آنچه کرونا در مورد اسلام به ما آموخت

 
حالا فهمیدیم که دین‌فروشان در زمان سختی به گوشه‌ای دنج فرار می‌کنند و در زمان خوشی خرافات به خورد ملت می‌دهند تا عقل و فهم عده‌ای کم فهم را بدزدند و وعده بهشت نادیده را به ساده‌ لوحان بدهند و بر آنان سوار شوند.
 
* حالا فهمیدیم که اگر جنازه‌ای غسل داده نشود و نماز میت بر آن خوانده نشود و تلقین داده نشود و چند میلیون هزینه روضه‌خوان و قاری قرآن نکنیم ، باز هم میت راحت به خاک سپرده می‌شود و نزد خدا می‌رود.
 
*  حالا فهمیدیم که حتی یک ویروس کوچک هم می‌تواند باعث بیداری بزرگ بشریت شود و از کل آموزه‌های ۱۴۰۰ سال اسلام ، بیشتر باعث رعایت نظافت و بهداشت بین مسلمانان و همه انسان‌ها شود.
 
* حالا فهمیدیم که این همه هزینه که برای طلاکاری و سنگ‌فرش و ساخت ساختمان‌های مجلل اماکن مذهبی شد؛ در زمان سختی هیچ دردی را از مردم دوا نمی‌کند و فقط دکانی برای ثروت‌اندوزی مشتی دستاربند شده و اگر به جای این همه امام‌زاده و بقعه و بارگاه ، درمانگاه ، بیمارستان و کارخانه تجهیزات پزشکی و مواد بهداشتی ساخته بودیم الان وضعیت جامعه به مراتب بهتر بود.
 
*  حالا فهمیدیم که اگر خود کعبه هم تعطیل شود آب از آب تکان نمی‌خورد ، چه برسد به اینکه نماز جماعت و نمازجمعه هم با آن همه تبلیغات و مصلاها و ساختمان‌های بزرگ که این همه پول از جیب مردم برایشان می‌شود هم تعطیل شوند هیچ اتفاق خاصی نخواهد افتاد.
 
* حالا فهمیدیم که صدقه هفتاد نوع بلا را دفع نمی‌کند.
 
*  حالا فهمیدیم که حدیث کسا ، ندبه ، توسل به ائمه ، کمیل ، زیارت عاشورا ، اذکار و ... نه تنها توان شفای بیماری را ندارند بلکه مبلغانی که این مطالب را با تبلیغات فراوان به خورد مردم می‌دادند خودشان در زمان بیماری از شهرهای مذهبی فرار کردند و هر کدام در سوراخی خزیدند.
 
○حالا فهمیدیم که ضریح و مرقد امام و امامزاده نه تنها شفا نمی‌دهند بلکه رفتن به آن مکان‌ها و دست زدن و بوسیدنشان هم باعث بیماریزایی است.
 
*  حالا فهمیدیم که یک ویروس بسیار کوچک می تواند باعث بیداری و تفکر گردد و نیازی به خرافات و داستان‌های محیرالعقولی که سالهاست برایمان تعریف می‌کنند نمی‌باشد.
 
کلام آخر ، دیدید که در زمان بحران چقدر بیمارستان‌ها و تجهیزات پزشکی به درد جامعه و مردم می‌خورد ، پس لطفا از این پس اگر نذری دارید به جای اینکه نذر امامزاده‌ها و ائمه کنید تا به جیب مشتی دستاربندِ برود ؛ نذر درمانگاه‌ها و بیمارستان‌ها و خرید تجهیزات پزشکی برای مردم کنید که به درد جامعه و خودتان خواهد خورد.
 

فیلمها و خبرهای بیشتر در کانال تلگرام پیک ایران
[کد مطلب: 216824] [تاريخ انتشار: چهارم آبان ۱۳۹۹ برابر با بيست و پنجم اکتبر ۲۰۲۰] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ چهارم آبان ۱۳۹۹ برابر با بيست و پنجم اکتبر ۲۰۲۰ ، 20:57:28 توسط حمید
گمونیسم و مذهب تفاوتی ندارند زیرا هر دو ایده ئولوژی هستند و افرادی که دنیا را با لنز ایده ئولوژی میبینند نمیتوانند با مسائل جامعه منطقی برخورد کنند.
نوشته شده در تاريخ چهارم آبان ۱۳۹۹ برابر با بيست و پنجم اکتبر ۲۰۲۰ ، 17:28:01 توسط احمق شناس
بسیار عالی حقیقت را بیان نمودید. البته مساله دیگری که در این 42 ساله باعث نمایان شدن چهره واقعی مذهب و خرافه های آن شد، خود جمهوری اسلامی بود که ماهیت پلید مذهب و مذهبیون را به همه ثابت کرد.
نوشته شده در تاريخ چهارم آبان ۱۳۹۹ برابر با بيست و پنجم اکتبر ۲۰۲۰ ، 17:10:18 توسط آذر
نقد مذهب در هر شکل آن جزئی جدائی‌ناپذیر از آزادی بی قید و شرط است. کمونیستها بر این باورند که مردم در مسیر مبارزه‌ برای سرنگونی دولتی دینی حاکم برایران برخاسته و خواهان جدائی کامل دین از دولت هستند. اما این جدائی فقط به این نیست که دولت باید خود را از شر هرگونه مذهبی جدا سازد، بساط دستگاه دینی و خرافات مذهبی از دولت جاروب شود و هیچ دینی بعنوان مذهب رسمی پذیرفته نشود، بلکه به این معنا نیز هست که دیگر هیچگونه تقدسی برای هیچ دین و مذهبی برسمیت شناخته نشود.البته مردمی که هنوز باور مذهبی دارند، مجازند باورهای خود را داشته باشند و کسی نمیتواند آنها را از داشتن مذهب منع کند، اما دیگر حق ویژه‌ای بهیچ دین و مذهبی داده نخواهد شد. بهیچ فرد و گروهی با عقاید دینی و غیر دینی اجازه داده نخواهد شد که جلو دهان کسی را به بهانه تقدس و اینکه مخالف عقیدهٔ و باور آنهاست ببندند. هرفرد و گروهی میتواند عقیده خود را داشته باشد، و آنرا بهر شکلی که میخواهد، شفاهی، یا نوشتاری، از طریق وسایل ارتباط جمعی، فیلم، نمایش، طنز و غیره ابراز دارد. بدون این آزادی سیاسی وسیع و گسترده، آزادی عقیده و بیان معنائی نخواهد داشت.
نوشته شده در تاريخ چهارم آبان ۱۳۹۹ برابر با بيست و پنجم اکتبر ۲۰۲۰ ، 15:53:04 توسط تحلیلگر
آفرین بسیار عالی گفتی! ولی ما "حالا " این اراجیف دینی را نفهمیدیم بلکه سالیان طولانیست که فهمیدم یا فهمیده بودیم که دینداری یعنی خرافه پرستی! کسی که دین دارد واقعا به عقل و شعور خودش و دیگران توهین میکند! هیچ زمانی دین نتوانست و نمیتواند علم و دانش را به کنار بزند هرچند در طول تاریخ جنایتها کردند بنام دین و خدای کذائی شان! اصلا اگر سرسوزنی "عقلگرائی " در بین دینداران بود میفهمیدند که هدف روحانیت از تبلیغ اسلام و اینکه مردم مسلمان باشند فقط منبع درآمدی و کاسبی برای خودشان است ولی متاسفانه اکثریت مردم ایران هنوز این حقیقت را درنیافتند و گویا یک هزار سال دیگری به زمان نیاز دارند. بدبختی ما که با این دینداران مسلمان شدیم هموطن و باید در آتش نادانی و ناآگاهی اینها بسوزیم همانطور نسلهای سوخته پیشین و مابعدی ها! لعنت بر باعث و بانی اسلامی که با زور شمشیر وارد ایران کردند و همه را بدبخت! خرافه پرستهای مسلمان! درست بشو هم نیستند تا مقبره امام زاده های دروغینشان به آتش کشیده نشوند! اصلا هم نباید به این دین تخریبگر اسلام عقبمانده احترام گذاشت!!!!
نوشته شده در تاريخ چهارم آبان ۱۳۹۹ برابر با بيست و پنجم اکتبر ۲۰۲۰ ، 15:38:15 توسط کیوان
سپاسگزار . عالی بود
نوشته شده در تاريخ چهارم آبان ۱۳۹۹ برابر با بيست و پنجم اکتبر ۲۰۲۰ ، 15:27:30 توسط حمید
متاسفانه عده کثیری از مردم ایران هیچیک از این درس ها را فرا نخواهند گرفت زیرا کماکان درگیر خرافات مذهبی هستند!
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
ویدیویی که در شبکه های اجتماعی بعد از کشته شدن محسن فخری زاده و گارد حفاظت وی در خودروی ضد گلوله پخش شده
وضعیت خودروی فخری زاده پس از حمله
فیلمی از انتقال فخری زاده بعد از ترور به بیمارستان
 کاریکاتور/ سوراخ امنیتی «علی خامنه ای» 
تصاویری از محل ترور محسن فخری‌زاده 
 در «بیت» خامنه‌ای چه می‌گذرد؟
 عیسی کلانتری: امام فرزند ناخلف آمریکا بود 
 انتقاد رئیس سابق سازمان سیا از ترور فخری زاده و واکنش تند سناتور تگزاس
نتانیاهو خطاب به جاسوس سابق: با آغوش باز منتظرتان هستیم 
 فوری/ عضو ارشد سپاه پاسداران و "یکی از دانشمندان رده بالای حوزه هسته‌ای و موشکی" ترور شد (به روز شد)
 روایت یک قتل فجیع سیاسی؛ «تکه تکه کردند و گفتند یک اشتباه ساده بود»
توئیت فرید مدرسی ، فعال رسانه‌ای حوزه: از امارات خارج شوید... امارات در تیررس استآگهی های تجارتی


پايان آگهی های تجارتی