایل برای عادی‌سازی روابط با آمریکا از سوی دو کشور دست‌کم در ظاهر دیده شد. این روند در دوره اول ریاست جمهوری حسن روحانی نیز ادامه داشت تا نهایتا به توافق هسته‌ای میان ایران و پنج قدرت جهانی از جمله ایالات متحده آمریکا انجامید.

اما سوال اینجاست که جايگاه دولت، مخصوصا حسن روحانى و محمدجواد ظریف، وزیر خارجه، در سياست ضد آمريكايى نظام چگونه است؟ عباس میلانی با بیان این که مذاکرات هسته‌ای به گفته طرفداران خامنه‌ای یک ترکمانچای بود، راهبرد سیاست خارجی ایران در قانون اساسی ایران را در اختیار علی خامنه‌ای می‌داند و می‌گوید: «رهبر جمهوری اسلامی عملا دولت را کارگزار سیاست‌هایش نمی‌داند، بلکه دولت را مجری برخی از سیاست‌ها می‌کند. آقای خامنه‌ای دیدارهای مهم خود را از طریق علی‌اکبر ولایتی مشاور بین‌الملل خود انجام می‌دهد، نه از طریق رئیس جمهور یا وزارت خارجه.»

به عقیده عباس میلانی، «امثال محمدجواد ظریف و حسن روحانی چهره‌هایی هستند که علی خامنه‌ای در هر زمان به اقتضای منافع خود انتخاب می‌کند تا آن سیاست را به ظاهر اجرا کنند، زیرا در عمل وزیر خارجه ایران در خاورمیانه محمدجواد ظریف نبود، بلکه قاسم سلیمانی بود.»

عباس میلانی با بیان این که محمدجواد ظریف سعی می‌کند با خنده و کلمات زیبا، از سیاست‌های غیر قابل دفاع نظام، در داخل و خارج کشور، دفاع کند، می‌گوید: «شما هر چقدر هم انگلیسی خوب صحبت کنید و چهره خندانی داشته باشید، گفتن این حرفها بزک کردن یک چهره بسیار زشت است.»

با وجود توافق هسته‌ای  بین ایران و آمریکا در دوره ریاست جمهوری باراک اوباما، عدم تمایل علی خامنه‌ای به بهبود رابطه دوجانبه با آمریکا با روی کار آمدن دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهوری آمریکا، بر تنش‌های دو کشور افزود. دونالد ترامپ از توافق هسته‌ای با ایران خارج شد و رهبر جمهوری اسلامی هم  بیش از پیش به سمت آمریکاستیزی رفت.

آمریکا با خروج از برجام ، سیاست اعمال فشار حداکثری برای تغییر اساسی در رفتار جمهوری اسلامی را مطرح کرد. اگرچه برخی معتقدند سیاست دولت دونالد ترامپ در مقابل ایران سیاست واحدی نیست و از تهدید به نابودی تا مذاکره بی قید و شرط را دربرمی‌گیرد. عباس میلانی ضمن تایید این مسئله می‌گوید: «این نوسانات پیش‌بینی را دشوار می‌کند.»

وی تصور این که فشارهای اقتصادی و شورش مردم در اثر این فشارها، باعث فروپاشی نظام خواهد شد را یک کج‌فهمی در مورد رژیم جمهوری اسلامی دانسته و اضافه می‌کند: «سیاست آمریکا نوساناتی داشته که دشوار است بتوان برنامه درازمدت آن را متوجه شد. مگر این که فرض را بر این بگذاریم که اینها فکر می‌کنند وضع مردم به لحاظ اقتصادی آن قدر بد می‌شود که شورش می‌کنند، که به گمان من این یک کج‌فهمی از ماهیت این رژیم است. این رژیم حاضر است دهها هزار نفر را بکشد تا سر کار بماند، کما این که در آبان گذشته دیدیم چند صد نفر را کشت برای این که شورش کارگران و زحمتکشان را سرکوب کند. این تحلیل وضعیت موجود بین جمهوری اسلامی ایران و دولت دونالد ترامپ است، اگرچه من شخصا با تحریم دارو و غذا مخالف هستم.»

لادن سلامی/ ایندیپندنت فارسی


فیلمها و خبرهای بیشتر در کانال تلگرام پیک ایران
[کد مطلب: 206909] [تاريخ انتشار: ششم خرداد ۱۳۹۹ برابر با بيست و ششم مه ۲۰۲۰] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ هفتم خرداد ۱۳۹۹ برابر با بيست و هفتم مه ۲۰۲۰ ، 01:42:36 توسط حسن آقا
“جهان را بنگر.. سراسر.. که به رختِ رخوتِ خوابِ خرابِ خود...از خویش بیگانه است.” (شاملو) انسان اگر در رویای رهایی نباشد، پیاپی نقش شورش و طرح خیزش آینده‌ای پالیده از سلطه‌گری و در خور انسان نکشد،آزاد نیست. اگر بیش از نیمی از خانواده ایرانی، در ژرفای تیره‌روزی، به وجود اجتماعی خویش ناآگاه، در پی لقمه نانی، در دام دولت مکار اسیرند، بی‌اب لوله و برق و گاز، بی اموزش فرزندان و سفره‌ای خالی، در حاشیه شهرها، در چاه‌بهار، ماهشهر، یاسوج ، اسلام‌شهر و شهریار، به اجبار به زندگی حیوانی گمارده شده‌اند، توی ایرانی هم آزاد نیستی، اگر که ایرانی باشی! حال جیره مادی و روحی از غارتگر بیگانه را بنزین روحت کن و تجاوز نظامی کشوربرانداز را مبلغ شو، ...بدان که تو، گوسفند گله دیگرانی، آزاد نیستی. فردیت مخالف را بدر و فضا را سم پاش، سرمست از کینه‌ورزی و لاابالی روحی، به کارگر و کمونیست و سوسیالیست یا با هرچه نمی‌سازد، توهین کن و برای ارباب‌ اجنبی روحت رِنگ بگیر. بیاسود، گه تو، اسیری. آزادگی ، وجدان اجتماعی می‌پروراند. از پیش از انقلاب مشروطه، به ما می‌گفتند اجتماعیون. بیاموز و بخموش.
نوشته شده در تاريخ ششم خرداد ۱۳۹۹ برابر با بيست و ششم مه ۲۰۲۰ ، 11:50:29 توسط کارگر کمونیست
باشد که دیگران همچون حسن آقا، به قدرت توده ها پی ببرند، نوستالژی های غیر واقعی و پیشنهادهای ویرانگر بکارگیری بی ۵۲ را یکبار برای همیشه کنار بگذارند و به صف انقلاب کارگران و دیگر اقشار خلق بپیوندند. اما اینکه زمین بازی، نوع بازی و افراد شرکت کننده در بازی را رژیم ج.ا. و یا امپریالیست آمریکا و شرکاء تعیین کنند و توده ها به دنبال آنها روان باشند، خطایی بزرگ است، چرا که آنها اهداف و دستور جلسه (Agenda) ضد کارگری و ضد دمکراتیک خود را با این چیدمانها دنبال میکنند. تجربه شکست تمام مبارزات و جانفشانی ها برای آزادی و رهایی از ستم، از انقلاب مشروطه تا به امروز گواه ادعای من است. لذا رهبری انقلاب نه تنها ایده آلیستی نیست بلکه یکی از شروط اساسی پیروزی و یا شکست هر انقلاب رهایی بخشی است. این اراده ضد انقلاب حاکم میباشد که تلاش میکند با ایجاد شرایط مصنوعی قرون وسطایی بعنوان ابزار سرکوب و تحمیق، هر چه بیشتر کارگران و زنان را استثمار و حضور آنها را در تشکل یابی و قدرت سیاسی انکار کنند.ما کارگران کمونیست دیگر اجازه نخواهیم داد که اردوی کار، نردبام و سیاهی لشکر بورژوازی و خرده بورژوازی ضد انقلاب بشود.
نوشته شده در تاريخ پنجم خرداد ۱۳۹۹ برابر با بيست و پنجم مه ۲۰۲۰ ، 23:25:40 توسط حسن آقا
 یک تصحیح: آنجا که آمده «....به رویه لیبی روی آورد (سناریوی مطلوب)». ...منظورم طبعا سناریوی مطلوب امریکا‌ست، نه چیز دیگر. با درود
نوشته شده در تاريخ پنجم خرداد ۱۳۹۹ برابر با بيست و پنجم مه ۲۰۲۰ ، 19:54:39 توسط کارگر کمونیست
در اینجا برخی سخنگوی دولت اشغالگر اسرائیل، جمهوری خواه راست و از طرفداران امپریالیست آمریکا هستند. خواهان نابودی تمام موشکهایی که در کنترل سپاه ضد خلق میباشد هستند. خواهان نابودی و بمباران تمام زیر ساختها در ایران آنگونه که بر سر عراق، لیبی و سوریه آوردند هستند. ادبیات شان بمباران، بی ۵۲، بمب اتم، اعدام، تبعید و شکنجه است. کارگران و ستمکشان از بمباران، زندان، اعدام و شکنجه بیزار و متنفر هستند. یکی از اهداف کارگران کمونیست در بر پایی انقلاب کمونیستی، الغای زندان، شکنجه و اعدام میباشد. برای از بین بردن فقر و نابرابری و هر نوع ستم میباشد. ما کارگران کمونیست خواهان بر پایی مبارزه مسلحانه تمام اقشار خلق برهبری حزب طبقه کارگر بر علیه رژیم جنایتکار ج.ا. و نابودی کامل ماشین سرکوب نظامی و بوروکراتیک آن هستیم اما با اعدام و شکنجه مخالفیم. تمام تسلیحات نظامی از جمله تمام موشکها به نفع انقلاب کارگران مصادره و در اختیار ارتش سرخ کارگران قرار خواهد گرفت و این آن چیزی است که امپریالیستها از آن وحشت دارند. لذا اهداف پرو امپریالیستها با اهداف کارگران و دیگر ستمکشان درایران در تضاد است.
نوشته شده در تاريخ پنجم خرداد ۱۳۹۹ برابر با بيست و پنجم مه ۲۰۲۰ ، 18:45:55 توسط افراسیاب
آقای کارگر کمونیست اینقدر توهین نکن خونسرد باش، در ضمن سنی از شما گذشته، ما نگفتیم شما فاشیست هستی و نگفتیم میخواهیم شکنجه ات کنیم گفتیم تبعید میکنیم شاید اصلا مثل شاه که شماها را تبعید میکرد به اروپا و آمریکا با بورس دولتی که شما بروید آنجا کمونیست بشوید بعد برگردی انقلاب کنی و سوغاتی خمینی را بیاوری، ایندفعه هم خدا را چه دیدی شاید همتون را تبعید کردیم به سوئیس البته با صبحانه ناهار شام و آنجا هم هر چقدر خواستید بنشینید و به رادیو مسکو گوش بدهید. ما هم وقتی آمریکائیها آمدن ایران براشون آهنگ عمه من یه گربه داشت گربه شو خیلی دوست میداشت میخونیم.
نوشته شده در تاريخ پنجم خرداد ۱۳۹۹ برابر با بيست و پنجم مه ۲۰۲۰ ، 17:50:17 توسط حسن آقا
(۲) اتکا به نیروهایی است که عملا مقابل رژیم ایستاده‌اند: کارگران، معلمان، روشنفکران ژورنالیست، حقوق‌دان و مدافعان حقوق زنان و کودکان.، محیط زیست... چشم امید به اصلاح یا کودتا در رژیم، یا آرزوی تجاوز بیگانگان دو روی یک سکه است.و تنها راه تغییر توازن قوا به سود مردم، تبلیغ حقوق ابتدایی در همه ابعاد،و کمک به تشکل‌ها، سندیکاها و انجمن‌های مدنی و اجتماعی است. اکنون بسیاری از رهبران این نطفه‌های دمکراتیک یا تحت تعقیبند، یا در زندانند و انهاکه کشته نشده‌اند، در تبعیدند. اما مبارزه مستقل و ازادیخواهانه رو به رشد است. تنها با تکیه و تقویت این جنبش‌ها‌ست که ابتکارعمل از دست امریکا و رژیم خارج خواهد شد.و چه دوست داشته باشیم یا نه، در این جنبش‌ها از همه نوع گرایش سیاسی یافت خواهد شد.اختلاف نظر در پیشبینی رویدادهای آتی، یا تفاوت‌ها در تحلیل،یا ایده‌ال‌های طبقاتی را مطلق نکنیم. پافشاری بر استقلال سیاسی، عدم سازش با جهانخواران، آزادی‌ بی‌فید‌و‌شرط و نابودی کامل رژیم دینی بندهای سختی برای همیاری نیست. فعلا واقعبین باشیم: در قرون‌وسطا داریم پرسه می‌زنیم!
نوشته شده در تاريخ پنجم خرداد ۱۳۹۹ برابر با بيست و پنجم مه ۲۰۲۰ ، 17:14:16 توسط حسن آقا
(۱) ارزیابی از وضعیت موجود ربطی به امیال و آرزوهای سیاسی ما ندارد. ابتکار عمل در این برهه از تاریخ ما نه در وهله اول دست رژیم تبهکار و نه حتی دست مردم غارت‌شده‌مان است. ابتکار عمل دست امریکاست، و این در ضدیت با منافع ملی و مردمی ما قرار دارد.نه حمله تروریستی به نفتکش‌ها و نه شلیک به پهباد یا حمله موشکی خالی‌بندانه به پایگاه امریکا در عراق، هیچکدام نظامیان امریکا را به واکنش نیانداخت. آنها عجله‌ای برای افزایش تنش‌ها به جنگ ندارند، که در اساس خواهان تغییر سیاست منطقه‌ای سپاه هستند و بس. و این عقب‌نشینی در حیطه امکانات هست، ولی به دلیل اهمیت ایدیولوژیک-سیاسی «صدور انقلاب» برای رژیم سپاهی،اکنون محتمل نیست. میلانی با ساختار رژیم آشنا نیست.اما در صورت آغاز جنبش‌های سراسری، امریکا ممکن است به رویه لیبی روی آورد (سناریوی مطلوب)، و یا رژیم ممکن است با نرمش امام حسنی، بیاید پای مذاکره، و منطقه را ول کند و سرکوب سراسری را با سکوت امریکا سازمان دهد. پس یک آینده خط راستی linear مقابل ما قرار ندارد.تنها راه، اتکا کامل به مردم است، و نیروهایی که عملا مقابل آن ایستاده‌اند:...
نوشته شده در تاريخ پنجم خرداد ۱۳۹۹ برابر با بيست و پنجم مه ۲۰۲۰ ، 14:36:26 توسط کارگر کمونیست
طرفداران پرو امپریالیست که کوچکترین باوری به آزادیهای سیاسی، حقوق ملتهای تحت ستم ملی، ریشه کن کردن فقر، حتی آزادیهای مدنی ندارند، چون نه میخواهند و نه قادر هستند به خواسته های برحق زنان، کارگران و ملتها جواب بدهند، لذا به اعدام و شکنجه متوسل میشوند و مثل همیشه با مطرح کردن بهانه کثیف و شناخته شده "تمامیت ارضی در خطر است" ، کودتا و سرکوب راه می اندازند و هزاران هزارکارگر و روشنفکر را زندانی، اعدام و شکنجه میکنند. سیاست این طیف دیر زمانی است که نخ نما شده. اینها پینوشه چی و اردوغان و چی و امثال اینها هستند. اینها فاشیست هستند که آرزوی کسب قدرت پس از سرنگونی انقلابی رژیم جنایتکار ج.ا. را دارند. البته شتر در خواب بیند پنبه دانه، چرا که کارگر و ستم کش بیداراست و از فاشیست و استثمار بیزار است. دمکراسی غربی با پول پیاده میشه؟! نقش انقلاب فرانسه ۱۷۸۹ چه بود؟ آیا از سالهای ۱۸۴۸ دراروپا و انقلابات کارگری و کمون پاریس ۱۸۷۱ چیزی میدانی؟نمیدانی که کارگران در اتحادیه ها و سندیکاها خود را سازماندهی کردند و آزادیهای سیاسی و سیستم رفاه را به سرمایه داران تحمیل کردند؟ غلط آموزی ممنوع.
نوشته شده در تاريخ پنجم خرداد ۱۳۹۹ برابر با بيست و پنجم مه ۲۰۲۰ ، 14:36:03 توسط کارگر کمونیست
طرفداران پرو امپریالیست که کوچکترین باوری به آزادیهای سیاسی، حقوق ملتهای تحت ستم ملی، ریشه کن کردن فقر، حتی آزادیهای مدنی ندارند، چون نه میخواهند و نه قادر هستند به خواسته های برحق زنان، کارگران و ملتها جواب بدهند، لذا به اعدام و شکنجه متوسل میشوند و مثل همیشه با مطرح کردن بهانه کثیف و شناخته شده "تمامیت ارضی در خطر است" ، کودتا و سرکوب راه می اندازند و هزاران هزارکارگر و روشنفکر را زندانی، اعدام و شکنجه میکنند. سیاست این طیف دیر زمانی است که نخ نما شده. اینها پینوشه چی و اردوغان و چی و امثال اینها هستند. اینها فاشیست هستند که آرزوی کسب قدرت پس از سرنگونی انقلابی رژیم جنایتکار ج.ا. را دارند. البته شتر در خواب بیند پنبه دانه، چرا که کارگر و ستم کش بیداراست و از فاشیست و استثمار بیزار است. دمکراسی غربی با پول پیاده میشه؟! نقش انقلاب فرانسه ۱۷۸۹ چه بود؟ آیا از سالهای ۱۸۴۸ دراروپا و انقلابات کارگری و کمون پاریس ۱۸۷۱ چیزی میدانی؟نمیدانی که کارگران در اتحادیه ها و سندیکاها خود را سازماندهی کردند و آزادیهای سیاسی و سیستم رفاه را به سرمایه داران تحمیل کردند؟ غلط آموزی ممنوع.
نوشته شده در تاريخ پنجم خرداد ۱۳۹۹ برابر با بيست و پنجم مه ۲۰۲۰ ، 12:14:33 توسط کارگر کمونیست
سخنگو، اگر کمی انصاف داشته باشی میتوانی به برخوردهای توهین آمیز و چیپ دیگران هم نظری بیفکنی. دمکراسی مقوله ای طبقاتی است که نشان دهنده موقعیت کارگران در قدرت سیاسی است، اما قانون اساسی آن، دیکتاتوری سرمایه را اعمال میکند. تعدیل نیروی کار به خاطر کسب حد اکثر سود و اخراج هزاران کارگر و به فقر کشاندن آنها و انتقال کارخانه ها به سرزمینهای ارزان، بالا بردن سن بازنشستگی، این همه زندان، اعدامها و شکنجه ها، براه انداختن جنگها، اعتیاد به مواد مخدر و تن فروشی و......که بیش از ۹۰٪ قربانیان از جامعه کارگری هستند. ثروتی که حاصل رنج کارگران است، توسط یک اقلیت مفت خور و انگل غارت میشود و برای حفظ این چپاول، ماشین بوروکراتیک و نظامی را تشکیل داده است که اعضای رده های بالای این ماشین با مزدوری و پول خوبی که دریافت میکنند، اغلب سگان وفادار اربابان خود هستند. رئیس جمهور و ۹۰٪ نمایندگان مجلسشان از قبل انتصاب شده اند. همه اینها نشان از دیکتااتوری سرمایه داران است که توسط دولت اعمال میشود. و در سوسیالیست، دولت، اعمال اقتدار و اراده کارگران مسلح زن و مرد است که این چیزی جز دیکتاتوری انقلابی کارگران نیست.
نوشته شده در تاريخ پنجم خرداد ۱۳۹۹ برابر با بيست و پنجم مه ۲۰۲۰ ، 07:06:07 توسط افراسیاب
دمکراسی غربی با پول پیاده میشه و همچین پولی کشورهای جهان سومی ندارن؛ آزادی و دمکراسی به روش کشورهای شبیه ایران میشود پیاده کرده، آزادی در چهارچوب مرزهای شناخته شده کشور، یک کشور یک دولت و یک ملت. اگر بخواهید مملکت را تکه پاره کنید و اسمش را بگذارید دمکراسی من روش استالین و رضا شاه را میپسندم، مشت آهنین و مشت آهنین یعنی اعدام و تبعید دشمنان ایران، آخوندها، اسلامیها، اسلامیهای سرمایه دار که مسجد میسازن، تجزیه طلبان، اینها نفرات اول هستند که باید از بین بروند. برای رسیدن به این هدف از هر روشی میتوان استفاده کرد، جنگ مسلحانه و یا کمک نظامی از آمریکا. این سو استفاده از دمکراسی نیست اول ایران و ایرانی بودن چه با دمکراسی و چه بی دمکراسی از خط قرمز نباید عبور کنن در غیر اینصورت خشن تر از دیکتاتوری پرولتاریا خواهند دید.
نوشته شده در تاريخ پنجم خرداد ۱۳۹۹ برابر با بيست و پنجم مه ۲۰۲۰ ، 05:16:07 توسط تهمتن - ش
آنانیکه دم از دمکراسی می زنند؛ امیدوارم که دیگر طرفداردیکتاتوری پرولتاریا نباشند ؟؟!! البته فراموش نکنیم که سواستفاده از دمکراسی برای پیشبرد مقاصد پلید دیکتاتوری؛ هم میشود ازآن استفاده کرد !! حمله موشکی به مراکز سرکوب و قدرت نظام جنایتکار که ۴۱ سال با همین قدرت مراکز برسر کار مانده؛ ودرصورت چنین حمله ای؛ و تنها در تهران؛ خواهید دید که چگونه جنایتکاران از" ترس گرفتارشدن بدست مردم " فرار به سوراخ موشان کرده و تارمار خواهندشد. اما دروغگویان نظرات همیشگی مرا که تنهاحمله موشکی به نظام ست را وارانه میکنند و از ورود سربازان امریکا به میهن؛ با دغل بازی ترجمه میکنند ؟؟!! اما با این گفته؛ خنده دار است که خودرا طرفدار میهن و میهنی هم نشان میدهد؟؟!! ولی دوکانگی و دغل بازی را در واژه ناسیونالیستی که به معنای : میهن و میهنی؛ ملی و مردمی ست را حمله کرده و ناسزا میگوید ؟؟!! بزبانی دیگر؛ اینان با ضد ملی و ضد ایرانی بودن آخوندان؛ چه فرقی دارند ؟؟ کسی بشما اتهام نزده؛ بلکه این خود هستید که اتهام بخود میزنید ؟؟!! وبقیه نظرش هم همچنان ضد و نقیض گویی ست.
نوشته شده در تاريخ پنجم خرداد ۱۳۹۹ برابر با بيست و پنجم مه ۲۰۲۰ ، 04:58:40 توسط سخنگو
ادبيات كارگر كمونيست ( بنظر من ) بسيار پايين و تحقير أميز است و تفاوتي با ادبيات حكومت فاسد ندارد. فهم فهم كردن و مخصوصا در اخر متن " افتاد؟" بسيار توهين أميز است . اگر ايشان قصد تعليم دارد بايد صبر بيشتري نشان دهد و اگر قصد تخريب دارد خيلي هم خوب پيش ميروند. حرف زدن با مردمي كه در مساجد و امامزاده ها دخيل ميبندند در ورد كمونيسم مثل صحبت كردن براي انها در مورد اپولوي يازده است . موفق باشيد با احترام .
نوشته شده در تاريخ پنجم خرداد ۱۳۹۹ برابر با بيست و پنجم مه ۲۰۲۰ ، 04:40:42 توسط Narenj
این چه استاد دانشکاه ازاد!! جهانی ست که در هم بودگی و مکاری و هم اخوری و همه چیز خوران را ، از هم جدا و مثل الله تک می کند ، خامنه ای و سپاه و کل سیستیم حکومت و دولت در همه جا ، بخصوص دیکتاتوری های پیچ خورده سرمایه زیر پرچم مردم و عدالت خواهی و استقلال و .. یکی و هم سرنوشت و هم منافع هستند ، خامنه ای سپاه است و دولت در سایه هست و دولت پنهان هم هست و همه این‌سیستیم به هم وابسته و یکی ست .. امریکا دشمنی از پایه اسلامی تجارت بی بند و بار و حاجی پروری و حاجی صفتی و روش زندگی اسلانی بر می خیزد و با فرد خامنه ای ، خمینی و یا منتظری ، شاید شدت و ضعف پیدا کند ، اما همیشه با سرمایه داری امریکایی و جهانی در تضاد و مخالفت است ، اگر این‌استاد دانشگاه به اصل اشنی پذیر بودن تضاد های دو نوع سرمایه داری می پرداخت میشود گفت که حرفش پایه و اساس دارد ودر نهایت امکان اشتی موقت شان ممکن است‌.. متاسفانه در این بورهه بد جوری دانشگاهی ها هم ، بد و بدتر شده اند ..
نوشته شده در تاريخ پنجم خرداد ۱۳۹۹ برابر با بيست و پنجم مه ۲۰۲۰ ، 01:52:52 توسط بهرام
مرگ خامنه ای و مصالحه سپاه با امریکا گره ای از چنبره صدتاب مردم ایران وا نخواهد کرد. جامعه ایران چنان در مسیر فروپاشی و اضمحلال به پیش میرود که نبود خامنه ای و ساخت و پاخت سرداران با امریکا نیز بهمن در راه را متوفق نخواهد کرد. ملقمه ای از مهر و پیشانی، مکر و ثروت دزد و آزمند و فقر و نومیدی چنان بافت اجتماعی در ایران سابق تنیده که نه تحلیلهای تهمتن و افراسیاب و نه برداشتهای کهنه مارکسیستی کارگر کمونیست وآذر هم کارگشا نیست. وضع چنان وخیم است که حسن آقا هم در تحلیل آن درمیماندو سخنگو را نیز خسته کرده است.و شاید اگر به خدا باور داشتم دعای احمدعلی را تکرار میکردم. خانه از پای بست ویران است. تنها امید من به زنان ایران است که شاید در عمل و روندی دراز میخ تابوت این بختک هزار ساله را بکوبند تا شاید نوادگان ما آب خوشی از گلویشان پائین رود.
نوشته شده در تاريخ چهارم خرداد ۱۳۹۹ برابر با بيست و چهارم مه ۲۰۲۰ ، 20:56:45 توسط افراسیاب
آمریکا بعد از جنگ جهانی دوم بیشتر از چهل کشور را رژیم چنج کرده، جمهوری اسلامی را هم میتونه سرنگون کنه. خارج از اینکه آلمان نازی و ژاپن را شکست داده آنجا دمکراسی هم پیاده کرده، ایران فعلا در لیست قرار داره شاید هم چین هم وارد لیست سرنگونی بشه. آمریکا اگر رژیم ایران را بزنه حداقل چند هزار ایرانی که قراره بتوسط رژیم آخوندی کشته بشوند زنده میمانن، کاری نداره یکمشت بسیجی و پاسدار مزدور و مسلح که میخواهند مردم را بکشن بتوسط بمب افکنهای ب ۵۲ به درک واصل میشن و میروند پیش خمینی شون.
نوشته شده در تاريخ چهارم خرداد ۱۳۹۹ برابر با بيست و چهارم مه ۲۰۲۰ ، 19:14:22 توسط کارگر کمونیست
حالت از افکار و راه حل بغایت ویرانگر خودت به هم بخوره که از روی استیصال چشم به یک دولت جنایتکار دوخته ای و به قدرت، سازمانیابی و انقلاب توده ها باور نداری. حالت از افکار خودت بهم بخوره که خیلی راحت به مخالف خودت اتهام ناروا میزنی. آره، ارتش آمریکا جون سربازا و پول خودش رو هزینه میکنه و برای تو رژیم چنج میکنه؟ بعدش زحمت رو کم میکنه و میره؟ جدی؟ کجا این اتفاق افتاده که ایران دومی باشه؟ وقتی امپریالیست آمریکا و شرکاء موفق شدند دخالت بکنند، تجربه بعد از روی کار آوردن عوامل خودشون به قدرت رو هم دارن و اونوقت دیگه کار از کارگذشته. امثال تو حتی با همین دمکراسی موجود هم بیگانه اید، یک گروه ناسیونالیست کور که سر از فاشیست در می آرید. اما بدان که کارگران و ستم کشان بیدارند و از فاشیسم و استثمار بیزارند. بفهم، نظام ایران سرمایه داری وابسته به امپریالیست است و حکومت دین و سرمایه حاکم است. آخوندهای بی سرمایه، قدس قدس و حوسن حسین می کنند و سرمایه داران آخوند و لیبرال، سود سود میکنند و این ۲ همدیگه رو حمایت میکنند یعنی دین و شیعی گری جاده صاف کن سرمایه دارای ایرانیه برای تسخیر بازارها، افتاد؟
نوشته شده در تاريخ چهارم خرداد ۱۳۹۹ برابر با بيست و چهارم مه ۲۰۲۰ ، 15:02:34 توسط حسن آقا
آنجا که به سیاست امریکا باز می‌گردد، دیدیم که در برجام، حقوق ابتدایی، چه رسد حقوق سیاسی و اجتماعی مردم ایران، اصلا مطرح نبود. اگر سیاست منطقه‌ای رژیم تغییر می‌کرد، آنها در برجام می‌ماندند، و مانند دولت مستبد چین، شرکای قرص و محکمی برای غارت مردم ایران می‌شدن .(ما سیاست ضدایرانی و مردم‌ستیز چین را فراموش نخواهیم کرد).همه دول خارجی رژیمی ضددمکراتیک را پای معامله بهتری می‌دانند. ما باید همه را از سازش با این رژیم تبهکار بازداریم و تقبیح کنیم. شبکه‌های اجتماعی بُرد وسیعی دارند، از آن استفاده کنیم. میلانی این را هم می‌گفت که ایرانی‌امریکایی‌هایی هستند که در واشنگتن برای کودتا درون سپاه تره خرد می‌کنند،...این هم فاجعه‌ای‌ست برای آینده ایران. تنها «حسنی مونده و حوضش»، ما هستیم و جنبش مستقل آزادیخواهی و دادخواهی مردمی تهیدست و غارت‌شده! هر که با ما همسو شد، حادثه‌ایست تاریخی ولی هماهنگی با این و ان دولت خارجی کار ما نیست.
نوشته شده در تاريخ چهارم خرداد ۱۳۹۹ برابر با بيست و چهارم مه ۲۰۲۰ ، 14:58:56 توسط حسن آقا
آقای میلانی اینجا هم ایشان ثابت کرد که اصلا کاری با پارامترهای سیاسی جاری در ایران ندارد. او بزرگ‌ترین بازیگر صحنه را مثل مورچه‌ای زیر پا له می‌کند و می‌گذرد: مردم ایران، و درخواست‌های اولیه انها. مردم تحصیل‌کرده و متوسط تشنه آزادی‌های مدنی و اجتماعی و فردی هستند، و هم زندانی داده‌اند، هم جان‌باخته، از روزنامه‌نگار و وکیل تامبارزان آزادی‌های فردی زنان و کودکان. طبقه کارگر صنعتی نیز ۱۰ روز در ماه حقوق می‌گیرد و رهبران صنفی‌ و سندیکایی‌شان نیز در زاندان‌ها انداخته شده، همچنان مقاومت می‌کنند. طبقات کشاورز و روستایی هم که میان طغیان سیلاب‌ها و مافیای بنیاد مستضعفان و کشت و صنعت آستان قدس و جان‌شان به لب‌شان رسیده. مادون طبقه کارگر، حاشیه‌نشینان کلان‌شهرها،هم که بارها خیزش کرده و بیزار از حکومت فاسد دینی،کارد به استخوان‌شان رسیده. و همه آحاد ملت از فساد و غارت اقتصادی حیرانند. خیر، آقای میلانی، از پیش اعلام می‌کند که سپاه اسلامی همه را سریع قلع‌و‌قمع می‌کند، پس به روسای امریکایی چشمکی می‌زند که صبر کنید سید علی بمیرد، سپاه می‌شیند پای مذاکره!
نوشته شده در تاريخ چهارم خرداد ۱۳۹۹ برابر با بيست و چهارم مه ۲۰۲۰ ، 13:47:58 توسط تهمتن - ش
این نوع پروپاگاندهای پرولتاریایی چقدر مضحک ست !! ومیخواهند همه چیز را وارانه نشان دهند !! ﴿بازهم دروغگویی !!﴾ از ماله کشی میگویند !! و جنایات حکومت مقدس اسلامی درعراق و منطقه و نیروهای مزدور نیابتی را؛ برای آخوندان جنایتکار؛ ماله کشی میکنند که خود ماله کشان واقعی حکومت جنایتکارهستند؛ به این میگویند همصدایی و همراهی کامل پروپاگانداهی همسان با دروغگویان حکومت جنایتکار اسلامی؛ که اینان سخنگوی شان شده اند !! - از پاسخ و پرداختن به نظرات بی پایه همیشگی و مشمئزکننده روان پریشان؛ حالم را بهم می زند.
نوشته شده در تاريخ چهارم خرداد ۱۳۹۹ برابر با بيست و چهارم مه ۲۰۲۰ ، 10:54:48 توسط کارگر کمونیست
خوشبینانه، یک سری متوهم امیدوارند تا با دخالت دولت جنایتکار آمریکا، تغییری در ایران ایجاد بشه و با هوچی گری نتایج این دخالتها رو که در لیبی،عراق و افغانستان شاهدش هستیم رو ماله کشی میکنند. شایدهم کارمند سیا هستند.اسلامیستها وقتی به محمدشون توهین میشه، جنجال و بمبگذاری میکنن اما نسبت به وضعیت زندگی همون مردم مسلمون کمترین اعتنایی نمیکنند. طبقات حاکم شیعه، سنه... با بکارگیری گروهای مسلح نیابتی خود، خواهان نفوذ و تصرف بازارهای منطقه هستند. اردوغان و خامنه ای اگر مدافع ملت ستمکش فلسطین بودن، ملت کورد رو قتل عام نمیکردن. دولت دیکتاتوری انقلابی پرولتاریا، دولت اکثریت اهالی جامعه است برای درهم شکستن تلاشهای نظامی ضد انقلاب، فاشیستها وهمه عوامل امپریالیست و ایجاد جامعه ای که اراده کارگران در آن اعمال میشود، جامعه ای بدون فقر، تولید برای نیاز، بدون استثمار انسان از انسان و طبقات، بدون اوباشان و انگلان، کارگران کمونیست به انقلاب باور دارند، به قدرت، سازماندهی، تحزب حزبی کارگران، اتحاد، مبارزه و پیروزی توده ها باوردارند. ترامپ و شرکاء دشمن خلقهای جهان هستند. مرگ بر ۳ جانی خامنه ای، رئیسی و روحانی
نوشته شده در تاريخ چهارم خرداد ۱۳۹۹ برابر با بيست و چهارم مه ۲۰۲۰ ، 09:16:28 توسط کرد
آفرین به آقای مسلمان سابق. امیدارم روزی بیاد درون هبچ شهری حتا یک مسجد پیدا نشود و آون زمین و ساختمان را تبدیل مرکزی تولبدی (گاوداری) کنن و مردم نافهمی که هنوز توی ذهن خالیشون رویاپردازی می کنن بیدار شده و به جای ابنکه وقت شون را تو مسجد و .... بگذارنن صرف تولید نموده و ایران را به زمان کوروش بزرگ برسانن و امام زاده ها در ایران زمین تخریب شوند و چشن های پیش از اسلام پیاده شوند.
نوشته شده در تاريخ چهارم خرداد ۱۳۹۹ برابر با بيست و چهارم مه ۲۰۲۰ ، 08:12:24 توسط تهمتن - ش
کسانیکه مباحث و تبادل نظرات سیاسی را به " اندام میان پاها " می کشانند و درنتیجه ترشعات متعفن فکری خودرا؛ اینگونه با رذالت وناشیانه؛ پته را به روی آب می اندازند؛ دیگر چه لزومی ست که افشا گردند ؟! مگر فرهنگ فکری متعفن حزب اللهی ها غیر ازاین ست ؟؟!! گواینکه برای استتار و گمراه کردن؛ چند فحش و فضیحت هم به نظام میدهند و چندتا ما ما ما هم میکنند تا خودرا به گروه های دیگر هم به چسبانند!! اما نمیدانند که این نوع رذالت نوشتاری؛ معرف؛ و شناسنامه آنان است !!
نوشته شده در تاريخ چهارم خرداد ۱۳۹۹ برابر با بيست و چهارم مه ۲۰۲۰ ، 06:54:33 توسط افراسیاب
«این رژیم حاضر است دهها هزار نفر را بکشد تا سر کار بماند» درسته ولی نمیتونه امکانپذیر نیست، در بدترین شرایط زیر ۵۰۰ نفر کشته میشوند.«دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهوری آمریکا، بر تنش‌های دو کشور افزود» این آقا ضد آمریکائی است و ضد ترامپ، میلانی در یک مصاحبه گفته کشته شدن قاسم سلیمانی تاسف بار بود. هر کسی مخالف و ضد دشمنان جمهوری اسلامی باشه کله اش بو قرمه سبزی میده. آمریکا در دوره ترامپ بدترین و قویترین تحریمها را بر سر جمهوری اسلامی آورد و طبق اعتراف خود ظریف و حسن کلید سیصد میلیارد دلار بهشون ضرر زده، آمریکا با اینکارها سقوط رژیم را بیست سی سال جلو انداخته، البته این تحریمها ممکنه برای آماده سازی برای یک حمله نظامی گسترده به رژیم باشه چون این سناریو دقیقا در مورد عراق هم اجرا شد، ما نمیدانیم آمریکا چه تصمیمی گرفته ولی کارهاشون بوی جنگ میده و نمیخواهند این حکومت ادامه داشته باشه؛ البته این وسط مزدور سایبری و مخالف همه جور زیاد است که دارن جریز و وریز میکنن. آخه تو چه حکومتی میخواهی به آن کشور ببری وقتی خودت طرفدار دیکتاتوری هستی و براش هم اسم گذاشتی، دیکتاتوری پرولتاریا یعنی چه.
نوشته شده در تاريخ چهارم خرداد ۱۳۹۹ برابر با بيست و چهارم مه ۲۰۲۰ ، 00:36:36 توسط Michael
if we ask Mr. Milani what his position is in relation to necessity of an armed struggle against this regime he will close the door of his office in your face to continue enjoying his chair of academic nonsense. These people are talking through their backside just to make money or occasionally mislead people. Reading their Ad Nauseam is an absolute waste of time. Michael
نوشته شده در تاريخ چهارم خرداد ۱۳۹۹ برابر با بيست و چهارم مه ۲۰۲۰ ، 00:01:53 توسط تهمتن - ش
آنانیکه بدورغگویی عمد دست می زنند و وانمود میکنند که خامنه ای جنایتکار بخاطر مسجد نامقدس قدس؛ مخالفت با اسرائیل و طرفداری از فلسطین میکند !! چه ناشیانه این چرثومه فساد را کلاه شرعی برسر میکنند ؟؟!! اما اینان بخوبی میدانند که این جنایتکار به هیچگونه مرام و مذهبی معتقد نبوده و تنها به قدرت و دزدی و سرکوب و کشتار اعتقاد دارد. دوم اینکه باز بخوبی میدانند که این حکومت جنایتکار؛ بدون آتش افروزی و جنگ و اختلاف و نفاق در منطقه؛ هیچگاه دوام عمر ننگین ۴۱ ساله را نمی داشت و اصولا در آتش افروزی ست که دوام داشته اند. - دنباله دروغگویی های دیگر هم؛ براساس و همسان با همین دروغپردازی عمدی ست. اما آگاهان پرتقال فروش قدیمی را پیدا کرده اند. - زمان دروغ و شیادی همسان آخوندان گذشته ست.
نوشته شده در تاريخ سوم خرداد ۱۳۹۹ برابر با بيست و سوم مه ۲۰۲۰ ، 22:30:34 توسط حسن آقا
(۲) آنجا که به سیاست امریکا باز می‌گردد، دیدیم که در برجام، حقوق ابتدایی، چه رسد حقوق سیاسی و اجتماعی مردم ایران، اصلا مطرح نبود. اگر سیاست منطقه‌ای رژیم تغییر می‌کرد، آنها در برجام می‌ماندند، و مانند دولت مستبد چین، شرکای قرص و محکمی برای غارت مردم ایران می‌شدن .(ما سیاست ضدایرانی و مردم‌ستیز چین را فراموش نخواهیم کرد).همه دول خارجی رژیمی ضددمکراتیک را پای معامله بهتری می‌دانند. ما باید همه را از سازش با این رژیم تبهکار بازداریم و تقبیح کنیم. شبکه‌های اجتماعی بُرد وسیعی دارند، از آن استفاده کنیم. میلانی این را هم می‌گفت که ایرانی‌امریکایی‌هایی هستند که در واشنگتن برای کودتا درون سپاه تره خرد می‌کنند،...این هم فاجعه‌ای‌ست برای آینده ایران. تنها «حسنی مونده و حوضش»، ما هستیم و جنبش مستقل آزادیخواهی و دادخواهی مردمی تهیدست و غارت‌شده! هر که با ما همسو شد،که شد. سراخر، در توصیف میلانی: تن‌فروشی سیاسی هم بازارش گرمه،وقتی یکی اندام میان پاهایش را می‌فروشد، و دیگری اندام میان گوش‌هایش را،... سراخر فرقش چیه!؟
نوشته شده در تاريخ سوم خرداد ۱۳۹۹ برابر با بيست و سوم مه ۲۰۲۰ ، 21:56:02 توسط حسن آقا
(۱) میلانی برای قدرت‌ها تحلیل‌گر سیاسی می‌دهد،و اینجا نشان می‌دهد که اصلا کاری با پارامترهای سیاسی جاری در ایران ندارد.او بزرگ‌ترین بازیگر صحنه را مثل مورچه‌ای زیر پا له می‌کند و می‌گذرد: مردم ایران، و درخواست‌های اولیه انها. مردم تحصیل‌کرده و متوسط تشنه آزادی‌های مدنی و اجتماعی و فردی هستند، و هم زندانی داده‌اند، هم جان‌باخته، از روزنامه‌نگار و وکیل تامبارزان آزادی‌های فردی، زنان و کودکان. طبقه کارگر صنعتی نیز ۱۰ روز در ماه حقوق می‌گیرد و رهبران صنفی‌ و سندیکایی‌شان نیز در زندان‌ها تلنبارند و همچنان مقاومت می‌کنند. طبقات کشاورز و روستایی هم که میان طغیان سیلاب‌ها و مافیای بنیاد مستضعفان و کشت و صنعت آستان قدس و ...جان‌شان به لب‌شان رسیده. مادون طبقه کارگر، حاشیه‌نشینان کلان‌شهرها،هم که بارها خیزش کرده و بیزار از حکومت فاسد دینی،کارد به استخوان‌شان رسیده. و همه آحاد ملت از فساد و غارت اقتصادی حیرانند. خیر، آقای میلانی، بی‌شرمانه و در کمال بی‌حرمتی از پیش اعلام می‌کند که سپاه اسلامی همه را سریع قلع‌و‌قمع می‌کند، پس به روسای امریکایی چشمکی می‌زند که صبر کنید سید علی بمیرد، بعد میان بازی!
نوشته شده در تاريخ سوم خرداد ۱۳۹۹ برابر با بيست و سوم مه ۲۰۲۰ ، 20:37:45 توسط احمدعلی
خدا ختم به خیرکند ملت ایران رو!!
نوشته شده در تاريخ سوم خرداد ۱۳۹۹ برابر با بيست و سوم مه ۲۰۲۰ ، 19:43:53 توسط کارگر کمونیست
رژیم آمریکا مقدار زیادی پول را بلوکه کرده و رژیم ج.ا. خواهان پس گرفتن آن بود اما آن چپاولگر پول را پس نمی داد. در واقع ۲ سارق مسلح خواهان تصرف ثروتی بودند که حاصل رنج کارگران در ایران بود. مخالفت خامنه ای با اسرائیل از موضع ارتجاعی و همچون محمد ضدیت با یهود است و ربطی به اشغال سرزمینهای فلسطینی ندارد. اگر مسجد قدسی در آن سرزمین وجود نداشت، خامنه ای میلی به دفاع از ملت فلسطین نشان نمی داد. نتیجه حمله نظامی امپریالیست آمریکا و شرکاء، توافق امروز با طالبان و فردا با داعش و حاکم شدن دوباره این ۲ سازمان ضد بشری در افغانستان،عراق و لیبی خواهد بود! عین همین سناریو با حمله نظامی به رژیم ج.ا. در فردای سرنگونی آن در انتظار توده ها خواهد بود.بس کنید، انقدر خواهان دخالت امپریالیستهای جنایتکار نباشید.به قدرت توده ها باور داشته باشید و خواهان سازماندهی، جنگ مسلحانه و سرنگون کردن رژیم جنایتکار دین و سرمایه ج.ا. توسط آنها باشید. تصور کنید هزاران هزار زن و مرد مسلح در تمام شهرها را. دولت کارگران مخالف جدی دامن زدن به جنگهای مذهبی است، لذا پیروان تمام ادیان آزاد هستند که مناسک دینی خود را انجام دهند.
نوشته شده در تاريخ سوم خرداد ۱۳۹۹ برابر با بيست و سوم مه ۲۰۲۰ ، 17:52:27 توسط افراسیاب
خمینی زیاد عمر نکرد و نتوانست مثل خامنه ای قدرت مافیائی برای خودش و خانواده اش درست کنه، خامنه ای بر همه چیز این رژیم کنترل داره حتی پولهاش، گنده ها را هم یا کشته و یا خانه نشین کرده و سپاه هم بطور کامل زیر دستش است، خیلی زیاد و شاید هم از ترس قدرت زیادی بخودش داده، وقتی این شخص بمیره تمام رشته ها کنده میشه اولیش قدرت سرکوب امنیتی که تماما بدست خودش کنترل میشه. با مرگ خامنه ای این رژیم زیر و رو میشه خیلی اختلاف بینشون است و زیر تحریمهای شدید هم خرد شدن، بدون خامنه ای این رژیم خیلی آسانتر سقوط میکنه.
نوشته شده در تاريخ سوم خرداد ۱۳۹۹ برابر با بيست و سوم مه ۲۰۲۰ ، 16:58:33 توسط به مسلمان سابق
میخوای مسلمون نباشی نباش ضد حکومتی خب باش ولی انقدر عقده گشایی و توهین نشون میده چقدر ضعف شخصیت و ترس و البته بی عقلی در وجودت هست
نوشته شده در تاريخ سوم خرداد ۱۳۹۹ برابر با بيست و سوم مه ۲۰۲۰ ، 12:46:11 توسط تهمتن - ش
خواستم نظری در باره خبر امروز سایت؛ " وزارت خارجه امریکا حکومت ایران را در ۳۶۰ ترور ..... " درآن خبر بفرستم؛ اما دیدم که ربط این خبر بیشتر دراین خبر می گنجد. - گزارش وزارت خارجه امریکا؛ که تاریخ اقدامات تروریستی نظام را یک به یک درعرض ۴۱ سال گذشته منعکس کرده؛ که بطورقطع برای مصارف داخلی مردم امریکاست که هم اکنون هم این گزارش در صدرخبرهای رسانه ایی امریکا قرارگرفته است. اما ربط این خبر؛ آماده سازی افکارعمومی مردم امریکا؛ برای احتمال حمله نظامی به پایه های حکومتی نظام اسلامی ست. اما این احتمال درصورتیست که نظام اشتباه محاسباتی کند و درجایی دست بحمله به منافع امریکا زند؛ و یا ازاقدامات طلافی جویانه دربرابر بازدارنگی اقدامات انریکا؛ دست از پا خطا کند و دست به ماجرایی بزند. که این نمونه را درکشتی های بنزین بسوی ونزوئلا؛ میتوان اشاره کرد. هرچند بنظرم جلوگیری ازکشتی ها؛ ارزش جنگ را برای امریکا ندارد؛ بویژه اگر وقت را مناسب ندانند. وهمانطور که میدانم؛ اینان هبچوقت تصمیمات احساسی نمیگیرند. بهرروی هدف و سوی دوم تحریم ها﴿نابودی نظامی حکومت﴾ در راه است. ـ درضمن دست از شعارهای ناکارآمد؛ بردارید.
نوشته شده در تاريخ سوم خرداد ۱۳۹۹ برابر با بيست و سوم مه ۲۰۲۰ ، 12:43:46 توسط ایرج
من کاری با سیاست ندارم .فقط اینو میدونم کل دنیا ی چند صد نفری هستند مافیای جهانند ک این بازیها رو میکنن جوانان را میکشند در ایران یمن فلسطین سوریه هر کجای دنیا ک کشتار و ظلم میشود .دست رئیس جمهوران و ریشسفیدان دستشون تو یک کاسه هست .همشون فیلمه بازی میکنن دزدان و راهزنان جهان امروز در کشورهایی ک درگیرند بر سر قدرت نشستند.من نفهمم هیچی نمیدونم
نوشته شده در تاريخ سوم خرداد ۱۳۹۹ برابر با بيست و سوم مه ۲۰۲۰ ، 12:24:56 توسط افراسیاب
«وضع مردم به لحاظ اقتصادی آن قدر بد می‌شود که شورش می‌کنند، که به گمان من این یک کج‌فهمی از ماهیت این رژیم است» خوب مردم شورش میکنن و تمام سرکوبهای رژیم برای اینکه مردم شورش نکنن، حالا بخاطر ماهیت این رژیم مردم شورش نکنن؛ یعنی چه این چه حرفی اصلا معنی نداره. مردم یکنفر یا دو نفر نیستن که تصمیم به شورش بگیرن یا نگیرن؛ یک اتفاقی میافته مثل قیمت بنزین و جامعه طوفانی میشود و مثل دریا موجهای بزرگ میاید و رژیم زیر و رو میشود. هدف تحریم هم طوفانی کردن کشور است که دست آخر باعث میشه رژیم سرنگون شود. اعتراضات آبانماه با اینکه زیاد کشته داد بینهایت به رژیم ضربه زد، خون تازه وارد مبارزات مردم بر علیه رژیم کرد، حکومت نابود شد آبروش رفت و شاید بخاطر همین قاسم تروریست را زدن چون فهمیدن اینها پشتیبانی مردمی ندارن. شورشهای خیلی بزرگتر از آبانماه در راه است، اعتراضات خیلی بزرگ و خیلی خشن خواهد بود.
نوشته شده در تاريخ سوم خرداد ۱۳۹۹ برابر با بيست و سوم مه ۲۰۲۰ ، 11:08:55 توسط سخنگو
ا قاي ميلاني شيره را خورد و گفت شيرين است . بيچاره ملتي كه تحليلگرانش اين أفراد هستند . روده درازي و مهمل گويي هم حدي دارد . معلوم است كه نه تنها خامنه اي بلكه هيتلر هم بدون ارتش مزدور قدرتي نداشته و ندارد . شاه هم نداشت .با احترام
نوشته شده در تاريخ سوم خرداد ۱۳۹۹ برابر با بيست و سوم مه ۲۰۲۰ ، 10:43:47 توسط تهمتن - ش
﴿۲﴾ که بیشتر حامیان پنهان و آشکار نظامند وبرخی هم صادقانه امپریالیست را پیش میکشند؛ ندارم. اما به حامیان نظام بکنار؛ ولی بحث با آنانی ست که امپریالیست را درموقعیت حساس و فرصت بدست آمده؛ پیش میکشند ؟! من میگویم امپریالیست دراین موقعیت؛ بر سرتان بخورد؛ و نخست سد این حکومت جنایتکار را با درایت سیاسی و فهم موقعیت بدست آمده؛ این مانع را برداریم وآنوقت درمحیطی آرام؛ هر کس با هر مرامی؛ در سازندگی کشور مشارکت خواهدکرد. اما این به این معنا نیست که دست از مرام خود برنداریم؛ که اتفاقا درهمین محیط آرام ست که باید مرام ها را در بین مردم تبلیغ کرد. اما متاسفانه ممکن ست که بازهم آنتن ها بالا رفته و بگویند که امریکا عوامل اش را برسرکار خواهد آورد و همه را سرکوب میکنند !! گویی همگی؛ بعداز سرنگونی؛ و بعداز۴۱ سال مصیبت دیدن و سرکوب؛ و آشنایی با حکومتهای سرکوبگر؛ برگ چغندرخواهیم بود ؟؟!! پس نخستین اولویت؛ با هرقیمتی؛ شکستن سد این حکومت جنایتکارست که مانع راه همگی ماست. به همین منظور؛ از تاریخ ومبارزات کنونی ملتها درس گرفته و ازدشمنی امریکا برعلیه نظام استفاده کرده وتنها راه را؛ همان سلاح برتر بدانیم.
نوشته شده در تاريخ سوم خرداد ۱۳۹۹ برابر با بيست و سوم مه ۲۰۲۰ ، 10:18:33 توسط گویا
بنده نمی دانم چرا بسیاری از ایرانیان تصور می کنند که اگر خامنه ای بمیرد و شخص دیگری بجای او بیاید گشایشی در اوضاع اتفاق می افتد!! این تفکر پیش از انتخاب خامنه ای به عنوان رهبر جمهوری اسلامی نیز وجود داشت. مردمی که از سختیهای دوران خمینی و تحمیل عقاید او بر خودشان به عجز آمده بودند به صورتی که حتی زنی که گفته بود الگوی من اوشین قهرمان سریال سالهای دور از خانه است توسط خمینی به مرگ محکوم شد، تصور می کردند که با رفتن خمینی گشایشی اتفاق می افتد. دشمنی ظاهری با آمریکا ، تحمیل فشارهای سیاسی و اقتصادی به کشور، جاه طلبی های نظامی، گسترش فقر و اعتیاد در ایران همه و همه ترفندهایی است که ملاها تنها به هدف تثبیت قدرت نظام انجام می دهند. شما به ایران زمان قاجار نگاه کنید که چگونه شاهان قاجار نصیحت " اگر می خواهی در ایران به آسودگی حکومت کنی بگذار مردم همیشه گرسنه و بیسواد باشند" آغا محمد خان قاجار را آویزه گوش خود نمودند و با آسودگی در ایران حکومت کردند.
نوشته شده در تاريخ سوم خرداد ۱۳۹۹ برابر با بيست و سوم مه ۲۰۲۰ ، 10:15:20 توسط آذر
موج مبارزات زودتر از آنچه که پیش‌بینی میشد، نه با پایان بحران کرونا، بلکه همراه با آن از سر گرفته شده است. با استناد بتمام شواهد عینی، تردیدی نیست که امواج گسترده‌تر و اعتلا یافته‌تر مبارزه در پیش است و تهدیدات خامنه ای و سپاه کارساز نیست. ارگانهای سرکوب رژیم البته سلاحهای کشتار خود را آماده ساخته‌اند. اما این سلاحها در برابر سلاحهای قدرتمندتر طبقه کارگر و توده‌های زحمتکش مردم، کارائی خود را از دست میدهند. مهمترین سلاحی که طبقه کارگر، سرانجام در این مرحله به آن متوسل خواهد شد، برپائی یک اعتصاب عمومی سیاسی است. و وقتی مردم مسلح شوند همه خواهند دید که سران نیروهای نظامی رژیم که مردم را تهدید به کشتار میکنند، همانند دورهٔ شاه، اولین کسانی خواهند بود که فرار را بر قرار ترجیح خواهند داد. چرا که آنها جز یک مشت مزدور چیز دیگری نیستند. حقوق میگیرند که آدمکشی کنند. ج-ا، هر آنچه هم پوسیده باشد، خود بخود سرنگون نخواهد شد. حتی تظاهرات توده‌ای و قیام‌های پراکنده بتنهائی برای سرنگونی رژیمی بغایت ضدانسانی و بیرحم، کافی نیست. راه نجات مردم، برپائی اعتصابات سراسری سیاسی و قیام مسلحانه برای سرنگونی است.
نوشته شده در تاريخ سوم خرداد ۱۳۹۹ برابر با بيست و سوم مه ۲۰۲۰ ، 09:45:23 توسط تهمتن - ش
کج فهی امریکا از تحریم نظام ﴿هرچند آقای میلانی سو و هدف دوم تحریم را نادیده گرفته ست﴾ تنها شامل امریکا نیست؛ بلکه مخالفان نظام و هوادران سرنگونی هم دچار این کج فهی شدند و هنوز هم هستند. اما با سرکوب خونین مردم بی سلاح درقیام آبانماه؛ لاجرم شیوه مبارزات برعلیه نظامی که مسلحانه برعلیه مردم؛ ازخود دفاع میکند؛ هم باید تغیرکند؛ که بعداز سرکوب خونین أبانماه و استفاده از تیربار ومسلسل برعلیه مردم؛ شیوه مبارزاتی برای این نظردهنده؛ از مقطع بیش از سرکوب آبانماه؛ به دور تازه رساند که همان برون رفت از پوسته افکار جهان سومی؛ و دیدن موقعیتی تازه ﴿تحریم و ضعف اقتصادی نظام﴾ ودر نتیجه فرصتی که بعداز۴۱ سال بدست آمده؛ کاملا تغیر موضع داد و مانند فردی ازهرملت پیشرو﴿که نمونه ها زیادند﴾ ازهرگونه کمک و یاری؛ بویژه امریکا در سرنگونی نظام نظرات خودرا متناسب با موقعیت و فرصت بدست آمده نوشتم که بیشتر هدف دوم تحریم هاست﴿ که آقای میلانی نادیده گرفته﴾ و حمله نظامی به پایه ها و قدرت سرکوب نظام ست که در شش ماه گذشته و بعداز سرکوب خونین آبانماه در نظرات خود نوشتم. و باکی از آنانیکه درضدد برچسب زنی جهان سومی ..دنباله
نوشته شده در تاريخ سوم خرداد ۱۳۹۹ برابر با بيست و سوم مه ۲۰۲۰ ، 08:50:51 توسط افراسیاب
این رژیم دهها هزار نفر را نمیتواند در تظاهراتهای مردمی بکشد، خیلی عجیبه این آقا که تحصیلات بالا داره همچین حرفی میزنه. اولا نیروهای رژیم در مقابل ملت خودشون قرار دارن و نه خارجی و پرسنل نظامی و پلیس هر کس میخواد باشه جزو کادر نظامی هستند که همه کشورها دارن و وظیفه شون ایجاد امنیت است و نه مردم کشی بجز تعدادی معدود نیروهای فاشیستی که میتوانند خارجی هم باشن همه آنها خودی هستند، دوما مردم هم همینطوری الکی نمیان بروند جلو گلوله و عقب نشینی میکنن و تعداد کشته ها در هر اعتراض گسترده ای زیر پناصد نفر خواهد شد که بکار بردن اسلحه مرگبار در مقابل مردم هم مرز و سقف داره و ده بار نمیشه مردم را قتل عام کرد، دو بار سه بار قتل عام کنن شورش سراسری میشه در کل پرسنل نظامی ارتش بسیج سپاه که نود در صدشون سرباز وظیفه هستند و درجه دارانشون هم اکثرا طرف ملتند. ولی با نیروهای ضد شورش و بدون اسلحه جنگی میتوانند مردم را سرکوب کنن ولی هر بار اعتراضات شکل بگیره این رژیم ضربه سختی میخوره و مثل خرس زخم خورده خونریزی میکنه و نیروها و وفاداران رژیم سست میشوند و رژیم هر بار ضعیفتر میشه تا اینکه سقوط کنه.
نوشته شده در تاريخ سوم خرداد ۱۳۹۹ برابر با بيست و سوم مه ۲۰۲۰ ، 08:24:38 توسط رحمان
با سلام من با نظرات اخر اقای میلانی موافقم با فشار به اقتصاد ایران این فقط مردم بیچاره فقیرتر و انسانیت کمتر میشود و تعدادی که به حکومت وصلن این تهریمها خیلی هم برایشان خوب وپول ساز شده و فشار و بگیر ببند برای دلسوزان وطن بیشتر باید برای نجات میهن فکر بهتری کرد
نوشته شده در تاريخ سوم خرداد ۱۳۹۹ برابر با بيست و سوم مه ۲۰۲۰ ، 08:21:07 توسط مسلمان سابق
من امیدوارم که خامنه ای ج=نایتکار و دیگر آیت الله های خائن به ایران و این مداحان بیشرف و طلاب «نوجوان» زنده باشند سرنوگنی این نظام سرتاسر خیانت را باچشمهای خونین ببینند.امیدوارم فرماندهان پاسدار را ببینم که در پیشگاه یک دادگاه دادگر نشیته اند و دارند حجساب پس می دهند. من آمیدوارم خامنه ای بیشرف زنده باشد و به آتش کشیدن جنازه خحمینی را که از قبر بیرون کشیده اند را ببیند. من امیدوارم خامنه ای و آیت الله زنده باشند و. ممنوعت لباس بیشرفی روحانی و ممنوعیت صدای اذان این سمبولها تجاوز مسلمانان عرب را به ایرالن ببینند. من امیدوارم زنده باشم و تابلو تاةر کسروی، نمایشگاه ایرج میرزا و کتابخانه فروهر ها، و کتابخوانه تفضلی و و تماشا خانه کوروش و ..بر سردر مسجدها و حسینیه های امروط ببینم. امیدوارم قرآن سوزان جشنی سالانه شود. ممنوعت محرم و صفر رمضان ببینند. باید این بیشرفان را نقره داغ کرد. از کسانیکه هنوز مسلمان مانده پرسید که آیا خجالت نم کشید که هنوز بعد از این همه امتحان پس دادن این اسلام هنوز مسلمان مانده اید!؟ هنوز به قرآن نحس و نکبت به نام علی این قصاب پیامبر قسم و میخورید و «یاعلی» می گوئيد؟
نوشته شده در تاريخ سوم خرداد ۱۳۹۹ برابر با بيست و سوم مه ۲۰۲۰ ، 06:31:43 توسط Azad
دوگانگی خط مشی سیاسی رژیم در ایران و‌امریکا دیدگاه روشنی از اهداف استراتژک هر دو بدست نمی دهد.امتیاز گیری امریکا و امتیازدهی رژیم ایران به شوروی و چین در عرصه های اقتصادی و سیاسی و بخصوص ژیو‌پالتیک جهانی به منظور کسب تسلط سیاسی‌و نتیجتا اقتصادی عرصه را برای تحقق دموکراسی در منطقه کاملا تنگ کرده است.لذا نادیده گرفتن فاکتور مبارزاتی مردم ایران صرفا بخاطر وجود رژیم ایدیولگ خشن و بی رحم ایران خطا می باشد.تعمیق ‌و نهایتا تحول فکری مردم ایران پروسه ای دیالکتیک می باشد و عدول از قبول آن نیز خطایی دیگر است. مشکل اساسی رژیم در ایران عدم مشروعیتش توسط اکثریت مردم ایران است ونه امریکا ولی سازش با امریکا و ایجاد روابط سیاسی با امریکا زهریست که هنوز امریکا موفق به تزریق آن در شریان های اصلی این رژیم نشده است.آگهی های تجارتی


پايان آگهی های تجارتی