محمدعلی کامفیروزی که بخاطر سخنرانی‌اش در حضور خامنه ای و انتقاد از وی به 2 سال زندان محکوم شد:  اگر رهبري از نقض حقوق شهروندي خبر ندارد جاي تاسف و اگر خبر دارد صد برابر جاي تاسف!

 
محمدعلی کامفیروزی : 
حالا که خبر صدور حکم محکومیت دو سال حبس تعلیقی برای من در شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی شیراز منتشر شده، ارائه توضیحی از آنچه در طول سالهای اخیر اتفاق افتاد و حکمی که در نهایت صادر شد، ضروری بنظر میرسد.
 
 ۳-۴ سال است که با گزارشهای سازمان اطلاعات سپاه در شهرهای مختلف به دادسرا احضار میشوم؛ گزارشها آنقدر بی اساس بود که در ۴ پرونده بلافاصله پس از احضار اول در دادسرا تبرئه شدم، اما اصرارها بر پرونده سازی و احضار تمامی نداشت؛ از گرگان گرفته تا بوشهر، از قزوین گرفته تا شیراز...
 
گویا برخی دست اندرکاران نهادی که وظیفه اش دفاع از آرمانهای انقلاب است، هم و غم خود را گذاشته بودند تا جلوی طرح انتقادات نسبت به رفتار برخی مسئولان و عملکرد برخی نهادها را در برنامه های دانشجویی بگیرند؛ انتقاداتی که با استناد مکرر به اصول مختلف قانون اساسی بیان میشد.
 
این گزارشهای سازمان اطلاعات سپاه، آنقدر واهی و مشتمل بر ادعاهای خلاف واقع یا نادرست بود که بخودی خود کلیت انتقاداتی که به عملکرد این نهاد دارم را تایید میکند. بگونه ای که گاهی مقام قضایی پس از ملاحظه پرونده، از اینکه فقط به دلیل یک سخنرانی دانشجویی از من شکایت شده، تعجب میکرد.
 
گزارش سازمان اطلاعات سپاه فجر استان فارس هم تفاوتی با بقیه نداشت؛ بیش از ده ادعای خلاف واقع در دو صفحه گزارش وجود داشت. 
 
پس از احضار من به دادسرای انقلاب شیراز، گفتگوی مفصلی میان ما صورت گرفت و پس از مراجعات مکرر من، در نهایت دادیار پرونده، من را متهم به توهین به رهبری کرد. گویا طرح ابراز تاسف نسبت به وضعیت ناظر بر یکی از اختیارات و وظایف رهبری را (آن هم در قالب یک جمله شرطی) مصداق توهین دانسته بود.
 
هرچند همان دادیار بعدها به من گفت که چون این جمله از زبان یک دانشجوی دکتری حقوق بیان شده و انتظار بیشتری از شما میرود، آن را مصداق توهین دانسته است
 
در رای دادگاه هم، فقط به دلیل بیان این دو جمله محکوم شدم:
 
۱- عملکرد رهبری هم عملکرد قابل انتقادی است در دفاع از حقوق و آزادیهای شهروندان.
 
۲- اگر رهبری از نقض حقوق شهروندی {در برخی نهادهای ذیربط} خبر ندارند جای تاسف دارد و اگر خبر دارند {و برخورد نمیکنند}، صد برابر جای تاسف دارد.
 
جملات انتقادی ساده ای که در کمال ادب و احترام، گویا نسبت به وضعیت ناظر بر یکی از وظایف و اختیارات رهبری (نظارت بر نهادهای ذیربط) بیان شده بود.
 
شعبه ۱ دادگاه انقلاب شیراز من را برای بیان همین انتقاد ساده، به ۲ سال حبس تعلیقی به همراه ۶۰ بار سفر به شیراز در طول ۵ سال محکوم کرد.
 

فیلمها و خبرهای بیشتر در کانال تلگرام پیک ایران
[کد مطلب: 209554] [تاريخ انتشار: نهم تير ۱۳۹۹ برابر با بيست و نهم ژوئن ۲۰۲۰] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ يازدهم تير ۱۳۹۹ برابر با يکم ژوئيه ۲۰۲۰ ، 15:46:37 توسط من

پیک ایران: در مورد درستی خبر میتوانید به این سایت ها و دهها سایت دیگر رجوع کنید.

http://www.ensafnews.com/241042/واکنش-و-توضیح-وکیل-به-حکم-حبس-تعلیقی-کام/
 
https://www.hra-news.org/2020/hranews/a-25398/
 
https://www.radiofarda.com/a/30697092.html
نوشته شده در تاريخ يازدهم تير ۱۳۹۹ برابر با يکم ژوئيه ۲۰۲۰ ، 04:56:54 توسط Narenj
پیروان الله و روح الله ها، همیشه به حقیقت شک دارند .. اما به دروغ و تزویر و ریا و شکنجه و اعدام و تجاوز و فقر گستری و‌برده سازی و دزدی ها و اختلاس های میلیاردی و .. هیچ اعتراضی ندارند .. اسلام به ذات خود هزاران عیبو ایراد دارد و از این پایه و اساس است که مسلمان ها هم معیوب و هپروتی و مظلوم نماهای ظالمند و همیشه هم جنایت ها و‌دزدی ها و بریدن‌زبان‌ها و زندانی و اعدام کردن افشاگران را به روش های اب زیرگاهی روح الله هی و حزب الله هی به پیش می برند .. تا بساط این دین و مذهب اسلام از ایران و جهان به هم نریخته و به کنج گوشه زهد گاها نرود ، ایران روز ابادی و ازادی و سربلندی و رفاه و شادی و همبستگی انسانی ، نخواهد دید ..
نوشته شده در تاريخ دهم تير ۱۳۹۹ برابر با سی ام ژوئن ۲۰۲۰ ، 18:25:41 توسط Amiran
شرم آوره
نوشته شده در تاريخ دهم تير ۱۳۹۹ برابر با سی ام ژوئن ۲۰۲۰ ، 18:18:56 توسط روح الله
⭕️ اگر حقیقت داشته باشه که من شک دارم ، بله باید زندانی میشد به دو دلیل اولا این اضهاراتی که این آقا گفته هیچ ربطی به رهبری ندارد چون مملکت مسئول اجرایی داره که رسیدگی به تخلفات این قوه و همچنین اجازه و چگونگی اجرای قوانین و لوایح بر عهده مجلس هست که هر دو قوه اجرایی و قانون گذاری با رای مستقیم مردم تعیین میشن ، ثانیا اگر تخلف در هر دو قوه احراز بشه وظیفه رسیدگی به تخلفاتشون بر عهده قوه سوم یعنی قضائیه هست ، حالا درسته که رهبری فرماندهی کل قوا را بر عهده دارن ولی طبق قانون اساسی اختیارات رهبری مشخص شده هست و نه شرعا نه قانونا نمی‌توانند در کار قوا دخالت کنن مگر در شرایط اضطراری ، حالا اگر از رهبری انتظار دارید بسم الله اختیارات رهبری باید در قانون افزایش پیدا کنه ، وگرنه بهتره بتمرگید سر جاتون و برید یقه خودتون رو بگیرید با اون رای دادنتون
نوشته شده در تاريخ دهم تير ۱۳۹۹ برابر با سی ام ژوئن ۲۰۲۰ ، 10:25:18 توسط Narenj
اسلام بی عیب شما بسیار هم عیب دارد .. شاید بخاطر خون ریخته شده پدر ، این پسر در عمق حماقت مذهب گیر کرده است ، کجای تاریخ و سر کرده های اسلام ، ازادی سخن گفتن و انتقاد و به رسمیت شناختن مخالف ( خودی ) را هم ندارد . این پسر شهید بسیار نااگاه و بی دانش است نمی داند و شاید هم نمی خواهد بداند که محمد زمانی در حضور پیروان و مقلدین خویش کسی را بخشید و همینکه بخشوده شده از جمع خارج شد ، محمد رو به پیراون خود گفت ، من از حق خودم گذشتم اما شما چرا اینکار را کردید ، حقش بود که شما در همان مجلس در حضور من او را می کشتید ، حال خامنه ای ویا هر خلیفه دیگری بدرستی راه روش ، محمد و علی و حسن و حسین و .. را در پیش گرفته و بکار می بندد و این پسر با هوش شهید ! در خیال هپروتی خود از حقوق شهروتدی و ازادی انتقاد و نوشتار و گفتار در حاکمیت اسلامی غرق و مدهوش شده است
نوشته شده در تاريخ نهم تير ۱۳۹۹ برابر با بيست و نهم ژوئن ۲۰۲۰ ، 19:56:51 توسط آذر
تحقق اهداف انقلاب اجتماعی نیازمند تلاش انسانهای آگاه است. قرنهای متمادی‌ست که طبقات حاکم ستمگر با در دست داشتن تمام وسایل تولید مادی و معنوی، توده‌های وسیع مردم را در ناآگاهی و انقیاد نگه داشته‌اند. انقلاب اجتماعی بالعکس برای تحقق اهداف خود به آگاهی روزافزون مردم نیاز دارد تا تمام افکار و عقاید، فرهنگ، اخلاق و خرافات دیرینه و پوسیده را جاروب و زنجیرهای اسارت معنوی توده‌ها را نابود نماید؛ لذا از همان آغاز، حکومت شورایی آزادیهای سیاسی را در وسیعترین و کاملترین شکل ممکن آن برقرار خواهد ساخت. برخورداری همه آحاد جامعه از “آزادی کامل فکر و عقیده، بیان، مطبوعات، اجتماع، تظاهرات و اعتصاب، تشکل و فعالیت احزاب و سازمانهای سیاسی، اتحادیه های کارگری، شوراها و کلیه تشکلهای صنفی و دمکراتیک” از جمله مواردی هستند که حکومت شورایی کارگران و زحمتکشان با سرنگونی انقلابی ج-ا، بفوریت باید به آن جامه عمل بپوشاند، تا دیگر هیچ کس به دلیل انتقاد از دیکتاتور، بیان خواستها و مطالبات و یا حضور در یک تجمع اعتراضی با اتهام “ انتقاد از رهبر” و “اجتماع و تبانی بقصد اقدام علیه امنیت کشور” به زندان و بند محکوم نشود.
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
 متهمانی که در دادگاه بانک سرمایه گم شدند
از پسر فرمانده سابق سپاه تا برادر معاون اول
بازجو روی صندلی خبرنگار؛ روح الله زم سوژه جدید علی رضوانی
"رهبر فرد و پیامی خاص به چین فرستاد" 
 ۱۶ فرمانده ارشد سپاه که دخالت نظامی در سوریه را فرماندهی کردند
مراجعه ماموران برق برای قطع؛ مغازه دار می خواهد بداند فرق او با مردم غزه چیست
کاریکاتور/ «بازجو‌خبرنگار…»
 عذرخواهی حاج رحمان آل طیب، رزمنده اسیر و برادر دو جانباخته ازخمینی تحت عنوان "تقصیر تو نبود"
 روایت شهروندان از "انفجار" در غرب تهران
فرار از دست پلیس به شیوه مرد عنکبوتی در آبادان
مهم‌ترین عواملی که خطر مرگ بر اثر کرونا را افزایش می‌دهند 
 جسد شهردار سئول پیدا شد 
 انقلابی ترین مجلس، زیر سایه کره شمالی اسلامی! 
نمایی از دیدار مجازی امروز نمایندگان مجلس با  خامنه ایآگهی های تجارتی


پايان آگهی های تجارتی