" تمدن بزرگ اسلامی" در ادبیات خامنه ای


زیتون ـ یلدا امیری: خامنه‌ای علاقه زیادی به ایجاد یک تمدن اسلامی بزرگ دارد، به شرط آنکه ایران پایه‌گذار این تمدن و شخص او رهبر این جریان تمدنی باشد. او به هر بهانه‌ای مسلمانان جهان را به وحدت در برابر مستکبرین دعوت می‌کند. البته این حرف‌ها تنها شعار نیست و جمهوری اسلامی بالاخص در سال‌های اخیر تلاش کرد تا در سوریه، لبنان، فلسطین، عراق و یمن به بهانه یاری «برادران دینی»، عمق استراتژیک خود را گسترش دهد و میخ‌های تمدنی‌اش را بکوبد.

وحدت با چاشنی غرب‌ستیزی

رهبر جمهوری اسلامی روز گذشته، ۸ مرداد در پیامی به مناسبت فرارسیدن ایام حج گفت که «حج، رزمایش قدرت در برابر مستکبرانی است که کانون فساد و ظلم و ضعیف‌کشی و غارتگری‌اند و امروز جسم و جان امت اسلامی از ستمگری و خباثت آنان آزرده و خون‌آلود است.»

خامنه‌ای حج، فریضه‌ای که به قدمت تاریخ اسلام است را متناسب با اهداف تازه‌اش به روز کرده و «رزمایش قدرت» می‌نامد. قطعا منظور او از امت اسلامی مردم مسلمان کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس نیست، چون مستکبرانی که او از آنها یاد می‌کند یعنی آمریکا و کشورهای غربی متحدان این کشورها در منطقه هستند.

او در بخش دیگری از سخنان خود به کشور عربستان سعودی توصیه کرد که به جای رضایت آمریکا خشنودی خدا را برگزینند و گفت: «حج، نمایش توانایی‌های سخت و نرم امت است. این، طبیعت حج و روح حج و بخشی از مهم‌ترین هدف‌های حج است؛ این همان است که امام راحل خمینی کبیر، آن را حج ابراهیمی نامید؛ و این همان است که اگر متولیان امر حج که خود را خادم حرمین می‌نامند، صادقانه به آن گردن نهند و به جای خشنودی دولت آمریکا، رضای الهی را برگزینند، می‌تواند مشکلات بزرگی از جهان اسلام را حل کند.»

دولت‌مردان جمهوری اسلامی از ابتدای انقلاب تا به امروز شعار وحدت مسلمانان جهان را سر داده‌اند، اما وحدتی که آنها به دنبال آن بودند عملا نه پایه‌های ایمانی و مذهبی که محرک‌های سیاسی داشت و ایران را به برزخ‌هایی چون سوریه و حمایت از دیکتاتوری بشار اسد کشاند.

خامنه‌ای در سخنرانی روز گذشته با با ادبیاتی تند در این مورد گفت: «امروز مانند همیشه و بیش از همیشه، مصلحت الزامی امت اسلامی، در وحدت است؛ وحدتی که ید واحده در برابر تهدیدها و دشمنی‌ها پدید ‌آورد و بر سر شیطان مجسم، آمریکای متجاوز و غدار و سگ زنجیری‌اش رژیم صهیونیستی، رعدآسا فریاد کشد و در برابر زورگویی‌ها، شجاعانه سینه سپر کند.»

از بهار عربی تا بیداری اسلامی

از ماه‌های نخست اعتراضات در کشورهای خاورمیانه در دهه اخیر این اعتراضات به «بهار عربی» شهرت یافت، اما خامنه ای اصرار داشت که این اعتراضات را «بیداری اسلامی» بنامد. او در سخنان اخیر خود تعریف جدیدی از بیداری اسلامی ارائه داد و گفت: «امروز بیداری اسلامی به معنی توجه نخبگان و جوانان مسلمان به دارایی‌های معرفتی و معنوی خود، یک حقیقت انکار نشدنی است.»

رهبر جمهوری اسلامی با اشاره به شکل نظام کشورهای مختلف دنیا گفت: «امروز لیبرالیسم و کمونیسم که در صد سال پیش و پنجاه سال پیش برجسته‌ترین ارمغان‌های تمدن غرب شمرده می‌شد، بکلی از جلوه افتاده و عیوب درمان‌ناپذیر آنها آشکار شده است؛ نظام مبتنی بر آن یک، فروپاشید، و نظام مبتنی بر این دیگری هم درگیر بحرانهای عمیق و در شرف فروپاشی است.»

البته مشخص نیست که منظور خامنه‌ای از تاختن به کمونیسم شامل چین هم می‌شود یا نه، چون مقامات جمهوری اسلامی چین را شریک خوب ایران می‌نامند و بعضی گزارش‌ها حاکی از آن است که بزودی قراردادی ۲۵ ساله ای میان دو کشور تنظیم می‌شود.

سابقه قرارداد ۲۵ ساله میان ایران و چین به سفر «شی جین پینگ» رییس جمهوری چین در بهمن ماه سال ۹۴ به تهران، باز می‌گردد. در دیدار رییس جمهور چین با خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی تاکید کرده بود: «دولت و ملت ایران همواره به دنبال گسترش روابط با کشورهای مستقل و قابل اطمینان همچون چین بوده و هستند و بر همین اساس، توافق روسای جمهوری ایران و چین برای یک روابط استراتژیک ۲۵ ساله، کاملا درست و حکمت‌آمیز است.»

در این میان به نظر نمی‌رسد اقلیت اویغورهای مسلمان چینی جایی در میان امت واحده خامنه‌ای داشته باشند. مسلمانانی که در ایالت شرقی شین جیانگ زندگی می‌کنند. دولت چین یک میلیون مسلمان اویغور را در اردوگاه‌های اجباری نگهداری می‌کند و با وجود انتقادهای شدید جهانی به این رفتار دولت چین، رهبر جمهوری اسلامی تاکنون سخنی از آنها به میان نیاورده‌است. وزارت امور خارجه ایران هم مصوبه مجلس نمایندگان آمریکا جهت تحریم مقامات چین به‌خاطر سرکوب مسلمانان اویغور را محکوم کرد.

پکن نیز مدعی است که این کمپ‌ها را با هدف پیشگیری از افراطی‌گرایی اسلامی و مبارزه با تروریسم بر پا کرده است.

رفتار با معترضان

رهبر جمهوری اسلامی از به چالش کشیده شدن تمدن غرب نیز سخن گفت: «امروز کم نیستند نخبگانی در جهان اسلام که با گردن برافراشته و باافتخار و سربلندی، همه‌ ادعاهای معرفتی و تمدنی غرب را به چالش می‌کشند و جایگزین‌های اسلامی را با صراحت نشان می‌دهند. امروز حتی برخی متفکران غربی که پیش از این، لیبرالیسم را مغرورانه، پایان تاریخ معرفی می‌کردند، بناچار آن ادعا را پس گرفته و به سرگردانی نظری و عملی خود اعتراف می کنند.»

او با اشاره به قتل جورج فلوید، مردی آفریقایی‌-آمریکایی که در حین دستگیری در مینیاپولیس آمریکا توسط یک افسر پلیس سفیدپوست کشته شد، گفت: «نگاهی به خیابان‌های آمریکا، به رفتار دولتمردان آمریکا با مردم خود، به دره‌ عمیق فاصله‌ طبقاتی در آن کشور، به حقارت و بلاهت کسانی که برای مدیریت آن کشور انتخاب شده‌اند، به تبعیض‌نژادی هولناک در آن، به قساوت مأمور موظف آن که یک غیرمجرم را در خیابان با خونسردی و در برابر چشم رهگذران با شکنجه به قتل می‌رساند، عمق بحران اخلاقی و اجتماعی تمدن غربی و اعوجاج و بطلان فلسفه‌ سیاسی و اقتصادی آن را آشکار می‌کند. رفتار آمریکا با ملت‌های ضعیف، نسخه‌ بزرگ‌شده‌ رفتار آن پلیس است که زانوی خود را بر گردن یک سیاه‌پوست بی‌دفاع گذاشت و آن قدر فشرد تا جان داد. دولت‌های دیگر غربی هم هر یک به اندازه‌ وسع و امکان خود نمونه‌های دیگر از این وضعیت فاجعه‌بارند.»

خامنه‌ای در حالی از دره عمیق طبقاتی و شکنجه و قتل در آمریکا سخن می‌گوید که در اعتراضات آبان ماه ۱۳۹۸ که به دلیل گرانی بنزین در بسیاری از شهرهای ایران برپا شد، بر اساس گزارش رویترز ۱۵۰۰ نفر و بر اساس اعلام رسمی مقامات جمهوری اسلامی ۲۲۵ نفر کشته شدند.

رهبر جمهوری اسلامی کشته شدن جورج فلوید را الگوی رفتار آمریکا با ملت‌های ضعیف می‌داند، اما از کشتار صدها هزار سوری توسط حکومت بشار اسد و حمایت ایران از اسد سخنی به میان نمی آورد. سخنان او تناقضات آشکاری دارد. فاصله شعار تا عمل در سخنان مقامات جمهوری اسلامی هر روز بیشتر می‌شود و این فاصله در سخنان خامنه‌ای کاملا روشن است.
 
فیلمها و خبرهای بیشتر در کانال تلگرام پیک ایران
[کد مطلب: 211459] [تاريخ انتشار: دوازدهم امرداد ۱۳۹۹ برابر با دوم اوت ۲۰۲۰] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ دهم امرداد ۱۳۹۹ برابر با سی و يکم ژوئيه ۲۰۲۰ ، 06:49:43 توسط محمد
بابا ..... تو این رزمایش تون مردم دارند زیر بار فقر له میشین بس کنید
نوشته شده در تاريخ دهم امرداد ۱۳۹۹ برابر با سی و يکم ژوئيه ۲۰۲۰ ، 04:30:37 توسط پشمک
از قدیم گفتن .به تجربه هم ثابت شده که شتر در خواب بیند پنبه دانه 
نوشته شده در تاريخ نهم امرداد ۱۳۹۹ برابر با سی ام ژوئيه ۲۰۲۰ ، 15:25:01 توسط حمید
خدمتی که تمدن اسلامی به ایران کرده گسترش فقر و اعتیاد و دروغ و دزدی و جنایت است. خدمتی که این تمدن به جهان کرده گسترش جنگ و کشتار و فقر و بی خانمانی در سوریه و یمن و لبنان و عراق است.
نوشته شده در تاريخ نهم امرداد ۱۳۹۹ برابر با سی ام ژوئيه ۲۰۲۰ ، 13:59:01 توسط رضا ن.- از آلمان
واقعا مسخره است خامنه ای مسلمان فاشیست در کشور خودش نظامش در بین اکثریت مردم ایران منفور است و با زور اسلحه دارد برمردم تحمیلی حکومت میکند و هر اعتراض مردمی را فورا با اسلحه مزدورانش سرکوب میکند و کشور را به بن بست رساند و کارنامه نظامش در همه زمینه ها سیاه و ننگین است و فساد در نظامش سیستماتیک و دزدپرور است و هرگونه صدای انتقادی به خودش و رژیم جنایتکارش را با زندان و شکنجه و گلوله جواب میدهد و از ایران یک زندان بزرگ اسلامی ساخته با این وجود وقاحتش حدی ندارد که این بیشرف قاتل باز مدعی تمدن اسلامیست! با توجه به میلیاردها دلار ثروت نفتی هم که دستش بوده در عرض این 41 سال چقدر توانست بین مردم ایران حداقل یک تمدن نسبی اسلامی به راه بیاندازد؟ سبک زندگی خودش و مردمش کاملا غربی است از همه کالاهای اختراعات غربی گرفته تا متون علمی کتابهای مدارس و دانشگاه هایش! پروفسور آلمانی Alexander Flores در کتابش بنام Islam-Zivilisation oder Barbarei (اسلام-تمدن یا بربریت؟) میگوید "بدون آزادی اندیشه و تفکر غیرممکنه به تمدن رسید!" اسلام ضد آزادی اندیشه و برای همین وحشی و ترور و جنگ و عقبماندگی و بربریت است!
نوشته شده در تاريخ نهم امرداد ۱۳۹۹ برابر با سی ام ژوئيه ۲۰۲۰ ، 10:46:10 توسط آذر
دنیای اسلامی که باید بفرمان خامنه ای لبیک بگوید، دنیای دیگری جز همین وضعیت و شرایطی که در عربستان و سومالی و عراق و ترکیه و پاکستان و سوریه وایران و یمن و افغانستان و امثال آن جاریست، نیست، و کسی برای این تُرّهات تره خرد نمیکند و فرمایشات رهبر مسلمانان جهان از چهار دیواری شیعیان ذوب در ولایت فراتر نمیرود. اسلام ج-ا، و دار و دسته‌های اسلامگرای مشابه آن، چنان نفرت و انزجاری را در میان مردم متمدن جهان برانگیخته است، که هزاران سخن و “آیه” پیرامون “روح واقعی اسلام” و “تمدن نوین اسلامی” ذره‌ای تغییر در آن ایجاد نمیکند. بشریت مترقی از ارتکاب جنایات بیشمار ج-ا، بشدت احساس شرم و بیزاری میکند. اما خامنه‌ای از “تمدن بزرگ اسلامی” دم میزند تا بخیال خود، اسلام را از ظلم و تبعیض و خشونت مبرا جلوه دهد. تاریخ اسلام در ایران و در تمام کشورهای مسلمان شده بضرب شمشیر، مشحون از کشتار و خونریزی توسط پیشوایان و حاکمان مسلمان اعم از شیعه، سنی یا دیگر فرقه‌ها و شاخه‌های آن است. چنانکه کشتار هزاران نفر از مبارزان، انقلابیون و کمونیست‌های ایران از دهه ٔ ۶۰ تا کنون نیز تداوم همین روشها، احکام و سنتهای ارتجاعی است.
نوشته شده در تاريخ نهم امرداد ۱۳۹۹ برابر با سی ام ژوئيه ۲۰۲۰ ، 10:46:02 توسط 9نادر
با حلوا حلوا دهن شیرین نمیشه! خمینی را "کبیر" نامید و اسلام واپس زده را "تمدن بزرگ" معرفی کنید. پس جام زهر چه کسی نوشید؟! کبیر یعنی در جنگی شکست نخورده. خمینی در یک جنگ شرکت داشت و در آن جنگ هم زهر نوشید. اسلام برا همه ع چی قانون دارع .. امام خمینی. اسلام به جهان آموخت که هنگام نشستن بر چاله توالت واجب است که اول با پای چپ بشینیم یا راست. نجاست با 3 مرتبه گرفتن زیر آب پاک خواهد شد. زکریای راضی، سینا و پاستور و صدها مشاهیر دیگه همه حرف مفت زدند و نقشی در توضیح پاکی و ضدعفونی و تمدن نداشته اند. روغن گل بنفشه درمان هر مریضی ست این میوه تمدن اسلامی ست. ولی فقیه هنگام دیدن حلال ماه اظهار نظر میکنه که عید شد یا نه! خیام، گالیله و کپلر و ناسا و صدها منجم دیگه فقط وقت تلف کردند. سیل آمد نماز باران بخوانید، هوا آلوده بود نماز باد بخوانید اگر مشکل حل نشد برای حضرت مهدی در چاه جمکران نامه بفرستید. اگر مراسم نظری خوری نبود، اگر مراسم سینه زنی نبود، پس تمدن اسلام چه بود؟ همین روضه خوانی هاست، همین قمه به سرزدن ها، همین محرم و صفرهاست که تمدن اسلامی را حفظ کرده .. امام خمینی.
نوشته شده در تاريخ نهم امرداد ۱۳۹۹ برابر با سی ام ژوئيه ۲۰۲۰ ، 10:28:32 توسط پیک ایران
پیک ایران به شوریده: هموطن عزیز مهم محتوای نظر است. نظر باید در مورد خبر باشد. ادامه مطالب شما ربطی به این خبر ندارد. با سپاس از شما
نوشته شده در تاريخ نهم امرداد ۱۳۹۹ برابر با سی ام ژوئيه ۲۰۲۰ ، 10:14:03 توسط انقلاب
دارایی‌های معرفتی و معنوی اسلام، درست همان چیزهایی هستند که ملایان فرزندان خود را با میلیارد ها دلار و یور، ارز خزانۀ ملی ایران راهی آمریکا و انگلیس و کانادا ( مستعمرۀ انگلیس ) کرده اند. تاریخ معاصر جهان مملو از حقایق عریان بهره برداری از ادیان توسط امپریالیست ها برای اهداف استعماری است. این بهره گیری توسط انگلیس بعد از استعمار هندوستان شروع شده و تا به امروز ادامه دارد. در ابتدا مذاهب سنی و شیعه هردو اهرم استعماری انگلیس بودند. ولی به تدریج بعد از جنگ جهانی دوم ،آمریکا بر مذهب سنی احاطه یافت و شیعه اکثرا زیر سلطۀ انگلیس باقی ماند. ایغور های چین اگر توسط ملایان حمایت نمی شوند برای این است که گرایشات آمریکایی دارند. و پافشاری ملایان به حمایت از حماس سنی، دلیل مستعمرۀ انگلیس بودن فلسطین است. و باز گشت به اصل را دنبال می کنند. فرستادن نیرو به سوریه ، با دو هدف پس راندن نیروهای داعش آمریکایی و شیعه انگلیسی کردن علویان سوریه بوده است. معرفت و معنویت اسلامی چیزی جز ظرفیت استعمار پذیری و عقب بردن ملل نیست.گواه واقعیت 41 سال حکومت است و نه شعارهای دروغ سید علی نوکر انگلیس. نه به آمریکا
نوشته شده در تاريخ نهم امرداد ۱۳۹۹ برابر با سی ام ژوئيه ۲۰۲۰ ، 09:29:28 توسط شوریده
 زیتون و نویسندگانش همه از عوامل ٰزیم هستند. همه اسلامیون هستند. اینان همگی سرسپرده ی اسلام نابند. اینان حاظر نیستند درد اصلی و خصو.صا بیماری اصلی ایران و ایرانی را که اسلام است دریابند. بروید سابقه آنهائي که با نام مستعار نمی نویسند را واکاوید تا ببینید اینان همشان در علی ابن ابی طالب ععدالت و در اسلاتم رآفت و در محمد احترام به زن و بشریت جستجو می کنند. بنا بر این از این نعل وارونه ها بسیار است باور نکنید. نمونه ی شگفتش حاج اکبر گنجی ست. ایشون از بس به شاه و شاهزاده رضا پهلوی و فر ح و حکومت گذشته که در برابر این حکومکت دموکراسی ناب است و از بس کسی بهش وقعی نگذاشته خسته شده حالا رفته به یک واژه بند کرده « کلنگی کردن» و هی بکار می برد تا دوباره خسته شود. او میگوید که عراق را و سوریه را و لیبی را آمریکا و انگلیس و آلمان و فرانسه کلنگی کرده اند. این نومیسنده اسلام ناب که متخصص همه چیز هست از فلسفه و منطق گرفته تا جامعه شناسی و سیاست و تا قرآن شناسی و...اما بروید صداقت این مرد را در آخرین اراجیف و خزعبلاتش ببینید. اولا کلنگی کردنی نیست. کلنگی شدنی ست.  
نوشته شده در تاريخ نهم امرداد ۱۳۹۹ برابر با سی ام ژوئيه ۲۰۲۰ ، 09:29:23 توسط 9نادر
تمدن اسلامی! کسی که معنی تمدن رو می فهمه اینقدر میفهمه که اسلام تمدنی نداره. چشم کور کردن، دست و پا قطع کردن، سنگسار کردن و گردن زدن را مگر تمدن اسلام انگاریم که در اینصورت اسلام متمدنه. وقتی کسی منابع زیاد تحت کنتری داشت قدرتمند میشه و در ادامه دوست و دشمن زیاد پیدا میکنه. در کشورهای لبنان سوریه عراق یمن هم مانند همه جا گروه هایی هستند که با نعمت سلاح و پول ایران امکان بقاء دارند. اینها به دنبال یک گنده لات سر محل هستند و از امثال خامنه ای پیروی میکنند. اگر جوامع اسلامی در واقع جوامع ابتدایی حیوانی باقی مانده بودند به جرات از امروز خوشبخت تر بودند و یک زندگی آزاد به سبک طبیعی داشتند. اسلام عوام رو اسیر و مغزشویی کرده و خواص یا رهبر و مراجع تقلید خودخوانده و مفتخور پرورش داده.
نوشته شده در تاريخ نهم امرداد ۱۳۹۹ برابر با سی ام ژوئيه ۲۰۲۰ ، 09:20:18 توسط رضا ن.
جالبه چند وقت پیش یکی از آخوندهائی که رژیم ملائی مامور کرده بود تا سالیان طولانی در کتابهای اسلامی دانشگاهها در باره تمدن اسلامی تحقیق بکند. نتیجه همه تحقیقات و جستجویش که به بیرون گزارش کرد این بود که حرف از تمدن اسلامی زدن واقعا کشک است و گفت: اسلام هیچ نقشی در تمدن بشر اصلا نداشته و حرف از تمدن اسلامی زدن فقط شعار و بیهوده است.خامنه ای ملعون با حکومت یک نفره ای خودش هیچوقت وارد بحث سیاسی یا علمی با دیگران و مخالفین اسلام زورگویش نمیشود این رویا و آرزوی برتری اسلام فاشیستی و تمدن کذائی اش را با خودش به گور خواهد برد.اول باید تمدن را برایش تعریف کنند که اسلام با زن ستیزی خودش و قوانین اجباری و ضددمکراسی بودن و ضد آزادی اندیشه و ضد آزادی بیان و ساختار دیکتاتوری حکومت اسلامی و ضد علم و دانش بودن و ضد علم اقتصاد و صدها ضدیت دیگر اصلا قابل رفرم و اصلاح که نیست هیچ جائی هم در تمدن بشر امروزی نباید داشته باشد مگر با زور اسلحه خامنه ای مثل برادران داعشی خود به بربریت اسلامی برسد. تمدن پیش کش این ملای ابله تهی مغز.خودش مستکبر و زورگو و ناقض حقوق بشر است و میداند تمدن اسلام یعنی تروریسم و جنگ!
نوشته شده در تاريخ نهم امرداد ۱۳۹۹ برابر با سی ام ژوئيه ۲۰۲۰ ، 07:48:01 توسط کشک سا
حکایت این مرد مفلوک خیال پرداز ابله از دنیا بی خبر که حتی مردم کشور ایران را که رهبریش را بافریب و نیرنگ غصب کرده نمی شناسد و اطلاعی ندارد مثل همان مرد احمق خیال پردازی است که کنار اقیانوس با کاسه ای از ماست نشسته بود و قاشق قاشق از ماست به آب اقیانوس می ریخت پسر بچه ای که از آنجا می گذشت سئوال کرد حاجی چکار می کنی گفت می خواهم دوغ درست کنم پسر بچه گفت دیوانه شده ای با این ماست در این آب اقیانوس که دوغ درست نمی شود مرد خیال پرداز گفت ولی اگر درست بشود یک عالم دوغ می شود.آگهی های تجارتی


پايان آگهی های تجارتی