تنها ٤٠ درصد ایرانیان خود را مسلمان می‌دانند


عمار ملکی پژوهشگر و استاد دانشگاه تیلبورگ هلند و مدیر بنیاد تحقیق و تحلیل رفتارهای ایرانیان در این دانشگاه گزارشی دربارۀ نتایج یک تحقیق در خصوص رفتار و گرایش های مذهبی مردم ایران منتشر کرده که با همکاری دانشگاه تیلبورگ و بنیاد برومند به سرپرستی لادن برومند تهیه شده است. بر اساس این تحقیق که نتیجۀ نظرسنجی در بین چهل هزار ایرانی باسواد بالای نوزده سال در داخل کشور است امروز تنها ٤٠ درصد ایرانیان خود را مسلمان می دانند.

این درصد در تضاد آشکار با سرشماری جمهوری اسلامی ایران است که تعداد مسلمانان کشور را ٩٩٫٥ درصد اعلام کرده که البته از نگاه عمار ملکی بیشتر گویای ستیزه جویی، خصومت و نامدارایی حکومت مذهبی ایران در قبال جمعیت فزایندۀ غیرمذهبی یا اقلیت های مذهبی یا کسانی است که از اسلام به دیگر ادیان گرویده اند.

این تحقیق که به دلیل شرایط سرکوب در ایران از طریق شبکه های اجتماعی صورت گرفته و طی آن افراد داوطلبانه از ذکر هویت خود خودداری کرده اند، نشان می دهد که روند عرفیگرایی و کثرتگرایی دینی در ایران با قدرت در حال پیشروی است به طوری که امروز تنها ٤٠ درصد ایرانیان خود را مسلمان می دانند و از این تعداد ٣٢ درصد خود را شیعه، ٥ درصد سنی مذهب و ٣ درصد صوفی می دانند.

نتایج تحقیق همچنین نشان می دهند که ٩ درصد ایرانیان خود را خداناباور معرفی می کنند و ٧ درصد ترجیح می دهند که خود را افرادی نه مذهبی، که معنوی بنامند. همین تحقیق می گوید که ٨ درصد ایرانیان خود را زرتشتی می دانند – که در اصل گویای نوعی ناسیونالیسم ایرانی در واکنش به اسلام و اسلام حکومتی در ایران است، در حالی که ١٫٥ درصد ایرانیان نیز خود را مسیحی می خوانند.

در این حال، ٧٨ درصد ایرانیان به خدا باور دارند، هر چند ۳٧ درصد آنان به جهان بعد از مرگ اعتقادی ندارند و تنها ٣٠ درصد به بهشت و جهنم معتقدند. در این حال، بر اساس تحقیق صورت گرفته ٢٠ درصد ایرانیان گفته اند که به هیچیک از این گزینه ها از جمله خدا باور ندارند. ٩٠ درصد شرکت کنندگان در این نظرسنجی گفته اند که در خانواده های مؤمن و مذهبی بار آمده اند، هر چند ٤٧ درصد آنان گفته اند که به مرور دین و ایمان خود را از دست داده اند و ٦ درصد دیگر افزوده اند که دین خود را تغییر داده اند. در این بین جوانان بالاترین شمار افراد غیرمذهبی یا کسانی را تشکیل می دهند که تغییر دین داده و به دین دیگر گرویده اند. یک سوم ایرانیان بعضاً مشروبات الکلی مصرف می کنند و ٦٠ درصد آنان گفته اند که عبادات مذهبی از جمله نماز خواندن را به جا نمی آورند.

عمار ملکی در گزارش خود تصریح کرده است که بر اساس یک نظرسنجی دولتی در ایران که در سال جاری میلادی صورت گرفته ٦٠ درصد ایرانیان گفته اند که در ماه رمضان روزه نمی گیرند (بر اساس یک نظر سنجی که در سال ١٣٥٤ در ایران صورت گرفت ٨٠ درصد ایرانیان گفته بودند که عبادات روزانه از جمله روزه گرفتن در ماه رمضان را رعایت می کنند.)

نظرسنجی دانشگاه تیلبورگ و بنیاد برومند تصریح می کند که ٤٣ درصد ایرانیان با هر گونه تبلیغ دینی مخالفند و ٤١ درصد آنان معتقدند که هر دینی باید از حق حضور در عرصۀ عمومی برخوردار باشد. گزارش تحقیق تصریح می کند که آنچه به روند عرفیگرایی در ایران کمک کرده دسترسی ایرانیان به جهان خارجی از طریق اینترنت و ارتباط آنان با ایرانیان خارج از کشور طی پنج دهۀ گذشته بوده است و جدایی دین از دولت در آینده شتاب خارق العاده ای به این دگردیسی ها و تغییرات اجتماعی خواهد داد. عمار ملکی در پایان گزارش خود نوشته است : "ایران آنطور که ما می شناسیم به طور بنیادین در حال دگرگونی و تغییر است."

ناصر اعتمادی/ رادیو فرانسه
 
فیلمها و خبرهای بیشتر در کانال تلگرام پیک ایران
[کد مطلب: 214131] [تاريخ انتشار: بيست و يکم شهريور ۱۳۹۹ برابر با يازدهم سپتامبر ۲۰۲۰] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم شهريور ۱۳۹۹ برابر با چهاردهم سپتامبر ۲۰۲۰ ، 10:34:23 توسط افراسیاب
در مورد تخت جمشید این فرضیه است که خانه شاه نبوده بلکه یک زیارتگاه عظیم مثل همین کعبه امروز بوده، سالن اصلی گنجایش بیست هزار نفر بازدید کننده بصورت نشسته داشته و اگر امروز سالم بود میشد بزرگترین سالن سرپوشیده خاورمیانه، ورودی سالن دو در وجود داشته به ارتفاع تقریبا بیست متر و هر لنگه در نزدیک به بیست تن وزن داشته و چطور و با چی آن در را باز و بسته میکردن این خود یک معما است. وسعت تخت جمشید به ما میگه جمعیت عظیمی از سراسر جهان آنجا میآمدند و تجربه به ما مگوید همچین جمعیتی از آن راههای دور و پر خرج برای دیدن شاه یا شخصیت سیاسی نمیآیند و حتما باید انگیزه مذهبی داشته باشد. مجسمه مردمان گوناگون و آوردن هدیه و نزری هم همه جای تخت جمشید هست، تخت جمشید هم خانه خدا بوده خانه اهور مزدا و دورتا دورش هم شاهان برای خود قبر در کوه کندن کاریکه امروز هم میکنن و در امام زاده یا کربلا خود را دفن میکنن. در تخت جمشید با وسعت ۱۳۶ هزار متر مربع میلیونها تن سنگ تراشیده از یک تا هشت صد تن وجود دارد که معلوم نیست از کجا و چطور آورده شدند.هیچ نقطه ای چه در کوه مهر و نقاط دیگر آثار کنده و آورده شدن آن سنگها نیست.
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم شهريور ۱۳۹۹ برابر با چهاردهم سپتامبر ۲۰۲۰ ، 07:36:17 توسط افراسیاب
آقا نادر تخت جمشید هم بوده، تخت جمشید مرکزش بوده فکر میکنی آن سنگهای چند صد تنی چطور برش خورد و آنجا آمده، بهیچ صورتی نمیشود آن ستونهای تخت جمشید را روی هم گذاشت و بطور استوانه از بالا به پائین تراشید مگر اینکه سنگ پنجاه تنی روی یک ماشین تراش یا فرز قرار بگیرد و آهسته بصورت گرد تراشیده شود مثل امروز که آنهم بسیار خرج دارد و باید تیغه الماس باشد و بعد از آن ستونها بصورت راه راه تراش و تزئین شود و بعد چهار تا شش عدد سنگ پنجاه تنی بصورت گرد تراشیده شده و روی هم قرار گیرد و بطول ۱۵ متر سوراخ شود و درون آن مفتول گذاشته شود و بعد نوبت سر ستون میرسد که امکان ندارد دست انسان با آن مهارت ۲۰۰ عدد سر ستون یک شکل مثل قالب در بیاورد. فکر میکنید انسان باستانی اینکارها را تنها انجام داده، خوب خودتان آزمایش کنید با قلم و تیشه به یک سنگ خارا یا گرانیت بزنید و ببینید چطور و چقدر تراشیده میشود. در اینترنت راجب آن اطلاعات زیاد است دانشمندان از خیلی کشورها سخنرانی و فیلم علمی دارند. روی سنگها همه جور آزمایش شده و آثار اره با دور بالا یا وسیله ای مثل لیزر همه جا هست، فیلمهای مستند زیاد است.
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم شهريور ۱۳۹۹ برابر با چهاردهم سپتامبر ۲۰۲۰ ، 03:51:10 توسط shahab
اقای افراسیاب شما که از حالای خودت خبر نداری هنوز روستاییان خودت را نمیشناسی چگونه گذشته را ترسیم میکنی که انگار انجا بودی به دورترین روستا برو اگر از خودت بی سوادتر امیتر دیدی تمام حرفهای که زدی همه باور میکنن
نوشته شده در تاريخ بيست و سوم شهريور ۱۳۹۹ برابر با سيزدهم سپتامبر ۲۰۲۰ ، 21:00:18 توسط 9نادر
زرتشت با مسیحی مسلمان و یهودی فرق بنیادی داره. زرتشتی با مهرپرستی(خورشیدپرستی یا میترا) متصل هست اما سه دین دیگر دین سامی یا ابراهیمی هستند. میترا و زرتشت ادیان خیلی قدیمی تر از ادیان ابراهیمی هستند و ادیان ابراهیمی بسیار از این ادیان گرفته اند و متحول شده اند. کعبه ایرانیان در تخت جمشید واقع شده و نام آن "کعبه زرتشت" هست و این کعبه از کعبه عربستان قدمتی بسیار طولانی تر داره. اگر مراسم حج برگرفته شده از حضور فرازمینی ها باشه این اتفاق باید در تخت جمشید بیفته نه در بیابان های عربستان. سمبل زرتشت خورشید با دو بال هست که در همه جا در خاورمیانه دیده میشه. هخامنشی ها مردی را در وسط خورشید قرار دادند و حلقه ای به دست او به معنای اتصال به ماورا دادند. قدمت سمبل خورشید بالدار حدود 10 هزار سال تخمین زده شده. اگر فرازمینی ها به زمین آمده باشند پذیرفتنی که در آن دوران آمده باشند تا اینکه زمان محمد و مسیح. خورشید با دو بال خود سمبلی فرازمینی ست. موضوعات زیادی از عصر زرتشت مطرح هست که با لزوم حضور فرازمینی گره خورده. برای مثال سمبل مهر/خورشید در همه جای کره زمین یافت شده حتا میان سرخپوستان آمریکا.
نوشته شده در تاريخ بيست و سوم شهريور ۱۳۹۹ برابر با سيزدهم سپتامبر ۲۰۲۰ ، 16:52:57 توسط خرم دین
ولش کن آقا ، شما جابگو نیستید و وقت مرا تلف میکنید ، موفق باشید
نوشته شده در تاريخ بيست و سوم شهريور ۱۳۹۹ برابر با سيزدهم سپتامبر ۲۰۲۰ ، 16:03:02 توسط افراسیاب
آقای خرمدین اصلا هم محترمانه نبودید و یکبار دیگر کامنتهای خودت را بخوان که چطور داری نظرها را مسخره میکنی و یک نگاه عاقل اندر سفیه به نظر دیگران داری، اینجا آمدی و ناراحتی که ما شما را مسلمان خطاب کردیم شما احتیاجی نیست مسلمان یا مذهبی باشی ولی چون فقط آمدی به نظر دیگران حمله کنی و چون در این زمینه اطلاعات علمی کافی نداری شروع به مسخره کردن و شلوغ بازی در میاوری طبیعتا در دسته مسلمانانی قرار میگیری که معمولا اینجور بحثها را مسخره میکنن و توقع هم داری که ما برای شما مدرک بیاوریم و ادعا میکنی که به شعورت توهین کردیم، شما حالتون خوبه وقتی اطلاعاتی در این زمینه نداری مگر مجبوری داخل بحث میشوی و یا اصلا کامنتهای اینشکلی را میخوانی. در زمینه فرازمینیها میلیونها اطلاعات وجود دارد و کسیکه آن اطلاعات را انکار میکند باید انگیزه یا هدف مذهبی و یا ایدولوژیک داشته باشد و قاعدتا شما در یکی از آن دسته ها قرار میگیری، مسلمون مسیحی یهودی یا زرتشتی فرقی نمیکنه.
نوشته شده در تاريخ بيست و سوم شهريور ۱۳۹۹ برابر با سيزدهم سپتامبر ۲۰۲۰ ، 14:18:14 توسط خرم دین
آقای افراسیاب شما جایی در من مسلمانی دیده اید که در اینجا در دو پاراگراف، زمین و زمان را به هم بافته اید که مرا یک مسلمان رنجیده از ادعاهای عجیب و تخیلی و بدون کوچکترین مدرک و سند علمی شما نشان دهید و اینگونه با تهمت و اتهام از جواب دادن به یک سوال مادبانه من سر باز زنید؟ من میگویم که ادعاهای غیر علمی و بدون سند شما هیچ فرقی با خرافات تخیلی مذاهب ابراهیمی و بخصوص بی منطقی اسلام ندارد و فقط خیلی محترمانه از شما خواهش کردم که لینک یک مقاله علمی مورد تائید جامعه شناخته شده فضایی را مثل ناسا را بر تائید گفته تان بیاورید، ولی شما و دوستان محترمتان قلم فرصایی میکنید و تهمت میزنید ولی جواب منطقی به درخواست من نمیدهید و شاید فکر میکنید که اگر کشش دهید من خسته میشوم و از ادامه مطالبه معقولم دست میکشم که چنین هم میتواند باشد ولی نه وقتی تهمت میزنید و فرا افکنی میکنید. پس لطفا از من نخواهید که صداقت گفته شما را ( سرچ ) کنم چون این وظیفه من نیست و این شمایید که باید گفته خودتان را ثابت کنید. انگ زدن به این و آن اعتبار استدلال های شما را بالا نمیبرد و فقط نشان میدهد که از منطق و جواب دور افتاده اید
نوشته شده در تاريخ بيست و سوم شهريور ۱۳۹۹ برابر با سيزدهم سپتامبر ۲۰۲۰ ، 07:56:54 توسط افراسیاب
روزی یک محقق محیط زیست میرود به اعماق جنگلهای آمازون و با یک قبیله سرخپوست ملاقات میکند و به مردان آن قبیله میگوید جای وجود دارد بنام آفریقا که مثل همینجا جنگل دارد ولی حیواناتش فرق میکنن و بعد از تو کیفش عکس شیر زرافه کرگدن فیل و گورخر در میاورد و نشان میدهد، اول اعضای قبیله با تعجب به عکسها نگاه میکنن و بعد میزنن زیر خنده و میگویند همچین حیواناتی وجود ندارن و تو خودت این عکسها را کشیدی و دلیلش هم اینه که حیوان آخری را دیدم «منظورشون الاغ بوده» ولی تو برداشتی روش را نقاشی کردی و خط خط کشیدی و میگوئی زبرا یا گورخر، حال حکایت این مسلمونهاست، شما هر چی بگی و فیلم و شاهد و عکس بیاری باز هم یک بامبول جدید میارن و میگن ثابت کن این بخاطر اینه که داری یک جعلیاتی را افشا میکنی و اینها نمیخواهند زیر بار بروند. شما اگر بگوئید دین و خدا خرافات است این مابین مردم مخصوصا مذهبیها زیاد خریدار ندارد و باید چیزی جای آن ارائه بدهی ولی اگر عکس یوفو را نشان دهی و بگذاری بغل مسجد آن آدم شک میکنه و میگه نکنه درست باشه و درصد زیادی از اینها میروند و تحقیق میکنن و حقیقت را پیدا میکنن که مذهب ریشه در کجا دارد.
نوشته شده در تاريخ بيست و سوم شهريور ۱۳۹۹ برابر با سيزدهم سپتامبر ۲۰۲۰ ، 05:53:26 توسط افراسیاب
خوب این چیزی جدیدی نیست که مسلمونها که زمین را مرکز تمام هستی میدانند به اینجور بحث ها حمله کنن، ولی حقیقت این است که این مسجدی که اینها بعنوان خانه خدا ساختن جعلی است و آنطور نیست که میگویند، آنها با سنگ و آجر و تف چسب یک ساختمان بنا کردن که کپی بشقاب پرنده است البته ما نمیدانیم از قصد برای چاپیدن مردم و یا از روی باور غلط اینکار را کردن، دانشمندان فرضیه های زیادی دارند که چرا انسان باستانی مجودات فضائی را خدا تصور کرده و چرا باور دارد که این خدا دائم نگهبان و مواظب رفتار ما است در صورتیکه آنها «مجودات فضائی» با میلیارد سال تمدن پشیزی برای ما ارزش قائل نیستن و اصلا ماها براشون مثل سوسک و مورچه و ملخ هستیم و آنها به این ماشینها و هواپیماهای که ما ساختیم میخندن و مسخره میکنن، بهر حال این مذهب یک دکان صدها میلیارد دلاری است که اینها هر جور شده باید آن را حفظ کنن و اگر کسی گفت آقا جان خدای وجود ندارد و این ملائک و فرشتگان که میگی خرچنگ قورباغه های کرات دیگر هستند که اینجا آمده بودن آنوقت است که کفر گفتی و باید سنگسار شوی، ولی اینها نمیتوانن ما را سیاه کنن ما امروزه سند داریم.
نوشته شده در تاريخ بيست و سوم شهريور ۱۳۹۹ برابر با سيزدهم سپتامبر ۲۰۲۰ ، 05:17:48 توسط خرم دین
اگر شما به تئوری یا فرضیه ای اعتقاد دارید که هنوز ثابت نشده است ، من نیز به اعتقاد شما احترام میگذارم ولی نه اینکه زیر عناوین علمی این عجایب فعلا تخیلی را به جای فاکتها به خورد مخاطبان بدهید ، پس چرا به مسلمانی که همین عجایب تخیلی را راجع به اسلام دارند و منتظر امام زمان هستند ایراد میگیرید . اسلام و مسیحیت و یهودیت و دین و مذهب ریشه چند صد هزار ساله در روی کره زمین دارد و به این زودی ها از اینجا رخت نخواهد بست و چه بسا تا آخرین روز و آخرین انسان روی زمین ادامه پیدا خواهد کرد همانطور که قدرت تخیل انسانها تا آخرین انسان به موجودات هوشمند فضایی اعتقاد خواهد داشت ، موضوع این است که در گفته های شما و دوستان قطعیتی وجود ندارد و فرضیه ای است هنوز ثابت نشده . همین .
نوشته شده در تاريخ بيست و دوم شهريور ۱۳۹۹ برابر با دوازدهم سپتامبر ۲۰۲۰ ، 18:21:32 توسط 9نادر
اتفاقن افراسیاب پنجرهای جدید به ذهن انسان باز میکنه. اینکه موجود زنده زمینی خود فضایی هست یعنی حیات موضوعی فضایی هست که به زمین آمده، با کشف آمینو اسیدها و گلکوز در شهاب سنگ ها به اثبات رسید. از طرفی زمین خود جزوی از فضای پهناور هستی ست چطور ممکنه که این ذره از اقیانوس در اصل و فرع با آن متفاوت باشه؟ هرچه در فضا هست باید در زمین باشه و برعکس، شواهد علمی تا امروز اینرا ثابت کرده اما هنوز تکمیل نکرده. باورهای محققین به وجود هوش در فضا بر پایه شواهد علمی ست اما باورهای مذهبیون بر مبنای احساسات هست و تفاوت علم و مذهب اینجاست. اگر وجود حیات در جهان پهناور هستی را باور نداشته باشیم آیا میتوان باور کرد که حیات فقط بر روی کره زمین وجود داره نه جایی دیگر؟ شما اینرا ثابت کن. آقای خرمدین ما خود فضایی هستیم و از آنجاییکه مستند حدود 14 میلیارد سال تاریخ داریم چندان ابتدایی هم نیستیم.
نوشته شده در تاريخ بيست و دوم شهريور ۱۳۹۹ برابر با دوازدهم سپتامبر ۲۰۲۰ ، 17:39:00 توسط خرم دین
لطفا حواله ندهید ، برای صرف کردن وقت خوانندگان مدرکی بجز فرضیه های تخیلی تهیه کنید ، شما با نداشتن فاکتورهای ثابت شده و اینکه مناره های مسجد و آنتن های مخابراتی بین کهکشان ها و ربط آنها به سلیب کلیسا و سیخ مسلمانان و طلای گنبد و این عجایبی که میگویید مستقیما افکار مخاطب خود را به بازی گرفته اید ، این عجایبی که شما و دوستانتان بیان میکنید به تئوری های تخیلی و فیلمهای و مستند های هالیوودی میچسبند و نه به علم تازه پا گرفته فیزیک
نوشته شده در تاريخ بيست و دوم شهريور ۱۳۹۹ برابر با دوازدهم سپتامبر ۲۰۲۰ ، 15:37:51 توسط افراسیاب
خرم دین خودت برو سرچ کن در اینترنت خیلی زیاد است و کتاب و فیلم هم خیلی زیاد است و اخیرا هم ناسا و پنتاگون دو فیلم از یوفوها را واقعی بودنشان را تائید کردن، در ضمن دولت آمریکا تائید کرده که ابزار و وسایلی پیدا کردن و در مالکیت دارن که متعلق به این سیاره نیست و توسط موجودات دیگر ساخته شده. اینجا نمیشه آدرس داد چون میلیونها آدرس هست و همجورش هم هست و اگر هم باز باور نداری خوب نداشته باش زوری نیست که حتما باور کنی میلیونها آدم هست که باور ندارن و علاقه ای هم ندارن بدانند.
نوشته شده در تاريخ بيست و دوم شهريور ۱۳۹۹ برابر با دوازدهم سپتامبر ۲۰۲۰ ، 12:41:53 توسط خرم دین
آقایان در کدام قسمت علم و دانش جود موجودات فضایی را اثبات کرده است ؟ لطفا آدرسش را در ناسا بدهید که مثل آدمهای بی سواد دود از مغزمان فوران نکند . شما هم خرافات دینی را زیر اسم علم و دانش ترویج میکنید و در آمریکا به شما میگویند ذوب شدگان در مذاهب CULTS که به این تخیلات و خرافات دلبسته میشوند و بعضا از هر دین دیگری خطرناک تر بوده و هستند ، لطفا به جای استناد به فیلم های تخیلی چند نمونه از فاکتورهای علمی راجع به UFO و Aliens بیاورید و اینطور با شعور مخاطب بازی نکنید .
نوشته شده در تاريخ بيست و دوم شهريور ۱۳۹۹ برابر با دوازدهم سپتامبر ۲۰۲۰ ، 07:45:50 توسط افراسیاب
اگر سفینه ناشناخته بروی زمین بنشیند اولین کاری که انسان از روی کنجکاوی انجام میدهد بدور آن راه رفتن است دقیقا مثل مراسم کعبه. و اگر مجود فضائی در سفینه را باز کند و خود و افرادش را نشان دهد و بخواهد با انسان کنتاکت یا تماس برقرار کند انسانها بزرگ قبیله یا جادوگر را جلو میفرستند و این جادوگر میشود واسطه خدا یا همان موجود فضائی با انسان و او آخوند و یا کشیش است، او کسی است که زبان خدا را ترجمه میکند و بعد که خدا با سفینه اش پرواز کرد رفت کشیش و یا آخوند هنوز با خدا در تماس است و دستورات خود را بجای دستور مجود فضائی قالب مردم میکند و از همینجا دین ساخته میشود و یک جماعت عظیم هزاران سال در ناز و نعمت با پول مفت مردم زندگی میکنن و هر کس سرپیچی کند در همین سیاره سنگسار و قطعه قطعه خواهد شد و جسدش و بعدها تبدیل شده به روح و این روح به خدا تحویل داده میشود برای پرتاب شدن بدرون خورشید سوزان یا جهنم و اگر شکم رابط خدا را سیر کند و برای او دختران خرد سال بیاورد خدا او را میبرد به سیاره سرسبزتر که بهشت است.تمام شرح ماجرای قران مربوط به خارج از سیاره ما است پس بطور طبیعی تمام مضوع راجب مجودات فضائی
نوشته شده در تاريخ بيست و دوم شهريور ۱۳۹۹ برابر با دوازدهم سپتامبر ۲۰۲۰ ، 07:39:51 توسط افراسیاب
علم برای انسان باستانی مذهب است و بخاطر همین در قدیم به آخوند و کشیش میگفتن عالم و یا عالم ربانی «یکی از اسمای الهی «ربّ» است. این اسم و صفت خداوندى را به معناى مالک و پروراندن گفته اند. اسم «ربّ» پس از اسم جلاله «اللّه» بیشترین اسمى که در قرآن به کار رفته است» اگر انسان باستانی مجودات فضائی ببیند میگوید خداوند را دیده، اگر انسان مدرن امروزی مجودات فضائی ببیند میگوید بشقاب پرنده دیده. مسجد و کلیسا یا همان خانه خدا ماکت سفینه فضائی است، گنبد آن را طلا کاری میکنن بخاطر فلزی بودن سفینه و نور درخشان زرد و بعضی دیگر از مساجد و کلیساها رنگ آبی و یا لاجوردی بخاطر نور شدید آبی که سفینه ها متصاعد میکنن، آنتن هم بر روی آن نصب میکنن در کلیسا صلیب و در مسجد سیخ یا پرچم، گلدسته ها سفینه های اسکورت هستند « یوفو سیلندر» این دقیقا ماکت بشقاب پرنده است و بهش میگویند خانه خدا، اگر بنای مورد استفاده انسان باشد باید مثل خانه ساخته شود و با شیروانی و نه گنبد عظیم و رنگی. اگر انسان بیسواد باستانی بخواهد رفتار و شکل و شمایل مجودات فضائی را شرح دهد دقیقا میشود نوشته های قران و انجیل،
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم شهريور ۱۳۹۹ برابر با يازدهم سپتامبر ۲۰۲۰ ، 22:08:56 توسط 9نادر
مطالبی که آقای افراسیاب اینجا مطرح میکنه جنبه علمی داره نه مذهبی. موضوع فرازمینی ها به طور جدی حتی امروز در حال پیگیری ست و احتمال وجود آنها منطبق بر بررسی های علمی و بسیار بالاست. برای اثبات اینکه آیا اینها پیش از این به زمین آمدند یا خیر نیاز به مدارک بیشتر هست اما به خوبی ممکنه. انتقاد نگارنده از باورهای مذهبی مانند باور به آخرت، بهشت و جهنم، هوریان بهشتی و پل سراط و از این تخیلات بود که دلالان مذهبی اسلام از آن یاد میکنند تا "گناهان" مریدان ناآگاه خود را خرید و فروش کنند. اما هرگز کسی از فضا نیامد که اینها رو تایید کنه پس خدایان اینها همه تخیلی هستند. کشیشان کاتولیک زمانی ملک بهشت را قطعه قطعه کرده بودند و به مردم فریب خورده می فروختند. لوتر که یکی از بنیانگذاران پروتستان هست از کشیش کاتولیک در زمان خود کل زمین جهنم را که کسی نمی خرید به قیمت بسیار ارزان خرید و سپس اعلام کرد که همه به بهشت خواهید رفت چراکه من امروز مالک جهنم هستم و شما را نخواهم پذیرفت. گناهان شما همه بخشوده شد! اما در اسلام که عقب مانده تر هست هنوز وعده بهشت و جهنم به مریدان خود میدهند و ملک بهشت را میفروشند.
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم شهريور ۱۳۹۹ برابر با يازدهم سپتامبر ۲۰۲۰ ، 19:08:42 توسط اکثریت ساکت
درسته دین افیون ملت هاست ولی هر نوع ایدئولوژی بر مبنای یک جامعه خیالی هم افیون ملت هاست. جامعه ای که کمونیسم نویدش رو میده هیچوقت بوجود نخواهد اومد. همانطور که میلیون ها انسان در جستجوی اعتدال، تعادل و صلح در زندگی خود فریب این دین و آن دین رو میخورند به همان گونه انسان هایی خشمگین ازبی عدالتی فریب کمونیسم رو میخورند. انسان بطور کلی ناتوان تر از اونه که بتونه یک نسخه راه حل برای نسل خودش ونسل های آینده بپیچه و اون رو کتاب بکنه و پخش بکنه تو جامعه. پس راه حل چیست؟ راه حل در بحث و گفتگو مداوم با یکدیگر، شنیدن راه حل ها برای مشکلات و قدرت انعتاف در تصمیم گیری ست، چیزهایی که هیچ ایدئولوژی انحصار طلبی قادر به انجامش نیست. امروز در ایران خیلی ها از دین برگشتند و بخاطر همین ضربه های مهلک رو بر نفوذ دین در جامعه باید در عصر ما زده بشه. زمانی که ریشه دین رو در جامعه خشک کردیم باید بدانیم چه چیزی جایش رو میگیره.
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم شهريور ۱۳۹۹ برابر با يازدهم سپتامبر ۲۰۲۰ ، 19:08:23 توسط لیثی حبیبی - م. تلنگر
و یک نکته در باب سوء استفاده از نام دیگران. در آغاز منگفت خود خطاب به جناب عمار ملکی سوال کردم: «عمار ملکی؟» منظور من این بود که آن نظر را به احتمال قوی، جناب عمار ملکی ننوشته. کسی از نام ایشان سوء استفاده کرده. اگر نظر از آنِ ایشان است، لطفن تأیید نمایند. با تشکر. حبیبی.
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم شهريور ۱۳۹۹ برابر با يازدهم سپتامبر ۲۰۲۰ ، 18:35:32 توسط افراسیاب
خدایان خیالی نیستن مجودات فضائی هستند، مسجد و کلیسا و معبد هم سفینه فضائی آنهاست که انسانها سعی میکنن شبیه سفینه آنها بسازن و پرستش کنن، براش گنبد میزارن و با طلا براق میکنن و دو یا چهار گلدسته یا برج دورش میسازن با نوک تیز مثل موشک، آنها یوفو سیلندر هستند. صدها فیلم و سند از یوف سیلندر همراه با یوفوهای شبیه گنبد مجود است، داخل مسجد و یا کلیسا را آینه شمعکاری میکنن و این بخاطر نور و روشنائی شدیدی که آن سفینه ها دارن. مجودات داخل سفینه ها پرواز هم میکنن که انسان بهشون میگه فرشتگان، دو نوع مجود فضائی هست یک نوع خوب که این زندگی رو یاد بشر داده و نوع دیگر مخرب و جنگ افروزند که انسان به آنها میگوید شیاطین. خانه خدا در عربستان هم یکی از آنهاست که بارها دیده شده و عکس و فیلم هم ازش هست بهش میگن جت بلک یوفو کیوب، این بارها در طول هزاران سال به کره ما آمده و انسانها بعنوان خانه خدا میشناختن و بدورش جمع میشدن و پرستش میکردن. تمام این سنگهای چند صد تنی که بریده شده و اهرام مصر و صدها بنای دیگر کار آنهاست، قران و انجیل و اوستا و تورات همه شرح آن مجودات فضائی است که انسان در طول هزاران سال دیده.
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم شهريور ۱۳۹۹ برابر با يازدهم سپتامبر ۲۰۲۰ ، 16:25:39 توسط لیثی حبیبی - م. تلنگر
آدم بی انصافی نیستم؛ حقوق هیچ کسی را زیر پا نمی نهم.دوباره منگفت خود را خواندم و دیدم اگر کسی بخواهد از آن سوء استفاده کند و یا برداشت نادرستی بیابد؛ می تواند به آن موقعیت برای سوء استفاده و یا برداشت نادرست اما صادقانه برسد.ولی من آن فراز را با صداقت مطلق و بدون توجه خاص بکار برده ام. مثل زمانی که دارم در باب دیگران شعر می نویسم؛ داستان می نویسم؛ فرازی از قلب آدمی می خیزد، بر زبان نشسته، بر صفحه می ریزد. به همین سادگی آن را بکار برده ام. اگر انسان هایی صادق را به اشتباه انداخته ام، عذر می خواهم. ولی جواب ناصادقان را در وبگاهِ خود می دهم. منظورم به نظر دهندگان امروز نیست. مدت هاست که تصمیم داشتم افشاگری کنم، ولی مهربانی نگذاشت. در درون کسی می گفت: اگر به تو ناجوانمردانه یورش برده اند؛ تو همچنان مهربان باش. و من از حس درون خود پیروی می کردم. ولی اینبار دیگر به آینده موکول نخواهم کرد. تا افراد سوء استفاده چی بدانند مهربانی من دلیل بر ناتوانی من نیست؛ مهربانی از قدرت است. از قوی بودن انسان هاست. پس بعد چندین سال تحمل یورش، برای اولین بار افشاگرانه در پست شماره ی 34 از خود دفاع خواهم کرد.
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم شهريور ۱۳۹۹ برابر با يازدهم سپتامبر ۲۰۲۰ ، 15:53:38 توسط لیثی حبیبی - م. تلنگر
جناب بهرام لطفن از سخن من برداشتی دقیق داشته باشید.اشاره ام به مذهبی یا غیر مذهبی بودن نیست.در نوشته ام دروغی را افشا کرده ام که ما بطور شبانه روزی با گویندگان آن درگیریم.برای مثال یک نمونه:برای اینکه جنگل های زیبای هیرکانی را غارت کنند،از همین واژه ها سود می جویند.مثلن یکی در جواب من نوشته بود، هرچه باشد، ما مسلمانیم. همین ها حتی جنگلبانی مهربان و میهن دوست و طبیعت دوست را سر بریدند. چون ادعای مسلمانی دارند؛تا به امروز آمران آن جنایت بسیار وحشتناک هنوز دادگاهی نشده اند.این یک معضل بزرگ اجتماعی میهن ما شده.من وقت زیادی ندارم که برای وقت کشی بنویسم.یک حقه بازی بسیار رذیلانه را در حد توان خود در خارج و داخل میهن افشا کرده ام. توجه داشته باشید که این افشاگری علیه جنایتکاران دروغگو و غارتگر در داخل میهن بسیار اهمیت دارد.آن
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم شهريور ۱۳۹۹ برابر با يازدهم سپتامبر ۲۰۲۰ ، 15:27:01 توسط لیثی حبیبی - م. تلنگر
عمار ملکی؟ من جواب شما را در وبگاهِ خود همین امروز یا فردا مفصل می نویسم، تا اینجا شلوغ نشود. کوتاه همینقدر بگویم که انسانی بی آزارم و افتخار می کنم که در این زمانه ی پر از خشونت، پستی و بیرحمی های مطلق مهربانم. اشاره ی دیگرم در بکار گیری «مهربان»در برابر خشونت است. خشونت آمیز ترین برخورد ها را با مهربانی کرده اند. باقی سخن را امروز یا فردا در وبگاهِ ویژه ی خود می نویسم. تبلیغ بی آزاری و مهربانی برای مهربانی ست، برای انسانی زیستن است؛ نه برای خودم. در تمامی نوشته هایم برای حقوق انسان، طبیعت و مهربانی و زیبایی تبلیغ کرده ام. زیبایی و مهربانی را نجاتبخش دانسته ام. به همین خاطر بسیار بار آن سخن زیبای داستایوسکی را تکرار کرده ام(«زیبایی جهان را نجات می دهد»)تا تبلیغی باشد برای زیبایی و مهربانی.چنانکه در مطلب شماره ی 29 در همین ارتباط این بیت حافظ شیراز را بکار برده ام: «من از بازوی خود دارم بسی شکر-که زور مردم آزاری ندارم». کوتاه: از زمانی که خود را شناخته ام، فقط برای خودم نزیسته ام. من اینم. بگویید شما کی هستید؟بشر بیرحم شده؛ بسیار بسیار بیرحم.چنانکه بجای همدردی با مظلومان،یورش می آوَرَد
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم شهريور ۱۳۹۹ برابر با يازدهم سپتامبر ۲۰۲۰ ، 14:13:03 توسط 9نادر
مسلمانان یا مذهبی ها نا آگاه  هستند، علم و مذهب با یکدیگر در تضاد هستند. مصریان از این جهت که فراعنه مرفه باشند مقدار زیادی ثروت با آنها خاک کردند. در گورهای نئاندرتال ها یا محل دفن انسان های اولیه نیز در کنار اجساد آنها شاخ و برگ می گذاشتند. بنابراین، نیاز به مذهب در ذات نوع انسان از صد هزار سال پیش مستند موجود هست. از جائیکه جهان محل اتفاقات هست و این اتفاقات از کنترل انسان در طول تاریخ خارج بوده، با بزرگتر شدن مغزانسان و فهم اینکه خطرات زیادی در طبیعت آنها را تهدید میکنه اینها به ابداع خدایان روی آوردند مانند خدای طوفان. سپس برگرفته از محیط اجتماعی اطراف خود به این باور رسیدند که به این خدایان باید هدایا بدهند و نزد آنها تعظیم و اطاعت کنند تا ایشان را با بلایای طبیعی تنبیه و شکنجه نکنند. بنابراین، از عزیزان خود برای خدایان قربانی ها کردند و معابدی برای ستایش و اطاعت از خدایان خیالی بنا کردند. با گذشت زمان قربانی انسان برای الله تبدیل به قربانی گوسفند شد و این معابد تبدیل به کنیسه، کلیسا و مسجد. زمانیکه عرضه و تقاضا هست بازار درست میشه و دلالان بازار پدیدار میشن. اخوند، کشیش و ...
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم شهريور ۱۳۹۹ برابر با يازدهم سپتامبر ۲۰۲۰ ، 13:31:06 توسط عمار ملکی
جناب تلنگر شما هم وسط دعوا نرخ تعیین میکنی؟ این آقای مهربان میهندوست بنام لیثی حبیبی که در اکثر پستهای جناب عالی برایش تبلیغ میکنی ممکنه از اقوام نزدیک شما باشد؟ پیک ایران سایت بردباری است ولی حیا هم بدنیست.
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم شهريور ۱۳۹۹ برابر با يازدهم سپتامبر ۲۰۲۰ ، 13:17:46 توسط بهرام
فرق چندانی بین آنان که مسلمان واقعی هستند و آنان که تظاهر به اسلام میکنند نیست. اولی چماق دست حکومت است و دومی میکوشد با آن شریک گردد. آنگاه که این رژیم سرنگون شود برای سالیان دراز دیگر نشانی از اسلام و اسلامبازی باقی نخواهد بود زیرا تنفر بخشی از جامعه چنان از اسلام بالا گرفته که به سرکوب این اندیشه جهنمی خواهد انجامید.
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم شهريور ۱۳۹۹ برابر با يازدهم سپتامبر ۲۰۲۰ ، 12:58:33 توسط آذر
توده ها، هر لحضه درمییابند ( دین افیون توده هاست)، در جامعه امروز ما، کمتر کسی را میتوان یافت که از گزند حکومت الله بر روی زمین درامان مانده باشد. کمتر کسی را میتوان یافت که ابتدایی‌ترین حقوق فردی و اجتماعیش توسط حافظان حکومت الله لگدمال نشده باشد، حکومت ج-ا، سالهاست که سلطهٔ جایرانهٔ خود ابتداترین حقوق توده‌های مردم ایران را به خشن ترین و ستمگرانه‌ترین شیوه‌ها، از آنان سلب کرده است. ج-ا، که بنا به سرشت مذهبی خود، دشمن سرسخت هرگونه آزادی و دمکراسی است، نمیتواند هیچگونه عقیده و تفکری را بجز تفکر ارتجاعی خود، برسمیت بشناسد. مسئله تنها به دشمنی هیستریک حکومت الله با کمونیسم و کمونیستها، منحصر نیست. رژیم ج-ا، هرگونه مخالفتی با حکومت و عملکرد آن را با شدیدترین شیوه‌های سرکوبگرانه پاسخ میدهد. زندانهای انباشته از انقلابیون و کسانی که بجرم مخالفت با حکومت، تحت فاشیستی‌ترین شکنجه‌ها قرار دارند، اعدام و تیرباران همگی به جزئی معمول از حکومت ، ،تبدیل‌ شده‌اند.ازدیدگاه سرکردگان این حکومت، توده‌های مردم بردگانی هستند که باید تابع ومطیع اوامر خدا و فرستادگان و رابطین آن باشند. فرار ازخرافه ازاینروست.
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم شهريور ۱۳۹۹ برابر با يازدهم سپتامبر ۲۰۲۰ ، 10:05:26 توسط لیثی حبیبی - م. تلنگر
خود را«مسلیمان دانستن» و «واقعن اعتقاد مذهبی داشتن»دو امر جداست.امروزه بسیارانی فقط برای جیب خود دم از مذهبی بودن می زنند. در این باب که مذهبی واقعی کیست در سی و دومین بخش وبگاهِ ویژه ی خود مفصل توضیح داده ام. و همانجا با یک بررسی منطقی ساده به اثبات رسانده ام که بخش بزرگی از غارتگران ایران نمی توانند مذهبی باشند. یعنی اعتقاد ندارند که اگر غارت و جنایت کردند در این و آن دنیا مجازات می شوند. از آنجایی که از بی گواه سخن گفتن پرهیز می کنم، مثال زده ام. نام برده ام. از فردی قالی فروش و کس دیگری که در آلمان دست به جنایات باور نکردنی زده اند نام برده ام.آن ها به نام مسلمان پول های هنگفتی برای مقالبه با آدم مهربان و میهن دوستی به نام لیثی حبیبی از جیب مردم ایران دریافت کرده اند؛ تا با آن پول ها مأموران امنیتی آلمانی را علیه حبیبی خریداری کنند و کرده اند. برگردیم به اصل سخن: با زبانی بسیار ساده و بر مبنای اعتقاد همان مسلمانان و کلن مردم مذهبی واقعی(معتقد)، به اثبات رسانده ام که این ها مذهبی نیستند. یعنی موجوداتی پولی، مذهبی اند. آن موجودات پولی، مذهبی در رژیم دیگری می توانند پولی،لامذهب باشند.
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم شهريور ۱۳۹۹ برابر با يازدهم سپتامبر ۲۰۲۰ ، 07:21:54 توسط شیعه یا مسلمان
البته آن ۴۰٪ هم سنی های ایرانی ( کرد-بلوچ-ترکمن) بب ببببببمادر بزرگها و‌حتی نه پدر و مادرها و فرزندان آنها! اما شیعیان که فقط خودشان خود را مسلمان میدانند و هیچ مسلمانن دیگری شیعه را مسلمان نمیداند!
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم شهريور ۱۳۹۹ برابر با يازدهم سپتامبر ۲۰۲۰ ، 06:52:07 توسط افراسیاب
چهل درصد هم یا در دهکدههای دور افتاده هستند و یا از ترس حکومت و یا اخراج شدن از کارشون گفتن مسلمونند.
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
 پاسدار حدادی، رئیس دفتر قاسم سلیمانی به وی پیوست
 صادق زیباکلام : روحانی درست میگوید آمریکا نمیتواند مذاکره و جنگ را به ما تحمیل کند ولی ...
  شاهکار سازمان گردشگری و میراث فرهنگی در مرمت منار مسجد پامنار در سنگسر!
 ایران 10 برابر آمریکا توان نظامی دارد
 احضار سفیر تاجیکستان به وزارت امور خارجه ایران به دلیل پخش یک سریال مستند
شهادت شاهین ناصری درباره شکنجه نوید افکاری
 علیزاده طباطبایی: میترا استاد با اسلحه نجفی کشته نشده است
بازگشت تحریم‌های سازمان ملل؛ همه چیز در گروی قطعنامه ۱۹۲۹ 
 پیام تغییر پایتخت:حاضریم کشور را به جنگ و ویرانی و مردم را به خاک و خون بکشیم ولی حاضر نیستیم سیاست خودمان را تغییر دهیم!
برگزیت؛ غول بانکداری آمریکا ۲۰۰ میلیارد یورو سرمایه خود را از بریتانیا خارج می‌کند 
 سعيد حجاريان :هم احمدی‌نژاد دروغ گفت و هم روحانی/ اين ها باز توليد دروغ از بالاست/ مردم کارگری در کویت را به شهروندی ایران ترجیح می‌دهند/ بازرگان گفت یکدم نشد بی سر خر زندگی کنیم
انتقاد مشاور روحانی از مستند 'کودتای خزنده' آگهی های تجارتی


پايان آگهی های تجارتی