افزایش ۵۰ درصدی نیروهای وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی


هیئت دولت روحانی با افزایش ۵۰ درصدی نیروهای وزارت اطلاعات زیر عنوان «افزایش فوق‌العاده جذب کارکنان وزارت اطلاعات» موافقت کرده است. جذب این نیروها از اول مهرماه امسال آغاز شده اما مصوبه آن امروز به وزارت اطلاعات و سازمان‌های برنامه و بودجه و اداری و استخدامی ابلاغ شده است.

به نوشته کیهان لندن، اسحاق جهانگیری معاون اول حسن روحانی روز چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ مصوبه افزایش فوق‌العاده جذب کارکنان وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی تا میزان ۵۰ درصد را برای اجرا به وزارتخانه‌ی مربوطه و سازمان‌ برنامه و بودجه و سازمان اداری و استخدامی کشور ابلاغ کرده است.

هیئت وزیران در جلسه بیست و هشتم آبان ۱۳۹۹ به پیشنهاد وزارت اطلاعات و به استناد قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت و قانون برنامه پنج‌ساله ششم توسعه و تأیید شورای حقوق و دستمزد، با افزایش فوق‌العاده جذب کارکنان وزارت اطلاعات موافقت کرد.

بر این اساس افزایش فوق‌العاده جذب نیروهای وزارت اطلاعات تا ۵۰ درصد از تاریخ یکم مهرماه ۱۳۹۹و با تشخیص وزیر اطلاعات از محل منابع و اعتبارات مصوب مربوط آن وزارتخانه و با رعایت بخشنامه سازمان برنامه و بودجه کشور افزایش خواهد یافت.

تعداد کارکنان وزارت اطلاعات هیچگاه اعلام نشده است. بخشی از نیروهای شاغل در وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی به عنوان نیروی حراست در سازمان‌ها و اداره‌های دولتی مشغول به کار هستند اما عمده نیروهای این وزارتخانه در بخش حفاظت و امنیت هستند که مقامات جمهوری اسلامی از آنها به عنوان «سربازان گمنام امام زمان» نام می‌برند. همچنین افرادی که از متهمان سیاسی و عقیدتی و امنیتی بازجویی می‌کنند در زبان جمهوری اسلامی و قوه قضائیه «کارشناس» نامیده می‌شوند!

وزارت دفاع ایالات متحده در ابتدای سال ۲۰۱۳ میلادی در گزارشی کارکنان وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران را حدود ۳۰ هزار نفر اعلام کرد.

در این گزارش با بیان اینکه وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی از بزرگترین و فعال‌ترین سازمان‌های امنیتی خاورمیانه است، تأکید شده بود که «وزارت اطلاعات از حماس، حزب‌الله، و القاعده در عراق حمایت مالی و نظامی می‌کند و در هر جای جهان که جمهوری اسلامی منافعی دارد، فعال است. عراق، افغانستان، کویت، لبنان، آلمان، گرجستان، فرانسه، کرواسی، ترکیه، بریتانیا، اتریش، جمهوری آذربایجان، آسیای مرکزی، آفریقا، و کشورهای قاره آمریکا (شامل ایالات متحده) جزو کشورهایی هستند که حوزه فعالیت وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی به شمار می‌روند.

نمایندگان نهمین دوره مجلس شورای در سال ۱۳۹۰ با اصلاح ماده ۵۷ قانون استخدامی وزارت اطلاعات سن بازنشستگی برای کارمندان این وزراتخانه را افزایش دادند.

بر اساس مصوبه نمایندگان نهمین دوره مجلس شورای اسلامی «مستخدمان رسمی وزارت اطلاعات با داشتن ۶۵ سال سن یا ۳۰ سال سابقه خدمت بازنشسته می‌شوند. بر اساس مصوبه‌ی مجلس «وزارت اطلاعات در صورت نیاز با کارمندان یا بازنشستگانی که همچنان مایل به ادامه فعالیت هستند تا همان سقف سنی و سابقه کاری می‌توانند ادامه فعالیت دهند.»

در سال‌های گذشته بودجه وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی همواره افزایش یافته است. در سال ۹۷ بودجه‌ای معادل ۴.۴۴۷.۸۰۶.۶۰۰ هزار ریال برای وزارت اطلاعات تصویب شده بود که در بودجه سال ۹۸ این وزارتخانه با افزایش ۱.۸ برابری بودجه‌اش، ۵.۸۲۵.۸۳۰.۱۰۰ هزار ریال دریافت کرد.

در بودجه سال ۱۳۹۹ نیز این وزارتخانه با افزایش بودجه سهمی بالغ بر ۶.۶۳۳.۷۷۴.۷۰۰ هزار ریال را برای خود به ثبت رسانده است. این وزارتخانه امسال ردیف بودجه تازه‌ای برای ارتقای امنیت فضای سایبری معادل با ۱۱۰.۰۰۰.۰۰۰ هزار ریال دریافت کرد.

به نظر می‌رسد افزایش ۵۰ درصدی کارکنان وزارت اطلاعات با توجه به افزایش نارضایتی‌ها و احتمال بروز اعتراضات سراسری در ماه‌های آینده و همچنین فعالیت و تأثیر تلاش‌های اپوزیسیون جمهوری اسلامی انجام گرفته است.

بسیاری از مقامات جمهوری اسلامی نسبت به بروز اعتراضات سراسری و شورش‌های گسترده به دلیل افزایش بحران‌های اقتصادی در کشور هشدار داده‌اند. همچنین برخی تحلیلگران خود جمهوری اسلامی معتقدند اگر اعتراضات آبان ۹۸ چند روز بیشتر ادامه پیدا می‌کرد، قابل سرکوب شدن و «جمع کردن» نبود. جمهوری اسلامی در هراس شدید از فروپاشی تلاش دارد از همه امکانات موجود برای جلوگیری از بروز اعتراضات و خنثی کردن فعالیت مخالفان در داخل و اپوزیسیون خارج کشور استفاده کند.
 
فیلمها و خبرهای بیشتر در کانال تلگرام پیک ایران
[کد مطلب: 218706] [تاريخ انتشار: پنجم آذر ۱۳۹۹ برابر با بيست و پنجم نوامبر ۲۰۲۰] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ ششم آذر ۱۳۹۹ برابر با بيست و ششم نوامبر ۲۰۲۰ ، 16:41:08 توسط حمید
مردم دنیا میدانند که رژیم جمهوری اسلامی یک حکومت نیست بلکه یک گروه تروریستی است و چنین گروهی باید هم تروریست استخدام کند. مگر کسی انتظار داشت این رژیم دکتر و مهندس استخدام کند؟!!!
نوشته شده در تاريخ ششم آذر ۱۳۹۹ برابر با بيست و ششم نوامبر ۲۰۲۰ ، 09:29:46 توسط فردوس
توی باتلاق دست و پا بزن که داری بیشتر فرو میروی اطلاعات سپاه پاسداران احمق
نوشته شده در تاريخ ششم آذر ۱۳۹۹ برابر با بيست و ششم نوامبر ۲۰۲۰ ، 03:58:35 توسط Michael
Regime of Ayatollahs is the only global terrorist regime whose existence miraculously suites global powers. Some enjoy its economic resources and markets, others enjoy its vicious nature and degree of violence it can manifest towards humanity in general which can be useful in wars and destruction fields . It also seems like a laboratory experiment to see the extent of human's possible degree of cannibalism and viciousness plus degree of gormlessness of people in accepting divine powers and rubbish related to that . Michael
نوشته شده در تاريخ ششم آذر ۱۳۹۹ برابر با بيست و ششم نوامبر ۲۰۲۰ ، 02:38:37 توسط كاوه اهنگر
استخدام حتي با افزايش صد در صدي پدر كلب هاي مزدور و حرامزاده، هيچ خللي در عزم مردم ايران براي سرنگوني بيناموس ترين روسياهان تاريخ بشر وارد نخواهد كرد. اين رژيم اشغالگر و ددمنش ضدبشري رفتني ست و بدست تواناي مردم ايران و اتحاد و همبستگي انان بزودي گورش را گم خواهد كرد.
نوشته شده در تاريخ پنجم آذر ۱۳۹۹ برابر با بيست و پنجم نوامبر ۲۰۲۰ ، 21:47:33 توسط تهرانی
وزارت اطلاعات اهرم و بازوی امنیتی نظام است و جهت سرکوب معترضین تقویت میشود
نوشته شده در تاريخ پنجم آذر ۱۳۹۹ برابر با بيست و پنجم نوامبر ۲۰۲۰ ، 20:48:25 توسط آشنائی
اجازه استخدام برای قاتلین و تروریست ها بآذن سیدعلی خامنه ای سرکرده تمامی تروریست های جهان اعم از شیعه و سنی.
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
 عاملان پخش ‎"پوسترهایِ انقلاب" (مجتبی خامنه ای) دستگیر شدند
تبلیغ حمایت از برگزیدن مجتبی خامنه‌ای به عنوان رهبر آینده جمهوری اسلامی در خیابان انقلاب تهران + عکس و فیلم
 ماسک زدن سران سه قوه
دونالد ترامپ خطاب به معاونش مایک پنس: دو راه بیشتر نداری 
انتشار تصویر فرمانده هوافضای سپاه در حال فرمان شلیک موشک به پایگاه آمریکا 
کاریکاتور/  رهبر داروشناس
کارتون / واکسن ممنوع
کدخدایی که نخود هر آشی میشود
کاریکاتور/ جی‌پی‌اس در بدن حاج آقا
 بررسی احتمال حمله هوایی اسرائیل به تاسیسات اتمی ایران و توانایی جمهوری اسلامی برای مقابله با آن
ماجرای سیلی و فحاشی هادی ساعی/ "چرا دیر خیرمقدم گفتی؟" 
 قبض برق ماینر چینی مستقر در رفسنجان
 آرمین لاشت، جانشین مرکل کیست؟ آگهی های تجارتی


پايان آگهی های تجارتی