کروبی : احمدی نژاد را رییس جمهور ایران نمی دانم

متن بيانيه دوم شيخ مهدي كروبي
بسم الله الرحمن الرحیم
ملت بزرگ ایران
واکنش های خود جوش شما به اعلام نتایج دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری نشان دهنده آگاهی و تعهد شما نسبت به ایران اسلامی و عدم مشروعیت نتیجه اعلام شده برای انتخابات 22 خرداد 1388 است گرچه می دانید و می دانیم که اگر امکان داشت این واکنش ها از راههای قانونی و در چارچوب های مدنی انجام می شد از مطلوبیت بیشتری برخوردار بود. اما در حال با توجه به حضور آگاهانه شما مطمئن باشید نامزدهای مورد علاقه شما در این دوره انتخابات از حق خود و شما کوتاه نخواهند آمد . نتیجه اعلام شده انتخابات برآمده از دو انحراف اساسی در مسیر تاریخ انقلاب است .

 اول: انحراف از جمهوریت نظام که نقطه شروع ان برگزاری دومین انتخابات مجلس خبرگان رهبری در سال 1369 و رد صلاحیت گسترده یاران امام (ره) پس از رحلت بنیان گذار جمهوری اسلامی بود و این انحراف سبب شد جمهوری مورد نظر امام مخدوش شود و امروزه حتی افرادی که در این انحراف مقصر بودند از آن آسیب می بینند و کار به جایی رسیده که از کلیت جمهوری اسلامی، هر دو رکن جمهوریت واسلامیت با این انتخابات و اعلام نتایج مخدوش ان زیر سوال رفته است .

 دوم : انحراف از اصلاحات که با فرصت سوزی و از دست دادن خودخواهانه موقعیت های بی نظیری که ملت ایران در حوادث پس از دوم خرداد 1376 در اختیار ما قرار داده بود شروع شد با سوء مدیریت و اجازه مصادره ان توسط نااهلان و سود جویان منتهی به انتخابات مجلس هفتم و سپس تشکیل دولت نهم که مهم ترین مخالف اصلاحات در سال 1384 و تثبیت او در سال 1388 گردید .

من بار دیگر اعلام می کنم انتخاباتی که با حضور پرشور ملت ایران برگزار شد نباید وسیله سوء استفاده قرار گیرد و نتایح اعلام شده بر این انتخابات نامشروع و دولت برآمده از ان فاقد وجاهت ملی و صلاحیت اجتماعی است و از اینرو آقای محمود احمدی نژاد را رییس جمهور ایران نمی دانم . اما از ان جایی که به اصل نظام جمهوری اسلامی باور راسخ دارم و این نوع انتخابات را تعریض به میراث و راه امام می دانم و از ان جایی که هنوزم به ظرفیت نهادهای قانونی در جمهوری اسلامی باور دارم از شورای نگهبان می خواهم با ابطال انتخابات و در راستای خواست به حق ملت واکثریت مردم بار دیگر این انتخابات را تجدید نماید و این بار به حق ، از آرای مردم پاسداری کند .
بدیهی است این راه حل برای برون رفت از وضع موجود و اتمام حجتی با نهادهای حقوقی و قانونی می باشد . فارغ از قضاوت من درباره برخی از اعضای تاثیر گذار شواری نگهبان و عوامل تاثیر گذار پشت صحنه ان به ملت عزیز ایران عرض می کنم که ضمن اعلام نظرات صریح خود درباره عدم مشروعیت نتایج انتخابات از ظرفیت های قانونی موجود بهره ببرند و از نیروی انتظامی و امنیتی می خواهم حقوق شهروندی منتقدان و معترضان را رعایت نمایند و نگذارند با انتشار تصاویر موحش و موهن در رسانه های خارجی موجبات وهن نظام جمهوری اسلامی فراهم آید و بدانند که شکرانه بیرون اوردن اقای محمود احمدی نژاد از صندوق های رای ضرب و شتم مردم ، دستگیری و تهدید امنیتی فعالان سیاسی واجتماعی و ایجاد جو امنیتی در کشور نیست . همچنین به دولت و دست اندرکاران هم یادآوری می نمایم که قطع وسایل ارتباط جمعی ، سایت ها ، موبایل ها ، پیامک ها و تلویزیون ها در شان جمهوری اسلامی که همواره مورد تایید حضرت امام (ره) بوده است نمی باشد . کار به جایی رسیده است که حتی از انتشار اطلاعیه ها و بیانیه های اینجانب در روزنامه ها و حتی روزنامه اینجانب خودداری می شود و مطبوعات مورد تهدید قرار می گیرد .
اینجانب با تاکید بر هویت مستقل و اصلاح طلبانه خود درخواست ابطال این انتخابات منحرف شده را به نام صیانت از ارای شما پیگیری نموده و در صورتی که دولت و شورای نگهبان بر ان اصرار داشته باشد ، تصمیمات خود را در اطلاعیه های بعدی به اطلاع ملت بزرگ ایران خواهم رسانید . نمایش غیر قانونی امروز از سوی آقای احمدی نژاد که خود را قبل از تایید انتخابات و رسیدگی به شکایات، رییس جمهور منتخب نامیده است نیز پرده دیگری از این نمایش مضحک است.
در پایان ضمن تشکر مجدد از حضور آگاهانه شما در صحنه ، به ملت شریف و جوانان غیور این سرزمین توصیه می نمایم که با حضور خود در صحنه و مراقبت از تحولات جاری ارامش را حفظ نمایند تا بهانه به دست غوغا سالاران ، انحصار طلبان و سرکوب گران ندهند .

والسلام علیکم
مهدی کروبی – 24 /3 /88

[کد مطلب: 2158] [تاريخ انتشار: بيست و چهارم خرداد ۱۳۸۸ برابر با چهاردهم ژوئن ۲۰۰۹] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم خرداد ۱۳۸۸ برابر با چهاردهم ژوئن ۲۰۰۹ ، 15:00:25 توسط afrakhteh
هموطنان شركت در انتخابات امر بسيار درستي بودهدف ازاين شركت ٤٠ ميليوني دو هدف را دنبال ميكرد 1 احمدي نژاد برنده انتخابات نباشد 2 به رهبر نه بگوئيم و همگان ميدانستيم كه موسوي توان آوردن دمكراسي را با اين ساختار رژيم ندارد اماميدانستيم كه او و همسرش ميتوانند حداقل فضاي احترام به انديشه و به زن وبه حقوق مدني و٠٠ بوجود آورند در صورتيكه با وجود احمدي نژاد تنها خفقان بيشتر در داخل و جنگ از خارج منتظر ماست و به همين ترتيب تمام بودجه كشور خرج سلاح و متحدان نظير حزب اله و حماس سوريه و٠٠خواهد شد اين خطر بزرگ جنگ و ويراني كشور همچنان به قوت خود باقي است اما بزرگترين حسن شركت در انتخابات چه بود باز كردن مچ شخصي فريبكاري كه اگر تحريم كرده بوديم اين چهره فريبكار مخفي ميماند و نكته دوم دولت شخص فريبكار چه در صحنه داخلي و چه در صحنه بين المللي ضعيف خواهد بود چون خود او ايمان دارد كه ملت ايران و دول دنيا او را به چه چشمي مينگرند ودر پايان هموطنان ما همچنان برنده ايم اين ما نيستيم كه باخته ايم اين رژيم است كه در حال دست و پا زدن است و ما بايد محكم و با هشياري مبارزه را بطور منسجم ادامه دهيم
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم خرداد ۱۳۸۸ برابر با چهاردهم ژوئن ۲۰۰۹ ، 12:35:13 توسط تبرزین
بقول شاعر: چرا عاقل کند کاری / که باز آرد پشیمانی. من اضافه می‌کنم: کند عاقل همین کار را دوباره / زند تا واپسینش آه و ناله. انسان اگر انگشت در سوراخی کرد و مار آنرا گزید، اشتباه کرده است. اما اگر دوباره انگشت را در همان سوراخ کند، حماقت کرده! تعبیر این سخن به عهده ملت.
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم خرداد ۱۳۸۸ برابر با چهاردهم ژوئن ۲۰۰۹ ، 11:57:20 توسط بابک جان
من به شما قول میدهم که هم این عروسک خیمه شب بازی رژیم هم سید سبزه قبا پشت مردم را خالی و پشت سر سید علی یک دست قرار خواهند گرفت. اینها خواستار یک شرکت حد اکثری و سواستفاده از آن برای مشروع دادن وجهه رژیم بودنند و اصلا فکر نمیکردنند که ایرانیان از این فرصت برای به چالش کشیدن رژیم استفاده کنند. همه این اوباش خائنند چونکه نوکر ولی وقیح هستند.
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم خرداد ۱۳۸۸ برابر با چهاردهم ژوئن ۲۰۰۹ ، 11:24:30 توسط تبعیدی
به نظر بنده مناسبترین کاری که آقایان رهبران مخالف از جمله موسوی, کروبی, خاتمی و دیگران میتوانند بکنند این است که در یک جلسه ی فوری یک شخص را به عنوان سخنگو یا هر چه بتوان نام نهاد تعیین کنند. چرا که اولآ در ایران هیچ مخالفی به زنده بودن خود تا ساعتی دیگر نمیتوان اطمینان داشته باشد. دوم اینکه وقتی که تمام راهها و کانالها و روزنامه ها و صداها را می بندند, میبایستی از طریق دیگری این صداها به مردم برسد. این دقیقآ همان تاکتیکی بود که خمینی در سال 1357 از آن استفاده کرد. در جایی راحت در حومه ی پاریس نشست و مرتب اطلاعیه و بیانیه داد. همه ی توجهات به آن سو که کشوری بالاخره آزاد بود معطوف شد. این اعتقاد بنده است که در چنین شرایطی که با 30 سال پیش متفاوت است و مردم داخل ایران براحتی از طریق امکانات ماهواره ای و سایر وسایل ارتباطی میتوانند در جریان قرار بگیرند یک نفر نماینده یا سخنگو یا تحت هر عنوانی انتخاب بشود که لااقل بتواند صدای اعتراض مردم را به گوش جهانیان برساند. به امید رهائی مردم ایران از این شب تیره و تار
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم خرداد ۱۳۸۸ برابر با چهاردهم ژوئن ۲۰۰۹ ، 10:59:11 توسط arya
هم مرگ برجهان شما نیز بگذرد ..هم رونق زمان شما نیز بگذرد وین بوم محنت از پی آن تا کند خراب …بردولت آشیان شمانیز بگذرد بادخزان نکبت ایام ناگهان ……برباغ و بوستان شما نیز بگذرد در مملکت چو غرش شیران نماند ورفت ..این عوعوی سگان شما نیز بگذرد آب اجل که هست گلو گیر خاص و عام ..برحلق و بردهان شما نیز بگذرد ای تيغ تان چونیزه برای ستم دراز ..این تیزی سنان شما نیز بگذرد چون داد عادلان به جهان در بقا نکرد. .بیداد ظالمان شما نیز بگذرد آن کس که اسب داشت غبارش فرو نشست. .گرد سم خران شما نیز بگذرد بادی که در زمانه بسی شمعها بکشت. .هم برچراغدان شما نیز بگذرد زین کاروانسرای بسی کاروان گذشت ..پس نوبت کاروان شما نیز بگذرد ای مفتخر به طالع مسعود خویشتن. .تاثیر اختران شما نیز بگذرد این نوبت از کسان به شما ناکسان رسید ..نوبت زناکسان شما نیز بگذرد بیش از دوروز بود از آن دگر کسان . .بعداز دوروز از آن شما نیز بگذرد برتیر جورتان زتحمل سپر کنیيم. .تا سختی کمان شما نیز بگذرد در باغ دولت دیگران بود مدتی . .این گل زگلستان شما نیز بگذرد
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم خرداد ۱۳۸۸ برابر با چهاردهم ژوئن ۲۰۰۹ ، 10:49:55 توسط فرياد
بعضي كامنتها خجالت آور است و مأيوس كننده كه تنها نابالغي اجتماعي افراد را ميرساند ، فقط دو سوأل از Mordad دارم : فكر ميكني چند قرن و يا سال ديگر بايد صبر كنيم تا شرايط مورد نظر شما فراهم شود ؟ اگر با امكانات كم ولي موجود بتوانيم به قسمتي از مطالبالتمان برسيم بهتر نيست ؟
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم خرداد ۱۳۸۸ برابر با چهاردهم ژوئن ۲۰۰۹ ، 09:34:07 توسط navid
بازم تو اقلا شجاعت داري خلاف خامنه اي حرف بزني٠ آن موسوي كه از ترس زبانش بند آمده هواداران توده ايش از بي آبرويي مي گويند بازداشت خانگي است ٠ شايد بعد از تو جرات كند نق بزند٠
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم خرداد ۱۳۸۸ برابر با چهاردهم ژوئن ۲۰۰۹ ، 09:15:04 توسط Mordad
برو بمير مردم از همتون بيزارن مردم خودشون راهو يافتن نيازي به راهنمايي تو نيست ما حكومت زور نميخوايم آخوند مزدور نميخوايم
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم خرداد ۱۳۸۸ برابر با چهاردهم ژوئن ۲۰۰۹ ، 09:04:32 توسط پرسشگر
حالا باید آنانی که مردم را به رای دادن تشویق میکردند بیایند و بگویند چرا در حکومت اسلامی رای مردم بحساب نمیآید؟ و چرا آنان مردم را تشویق کردند تا به بقای حکومت اسلامی رای بدهند؟
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم خرداد ۱۳۸۸ برابر با چهاردهم ژوئن ۲۰۰۹ ، 08:56:49 توسط پیمان
با این بیانیه که اساسا ضد بیانیه و خواست ولایت فقیه است، کروبی به زودی دچار سکته قلبی گردانیده خواهد شد...
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
پاسخ دندان شکن علی کریمی به توهین یک آخوند : بی‌شرف توی دوزاری هستی که به اسم اسلام هر زر مفتی می‌زنی
 توهین به ایرانیان در بلغارستان/ برخورد فیزیکی و ممنوعیت ۵ ساله
 جانمایی یک کتیبه تاریخی در دستشویی! + عکس
بیش از ۱۰ دروغ در ۳۰ ثانیه
 تفاوت دادرسی در حکومت ناب محمدی و حکومت شیطانی آمریکا
 وزیر خارجه جمهوری اسلامی: ایرانیان خارج از کشور به‌دنبال دریافت یارانه‌اند
 دانش‌بنیان در قطعه‌سازی ایران هم چینی از آب درآمد!
 محکومیت مهرشاد سهیلی، نوجوان «حزب اللهی»
"شش ایرانی" در انفجار بازار ایروان مفقود شده‌اند 
ترور سلمان رشدی و ضرورت مرزبندی ایرانیان با دشمنان نام و عزت ایران 
* مادر ضارب سلمان رشدی: فرزندم پس از بازگشت از خاورمیانه خود را در زیرزمین حبس کرد 
* نویسنده آمریکایی: احمد خمینی به من گفت پدرش کتاب سلمان رشدی را نخوانده بود
 بازداشت ۲۷ نفر از اعضای یک تور گردشگری در آمل