"اگر جنبش گرسنگان راه بیفتد، هیچ چیز باقی نخواهد ماند" 


روزنامه ابتکار در سرمقاله امروز شنبه ۱۱مرداد با عنوان "تا دیر نشده متمکنان جامعه دست به کار شوند" نوشت:

«خیلی وقت است که وضع معیشت به نقطه هشدار رسیده است. هر روز معترضان به وضع موجود تعدادشان افزایش می‌یابد. در واقع، رسیدن اعتراض به نقطه جوشِ بقا، یعنی دیگر کار از اعتراض گذشته است! راه افتادنِ جنبش گرسنگان دیگر نمی‌تواند اعتراض مدنی تلقی شود.

مدت زیادی است که جامعه ما در لبه پارادایم اعتراض زندگی می‌کند. در این مدت، این جامعه بارها به نقطه جوش رسیده است اما به هر علت فرو نشسته است. آبان‌ماه یک خروجِ نصفه و نیمه شورشیانِ گرسنه بود.

گره ماجرا نه در نظارت مجلس است و نه مدیریت دولت؛ قصه حادتر از این حرف‌ها است. راهبردهای کنونی به بن‌بست رسیده‌اند و باید تجدیدنظری جدی در راهبردها داشته باشیم.

نابرابری ثروت و فاصله وحشتناک طبقاتی در ایران، به نقطه‌ای بیمناک رسیده است. قطعاً این نشان می‌دهد که هم امکانات به‌صورت نابرابر توزیع شده و هم کشور به‌طور ناکارآمد اداره می‌شود و هم متمکنان جامعه تکالیف مالی خویش را انجام نداده‌اند وهم دهها نقصان دیگر را حکایت می‌کند. علت مشکلات هر چه باشد، وضع فعلی قابل ادامه نیست. ما مدتها است از نقطه هشدار عبور کرده‌ایم. اگر جنبش گرسنگان به‌طور کامل راه بیفتد، هیچ چیز دیگر باقی نخواهد ماند.

با رخ دادنِ چنین جنبشی و رسیدن به چنان وضعی، هر کس که بیشترین سود را تاکنون برده است بیشترین ضرر را می‌کند. برنده‌ها بزرگترین بازنده‌ها می‌شوند. در چنین وضعی، هیچ سرمایه‌یی نمی‌تواند در سایه امنیت بماند و یا امنیت بیافریند!

اگر تکانه‌ای مثبت و جدی به وضع فعلی وارد نشود، دیر یا زود، آتشی افروخته خواهد شد و به جان خرمنهای سرمایه خواهد افتاد!».


فیلمها و خبرهای بیشتر در کانال تلگرام پیک ایران
[کد مطلب: 211614] [تاريخ انتشار: يازدهم امرداد ۱۳۹۹ برابر با يکم اوت ۲۰۲۰] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ يازدهم امرداد ۱۳۹۹ برابر با يکم اوت ۲۰۲۰ ، 17:42:39 توسط انقلاب
تحلیل روز نامۀ ابتکار، از اوضاع درست است. رژیم دزد ملا هم این مطالب را خوب می داند و مدت هاست که از وحشت قیام گرسنگان خواب ندارد و در حال زدن هزار پشتک و وارو برای نجات رژیم پا در گل خود می باشد. ولی آنچه که روزنامه ابتکار می خواهد، تعدیل ثروت قبل از وقوع حادثه، از این رژیم بر نمی آید. چون این نوع راه حل ها ، بر خورداری از شعور را می طلبد و این رژیم و ثروت اندوزان وابسته به این رژیم ، اگر کم ترین بهره هوشی را داشتند ، کار به اینجا نمی کشید. تاخیر قیام گرسنگان نه از احترام به این رژیم مافیا و نه از عزت به تفکرات مسموم این دزدان جنایت کار است ؛ که از هر دو بیزارند. و نه از ترسی که رژیم ملا سعی می کند با اعدام ها ایجاد کن. قیام گرسنگان این بار قیام نهایی خواهد بود . قیام برانداز و دفن ابدی رژیم ملا. پس تعمق بیشتری را طلب می کند. و مردم این بار پیروز مندان اند. نه به آمریکای جهانخوار و نه به ملایان خونخوار انگلیسی.
نوشته شده در تاريخ يازدهم امرداد ۱۳۹۹ برابر با يکم اوت ۲۰۲۰ ، 16:43:40 توسط روانشناس
به عقیده من این همه این کاربران انقلاب و کارگر کمونیست و آذر و حسن آقا یک نفر هست . نه به رژیم جنایتکار و آری به تحریمهای امریکا.
نوشته شده در تاريخ يازدهم امرداد ۱۳۹۹ برابر با يکم اوت ۲۰۲۰ ، 15:58:45 توسط تهمتن - ش
به ناتیدرنال؛ با درود - اینکه شعاری دیگر از مردم را یاد آوری کرده اید؛ خود مشتی محکم بدهان رژیم جنایتکار و مزدوران سایبری اش هم هست. - اما کسانیکه که مانند قارچ و بعداز خیزش آبانماه؛ سرو کله شان در این سایت پیدا شده و بعداز حربه های فحش و ناسزا به رژیم ؛ در پایان نظرات روزانه ﴿ چهارتا امروز ! ﴾ *نه به امریکای جهانخوار !!* ﴿دقیقا واژه های نظام جنایتکار﴾ را در آخر نظرات می نویسد!! اما جریان سایبری های پنهان؛ مرا به یاد آخوند کدیور که هم اکنون فکل کرواتی شده و در اروپا جا خشک کرده؛ شعار قیام ۸۸ را " نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران" را با کمال وقاحت میخواست تغیر بدهد و گفت مردم گفته اند " هم غزه هم لبنان " !! و رذالت غیر قابل تصورآخوندی را به نمایش گذاشت. حال مزدوران سایبری نظام هم؛ از وقاحت و دروغگویی آخوندان دست کمی ندارند !! واز طرفی دیگر؛ به انگلیس؛ که دیگر در قدرت جهانی پخی نیست؛ چسبیده تا بتواند تا حکام چین جنایتکار را ازافکارعمومی دور کند﴿البته ناشیانه ﴾ و چندین بار از حکام چین دفاع هم کرده ست !! همانی که خواسته رژیم جنایتکارست. نه به رژیم جنایتکار و آری به تحریمهای امریکا.
نوشته شده در تاريخ يازدهم امرداد ۱۳۹۹ برابر با يکم اوت ۲۰۲۰ ، 13:29:52 توسط ناندرتال
با درود به هموطن عزيز تهمتن و در تاييد و ادامه گفته هاى ايشان: در ٢ خيزش دى ماه ٩٦ و آبان ماه ٩٨، نه تنها حتى يك شعار ضد امريكا داده نشد بلكه بطور واضح شعار "دشمن ما همينجاست، دروغ ميگن امريكاست" شنيده ميشد.
نوشته شده در تاريخ يازدهم امرداد ۱۳۹۹ برابر با يکم اوت ۲۰۲۰ ، 12:53:47 توسط تهمتن - ش
روزشماری حکومت جنایتکار ازخیزش آبانماه آغاز گشت و آتش زیر خاکستر این خیزش با تمام افت وخیزها؛ ادامه وشعله وری را در آینده ای بسیار نزدیک نوید میدهد. بلی همانطور که این رسانه حکومتی ازنابودی سیل آسای دردناک؛ به جنایتکاران حکومتی نهیب میزند؛ واقعیت راگفته ومیدانند که تقاص و تاوان دادن همه این جنایتاران؛ از بزرگ وکوچک درتهران وشهزها قطعی وحتمی ست. اما مردم گرسنه ایران﴿بیش از۹۰درصد﴾هم میداندد که این تحریمای امریکاست که نظام جنایتکاررا به لبه گور رسانده وبی پول کرده و درمقابل خیزشی که در راه است؛ بسیار ضعیف کرده ست. بزبانی دیگر؛ وطبق هردلیل و برهان؛ هدف ازتحریم حکومت جنایتکار وبیرون کشیدن نزدیک به سیصد میلیارد دلار ازدزدی نفت مردم ایران از حلقوم نظام؛ هدف همان سپردن حکومت ضعیف شده؛ حتا بدون شلیک یک گلوله؛ کرفتار شدن و تیکه پاره شدن بدست مردم ایران؛ ازهمین اهداف ست. مردم ایران تحریم نظام جنایتکاررا هم بطورعینی پشتیبانی وخوش آمد گفته اند که نمونه ها فراوانند؛ مانند خودداری ازعبور از پرچم امریکا در خیزش آبانماه وهیچگاه هم شعاربرضد امریکا نمیدهند. - آری به تحریمهای امریکا و نه به سایبریها.
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
 فیلم اعترافات مصطفی صالحی؛ یک رسوایی دیگر برای جمهوری اسلامی
 ببینید نظام  اسلامی چه بر سر جوانان (اگر چه این عده در اقلیت کامل هستند) آورده است 
 الیوت آبرامز، نومحافظه‌کار قدیمی، فرستاده ترامپ به ایران در «سه ماه طلایی»
  شعار علیه ایران در تظاهرات امروز در بیروت
جزئیات کشته شدن دو لبنانی در تهران در برابر خانه ابومهدی المهندس 
 پیکر بی جان «سها رضانژاد» دختر گمشده در ارتفاعات جهان نما کردکوی پیدا شد
 ارسال پیامک به مشترکان تلفن همراه در ایران 'بخشی از برنامه جهانی آمریکا' است
اظهارات جنجالى مرتضوی دبیرکل خانه صنعت، معدن و تجارت: يک كشورى با اين ثروت عظيم، هرچى ميدزدن تموم نميشه! / يه كشورى با اين ثروت عظيم، هرچى ميدزدن تموم نميشه!
 مذاکرات بین ایران و آمریکا به مراحل حساسی رسیده است/ دولت آلمان در این روند نقش میانجی را ایفا می‌کند
 بدل خامنه ای که کمانچه لری میزند / می گویند هرچند وقت یکبار اطلاعات به سراغش رفته و می گوید باید ریشت را بزنی
هواپیمای مسافربری هندی هنگام نشستن بر باند فرودگاه دوتکه شد 
 کارشناس تلویزیون در شبکه چهار: اینکه روسها میگن رفته‌ایم به کره ماه، به احتمال زیاد،  دروغ است!/  هنوز پای انسان به کرات دیگر نرسیده! روایت داریم پای ما به کرات دیگر، تازه بعد از "ظهور" باز میشه! ارتباط با "جن" هم بعد از "ظهور" اتفاق میفته!!آگهی های تجارتی


پايان آگهی های تجارتی