محمد علی رامین ، معاون وزیر ارشاد : مطبوعات بنویسند امام خامنه ای / همه مشکلات از روزی شروع شد که به جای امت از مفهوم شهروندی و حقوق بشر استفاده شد

روز آنلاين، محمد رهبر : ولایت فقیه، دست امام زمان است که باید بر سر دنیا کشیده شود و این توطئه انگلیس بود که از سوی رفسنجانی اجرا شد تا به امام خا منه ای بگو یندمقام رهبری."

این گفته های محمد علی رامین، معاون مطبوعاتی ارشاد است که دیروز در جمع وعاظ ولایی مطرح کرد. رامین که از اعضای حلقه نزدیکان احمدی نژاد است و در دولت نهم سمت مشاوره مطبوعاتی احمدی نژاد را بر عهده داشت، در این سخنرانی از ولایت فقیهی که می فهمد سخن گفته و نظریه ولایت فقیه را تفسیر کرده است. گفته می شود محمد علی رامین همراه با جواد شمقدری، معاونت سینمایی ارشاد، این وزارتخانه را اداره می کنند و حسینی وزیر ارشاد، عملا تنها برای کسب رای به مجلس معرفی شد و چندان اختیاری در امور وزارتخانه ندارد.

محمد علی رامین 53 ساله، زاده دزفول است.رامین پس از یک دوره طولانی اقامت در آلمان از سال 53 تا 73 به کشور بازگشت و در دوره احمدی نژاد به سمت مشاور مطبوعاتی وی منصوب شد.همایش نفی هو لو کاست که باعث محکومیت ایران در بسیاری از جوامع بین المللی شد، از ابداعات رامین بود و حالا هم او دبیر کل بنیاد جهانی هولوکا ست است که با بودجه دولتی اداره می شود.

حالا آقای رامین در سخنرانی برای وعاظ، عنوان رهبری جمهوری اسلامی را پایین ترین مرحله ولایت فقیه می داند و بالاترین شان ولایت فقیه را، "حجت خداوند بر روی زمین" می داند و همه این القاب را در شخص آیت الله خامنه ای می یابد.

 روزی که مشکلات شروع شد

محمد علی رامین معتقد است همه مشکلات از روزی شروع شد که توسعه جای عدالت را گرفت و به جای امت از مفهوم شهروندی و حقوق بشر استفاده شد: "وقتي امام به رهبر تبديل شود سيستم به هم مي‌خورد و سيستم امت و امامت، به ملت و رهبر تبديل مي‌شود و اين همان چيزي است كه انگليس مي‌خواهد. كلمه «عدالت» به «توسعه» تبديل مي‌شود. كه توسعه برابر است با بانك جهاني، صندوق پول صهيونيست، اجزاء و عناصر ملت به هم‌وطن، همشهري و شهروند تبديل مي‌شود. كه كسي به كسي كار نداشته باشد. اينها همگي بخشي از فجايعي است كه بعد از تبديل امام به رهبر درست شده است."
رامین ادامه می دهد: "در دوره هاشمي اين دو كلمه حق الله و حق الناس به حقوق بشر تقليل يافت و اين‌گونه شد كه به اينجا رسيده‌ايم كه وقتي قوه قضائيه مي‌خواهد حكم و حد خدا را جاري كند، بايد ببيند حقوق بشر اجازه مي‌دهد يا خير؟"
مدیر کل مطبوعاتی ارشاد که در دوران مسئولیتش ودر جلسات دوشنبه هیات نظارت، به طور میانگین یک نشریه را توقیف کرده، در پاسخ به سئوال یکی از حاضران که می پرسد آیا شما بخشنامه کرده اید که مطبوعات عنوان امام خامنه ای را به کار ببرند می گوید: چنين بخشنامه‌اي صادر نشده است ولي اين يك قانون است و قانون هم بخشنامه نمي‌خواهد."

 احمدی نژاد از شاهان قاجار کمتر نیست
محمد علی رامین سپس به تاریخچه دفاع روحانیت  شیعه از شاهان صفوی و قاجار اشاره کرده و مدح و ثنای روحانیان از سلاطین را چاپلوسی ندانسته وگفته است: "علامه مجلسي، علامه محمدمهدي نراقي و تني چند تن از بزرگان ديگر در آغاز كتاب‌هايشان از حاكمان زمان خود به ترتيب حكام صفوي و حكام قاجار بسيار تجليل و تعريف كرده‌اند. آيا اينها مبالغه‌گر يا چاپلوس بودند؟ آيا عالمان امروز ما از مجلسي و نراقي بالاترند يا نايب امام زمان که حاكم امروز است از حاكمان آن دوره كمتر است؟ آيا محمود احمدي‌نژاد از حاكمان قاجار كمتر است؟ پس چرا عالمان آن زمان امثال حاكمان آن زمان را بزرگ پنداشته و تمجيد آنها را مي‌گفتند كه اين امروزه ديده نمي‌شود؟"
رامین در ادامه از رفتار روحانیان معاصر گله می کند و ادامه می دهد:‌ "آنها مي‌خواستند كه دين و ملك اسلام تقويت شود. من نمي‌دانم كه چرا امروز آن بينش را از دست داده‌ايم."

 همه رهبران جهان فاسدند

رامین  شرایط هشتگانه ای را برای رهبری می شمارد و  همه 192 رهبر جهان را فاسد می خواند و می گوید: "اگر همين هشت ويژگي را با عنوان ويژگي‌هاي يك امام و رهبر جامع الشرايط به كل جوامع بشري تسري دهيم و آن را به تمام جوامع منتقل كنيم در حقيقت مي‌توانيم 192 رهبر با اين ويژگي‌ها انتخاب نمائيم و آنها را به جاي رهبراني كه هم‌اكنون در جهان هستند و همگي فاسد و طاغوتي، مستكبر هستند؛ جايگزين كنيم."
مدیر کل منصوب احمدی نژاد، سپس سیستم حکومتی اداره جهان را پیشنهاد می دهد: "اين 192 رهبري كه با ويژگي‌هايي كه عرض كردم نيز مي‌توانند در ميان خود امام خود را پيدا كنند و بدين ترتيب سيستمي طراحي مي‌شود كه جهان را گام به گام رشد داده و كم‌كم ظرفيت ظهور امام زمان را پيدا مي‌كنند."
رامين تصریح می کند: "ولايت‌فقيه دست امام زمان است كه بايد بر سر همه دنيا كشيده شود و جهان را نجات دهند. اگر ما منتظريم كه جهان به همين شكل كه هم‌اكنون اداره مي‌شود، اداره شود و از طرفي منتظر ظهور امام زمان باشيم، بايد بگويم كه خيلي بايد صبر كنيم."

سیستم اداره مدیر کلی ارشاد

محمد علی رامین به همراه مشایی و هاشمی ثمره و بقایی از مردان احمدی نژاد به شمار می روند؛ شیوه مدیریت رامین در سمت مدیر کلی مطبوعات ارشاد، در میان کارکنان این اداره تازگی دارد.یکی از کا رکنان وزارت ارشاد گفته است که در روزهای اول مدیریت رامین، اودستور داد تا صدای ضبط شده زنی که در آسانسور طبقات را اعلام می کرد به دلیل تحریک آمیز بودن قطع شود. در جلسه معارفه هم رامین به جای سخنرانی تنها به این بسنده کرد که دوست دارد همه بر سر نماز جماعت حاضر شوند و آقا یان ریش بگذارند و بعد از آن کارمندان نماز جماعت را به امامت رامین بر پا کردند. مدیر کل مطبو عاتی ارشاد در همان آغاز دستور داد تمامی مجوزهایی که در دوران خاتمی صادر شده بود دوباره بازبینی و در صورت امکان لغو شود. در جلسات هیات نظارت نیز رای رامین همواره به توقیف مطبوعات مثبت است. رامین معتقد است مطبو عات باید تنها صدای نظام باشند. او برای اولین بار تذکری کتبی به روزنامه جمهوری اسلامی داد تا از نقد احمدی نژاد کو تاه بیاید. پس از آن مسیح مهاجری، مدیر مسوول روزنامه جمهوری اسلامی نیز در یاداشتی از وزیر ارشاد خواست معاون مطبوعاتیش را کنترل کند. اما با همه مخالفتهایی که از سوی اصولگرایان و مطبوعات با محمد علی رامین می شود این معاون مطبوعاتی نگران برکناری نیست و در پاسخ به خبرنگاری که از عزلش می پرسد با خنده می گوید: "شتر در خواب بیند پنبه دانه."

 با این همه گویا رامین نتوانسته به آیت الله خامنه ای نزدیک شود؛چرا که خبرنگار فارس در گزارشی که به مناسبت دیدار رهبرجمهوری اسلامی از نمایشگاه کتاب نوشته بود، با طعنه گفته بود که محافظان آیت الله خامنه ای از نزدیک شدن معاون مطبوعاتی ارشاد به رهبری جلو گیری کرده اند. این در حالی است که رامین تنها مسوول دولتی است که در تمام مصا حبه ها، آیت الله خامنه ای را امام خامنه ای می خواند.

[کد مطلب: 22064] [تاريخ انتشار: سی و يکم شهريور ۱۳۸۹ برابر با بيست و دوم سپتامبر ۲۰۱۰] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات جديد پذيرفته نمی شود.
نظرات خوانندگان
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
 آگهی فروش یک خانه در لواسان: برابری و عدالت علی را میتوانید در این آگهی ببینید
 اینجا تهران است؛مسیر باغ فردوس تا تجریش
 تصاویری از انتقال سلاح سنگین طالبان به مرز ایران و افغانستان
اعتراض مدل ایرانی-آمریکایی به اعدام در ایران روی فرش قرمز کن 
  چگونه محاسبات جمهوری اسلامی دربارۀ طالبان غلط از آب درآمد؟
 زنان چینی در اصفهان بدون هیچ مشکلی بدون حجاب میگردند
  آقای جبلی از دو برادر پناهنده‌تان چه خبر؟ آنها لگد نزدند؟ 
  «حرکت کاروان نظامی طالبان» به سمت مرز اسلام قلعه
سرهنگ‌ رضا شیراوژن می‌گوید «مشکل خاصی» گزارش نشده
 چاقوکشی در دانشگاه کرمان و انفعال ماموران حراست در هنگام حادثه 
  ضرب و شتم خبرنگار ایلنا توسط محافظان  حسن خمینی
 ترکیه تا امروز چند کارخانه داروسازی ایران را به کشور خود منتقل کرده است
 چانه زنی طالبان با مهندسان ایرانی در مورد ۲/۵ سانتیمتر خاک افغانستان