نخستین مأموریت سردار نجات: حمله به موسسه خیریه فرودستانیک روز پس از آنکه حسین نجات اداره قرارگاه امنیتی ثارالله تهران را در دست گرفت، نخستین مأموریت مشترک این قرارگاه با قوه قضائیه انجام شد؛ دستگیری سه عضو اصلی جمعیت خیریه امام علی.

شارمین میمندی‌نژاد، مؤسس، مرتضی کی‌منش مسئول رسانه‌ای و کتایون افراز بازرس علی‌البدل جمعیت امام علی سه نفری هستند که روز گذشته پس از یورش مأموران سازمان اطلاعات سپاه به محل کار و زندگی‌شان دستگیر شده‌اند.

جمعیت امداد دانشجویی-مردمی امام علی یک خیریه غیروابسته به حکومت است که از سال ۱۳۷۸ و در دانشگاه شریف تهران شکل گرفت و سپس به یک خیریه سراسری تبدیل شد. دو دفتر اصلی این جمعیت خیریه در دانشگاه‌های شریف و تهران است و بیش از ۱۰ هزار نفر عضو فعال در سراسر کشور دارد.

در سال ۱۳۸۹ این خیریه با ثبت مقام مشورتی به عضویت شورای امور اقتصادی-اجتماعی سازمان ملل درآمد.

حسین نجات که اکنون اداره امنیتی و نظامی تهران را برعهده دارد، همان کسی است که در دی‌ماه سال گذشته در تحلیل اعتراضات سراسری آبان‌ماه، «فرودستان» را تهدید موجودیتی برای جمهوری اسلامی دانسته و گفته بود: «مدل براندازی غرب در مقابل ما طی این ۴۰ سال تغییر کرده است. مدل جدید براندازی غرب، ناجنبش اجتماعی است که تکیه بر افراد فرودست جامعه دارد؛ افرادی که محصول حاشیه‌ٔنشینی و بی‌سواد هستند و در فضای مجازی آلوده شده‌اند.»

از ابتدای امسال و با گسترده‌شدن مشکلات اقتصادی در ایران، گروه‌های مختلف در درون حکومت نسبت به قیام فرودستان و فقرا هشدار داده‌اند.

در فروردین‌ماه امسال گروهی از اقتصاددانان عمدتاً نزدیک به سپاه و جریان اصولگرایی در نامه‌ای به حسن روحانی نوشتند که با ادامه وضعیت کنونی اقتصاد در نیمه دوم سال ۹۹ «امکان شکل‌گیری هسته‌های ناآرام و ناخشنود در حاشیه شهرها» به وجود خواهد آمد و «سال ۱۴۰۰ را به دوره‌ای پر بحران تبدیل خواهد کرد».

شاید همین تحلیل نسبت به خطر فرودستان و حاشیه‌نشینان سبب شد که حسین نجات در نخستین روز جلوسش بر صندلی جانشین فرمانده سپاه در قرارگاه ثارالله، فرمان حمله به موسسه‌ای را صادر کند که مستقل از حکومت به معضلات حاشیه‌نشین‌ها، کودکان کار، زنان سرپرست خانوار و فرودستان می‌پرداخت و برخلاف خیریه‌های مرسوم نسبت به حوادث اجتماعی و سیاسی هم بی‌تفاوت نبود.

در سال‌های گذشته، این کیهان و موسسه پژوهشی او بودند که نسبت به فعالیت یک موسسه غیروابسته در میان حاشیه‌نشین‌ها و فقرا به حکومت هشدار دادند. کیهان که نماینده رهبر جمهوری اسلامی آن را اداره می‌کند و سخنگوی امنیتی‌ترین بخش بیت علی خامنه‌ای است حتی در حمله به این جمعیت خیریه پای پدر مؤسس آن را نیز به میان کشید و نوشت که « محمدحسین میمندی‌نژاد، یکی از چهره‌های تأثیرگذار و مخرب در فرهنگ و سیاست صد سال اخیر ایران است که متأسفانه در سایه عدم اطلاع‌رسانی نهادهای مسئول؛ تاریخ‌نگاران مغرض داخلی و خارجی با صرف هزینه‌های گزاف، وجهه نامطلوب وی را پوشیده نگه داشته و به عنوان دانشمند به افکار عمومی معرفی و در تاریخ ایران ثبت کرده‌اند.»

روزنامه کیهان، شارمین میمندی‌نژاد، مؤسس این جمعیت را نیز «مروج افکار انحرافی پدر» معرفی کرده بود که «در قالبی دیگر هماهنگ با سازمان‌های بین‌المللی ضدایران، با برنامه‌هایی گسترده و چندجانبه، به‌شدت در سطح دانشگاه‌ها و مدارس فعال شده و به تحریف و تخریب باورهای دینی جوانان پرداخته است.»

گرچه فشار دستگاه‌های امنیتی و سازمان اطلاعات سپاه در چند سال گذشته به این موسسه همواره ادامه داشته ولی حمله اردیبهشت‌ماه لشکر سایبری سپاه به حساب‌های کاربری اعضای فعال این موسسه نخستین نشانه برای عزم سپاه در برخورد با آن‌ها بود. این دومین حمله گسترده سایبری به اعضای این جمعیت در دو سال گذشته بود.

از قضا این دو حمله نیز در واحدی انجام شد که زیر نظر حسین نجات اداره می‌شد.

سردار نجات در سمت قبلی خود به‌عنوان معاون فرهنگی و جانشین سازمان اطلاعات سپاه پاسداران، مبتکر راه‌اندازی واحد مشترک عملیات جنگ روانی و حمله سایبری است و سازمان فضای مجازی سراج و واحدهای استانی آن، برای تحقق این ایده او راه‌اندازی شد.

سازمان سراج مسئول به‌کارگیری، تأمین مالی، و هماهنگی میان کاربران طرفدار سپاه و آیت‌الله خامنه‌ای و مرتبط کردن آن‌ها با واحد عملیات جنگ سایبری در تشکیلات رسمی سپاه است. این افراد در فضای مجازی به «کاربران ارزشی» مشهورند و معمولاً به‌صورت هماهنگ و بر اساس برنامه از پیش تعیین‌شده فعالیت می‌کنند.

نخستین واکنش رسمی به بازداشت اعضای جمعیت امام علی را نیز خبرگزاری تسنیم وابسته به سپاه پاسداران انجام داد.

این خبرگزاری در متن خبرش نوشته که شارمین میمندی‌نژاد «در سال‌های اخیر با تشکیل موسسه‌ای خیریه و در پوشش اقدامات عام‌المنفعه اقدام به شبکه‌سازی برای نفوذ در سطوح مختلف افکار عمومی کرده است».

اما نگرانی از قیام حاشیه‌نشینان و فرودستان که منجر به دستگیری اعضای این خیریه شده است در بخش دیگری از نوشته خبرگزاری وابسته به سپاه به‌روشنی دیده می‌شود. تسنیم مدعی شده که جمعیت امام علی «مبارزه با تبعیض و همچنین مباحث حقوق‌بشری و مبارزه با فقر و معضلات اجتماعی» را بهانه‌ای برای «تحت فشار قرار دادن کشور و ملت ایران» قرار داده و در این راستا «اقدامات گسترده‌ای را علیه جامعه ایرانی رقم زده است».

قدرت حسین نجات در سپاه پاسداران به‌واسطه حضور دائم او در بخش امنیتی-اطلاعاتی سپاه و اعتماد گسترده علی خامنه‌ای به او ایجاد شده است.

سردار حسین نجات پیش از اداره قرارگاه ثارالله، معاونت فرهنگی سپاه را برعهده داشت. او همچنین جانشین رئیس سازمان اطلاعات سپاه و فرمانده سپاه ولی‌امر بوده است. سپاه ولی‌امر، واحدی مستقل در سپاه پاسداران است که وظیفه حفاظت از رهبر جمهوری اسلامی، همسر و فرزندان او را برعهده دارد. فرمانده این واحد، از میان نزدیک‌ترین افراد به آیت‌الله خامنه‌ای انتخاب می‌شود.

به نظر می‌رسد حمله به موسسه خیریه امام علی بیش از آنکه به پرونده‌سازی‌های همیشگی کیهان برای فعالان اجتماعی ربط داشته باشد ناشی از هراس جمهوری اسلامی از وقایعی است که می‌تواند در نتیجه بحران اقتصادی کنونی رخ دهد؛ شورش فرودستان و حاشیه‌نشین‌ها.

شاید به همین دلیل است که حسن کرمی، فرمانده یگان ضدشورش پلیس که وظیفه مقابله با اعتراضات مردمی را برعهده دارد در اردیبهشت امسال گفت که حمایت ویژه و بی‌نظیری از نیروهای ضدشورش انجام شده و این نیرو آماده سرکوب اعتراضات سال ۹۹ است: «طی سال‌هایی که در این یگان خدمت کردم، می‌توانم بگویم سال ۹۹ بیشترین پشتیبانی از این یگان شد و امسال در اوج آمادگی از نظر آموزشی، تجهیزات و اشراف اطلاعاتی نسبت به تهدیدات دشمن در حوزه‌های مختلف قرار داریم.»

مجتبی دهقانی / ایندیپندنت فارسی

 
فیلمها و خبرهای بیشتر در کانال تلگرام پیک ایران
[کد مطلب: 209009] [تاريخ انتشار: چهارم تير ۱۳۹۹ برابر با بيست و چهارم ژوئن ۲۰۲۰] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ پنجم تير ۱۳۹۹ برابر با بيست و پنجم ژوئن ۲۰۲۰ ، 02:34:16 توسط Michael
This man is a sample of illiterate criminals who have been in prison for crime prior to the 1979 uprising and has been elevated to such position for being ruthless and criminal minded. There is no way a healthy minded person seeing what is going on in the society and yet continues to head a corrupt system in order to crack down any uprising. Michael .
نوشته شده در تاريخ دوم تير ۱۳۹۹ برابر با بيست و دوم ژوئن ۲۰۲۰ ، 13:16:56 توسط کارگر کمونیست
ظاهرن انجمن امام علی تحت کنترل رژیم نبوده و در شرایط حساس کنونی که وضعیت معیشتی کارگران بشدت وخیم است، رژیم به هراس افتاده و فعالیت هر نوع انجمن غیر خودی را ممنوع می کند که امری شناخته شده است. قدرت از لوله تفنگ خارج می شود و امروز این وسیله در دست و در اختیار طبقه حاکم در قامت رژیم دین و سرمایه ج.ا. میباشد. همه طیفهای رنگارنگ و سخنگویان نظم استثمارگر بر آنند که تفنگ همچنان در دست و در اختیار طبقه حاکم با اندکی رژیم چنج قرار بگیرد تا قادر باشند به استثمار کارگران ادامه دهند و به چپاول ثروت حاصل رنج آنان بپردازند. رژیم با صراحت اعلام کرده که شمشیر را از رو بسته، لذا باید اکتبری دیگر بر پا کرد. تمام هسته های سرخ و کارگران انقلابی بایستی به سازماندهی کمیته های مخفی اعتصاب و کمیته های مخفی مقاومت بپردازند. این امر بایستی در کارخانجات، حمل و نقل، در محلات و.... صورت بگیرد. چه درست گفت رفیق چه: رفیق، وقتی راه بیافتی ترست می ریزه. سربازان میتوانند در مسلح کردن توده ها بسیار خوب عمل کنند. اعتصابات سیاسی سراسری و یکپارچه و مبارزه مسلحانه برهبری حزب کمونیست انقلابی راه ما و شرط پیروزی است.
نوشته شده در تاريخ دوم تير ۱۳۹۹ برابر با بيست و دوم ژوئن ۲۰۲۰ ، 11:50:38 توسط آذر
دور نیست وقتیکه یک زمین لرزه ای سرتاسری برپا شود، تمام نیروهای مسلح رژیم هم برای کنترل مبارزه سراسری کارگران و زحمتکشان کافی نخواهد بود. علاوه بر این در پی این اعتصاب دیگر پولی برای پرداخت به نیروهای انگل و مفت خور نظامی که وظیفه شان سرکوب، کشتار و به بند کشیدن توده‌های مردم است، وجود نخواهد داشت. دیگر نیروی مسلح رژیم نمیتواند بسادگی مردم غیر مسلح و بیدفاع را در خیابانها به گلوله ببندد. چرا که مردم از وحشیگری رژیم در آبانماه آموختند که باید همراه با اعتصاب سرتاسری خود را مسلح کنند. باید در هر کوچه و محله‌ای زندگی را برای عوامل سرکوب و خانواده‌های آنها تنگ کرد. این حق تخطی ناپذیر مردم یک کشور است که با استفاده از سلاح، با قیام مسلحانه، رژیم ستمگری را که مردم کشور را در خیابانها کشتار میکند، سرنگون کنند. ج-ا، هر آنچه هم پوسیده باشد، خود بخود سرنگون نخواهد شد. وقتی مردم مسلح شوند همه خواهند دید که همین سران نیروهای نظامی رژیم که مردم را تهدید و کشتار میکند،اولین کسانی خواهند بود که فرار را بر قرار ترجیح خواهند داد. راه نجات برپائی اعتصابات سراسری سیاسی و قیام مسلحانه برای سرنگونی است.آگهی های تجارتی


پايان آگهی های تجارتی