عراق حکم بازداشت ترامپ را صادر کرد


دادگاه الرصافه بغداد پس از تکمیل پرونده شاکیان ترور قاسم سلیمانی و ابو مهدی المهندس ، حکم بازداشت دونالد ترامپ را بر اساس بند ۴۰۶ قانون مجازات عراق صادر کرد.

این دادگاه درباره چگونگی اجرای این حکم توضیحی نداده است.

۱۶ دی ماه نیز قوه قضائیه ایران در ارتباط با کشته شدن قاسم سلیمانی از ارسال پرونده ۴۸ نفر به پلیس اینترپل خبر داده بود. به گفته سخنگوی قوه قضائیه این افراد از جمله دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در کشته شدن قاسم سلیمانی نقش داشته‌اند.

اسماعیلی در همین رابطه از ارسال پرونده دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا و فرماندهان و مقامات پنتاگون به پلیس اینترپل خبر داده بود.

سخنگوی قوه قضائیه افزود پرونده مربوط به کشته شدن قاسم سلیمانی و همراهانش از نخستین روزهای این حادثه در دادسرای ویژه امور بین‌الملل تهران تشکیل شده است و ایران به صورت جدی موضوع را پیگیری می‌کند.
 
فیلمها و خبرهای بیشتر در کانال تلگرام پیک ایران
[کد مطلب: 221164] [تاريخ انتشار: هجدهم دی ۱۳۹۹ برابر با هفتم ژانويه ۲۰۲۱] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم دی ۱۳۹۹ برابر با دهم ژانويه ۲۰۲۱ ، 12:10:07 توسط خرم دین
،،،، بله مردم زمانی انقلابی شدند که قیمت نفت هر روز گرانتر میشد و وضع اقتصادی مردم رو به رشد بود و انقلابی ۵۷ کوشت یخزده و برنج آمریکایی که با سوبسید حکومتی بسیار ارزان به دستش میرسید را در خانه انبار کرده بود ، سال ۸۸ نیز دلار به دو هزار تومان نرسیده بود و هنوز هم میشد مرغ بدون اسکلت و استخوان تهیه کرد ، آبان ۹۸ که مردم به اعتراض و بهانه قیمت بنزین بیرون ریختند دلار هنوز سه هزار تومان بود و سر سفره مردم غذایی وجود داشت و با یک هفته تضاهرات کسی به این روز و فلاکت دلار ۳۰۰۰۰ تومانی نیفتاده بود که هم و غمش رساندن آن اسکلت ترسناک و خرید نان نصفه نسیه نبود که اگر یک هفته تضاهرات کند دومین کودکش نیز از گرسنگی و سومی و چهارمین کودکش نیز با طناب شرم آویزان از سقف انباری تاریک و نمور از فرط فقر و گرسنگی و بی آیندگی به زندگی سیاهشان پایان دهند ، فقر بیش از حد اقتصادی وقت و انرژی برای براندازی رژیم نمیگذارد ، شما طرفداری از ترامپی را میکنید که قصدش به این روز انداختن مردم ایران بوده ، بلکه گوشتان ناشنوا بود زمانی فریاد میزد که قصد رژیم چنج را ندارد ، خوب اینگلیسی میگفت شما متوجه نمیشدید .
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم دی ۱۳۹۹ برابر با دهم ژانويه ۲۰۲۱ ، 12:09:21 توسط خرم دین
شما طرفداران ترامپ که بعضی ها تا مرز سینه چاک دلخسته بودن او پیشرفته بودید و هنوز هم کوچکترین مخالفت با ترامپ را مثل فحش ناموسی تلقی میکنید ، چهار سال هر توهین و انگی که به ذهن غیر ایرانیتان ( چون یک ایرانی واقعی تا حد ناموس عاشق رئیس جمهور و همسر جوان یک کشوری که درست یا نادرست دشمن شماره یک ایران است نمیشود ، البته سابقه چنین عشق و عاشقی ها با دشمنان ایران در کارنامه رنگارنگتان است ) رسیده بود به کاربران دیگر نسبت داده اید ، بله چهار سال این شوهر آن بانوی زیبا با جملات ساده اینگلیسی دائم ، هفته ای یکبار گفت قصد براندازی ندارد و دنبال معامله ای شیرین با رژیم است که خامنه ای و دار و دسته اش هم در همین شرایط بسیار سود ببرند و بیشتر در داخل ایران جنایت کنند ، هنرش هم در این چهار سال رساندن قیمت دلار از ۳۰۰۰ تومان به ۳۰۰۰۰ تومان بود که منجر به دویدن نان آور خانه از صبح تا شب دنبال اسکلت یک مرغ باشد و با چه رویی شب یواشکی دور از چشم بچه ها به دست مادر خانواده برساند ، او کجا وقت و حوصله تظاهرات را دارد ، همان استخوان مرغ را هم از دست میدهد و کودکانش باید آب جوش خالی بخورند ، بله مردم ،،،،،
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم دی ۱۳۹۹ برابر با دهم ژانويه ۲۰۲۱ ، 10:51:39 توسط کاوه اهنگر
جناب قلابی، در ج.ا. قانونی نیست که بخواهد رعایت شود. هر انچه که هست بی قانونی و پارتی بازی و هرج و مرج است. و یا قانون بر مبنای حق کشی و در نظر نگرفتن کرامت انسانی نوشته شده. مانند ازدواج کودکان و اعدام کودکان و حقوق زنان در دادگاهها و بیشمار قوانین ظالمانه و غیر عادلانه ضد بشری دیگر. موضوع این است که ریاکاران غربی مدام دم از حقوق بشر میزنند و مثل اب خوردن هر رورز در اقصی نقاط دنیا ان را نقض میکنند. موضوع استانداردهای دو گانه و یک بام و دو هوای سیاستمداران غربی ست که حقوق بشر را انحصاری و بر مبنای پارامترهای ضد بشری مثل ملیت و رنگ پوست تعریف کرده اند و در عین حال مدام اشک تمساح میریزند.
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم دی ۱۳۹۹ برابر با دهم ژانويه ۲۰۲۱ ، 09:43:57 توسط ایرانی قلابی
چه خوب شد که این آقا لمپن را برای ما تعریف کرد. اگر قانون و رعايت ان در همه جاي دنيا امري مقبول و تحسين شده است چرا نمیروی ایران و قانون ج.ا. را رعایت کنی؟ چرا دلت برای کتلت شدن قاسم سوخته؟ در ضمن حرف من اصلن راجع به ترامپ نبود که آمدی شعار میدی راجع به رطب خورده منع رطب کند بود. شماها کارتون فقط توهین کردن و انگ زدن و شعار دادنه.
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم دی ۱۳۹۹ برابر با دهم ژانويه ۲۰۲۱ ، 08:08:20 توسط كاوه اهنگر
(٢) اشنايي ندارند فكر ميكنند ينگه دنيا خبري ست و همه سياستمداران غربي ادمهاي درست و قانونمند و معتقد به حاكميت قانون هستند. وحشيگري جمهوريخواهان نژادپرست و طرفدار ترامپ لمپن در حمله به كنگره امريكا را همه ديدند. هر وقت هم دلتان براي حقوق بشر امريكايي لك زد يا بياد ان ان افتاديد، ويتنام و برمه و هيروشيما و ابوغريب را در ذهن خود مرور كنيد.
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم دی ۱۳۹۹ برابر با دهم ژانويه ۲۰۲۱ ، 03:22:00 توسط كاوه اهنگر
قانون و رعايت ان در همه جاي دنيا امري مقبول و تحسين شده است. ممكن است پليسي در امريكا با زانوي خود گردن سياه پوستي را تا مرز خفه شدن فشار دهد و موجب شورش و اعتراض جهاني هم بشود. حال نبايد گفت كه چون طرف (پليس) امريكايي است نبايد به او بخاطر نغض قانون و اعمال زور بيش از حد معترض شد. رييس جمهور يك كشور ، در اين مورد امريكا، هنگام تحليف سوگند خورده كه از قانون اساسي تخطي نكند، ولي فرمان قتل دولتي ميدهد و دو نفر را ترور ميكند. اسراييل بارها افراد مختلفي را در چهار گوشه جهان ترور و مرتكب قتل دولتي شده است. اگر هر كس خواست از مقامش ( ولو رييس جمهور شوت و الدنگي مثل ترامپ باشد) سوء استفاده كند و فرمان قتل و ترور بدهد كه سنگ روي سنگ بند نميشود. از همين منظر، قتل و ترور بيش از سيصد نفر از مخالفين جمهوري جهل و دروغ و خباثت در اروپا و ساير كشورها بشدت محكوم است و امران و مجريان اين ترورها قطعا در پي ازادي ايران از دست اشغالگران دينفروش ، محاكمه و مجازات خواهند شد. متاسفانه گاهي، افرادي كه روياي سفر به ينگه دنيا در دلشان ماند و عقده خود كم بيني دارند و همزمان از ريا و تزوير كشورهاي غربي اشنايي ند
نوشته شده در تاريخ بيستم دی ۱۳۹۹ برابر با نهم ژانويه ۲۰۲۱ ، 15:52:24 توسط ایرانی قلابی
آقای با فرهنگ چند هزار ساله! شرم و حیا را باید کسانی داشته باشند که به خود اجازه توهین به رییس جمهور کشوری را میدهند و حتی از توهین (فحاشی) به همسر او نیز نمیگذرند ولی برای دیگران کلاس ادب میگذارند! و برای ایز گم کردن چند تا شعار هم آخرش میدهند.
نوشته شده در تاريخ هجدهم دی ۱۳۹۹ برابر با هفتم ژانويه ۲۰۲۱ ، 17:06:50 توسط خرم دین
فکر نکنم که دست عراق بیفته ، همون دادگاه های آمریکا چنان بلاهایی سرش بیاورند که پلیس اینترپل به حالش زار زار گریه کنند ، ای مردک خودشیفته دیوانه دیروز بد بلایی سر خودش و آزادی آینده اش آورد و من از الان در لباس یکسره نارنجی میبینمش ، ترور سلیمانی را هم من همان روز گفتم که یک بچه تروریست به دست مادر تروریست های جهان از خدمت حذف فیزیکی شد و عراق به عنوان یک کشور مستقل میتواند برای این بی قانونی ترامپ و آمریکا در مورد کشتن میهمان رسمی دولت عراق در روز روشن از ترامپ و دولتش شکایت کند ، این ایرانی های قلابی که فقط از ایرانی بودن فارسی نوشتن را بلد هستند به رعایت نشدن قانون از طرف رژیم ایران اعتراض میکنند ولی وقتی کارهای غیر قانونی ترامپ و نتانیاهو را میبینند پشت بامشان دو هوا میشود و عین آفتاب پرست هی رنگ عوض میکنند ، شرم و حیا از این همه دروغی را هم که در این چند ماه گذشته و توهین کردن های مکررشان به هر کس که مخالف ترامپ بود را قورت داده اند و آب هم روش . دیروز ترامپ و هواداران چماقدارش به خوبی نشان دادند که با ارازل چماقدار و لمپن خامنه ای کوچکترین فرقی ندارند ، درود برقانون و دمکراسی .
نوشته شده در تاريخ هجدهم دی ۱۳۹۹ برابر با هفتم ژانويه ۲۰۲۱ ، 16:40:59 توسط حمید
دولت و دادگاه های عراق بهتر است اول جلوی تروریست های حشد اشعبی و حزب الله را بگیرند که نمیتوانند و نمی خواهند.
نوشته شده در تاريخ هجدهم دی ۱۳۹۹ برابر با هفتم ژانويه ۲۰۲۱ ، 14:00:46 توسط افراسیاب
پلیس‌های اینترپل چقدر خندیدند، یک مشت ارازل و اوباش داعش شیعه برای رئیس جمهور آمریکا قرار بازداشت صادر می‌کنند.
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
کاریکاتور / وزیر آموزش و پرورش: هر دانش‌آموز می‌تواند یک "خمینی" باشد
انتشاراطلاعاتی جدید از فعالیت اسدی، دیپلمات بازداشتی جمهوری اسلامی
 داستان یک استارت‌آپ:‌ اختاپوس سپاه و کارآفرینان ایرانی
 تهیه کننده سریال «روزهای ابدی»: بازیگرانی که کلاه گیس داشتند ارمنی بودند + عکس
لحظه انفجار انتحاری در بغداد
 پیشنهاد طرح استیضاح جو بایدن یک روز پس از تحلیف 
 مذاکره‌کننده برجام برای سمت نماینده آمریکا در امور ایران در نظر گرفته شد 
 بیت کوین در حال سقوط است
۴۹ شرط روسیه برای قدرت‌مند شدن جمهوری اسلامی
 جان بولتون خواستار تغییر رژیم در ایران شد
 پیام خامنه ای: انتقام ترور قاسم سلیمانی حتمی است (همراه با عکس ترامپ در زمین گلف!)
گروه راستگرا و افراطی "پسران مغرور" ترامپ را از امپراتوری عزل کرد آگهی های تجارتی


پايان آگهی های تجارتی