به ما بپيونديد

کشتي آزاد قهرماني جهان – مسکو
مراد محمدي تنها مدال آور چهار وزن اول

تيم ملي کشتي آزاد ايران در چهار وزن نخست مسابقات کشتي آزاد قهرماني جهان يک مدال برنز توسط "مراد محمدي" به دست آورد.
به گزارش ايسنا، در پايان روز دوم مسابقات جهاني کشتي آزاد در مسکو روسيه، مراد محمدي ملي پوش وزن 60 کيلوگرم ايران با پيروزي مقابل اولان نادربک از قرقيزستان صاحب مدال برنز شد. محمدي اين مسابقه را در سه تايم 8-4 ( 3-0، 1-3 و 4-1) به سور خود پايان داد تا صاحب چهارمين مدالش شود.
محمدي پيش از اين يک طلا و دو برنز جهان و يک برنز المپيک داشت. وي در کشتي هاي قبلي خود محمداف از بلاروس، پرپليتا از روماني و لي سئونگ چول از کره جنوبي را شکست داده و درنيمه نهايي مغلوب بسيک کودوخوف روس شده بود.
اين کشتي گير مازندراني تنها مدال آور ايران در چهار وزن نخست بود چرا که عرفان اميري با شکست 6-2(1-3 و1-3) مقابل گئورگي گوگشليدزه از گرجستان در مکان پنجم قرار گرفته بود.
پيش از اين نيز حسم رحيمي در 55 کيلو دهم شده بود و احسان لشگري با شکست در دور اول مقابل حريفي از روماني حذف شده بود.
با اين شرايط تيم ملي کشتي آزاد ايران با 15 امتياز چهارم است و فاصله زيادي با روسيه و آذربايجان دارد. تمام نگاه ايران به عملکرد مهدي تقوي، صادق گودرزي و فردين معصومي است تا وضعيت خود را بهبود بخشد.
در حال حاضر روسيه، آذربايجان و کوبا به ترتيب 37، 28 و 23 امتياز دارند و ايران و اوکراين هر دو امتيازي 15 امتيازي هستند که اوکراين به لطف مدال بهتر چهارم است و ايران پنجم.
اما در روز دوم رقابت‌ها بسيک کودوخوف از روسيه در 60 کيلو قهرمان شد. در 84 کيلو ميهايل گانف بلغاري دست به کار بزرگي زد و با غلبه بر زائوربک سوخيف قهرمان سال گذشته جهان از ازبکستان صاحب مدال طلا شد.
اما حاجي مراد گاتسالوف روس نتوانست ششمين مدال طلاي جهان و المپيک خود را صاحب شود چرا که در فينال در سه تايم 2-1(1-0، 0-1 و 0-1) مغلوب ختاگ گازيموف از آذربايجان شد.
رده بندي پاياني مسابقات کشتي آزاد قهرماني جهان در روز دوم به ترتيب زير است:

60 کيلوگرم: 1- بسيک کودوخوف(روسيه) 2- واسيل فدروشين(اوکراين) 3- مراد محمدي(ايران) و سليم خان حسين اف(آذربايجان) 5- اولان نادربک(قرقيزستان) و ارسين چتين(ترکيه) 7- آلياندرو والدس(کوبا) 8- لي سئونگ چول (کره جنوبي) 9- مالخاز کوردياني(گرجستان) 10- آرتور آراکلي(ارمنستان)

 

84 کيلوگرم: 1- ميهايل گانف(بلغارستان) 2- زائوربک سوخيف(ازبکستان) 3- سوسلان کتسويف(روسيه) و رينري سالاس(کوبا) 5- پيوتر يانولوف(مولداوي) و ابراگيم آلداتوف(اوکراين) 7- ماسيج بالاوندر(لهستان) 8- داتو مارساگاشويلي(گرجستان) 9- واديم لالي يف(ارمنستان) 10- نوروز تمرزاف(آذربايجان) ... احسان لشگري هجدهم شد.

 

96 کيلوگرم: 1- ختاگ گازيموف(آذربايجان) 2- حاجي مراد گاتسالوف(روسيه) 3- گئورگي گوگشليدزه(گرجستان) و الکسي کروپنياکوف(قرقيزستان) 5- عرفان اميري(ايران) و روسلان شبخ اف(بلاروس) 7- ختاگ پليف(کانادا) 8- ميشل باتيستا(کوبا) 9- سرهات بالجي(ترکيه) 10- دانيل برگمن(آمريکا)

[کد مطلب: 21660] [تاريخ انتشار: بيست و يکم شهريور ۱۳۸۹ برابر با دوازدهم سپتامبر ۲۰۱۰] [ نسخه مناسب چاپ ]

آگهی های تجارتی