گوگل به اولین شبیه‌سازی کوانتومی یک واکنش شیمیایی دست یافت 
شرکت گوگل در راه رسیدن به نخستین شبیه سازی کوانتومی از یک واکنش شیمیایی از پردازنده "سیکامور" (Sycamore) استفاده کرده است.

به گزارش NewScientist،  دانشمندان شرکت گوگل با استفاده از یک رایانه کوانتومی برای شبیه سازی یک واکنش شیمیایی، هر چند یک نمونه ساده از آن، گامی در پیشبرد عملی محاسبات کوانتومی برداشته اند. این شرکت برای دستیابی به این کار شگرف از رایانه موسوم به "سیکامور"(Sycamore) ساخته خود استفاده کرد.

شما ممکن است "سیکامور" را از سال ۲۰۱۹ به خاطر بیاورید؛ زمانی که این رایانه در مدت زمان ۲۰۰ ثانیه کاری را انجام داد که گوگل ادعا می کرد انجام آن توسط یک ابر رایانه ۱۰ هزار سال طول می کشد و گوگل با دستیابی به این نقطه عطف، ادعا کرد که به "برتری کوانتومی" دست یافته است.

در محاسبات کوانتومی، برتری کوانتومی توانایی بالقوه دستگاه‌ها برای حل مشکلاتی است که رایانه های کلاسیک عملاً از انجام آن ناتوان هستند.

در واقع این شبیه سازی واکنش شیمیایی جدید احتمالاً برای "سیکامور" مناسبتر است، زیرا اتم ها و مولکول ها توسط مکانیک کوانتومی اداره می شوند و این امر باعث می شود رایانه های کوانتومی بهترین راه برای شبیه سازی دقیق آنها باشند.

در این مطالعه، دانشمندان یک مولکول دیازن را طی فرآیندی شبیه سازی می کنند که اتم های هیدروژن خود را در اطراف نیتروژن مستقر و تنظیم می کنند.
محققان برای بررسی اینکه شبیه سازی جدید آنها دقیق است یا نه، همان واکنش را روی رایانه های کلاسیک اجرا کردند. "رایان بابوش" از گوگل گفت که علیرغم اینکه این واکنش یک واکنش ساده است، این کار گامی بزرگ در راه محاسبات کوانتومی است.

وی افزود: اکنون ما محاسبات کوانتومی شیمی را در مقیاس کاملاً متفاوتی انجام می دهیم. کار قبلی شامل محاسباتی بود که شما اساساً می توانستید با مداد و کاغذ و به صورت دستی انجام دهید، اما مطمئناً برای انجام نمایشی که اکنون شاهد آن هستیم، به یک رایانه احتیاج دارید.

وی ادامه داد: از این پس مقیاس گذاری الگوریتم برای انجام واکنش های پیچیده تر باید تقریبا ساده باشد. تمام آنچه که مورد نیاز است تعداد بیشتری کوبیت(کوچکترین واحد کوانتومی) و تغییرات کوچک در محاسبه است.


فیلمها و خبرهای بیشتر در کانال تلگرام پیک ایران
[کد مطلب: 213346] [تاريخ انتشار: هشتم شهريور ۱۳۹۹ برابر با بيست و نهم اوت ۲۰۲۰] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ هشتم شهريور ۱۳۹۹ برابر با بيست و نهم اوت ۲۰۲۰ ، 09:36:53 توسط 9نادر
آلبرت اینشتن با فیزیک نسبیت خصوصی خود مدعی شد که سرعت و مکانیکی ماورای سرعت نور دست یافتنی نیست. فیزیک کوانتم عکس اینرا ثابت کرد! اشکال مکانیک کوانتمی اینه که کنترل پروسه ها و واکنش های کوانتومی در دنیای ذره برای ما بسیار سخت هست بخصوص اگر پروژها ابعاد بزرگتری به خود بگیرند. اشکال دوم آن هم حاکمیت قوانین احتمالات در جواب معادلات هست. در واقع محققین برای کشف قوانین طبیعت با درب های بسته زیادی روبرو شده اند. اگر بتوان پتانسیل های قوانین دنیای کوانتمی را در دنیای ماکرو و بزرگتر پیاده کرد زندگی نوع انسان در تمام جوانب متحول خواهد شد و با این شبیه سازی ساده تمام نخواهد شد. این پارادایم و تعییرتحول دیر یا زود اتفاق خواهد افتاد و اثرات آن ماورای اختراع اتومبیل، هواپیما و حتی اینترنت خواهد بود. امروز وقت آن رسیده که رسمن اعلام بشه که سرعت نور قابل شکستن هست و تئوری نسبیت خصوصی اینشتن صحت کامل نداره.آگهی های تجارتی


پايان آگهی های تجارتی