رییس کمیته صیانت از آرا : انتخابات باطل است


هم ميهن : رییس کمیته صیانت از آرا می گوید به دلیل تخلفات گسترده ناظران و مجریان در مراحل مختلف رای گیری و شمارش آرا، انتخابات 22 خرداد باطل است.
حجت الاسلام یعلی اکبر محتشمی پور رسما از شورای نگهبان خواست این انتخابات را باطل اعلام کرده و انتخاباتی در شان جمهوری اسلامی و مطابق با موازین دموکراسی که شایسته حضور گسترده مردم باشد برگزار کند.
اولین کنفرانس مطبوعاتی کمیته صیانت از آرا ستاد میرحسین موسوی پس از اعلام شمارش آرا توسط ستاد انتخابات وزارت کشور در زیزمین ستاد میرهادی برگزار شد.
خبرنگاران به سختی از لا به لای نیرو های امنیتی خود را وارد ستاد کردند تا اعتراض های علی اکبر محتشمی پور رییس کمیته صیانت از آرا میرحسین موسوی را بشنوند.
رییس کمسته صیانت از آرا ستاد میرحسین موسوی گفت: از شورای نگهبان می خواهیم که این انتخابات غیر قانونی را باطل اعلام کندو مقدمات برگزاری یک انتخابات در شان ایران را که شاخص های مردم سالاری در آن رعایت شده باشد را فراهم کند.
علی اکبر محتشمی پوربا بیا ن اینکه برگزار کنند گان انتخابات انواع تخلف ها را انجام داده اند اعلام کرد: به هیچ عنوان این انتخابات ر قبول نداریم واز شورای نگهبان خواستار ابطال آن هستیم.
او افزود:برگزار کنندگان انتخابات تخلف های مختلفی را انجام دادند که با قطع سیستم اس ام اس کشور از غروب 21 خرداد ماه شروع شد در حالی که ما قبلا با توجه به اطلاعاتمان نسبت به این موضع هشدار داده بودیم اما مسولان وزارت ارتباطات و فن آوری اطلاعات اعلام کرد ند به هیچ وجه چنین اتفاقی در روز رای گیر نخواهد افتاد.
او معتقد است: قطع سیستم اس ام اس کشوردر روز رای گیری پدیده نو ظهوری است چرا که در تمام دنیا در روز برگزاری انتخابات سیستم اطلاع رسانی را تقویت می کنند نه اینکه محدودیت های مضاعفی ایجاد کنند.
محتشمی پور با انتقاد از برخوردهای صورت گرفته با ناظران کمیته صیانت از آرا اصلاح طلبان بر سر صندوق های رای افزود: تخلف دیگر برگزار کنندگان انتخابات این بود که علی رغم تاکید قانون بر بازبینی و پلمب صندوق در حضور ناظران کاندیدا ها پیش از رای گیری، تمام ناظران ما را دراین مرحله از صندوق ها اخراج کردند.این تخلف در حالی صورت گرفته که سخنگوی شورای نگهبان در مصاحبه های خود براین موضع تاکید کرده بودند.
او اعلام کرد: در50 درصد حوزه های انتخابیه برای ناظران ما یا کارت صادر نشد یا کارت های اشتباهی فاقد اعتبار را تحویل کمیته صیانت از آرا دادند.در بسیاری از حوزه رای را عوض کردند و یا جای ناظر ما را تغییر دادند.
او ادامه داد: ما به انتخاباتی که در 50 درصد حوزه های آن ناظری وجود نداشته اطمینانی نداریم وآن را باطل می دانیم.
محتشمی پوراضافه کرد:در حالی که قانون بر حضور نمایندگان نامزدها در هیات های اجرایی از روز رای گیری تاکید دارد اما نمایندگان ما را نه تنها از ابتدا که حتی در روز رای گیری هم به این هیات راه ندادند .لااقل دیروز باید نماندگان ما در هیات اجرایی حاظر می شدند که این اجازه هم داده نشد.
محتشمی پور تخلف دیگر انتخابات را مدیریت تعرفه های رای توسط برگزار کنندگان انتخابات می داند و ادامه می دهد: در حالی که حدود 46 میلیون رای دهند داشته ایم و ستاد انتخابات حدود 58 میلیون تعرفه رای چاپ کرده اما دربسیاری از حوزه های رای گیری از ساعت 11 صبح تعرفه ها به اتمام رسیده بود. در آذربایجان شرقی با 2 میلیون 400 هزار رای دهنده در حالی که دولت ادعا می کند 2 میلیون و 600 هزار تعرفه به این استان فرستاده اما مردم از 11 صبح تا ساعت 19 در صف های طولانی حضور داشته و بر رای دادن اصرار کرده اند.
او اعلام می کند:نیت آنان این بوده که مردم را از رای دادن خسته کنند وپس از اصرارمردم بر رای دادن تعرفه ها به صورت قطره چکانی به حوزه ها فرستاده شد.به عنوان مثال دراردبیل ،کرمانشاه و شیرازبا این مشکل مواجه بوده ایم.
این اصلاح طلب افزود: در بسیاری از حوزه ها در حالی که رای دهنده ها حضور داشته اند در ساعت 21 انتخابات را پایان داده و مردم رابیرون کرده اند در حالی که قبلا تا ساعت یک شب هم رای گری در صورت حضور مردم ادامه می یافت.
او گفت: پس از پایان رای گیری و در حالی که قانون بر حضور نمایندگان کاندیدا ها در صندوق های رای تا پایان شمارش آرا تاکید دارد تمام ناظران ما را از صندوق ها اخراج کردند.
محتشمی پور اعلام کرد: نمایدگان ما در زمان تجمیع آرا در وزارت کشور در این وزارت خانه حضور نداشتند و ما هم نتایج را از تلویزیون شنیدیم.
رییس کمیته صیانت از آرا اصلاح طلبان در انتخابات ریاست جمهوری دهم بازهم تاکید کرد : رسما این انتخابات را باطل می دانیم و از شورای نگهبان طی نامه ای درخواست کرده ایم که انتخاباتی در شان ایران برگزار کند.
او در پاسخ به این سوال که اگرشورای نگهبان به این درخواست توجه نکنند چه خواهید کرد گفت:این اقدام اولیه ما است و در صورت عدم توجه مراحل بعدی اعتراض را انجام می دهیم.
[کد مطلب: 2104] [تاريخ انتشار: بيست و سوم خرداد ۱۳۸۸ برابر با سيزدهم ژوئن ۲۰۰۹] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ هجدهم امرداد ۱۳۸۸ برابر با نهم اوت ۲۰۰۹ ، 02:12:36 توسط انسان
اين روزا اينقدر از اينور و از اونور خبر شنيديم ، كه گوشامون پر شده از حرف ، ديگه حرفارو نميشنويم چه برسه به اينكه رو راستو و دروغش فكر كنيم .
نوشته شده در تاريخ بيست و هشتم خرداد ۱۳۸۸ برابر با هجدهم ژوئن ۲۰۰۹ ، 03:05:49 توسط مجید
سلام این انتخابات باطل است . من موندم اینها چطور در عرض 8ساعت 30میلیون رای را شموردند در حالی که قرار بود شمارش ارا دستی باشد.
نوشته شده در تاريخ بيست و هفتم خرداد ۱۳۸۸ برابر با هفدهم ژوئن ۲۰۰۹ ، 00:30:22 توسط منیر
بله درسته انتخابات باطل است چهارتا اسم گذاشتند و روبروش چهار تا عدد نوشتند گفتند این هم رای گیری است اینهمه مردم بیرون نیامدند که به احمقی نژاد رای بدهند آمده اند تا او را رد کنند من امیدوارم این انتخابات باطل بشود وگرنه مردم ملت دیگر به هیچ یک از کارهایشان اعتماد نمی کنند شاید حتی بدتر از این هم بشود
نوشته شده در تاريخ بيست و ششم خرداد ۱۳۸۸ برابر با شانزدهم ژوئن ۲۰۰۹ ، 16:54:23 توسط علی
هر چی هست موسوی غلط کرده بعد از یه روز به صحنه اومده پس این ناظراش چرت و پرت میگن حالا به این هواداراش شهر کوچه خیابانها را بهم ریختند مردک عرضه نداره یه راهپیمای درست و حسابی راه بیندازه حالا اگه رای گیری کنند من رای نمیدم یا به این مردک ظاهر نما دیگه رای نمی دم ....بابا اینها برای ملت نیومدند برای جیب خودشون اومدند چه اون چه این برای کی توپ میزنی اگه اومد یه شبه همه چیز درست میشه نه بابا همین هش و همین کاسه
نوشته شده در تاريخ بيست و ششم خرداد ۱۳۸۸ برابر با شانزدهم ژوئن ۲۰۰۹ ، 05:49:34 توسط طاهره
این انتخابات نیست انتصابات است. این انتخابات دروغی در شان ملت ایران نیست. باید باطل گردد. شمارش دوباره نباید مورد قبول قرار گیرد. من از اقای موسوی می خواهم همان طور که گفتند تا آخر بایستند. ملت با ایشان هستند. بخاطر کسانی که کشته و مجروح شده اند تا انهدام دیکتاتوری بیایستید.
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم خرداد ۱۳۸۸ برابر با چهاردهم ژوئن ۲۰۰۹ ، 08:00:32 توسط مهدی
نه تنها این انتخابات باید باطل وانتخابات به معنای واقعی خودش (سالم وآزاد)برگزار شود بلکه باید یک رفراندم برای نوع حکومت برگزار شود تا خواست واقعی مردم احیا گردد
نوشته شده در تاريخ بيست و سوم خرداد ۱۳۸۸ برابر با سيزدهم ژوئن ۲۰۰۹ ، 12:58:51 توسط فریاد
شبکه ی bbcpersian رو قطع کردند تا هر کاری خواستن بکنن.سریع اطلاع رسانی کنید.
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
 در صدا و سیما چه خبر است؟
  امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران، در خودروی خود منتظر بود لاوروف از او استقبال کند، اما لاوروف آنجا از او استقبال نکرد
نرخ دلار در بازار آزاد تهران به بالاترین سطح در سه هفته گذشته رسید 
 زوزه های امام جمعه لاهیجان: شهر داره سقوط میکنه!
 طرح تابلوهای شهری در اصفهان در رابطه با حجاب
 هیچ حگومتی نمی توانست مانند این رژیم چهره واقعی اسلام را به مردم نشان دهد
 کاریکاتور/  حجاب اجباری بر سر فرشته عدالت
پیام نوروزی حمیرا: امیدوارم سال ١۴٠٢ این رژیم ظالم به پایان برسد.
  بطری‌ آب معدنی در بازجویی‌ها
 مقاومت چند زن در بروجرد مقابل آمر به معروف
 از چه راهی به‌جز بمباران می‌توان مانع دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای شد؟ 
 لشکر سایبری جمهوری اسلامی، مجری ترور مجازی مخالفان نظام