دو هفته دیگر زمان اجرای برنامه ناکام چهارم تمام می شود؛ برنامه پنجم هنوز نوشته نشده

ایلنا : دو هفته دیگر مهلت دولت برای اجرای برنامه چهارم توسعه به پایان می‌رسد (که در بهترین حالت فقط 20 تا 50 درصد آن انجام شد. )  این درحالی است که برنامه پنجم هنوز آماده نیست.

به گزارش خبرنگار ایلنا، درحالی که لایحه برنامه پنجم توسعه به عنوان دومین برنامه منطبق بر سند چشم انداز باید مطابق زمان بندی ابتدای سال ۸۹ اجرایی می‌شد اما ارایه دیرهنگام لایحه برنامه پنجم به مجلس و تداخل زمان تصویب آن با قانون هدفمند کردن یارانه‌ها سبب شد تا این لایحه برای شش ماه نخست سال ۸۹ تمدید شود.

محمود احمدی‌نژاد  در آخرین کنفرانس مطبوعاتی خود با خبرنگاران که ابتدای تیرماه برگزار شد، در پاسخ به سئوال خبرنگار ایلنا در خصوص پایان یافتن برنامه چهارم و زمان اجرایی شدن برنامه پنجم گفت که براساس مصوبه مجلس برنامه چهارم تا پایان شهریورماه تمدید شده است.

بر اساس این گزارش، براساس زمان بندی انجام شده، کمیسیون تلفیق برنامه پنجم قرار است تا ۱۷شهریور کار بررسی لایحه برنامه پنجم را به پایان برساند و جهت بررسی به هیات رییسه بفرستد تا در نوبت بررسی در صحن قرار دهند. بنابراین در خوشبینانه‌ترین حالت پیش‌بینی می‌شود این لایحه تا پایان شهریور ماه در زمان بررسی صحن قرار بگیرد که این زمان به معنای عبور از فرصت شش ماهه دولت برای اجرای برنامه چهارم خواهد بود.

با توجه به اینکه قانون بودجه سال ۹۰ کل کشور باید برمبنای قانون برنامه پنجم تدوین شود، در نبود این قانون تکلیف بودجه‌ریزی کشور نیز نامشخص است. دولت هرساله بخشنامه بودجه سال آینده را برمبنای اهداف برنامه‌های توسعه‌ای و در قالب یک برش یک ساله به دستگاه‌ها ابلاغ می‌کند تا برمبنای آن بودجه سال آینده به دستگاه بودجه‌ریزی کشور که امروزمعاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی است، ارایه شود.

[کد مطلب: 21301] [تاريخ انتشار: سيزدهم شهريور ۱۳۸۹ برابر با چهارم سپتامبر ۲۰۱۰] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات جديد پذيرفته نمی شود.
نظرات خوانندگان
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
 محاصره کودکان بسیجی توسط مردم و خلع سلاح این کودکان 
توهین وقیحانه و عجیب رئیس دانشگاه نیشابور به دختران و زنان ایرانی
   از کودکان کار رسیدیم به کودکان بسیجی سرکوبگر  
  ترس آخوندها را برداشته است، اعتراض دیر هنگام : بیانیه عده‌ای از طلاب و مدرسین حوزه‌های علمیه: همکاری با حکومت حرام است و مردم حق دفاع مشروع دارند / علی خامنەای مجتهد نيست تا چه رسد به مرجع تقليد
 سیلی مادری در مترو تهران به یک بسیجی کە برای حجاب اجباری بە او گیر دادە بود...
خیابان دماوند به سمت انقلاب/ امروز 6 مهر 
 بین‌کار رفتیم -جوادیه- صبحانه خوردیم و برگشتیم/ امروز چهارشنبه
گزارشی از  توهین رئیس دانشگاه نیشابور به بانوان ایرانی
 یکی از بهترین شعارهایی که در قیام دیشب فریاد زده شد
زاهدان /  ماموران کلانتری ۱۴ به سمت نمازگزاران مسجدمکی تیراندازی کردند / تصاویر دلخراش هستند
  خبرها از درون ارگانهای رژیم، ارسال‌شده توسط فعالین میدانی
  اثر مارکو ملگراتی کاریکاتوریست ایتالیایی برای مهسا امینی