اطلاعیه کمیته حمایت از بیانیه 14 نفر
در بارۀ بازداشت گیتی پور فاضل و و ضعیت جسمانی محمد نوریزاد


هموطنان عزیز!
جمهوری اسلامی ایران وقیحانه تر از پیش به سرکوب، دستگیری، صدور احکام جنایتکارانه، زندان ، شکنجه و اعدام مخالفان سیاسی و عقیدتی خود و دگراندیشان ادامه می دهد.
گیتی پورفاضل، وکیل بازنشسته دادگستری، از امضاء کنندگان بیانیه 14 نفر، عضو کانون نویسندگان ایران و از فعالان جنبش زنان در ایران بازداشت و برای تحمل دوران محکومیت خود زندانی شد.
گیتی پور فاضل همچون سایر امضاء کنندگان بیانیه های 14 کنشگر سیاسی در داخل کشور، اعلام کرده است که می باید " علیه این نظام ضدزن که ارزش‌های انسانی ما را محو نموده است، بپاخاست " و " خواستار گذار کامل از نظام جمهوری‌اسلامی و تدوین قانون اساسی جدیدی " شد.
هموطنان عزیز!
اکنون بیش از یکسال است که دستگاه قضائی جمهوری اسلامی ایران شدیدترین فشارهای روانی و جسمانی را بر امضاء کنندگان بیانیه های 14 نفر و خانواده های آنان اِعمال کرده است. در کنارخبر بازداشت گیتی پورفاضل خبر رو به وخامت گذاشتن وضعیت جسمانی محمد نوریزاد نیز از سوی خانواده وی اعلام شده است .
رژیم اسلامی با استفاده از روش های گوناگون امضاء کنندگان بیانیه های 14 نفر، چه آنان که در زندان ها و شکنجه گاه ها اسیرند و چه عزیزانی که در شرایطی سخت در خارج از زندان به سر می برند را تحت فشارهای روانی و جسمانی قرار داده است.
هموطن!
کارزار جهانی دادخواهی و دفاع از زندانیان سیاسی- عقیدتی، برای آزادی پورفاضل ها و نوریزادها و نسرین ستوده ها و نرگس محمدی ها و همه زندانیان بنام و گمنام تشکیل شده است.
ما ضمن اعتراض نسبت به رفتار ضد انسانی و ناقض حقوق شهروندی و حقوق بشری جمهوری اسلامی، از همه هموطنان عزیز و مردم آزاده جهان می خواهیم تا همصدا با هم برای آزادی همه زندانیان سیاسی و عقیدتی بیش از پیش، و یکپارچه و متحد بکوشیم .


کمیته حمایت از بیانه 14 نفر
حسن اعتمادی، بهروز ستوده، مسعود نقره کار
7 سپتامبر2020
17 شهریور1399

sedayshoma@yahoo.com

 
فیلمها و خبرهای بیشتر در کانال تلگرام پیک ایران
[کد مطلب: 214011] [تاريخ انتشار: نوزدهم شهريور ۱۳۹۹ برابر با نهم سپتامبر ۲۰۲۰] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات جديد پذيرفته نمی شود.
نظرات خوانندگانآگهی های تجارتی


پايان آگهی های تجارتی