کوی دانشگاه تهران به خاک و خون کشیده شد


بامداد خبر : در پی حمله نیروهای لباس شخصی و انصار حزب‌الله به تجمع دانشجویان ساکن کوی دانشگاه تهران، دانشجویان ساکن کوی دانشگاه تهران در اثر اصابت گلوله، زنجیر، چاقو، باتوم و چماق به شدت مجروح شدند.
تجمع دانشجویان ساکن کوی دانشگاه تهران که از آغاز یکشنبه شب، بیست‌وچهارم خرداد ماه آغاز شده‌بود. با ورود نیروهای لباس شخصی و امنیتی به داخل کوی و مستقر شدن در ساختمان تخلیه‌شده 23، به جنگی نابرابر تبدیل شد.
نیروهای امنیتی که دور تا دور کوی را از ساعت نزدیک به 23 یکشنبه شب تحت اختیار دارند، چند بار برای ورود به کوی تلاش کردند که این تلاش با مقاومت دانشجویان ناکام ماند. اما پس از آغاز حمله تمام عیار نیروهای امنیتی به کوی دانشگاه که با پرتاب نارنجک صوتی، گاز اشک‌آور و تیراندازی زمینی به تمام درهای کوی دانشگاه همراه بود، توانستند وارد کوی دانشگاه شوند و در ساختمان 23 مستقر شوند که از آغاز تجمع به علت عدم امنیت حداقلی از سوی دانشجویان ترک و کاملاً تخلیه شده‌بود.
درگیری‌ها در کوی دانشگاه تهران در حالی در ساعت 2 پس از بامداد ادامه می‌یافت که شبکه موبایل در سراسر تهران برای بار دوم پس از اعلام نتایج انتخابات قطع شد و امکان ارتباط با خارج از کوی از دانشجویان سلب شد. اما پس از آن‌که خطوط موبایل به مدت کمتر از یک ساعت در سراسر تهران قطع شد، نیروی انتظامی با ورود به کوی و شلیک بی‌محابای گاز اشک‌آور کنترل کوی را کاملاً در اختیار گرفت و پس از آن اجازه ورود نیروهای لباس شخصی و انصار حزب‌الله به داخل کوی را داد. نیروهای انصار هم‌اکنون با ورود به تک‌تک ساختمان‌ها و اتاق‌ها، دانشجویان را به شدت با چماق، زنجیر و چاقو مورد ضرب و شتم قرار می‌دهند و درگیری‌ها در کوی ادامه دارد.
این در حالی است که در جریان تلاش نیروهای انصار حزب‌الله و گارد ویژه برای ورود به کوی نیز، بیش از پانزده نفر از دانشجویان تنها به علت اصابت گلوله به شدت مجروح شدند. از میان مجروح‌شد‌گان، وضعیت دانشجویی به علت خونریزی از ناحیه گردن و صورت به شدت وخیم است. هم‌چنین دو مورد از تیرهای شلیک‌شده به صورت دانشجویان برخورد کرده‌است که یکی از دانشجویان از ناحیه چشم آسیب‌ دیده‌است و به گفته دانشجویان پزشکی حاضر در کوی، احتمال از دست دادن چشم وی زیاد است. دیگر تیرها به پا و بدن دانشجویان اصابت کرده‌است که منجر به جراحات و زخم‌های عمیق روی بدن آن‌ها شده‌است.
به گفته دانشجویان نیروهای مهاجم به طور کامل مجهز هستند و هر گونه سلاح گرم و سرد در اختیار آن‌ها قرار گرفته‌است. که از جمله می‌توان به باتوم، چماق، چاقو، زنجیر، نارنجک صوتی، گاز اشک‌آور و فلفل و تفنگ اشاره کرد. دانشجویان هم‌چنین از استفاده نیروهای مهاجم از نوع عجیبی گلوله پلاستیکی خبر می‌دهند که حالت ساچمه‌ای دارد و در حین اصابت با بدن، پوست بدن فرد را سوراخ‌ سوراخ می‌کند.
درگیری‌ها در کوی دانشگاه در حالی ادامه دارد که تمامی نگهبانان و مسئولان کوی، خوابگاه دانشجویی دانشگاه تهران را ترک کرده‌اند و دانشجویان در محوطه کوی و در برابر نیروهای مهاجم کاملاً تنها هستند.
به گفته دانشجویان حاضر در کوی دانشگاه تهران، مجروح‌شدگان به شدت نیاز به تجهیزات پزشکی و انجام عملیات فوری پزشکی دارند،‌ با این حال نه تنها آمبولانسی در اختیار دانشجویان نیست که از کمک‌های اولیه نیز خبری نیست.
علی‌رغم آن‌که کوی پسران دانشگاه تهران کاملاً در اختیار نیروهای انصار حزب‌الله و گارد ویژه است و نیروهای گارد و انصار به شدت دانشجویان را با چماق و زنجیر و چاقو مورد ضرب و شتم قرار می‌دهند، ولی هنوز هم بیش از 300 موتورسوار ضد شورش در ساعت 3:40 دقیقه بامداد به سمت کوی دانشگاه تهران در حال حرکت هستند و احتمال حمله به کوی دانشجویان علوم پزشکی تهران و کوی دختران دانشگاه تهران بالاست.
تا کنون از تعداد بازداشت‌شدگان و حتی کشته‌شدگان در کوی دانشگاه خبری در دست نیست. گزارش‌های تکمیلی متعاقباً ارسال می‌شود.
[کد مطلب: 2199] [تاريخ انتشار: بيست و پنجم خرداد ۱۳۸۸ برابر با پانزدهم ژوئن ۲۰۰۹] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم خرداد ۱۳۸۸ برابر با پانزدهم ژوئن ۲۰۰۹ ، 05:52:19 توسط خحت
مردم باید شبها از دانشجویان در منازل خود نگهداری کنند تا آنان در محیظی بسته و بی دفاع درمیابل این وطن فروشان بی آبرو قرار نگیرند. اینها حیوانات و گرگ های وحشی هسـتند. خوابگاه ها هدف آسانی برای نیروهای سـرکوبگر است. مردم شریف این شجاعان فرزندان ما هستند که برای خاطر ما جان شیرین و عزیزشان را در در طبق اخلاص گذارده و با دلیری مبارزه میکنند. این خفاشان شب، هنگامی که آنان در محیط بسته قرار میگیرند با اسلحه آنها را بمحاصره در آورده و هر جنایتی را انجام میدهند. اینها آنقدر خود فروخته اند که برای پول ناموس خود را حاضرند بفروشند وخالی گذاردن خوابگاهها راهی برای حفظ مبارزین است. ای سپاهی اینکه میزنی، و اینکه میکشی هم وطن تست و آنکه برای او میکشی چپاولگر اموال تست. آیا دچار مسئله کرایه خانه نیستی درحالیکه با پول تو بیابانهای لبنان برق کشی میشود. احمدی نژاد یک دروغگوی دزد است در میان دروغگویان و دزدان دیگر. دعوای آنها برای قدرت است نه بهر ملت. از رژیم روی برگردانید و به ملت بپیوندید. فرماندهانتان را سـاکت کنید، مرگ بر خامنه ای. درود یر ضد ولایت وقیح.
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم خرداد ۱۳۸۸ برابر با پانزدهم ژوئن ۲۰۰۹ ، 05:42:10 توسط حجت
مردم باید شبها از دانشجویان در منازل خود نگهداری کنند تا آنان در محیظی بسته و بی دفاع درمیابل این وطن فروشان بی آبرو قرار نگیرند. اینها حیوانات و گرگ های وحشی هسـتند. خوابگاه ها هدف آسانی برای نیروهای سـرکوبگر است. مردم شریف این شجاعان فرزندان ما هستند که برای خاطر ما جان شیرین و عزیزشان را در در طبق اخلاص گذارده و با دلیری مبارزه میکنند. این خفاشان شب، هنگامی که آنان در محیط بسته قرار میگیرند با اسلحه آنها را بمحاصره در آورده و هر جنایتی را انجام میدهند. اینها آنقدر خود فروخته اند که برای پول ناموس خود را حاضرند بفروشند وخالی گذاردن خوابگاهها راهی برای حفظ مبارزین است. ای سپاهی اینکه میزنی، و اینکه میکشی هم وطن تست و آنکه برای او میکشی چپاولگر اموال تست. آیا دچار مسئله کرایه خانه نیستی درحالیکه با پول تو بیابانهای لبنان برق کشی میشود. احمدی نژاد یک دروغگوی دزد است در میان دروغگویان و دزدان دیگر. دعوای آنها برای قدرت است نه بهر ملت. از رژیم روی برگردانید و به ملت بپیوندید. فرماندهانتان را سـاکت کنید، مرگ بر خامنه ای. درود یر ضد ولایت وقیح.
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم خرداد ۱۳۸۸ برابر با پانزدهم ژوئن ۲۰۰۹ ، 05:36:13 توسط آزادی ایران
درود بر دانشجویان و جوانان مبارز. بجنگ تا بجنگیم ای شیادان جنایتکار که خون جوانان را میریزید. شرم بر شما. ای جوانان غیور مسلح شوید. با هر وسیله ای مسلح شوید. به کاتر به روغن ماشین به کوکتل مولوتوف و کاری ترین اسلحه شما اتحاد است. به رژم و همپالگانش رحم نکنید. مردم به کمک این دانشجویان مبارز بیایید و آنها را حمایت کنید که آنها آزادی را نه تنها برای خود بلکه برای مردم ایران میخواهند. به امید پیروزی مردم بر این دولت پوشالی.
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم خرداد ۱۳۸۸ برابر با پانزدهم ژوئن ۲۰۰۹ ، 04:16:06 توسط FRIBORZ
پیام تلفنی موسوی: 'برای پذیرش نتیجه انتخابات تحت فشار هستم'دعوت موسوی برای راهپیمایی در روز دوشنبه عليرغم بيانيه مرتضی تمدن، رئیس شورای تامین استان تهران،كه اعلام كرده"نیروی انتظامی با هر گونه تجمعات یا راهپیمایی‌های بدون مجوز برخورد خواهد کرد.آقای موسوی گفته در صورت جلوگیری از راهپیمایی در مرقد آیت الله خمینی تحصن خواهد کرد میرحسین موسوی اعلام کرده است که در اعتراض به نتایج اعلام شده انتخابات ایران، روز دوشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۸۸ ساعت ۴ بعدازظهر از میدان انقلاب تهران تا میدان آزادی راه پیمایی خواهد کرد او در این پیام خبر از "تحت نظارت" بودن خود داد و اعلام كرد علیرغم فشارهای زیادی که از سوی مقامات کشور برای پذیرش نتیجه انتخابات ساختگی وجود دارد برای احقاق حقوق و صیانت از آرای واقعی مردم و درخواست ابطال آرای اعلام...
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم خرداد ۱۳۸۸ برابر با پانزدهم ژوئن ۲۰۰۹ ، 04:03:52 توسط یه سید
توبه کردم.من نوکر بسیجیا و خامنه ای هم هستم.دوستشون دارم.همه رو هم به آرامش دعوت میکنم.
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم خرداد ۱۳۸۸ برابر با پانزدهم ژوئن ۲۰۰۹ ، 04:02:09 توسط فرياد
مردم بايد جمع شويم و از بچه هايمان در مقابل اين اوباش سازمان يافته دفاعي جانانه كنيم اين انگل هاي اجتماع مثل سگهاي ولگرد هستند كه اگر سمبه را پر زور ببينند فرار خواهند كرد ، امروز روز دفاع ما از خودمان در مقابل جنايات حكومت است ، اگر شكست بخوريم فردائي نخواهيم داشت .
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم خرداد ۱۳۸۸ برابر با پانزدهم ژوئن ۲۰۰۹ ، 03:49:55 توسط کهکشان راه شیری
خیلی زود بر همه شما ملت عزیز و شریف ایران زمین روشن خواهد شد که کودتای احمدی نژاد و خامنه ای امریکائی به تمام معناست . لاریجانی منظورش از چراغهای سبز امریکا همین کودتای نظامی سپاه بود که به رژیم ایران داد .
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم خرداد ۱۳۸۸ برابر با پانزدهم ژوئن ۲۰۰۹ ، 03:28:25 توسط یه سید
مصباح یزدی را فاش کنید.فاش کنید .به همه بگید این متحجر ریاکار باهوش خونخوار مسئول قتلهای زنجیره ای و کودتا علیه مردم و اسلام و تربیت کننده ی نیروهای وهابی است.دشمن انسانیت است.مظهر شیطان است.به خدا دهن کجی کرده است.او به معنای تمام(انسانی و دینی و سیاسی) یک مرتد است.مطهری و خمینی هم او را قابل اعتماد نمیدانستند و او را تایید نکردند.اوست که به راحتی دستور دستگیری و قتل میدهد و نقشه های شومی در سر دارد.ارتشی ها و بسیجیها هر جا او را دیدید به قتلش برسانید.او پست تر از صدام و هیتلر و یزید است.او در لباس روحانی همه را فریب داده است و به راحتی فریبش اشکار نمیشود.خداوند است که مکارترین مکارهاست و مصباح یزدی اگر از شیطان هم باهوشتر باشد در مقابل خدا صفر مطلق(کلوین)است.با این حال در دل ترسی از خدا ندارد.میکشد و میکشد و میکشد و کشتن را برای شاگردانش راهی برای رسیدن به بهشت معرفی میکند.شستشوی مغزی میدهد.مخالفین با اهداف خود را سرکوب میکند. فریاد...فریاد... فریاد از این جهنم.
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
جدیدترین تصویر از پیروز
فروشنده‌ای که در سنندج به رییسی آجیل و شکلات تعارف کرد، از مردم عذرخواهی کرد + فيلم
واکنش سعید عزت‌اللهی به کشته‌شدن هم‌بازی کودکی‌اش در شب باخت تیم فوتبال جمهوری اسلامی
 علی خامنه‌ای در آینه بولتن‌های محرمانه فارس
یک مقام ریاست‌جمهوری: درخواست‌ برای آزادی پوشش در جامعه به دست ما رسیده است 
 مهدی تاج؛ مزدور علی خامنه‌ای، در پادگان فوتبال ایران 
 مهم‌ترین ناگفته‌های خیزش سراسری در بولتن‌های محرمانه خبرگزاری فارس
 جدایی المیرا شریفی‌مقدم از بخش خبر تلویزیون جمهوری اسلامی 
 افشای نیمه‌ پنهان تیم فوتبال در قطر؛ از دخالت سپاه تا حواله واردات خودرو به بازیکنان
  بندرانزلی - تظاهرات و خروش زنان و مردان آزادیخواه بندرانزلی در مراسم سوم جانباخته راه آزادی مهران سماک با شعار: امسال سال خونه سید علی سرنگونه
 تظاهرات بزرگ مردم زاهدان
 رسول خادم: تخریب خانه‌باغ خانواده الناز رکابی تلافی داستان برداشتن حجاب بود