به ما بپيونديد

پورمحمدی : ليست بدهكاران ميلياردى در اختيار دولت است

بندرعباس - خبرگزاری مهر: رئیس سازمان بازرسی کل کشور در خصوص معوقات بانکی گفت: بخش بزرگی از این اتفاقات به خاطر بی انضباطی و غیر شفاف بودن سیستم است که دولت باید پاسخگوی این اتفاقات باشد.

به گزارش خبرنگار مهر در بندرعباس، حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی چهارشبه شب در جمع خبرنگاران در بندرعباس با اشاره به اینکه دولت در قبال عدم شفاف سازی و بی انضباطی درسیستم بانکی باید پاسخگو باشد، اظهارداشت: واقعیت آن است که درخصوص معوقات بانکی فسادهایی اتفاق افتاده که بخش بزرگی به خاطر بی انضباطی وغیر شفاف بودن عملکرد است که دولت بیشترین سهم پاسخگویی در این زمینه را دارد.

پورمحمدی در مورد اعلام اسامی مفسدان اقتصادی که وامهای کلانی را از بانکها دریافت کرده اند و هنوز اقدامی به پرداخت این وامها نکرده اند، اظهارداشت: دولت و بانکها اسامی و مبالغ پرداخت شده به این افراد را دارند و می توانند این اسامی را اعلام کنند.

وی افزود: به جای شعار دادن در مورد مبارزه با مفسدان اقتصادی و انداختن اعلام اسامی به گردن دیگران، تلاش کنیم تا این پولها را پس گرفته و به چرخه بانکی کشور وارد کنیم.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور تصریح کرد: سازمان بازرسی به عنوان یک دستگاه ناظر در کشور انتظار دارد که دولت در عملیات مالی خود شفافتر عمل کند که این عمل می تواند جلوی پیدایش خیلی از فسادها را بگیرد.

وی با بیان اینکه فسادها در جاهای تاریک، روزنه ها و زوایا شکل می گیرد و جاهایی که نورافکن بر آنجا می تابد کمترین احتمال وقوع فساد را دارد، اظهارداشت: بسیاری از فسادها به خاطر نقض مقررات و بی توجهی به قوانین و دستورالعملها شکل می گیرد.
 

[کد مطلب: 22132] [تاريخ انتشار: يکم مهر ۱۳۸۹ برابر با بيست و سوم سپتامبر ۲۰۱۰] [ نسخه مناسب چاپ ]

ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
عکس/ صحنه دیدنی از جلسه نیروی دریایی ارتش با فرماندهان سپاه
فیلم/ مگر هلال احمر نبود که میگفت برای رسیدگی به زلزله زدگان کرمانشاه بودجه و امکانات کافی نداره، پس این کاروان کمکهای هلال احمر چگونه دیروز وارد سوریه شدند؟
افشای بُعد جدیدی از شکنجه بازداشتی‌ها در ریاض/ شاهزاده‌ها از پا آویزان شدند 
شگفتی کاربران از جاسوسی اپلیکیشن اسنپ بر تلفن‌های همراه با مجوز دادستان کل کشور
فیلم/  احمدی نژاد: کل کشور به خطر افتاده و دیگه اصلا امیدی به اجرای عدالت نیست!
قوه قضائیه آبرویی برای جمهوری اسلامی نگذاشته است!
رویترز: اقدامات بن‌ سلمان علیه ایران، نتیجه نداد 
دانشجوی ایرانی مقیم آمریکا: به دلیل نام «محمد»، از اتوبوس پیاده‌ام کردند 
شروط حریری برای پس گرفتن استعفایش 
فیلم/ احمدی نژاد:من سر«ستاربهشتی» سرشون فریاد زدم که شما جنایت کردید
به لاریجانی گفتم شما نظر اجتهادیت برای خودت، ما اینجا قانون اساسی داریم/ اینا حرفشون همون حرف طاغوت و دیکتاتوره!
ایرانِ تعطیل! مصیبی که با ورود رسمی «دولت» و «مجلس» پایان می‌یابد! / از پنجشنبه‌های مثلاً غیرتعطیل، تا بین‌التعطیلی‌های وحشت‌آور! 
واکنش وزارت خارجه جمهوری اسلامی به اظهارات محمد بن سلمان 
عکس / صفحه اول امروز روزنامه ها، پنجشنبه 2 آذر ، 23 نوامبر
آگهی های تجارتی