فتح سنگر به سنگر ایران توسط سپاه پاسداران


زیتون ـ احسان نادرپور: «کودتای نرم»، کودتایی بدون استفاده از خشونت، اما بر اساس یک توطئه و طرح مشخص و درازمدت ا­ست. هدفش گرفتن قدرت است؛ گاه از طرق قانونی و به منظور تسهیل انتقال رهبری سیاسی و زمانی از طریق لابی‌گری و «سازماندهی» نهادهای درون حاکمیت.

روند پیشروی‌ها و دست‌اندازی‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ایران، بالاخص در دو دهه اخیر مثال روشنی از این تصرف سنگر به سنگر و «کودتا» به دست می‌دهد.پس از هر بحران، تغییر یا اصلاحات سیاسی؛ سپاه پاسداران به بهانه­‌هایی در یک حوزه جدید دست اندازی می‌کند. طی سال‌های ابتدایی پس از انقلاب با داشتن اسلحه و منابع مالی توانست نفوذش را به نهادهای اقتصادی آغاز کند و این نفوذ در دوران ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد به اوج رسیده و تثبیت شد. سپاهیان، گاه به کمک همسنگری‌های قدیمی که شهردار، وزیر یا رییس جمهور ­‌شدند و گاهی با استفاده از زور و تهدید میدان را از رقبا خالی کردند.

حال ریاست نهاد قانون‌گذاری هم به یکی از وفادارترینِ این همسنگرها، یعنی باقر قالیباف سپرده شده، تا او به جای حضورهای فراقانونی و شبه‌قانونی برای دوستانش کرسی‌ در نهادهای مختلف قانونی بتراشد.

همزمان بحث به قدرت رسیدن یک رئیس جمهور نظامی هم در سال ۱۴۰۰ مطرح است و مصداق این رییس‌جمهور در ذهن کسی نیروهای ارتش یا نیروی انتظامی نیست، بلکه این سپاه است که بار دیگر خود را کاندید بی‌برو برگشت این منصب می‌داند.

اما سنگرهایی که سپاه پاسداران تا به امروز، با کودتای نرم توانسته است فتح کند چه سنگرهایی هستند؟

انتخاباتِ سپاه پاسداران

روز گذشته، چهارشنبه ۲۴ دی ماه، سخنگوی کمیسیون امور داخلی مجلس شورای اسلامی گفت که مجلس در حال بررسی طرحی است که بر مبنای آن سازمان اطلاعات سپاه به مراجع استعلامی نامزدهای شورای شهر اضافه می‌شود. علی حدادی می‌گوید هدف اصلی این طرح، «جلوگیری از انحرافات شوراها و نظارت بر عملکرد چهارساله آنها و تشکیل شورایی کارآمد است.»

انتخابات شوراهای شهر و روستا تنها انتخابات ایران است که بدون نظارت استصوابی شورای نگهبان برگزار می­‌شود. از این رو همواره تلاش بر این بوده که این انتخابات به طرق مختلف کنترل و نظارت شود و یا حتی در نتایج آن دست‌اندازی شود. حال به واسطه این طرح سپاه می­‌تواند بدون مزاحمت و ایراد قانونی افرادی که به شورای شهر می‌‌­روند را پیش از برگزاری انتخابات «صلاحیت‌سنجی» کند و در صورت تشخیص مانع ورود آنها به شورا شود.

از نمونه‌های پیشین فشار این نهاد به اعضای شورای شهرها می‌­توان به بازداشت‌های مهدی حاجتی، عضو شورای شهر شیراز اشاره کرد؛ که یک بار به اتهام حمایت از دو شهروند بهایی و بار دیگر به علت انتقاد از عملکرد مسئولان در ‌دوران کرونا بوده است. نهایتا شورای شهر شیراز او را به علت دوماه «غیبت غیرموجه» در جلسات شورا، از شورای شهر شیراز اخراج کرد.

محمد پرهام، عضو شورای شهر بروجرد، نیز در دی ماه سال گذشته به علت بازنشر ویدئویی درباره مقایسه رهبران ایران و فنلاند؛ به جرم توهین به رهبری، توسط این نهاد بازداشت شد.

البته این اولین بار نیست که مجلس یازدهم رسما پای اطلاعات سپاه را به انتخابات باز می‌کند.

ماه پیش هم در اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری نام سپاه پاسداران قانونا به نهادهای استعلامی شورای نگهبان برای تعیین صلاحیت کاندیداها اضافه شد.

بر اساس این قانون «وزارت اطلاعات، سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سازمان بازرسی کل‌کشور، دیوان محاسبات کشور و سایر مراجع ذی‌صلاح مکلفند ظرف مدت ۱۵ روز از تاریخ درخواست اداره انتخابات شورای نگهبان یا درصورت لزوم هر یک از اعضای شورای نگهبان مدارک یا سوابق مربوط به داوطلبان ریاست‌جمهوری را به صورت کامل تحویل دهد.» هرچند پیش از این هم اطلاعات سپاه به صورت غیررسمی یکی از منابع اصلی این استعلام‌ها بود، اما دادن سر و شکل قانونی به آن در مجلس «انقلابی» اتفاق افتاد.

دولت و نهادهای محلی موظف به پروژه کاری با بسیج می‌شوند

بنابر گزارش‌ها قانون اختیارات سازمان بسیج سازندگی نیروی مقاومت بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، که سال ۸۶ در مجلس به تصویب رسید و به دولت احمدی نژاد ابلاغ شده بود؛ بناست در مجلس جدید دستخوش تغییراتی شود.

اساسی‌ترین تغییر آن به نظر می رسد تنها در یک کلمه اتفاق خواهد افتاد. کلمه «مجاز» به «موظف» تبدیل می‌شود.

بر اساس ماده دوم این قانون «کلیه وزارتخانه‌ها، مؤسسات و نهادهای دولتی و عمومی، شرکتها و مؤسساتی که شمول قانون بر آنها مستلزم ذکر یا تصریح نام است، به‌ویژه وزارتخانه‌های جهادکشاورزی، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، راه و ترابری، تعاون، نیرو، کار و امور اجتماعی، آموزش و پرورش، رفاه و تأمین اجتماعی، سازمان حفاظت محیط زیست، دفتر مناطق محروم ریاست جمهوری، جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، کمیته امداد امام خمینی‌ شهرداری‌ها و دهیاری‌ها «مجازند» متناسب با میزان آمادگی بسیج سازندگی، بخشی از فعالیتها، طرحها و پروژه‌‌های تملک دارایی زودبازده، کم‌هزینه و عام‌المنفعه، امدادی، فرهنگی و مردم‌یاری خود را با استفاده از نیروهای داوطلب بسیجی و مردمی، جوانان و متخصصین سازمان یافته، توسط سازمان بسیج سازندگی نیروی مقاومت بسیج اجراء نمایند.»

مجلس انقلابی اما در ششم مهر ماه امسال با تغییر کلمه مجاز که به این نهادها اجازه می­‌داد در صورت تمایل پروژه­‌هایشان را به بسیج برون‌سپاری کنند، آن نهادها را موظف کرد حتما بخشی از پروژه­‌هایشان را در اخیار بسیج قرار دهند. البته این طرح هنوز به صحن علنی مجلس نرسیده است و در صف قرار گرفته تا تبدیل به قانون شود.

صدا و سیمایِ سپاه پاسداران

سپاه پاسداران در عرصه فرهنگی، هنری هم حضور پر رنگی دارد. البته این حضور نه از جنس فرهنگ است و نه هنر. یک حضور کاملا امنیتی، که با حذف و پرونده‌سازی برای افراد دردسرساز و «خارج از مدار» در سازمان صدا و سیما پیوند خورده است.

این نفوذ و صاحب ‌اختیاری تا آنجا پیش رفت که برای اولین بار یک شبکه تلویزیونی خارج از دایره صدا و سیمای انحصاری جمهوری اسلامی و بدون دخالت مدیرانش تاسیس شد. شبکه افق تماما در اختیار سپاه پاسداران است و تولید محتوی این شبکه هم بر عهده سازمان فرهنگی هنری اوج، از زیر مجموعه­‌های سپاه است. این سازمان در سال‌های اخیر در حوزه تولیدات فیلم و سریال هم به شدت فعال بوده و در اکثر شبکه‌های تلویزیونی و حتی شبکه نمایش خانگی حضور دارد و تاریخ معاصر و مسائل روز را با استفاده از امکانات مالی و فنی در اختیارش به تعبیر خودش روایت می­‌کند. از سریال پرمخاطب پایتخت گرفته تا سریال آقازاده و تولیدات اخیر ابراهیم حاتمی­ کیا همگی از تولیدات این موسسه است.

از سوی دیگر سپاه برای به دست گرفتن پرمخاطب‌ترین شبکه تلویزیون ایران یعنی شبکه سه هم وارد عمل شد و در نهایت رییس بسیج سازمان صدا و سیما را به سمت مدیریت این شبکه رساند، تا یکی از پرحاشیه‌ترین تصمیم‌های تاریخ صدا و سیما یعنی حذف عادل فردوسی پور و برنامه نود، توسط این مدیر ارزشی کلید بخورد و سپاه پاسداران بتواند سنگری دیگر را فتح کند.

وزارت بهداشت سپاه پاسداران

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دوران کرونا هم مدعی شد که در خط مقدم ایستاده است. از همان ابتدا گزارش عملکردهای عجیب این نهاد سوژه شبکه­‌های اجتماعی شد. از نحوه ضدعفونی کردن شهر گرفته تا ساخت دستگاه کرونا یاب و واکسن کرونا.

دستگاه مستعان ۱۱۰ که سپاه پاسداران در همان ماه‌­های اول شیوع کرونا به عنوان یک دستگاه کرونایاب رونمایی کرد بعد از همان نمایش دیگر دیده و استفاده نشد.

اخیرا نیز حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران مدعی «کشف راه حل بنیادین» بیماری کرونا شد. او در نشست دستاوردهای طرح تکمیلی مقابله با ویروس کرونا مدعی شد که «طرح شهید سلیمانی طرحی منحصر به فرد در مقابله با کرونا است» و گفت: «رهیافت‌ها و رویکردهایی که می‌تواند بدون اینکه فعلا به واکسن برسیم، ‌شیوع کرونا را در روند نزولی قرار دهد، پیدا شده است.»

«واکسن فخری‌زاده» هم یکی دیگر از این ادعاهای کرونایی سپاه محسوب می‌­شود که ساعاتی پس از ترور محسن فخری‌زاده، از فرماندهان سپاه، اخبار مربوط به آن منتشر شد. رسانه­‌های نزدیک به سپاه مدعی شدند، کسی که تا پیش از آن به عنوان «پدر صنعت موشکی» و «مغز متفکر صنعت هسته‌ای» از او نام می­‌بردند، برای تولید «واکسن کرونای بومی» تلاش می‌کرد.

وزارتِ خارجه سپاه پاسداران

سیاست خارجی اما از قدیم‌الیام محل تاخت و تاز سپاهیان بود. حالا اما کار از موازی کاری با وزارت امور خارجه فراتر رفته و در بسیاری از موارد سپاه قدسِ، شاخه برون‌مرزی سپاه پاسداران، مقدم بر وزارت خارجه جمهوری اسلامی است.

در اسفند ماه سال ۹۷ بعد از یک دیدار غیرمنتظره‌ی بشار اسد از ایران و ملاقات او رهبر جمهوری اسلامی، حسن روحانی، رییس‌جمهور و قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس، محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، در شبکه اجتماعی اینستاگرام از سمت خود استعفا کرد.

به دنبال انتشار خبر استعفای ظریف، وب‌سایت انتخاب نوشت که آقای ظریف در پاسخ به پرسش این رسانه درباره صحت خبر استعفا گفته است: «بعد از عکس‌های ملاقات‌های امروز دیگر جواد ظریف به عنوان وزیر خارجه در جهان اعتباری ندارد.»

ظریف همان‌زمان در مصاحبه با روزنامه جمهوری اسلامی هم گفته بود که «آقایان به ما اعتماد ندارد» و این حرف بیراهی نبود. لااقل در سیاست خارجی منطقه‌ای جمهوری اسلامی در حوزه کشورهای پربحرانی مانند سوریه و عراق و لبنان این سپاه قدس است که مسئول روابط سیاسی نظامی و حتی اقتصادی جمهوری اسلامی با این کشورهاست. در کشورهایی هم که اجازه ورود و دست اندازی رسمی ندارد از طریق عملیات­‌های برون مرزی و در قالب نیروی اطلاعات سپاه برای قتل یا بازداشت مخالفان نظام جمهوری اسلامی فعالیت می‌کند.

به این سیاهه می‌توان فعالیت‌های اقتصادی سپاه در قالب قرارگاه خاتم‌النبیا را هم افزود که پیمانکار اصلی دولت در اکثر پروژه‌های عمرانی، راه‌سازی و در چندین سال اخیر پروژه‌های نفتی نیز هست و به مرور قوه مجریه را به یکی از بدهکارن بزرگ این نهاد «خصولتی» بدل کرده. حالا سپاه می‌گوید می‌خواهد اموال و املاک دولت را که برای تامین بودجه ۱۴۰۰ در معرض فروش است، بابت طلب‌هایش بردارد.

با این اوصاف به نظر می‌رسد کودتای نرم سپاه تنها چند قدم تا تسخیر رسمی و نهایی تمامی پایگا­های قدرت و ثروت در کشور فاصله دارد و «اصلاحات» قانونی اعمال شده در نحوه برگزاری انتخابات‌ها و دستکاری ساز و کار نهادهای اندک انتخابی هم در خدمت برداشتن این قدم آخر است. 
فیلمها و خبرهای بیشتر در کانال تلگرام پیک ایران
[کد مطلب: 221553] [تاريخ انتشار: بيست و پنجم دی ۱۳۹۹ برابر با چهاردهم ژانويه ۲۰۲۱] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ بيست و هفتم دی ۱۳۹۹ برابر با شانزدهم ژانويه ۲۰۲۱ ، 15:29:37 توسط افراسیاب
کابر قدیمی جان دیدم و گفتم نمیگم بروید کمونیست شوید اگر دقیق کامنتم را بخوانی نوشتم کشورهای کمونیستی و بدبخت بیچاره کمتر منابع طبیعی را مصرف میکنن و کمتر برق و بنزین مصرف میکنن و در نتیجه آسیب کمتری به اکوسیستم جهان می‌خورد. این که دیگه واقعیت است، من ایدئولوژیک نیستم و در مورد راست و چپ بی طرف هستم. اگر منابع کمتری مصرف کنید قعدتا فقر بوجود میاد و می‌شود همان کشورهای فقیری که دیدید ولی از طرفی دیگر مثل غرب اینهمه ریخت و پاش ندارند.
نوشته شده در تاريخ بيست و هفتم دی ۱۳۹۹ برابر با شانزدهم ژانويه ۲۰۲۱ ، 13:13:06 توسط کاربر قدیمی!
افراسیاب جان گویا خوشی زندگی در اروپای غربی و در دمکراسی و آزادی و فراوانی نعمات و رفاه و عدالت نسبی و صدها امتیاز دیگرش زیر دلت را زده که فیل جنابعالی هوای کمونیسم را کرده؟ نرفتی کشور سوسیالیستی سابق را ببینی که مردمش برای خریدن یک ماشین عقبمانده معمولی ساخت دولت سوسیالیستی شان حداقل بایستی ده سال توی لسیت نوبت باشند یا برای خرید یک خانه آنهم دولتی بیست سال توی لیست انتظار بکشند تازه به شرطی که اول کارت عضویت حزب کمونیست را در دست داشته باشی و مطیع نظام بودی!حفظ محیط زیست چه به درد کسی میخورد که بخاطر تولید پائین در سوسیالیسم که قراره فقط جوابگوی نیاز اولیه مردم باشد مثلا سالی یک جفت کفش بیشتر حق نداری داشته باشی؟جیره غذائی هم تعیین شده است مثلا ماهی یک کیلو گوشت نه بیشتر و صدها مشکلاتی که ساختار اقتصاد کمونیستی یا سوسیالیستی با خودش به همراه دارد. حرف شما از یک طرف درسته که برخی غارتگری یا چپاول کره زمین شاید در یک نظام کمونیستی نباشد ولی اقتصاد تک محوری و غیر رقابتی اش که ضد تولید مازاد است پیشاپیش محکوم به شکست است که دیدیم! آماده باش میخوام ترا بفرستم بری کوبا زندگی کنی!حال!هاهاها
نوشته شده در تاريخ بيست و هفتم دی ۱۳۹۹ برابر با شانزدهم ژانويه ۲۰۲۱ ، 11:21:37 توسط کاربر قدیمی!
جناب گویا دقیقا همینطور است که به عمل کار برآید به سخندانی نیست! سخنان هرچند شیک و عامه پسند حتی کمونیستی اش وقتیکه در عمل و تجربه نشان دادند یا میدهند که در عمل توزرد از آب در آمدند یا میآیند چرا به دور انداخته نشوند؟ داشتن ایده آل یا آرمان سیاسی حتی نوع بیراهه کمونیستی اش برای نسل جوان بد نیست که میگن آرزو برای جوانان عیب نیست. ولی خوبست که نسل جوان کم تجربه حرف دوتا آدمی که بیشتر از خودشان پیراهن پاره کردند را هم بشنوند قبل از اینکه سرشان به دیوار سنگی کمونیسم توتالیتر بخورد و خون برجای بگذارند. بحث برسر اینست قبل از راه افتادن برای ساختن جاده آبادی ایران معمارش با چه برنامه ای موفق میشود؟به نظرم با ایده کمونیسم یا اسلام سیاسی میشود همان حکایت خشت اول چون نهد معمار کج... تا ثریا باشدش دیوار کج! وظیفه روشنفکری همه است جلوی فاجعه را قبل از وقوعش بگیرند. ما که توی چاه عمیق حکومت اسلامی افتادیم و هنوز گیرافتاده هستیم چطور میتوانیم با ایده دیکتاتوری کمونیسم برای خود قبر دیگری بکنیم؟ نیکی بخوان دمکراسی و آزادی چه بدی داشت که یکبار نکردی؟ ببینید در کوبا پنجاه سال زیر سلطه فیدل کا. چه بوده؟
نوشته شده در تاريخ بيست و هفتم دی ۱۳۹۹ برابر با شانزدهم ژانويه ۲۰۲۱ ، 10:01:37 توسط افراسیاب
پیاده کردن سیستم حسن آقا و آذر خانم راحت تر است و کم هزینه تر و خیلی خیلی به اکوسیستم آسیب کمتری می‌زند، البته من نمیگم بروید کمونیست شوید بلکه دارم مقایسه میکنم. سیستم مدرن غربی بیشتر مدرن و لوکس است و انسان لذت می‌برد و همین سیستم وقتی در آن زندگی کنی دیگر حاظر به ترک آن نیستی و وقتی با کشور کمونیستی مقایسه کنی بنظرت خیلی وحشتناک است و از نظرت کمونیستها می‌شوند دیکتاتور خونریز چون مثلا اجازه نمی‌دهند تو ماشین جیپ بخری و هی تو خیابان‌ها گاز بدی. البته کمونیستها هم باهم فرق میکنن و منظور من کمونیست واقعی است که دیکته کنه مردم چطور زندگی کنند و حق مالکیت خصوصی را بگیرد، کمونیست می‌داند که نمی‌شود مثلا هفته ای پنج میلیون تن زباله یک شهر را دفن کرد و یا سوزاند و یا باید برای آن صنعت بزرگ پاکسازی تشکیل داد پس در نتیجه به مردم دیکته می‌کند که چطور و کم خرج تر زندگی کنند ولی مردم هم مقاومت می‌کنند و اینجا است که مخالفین تیرباران می‌شوند، آذر خانم و حسن آقا بیایند هیچوقت نمی‌گذارند شماها روزی صد میلیون لیتر بنزین بسوزونید، از این نظر که گند و کثافت خیلی زیاد از بین می‌رود بهتره.
نوشته شده در تاريخ بيست و هفتم دی ۱۳۹۹ برابر با شانزدهم ژانويه ۲۰۲۱ ، 08:05:39 توسط افراسیاب
به جدول مصرف منابع طبیعی کشورها رجوع کنید، زیاد هم سیاسی و ایدئولوژیک نیست، عکسهای ساتلیت در شب را ببینید و مقایسه کنید کدام کشورها و مناطق جهان روشن‌تر است، کشورهای فقیر تاریک‌تر از صنعتی ها و کشورهای توریستی هستند، بقول مولوی ظاهرش دیدی سرش از تو نهان. کشورهای صنعتی سه برابر کشورهای دیگر مصرف نفت و گاز دارند، کمونیستها و بدبخت بیچاره ها مصرفشون یک سوم کشورهای مدرن است، این را هم در نظر بگیرید. باید دو راه را انتخاب کنید اولی مدرن و مثل اروپا با مصرف آنها و دومی فقیر مثل کوبا و کنترل مردم و با روش کمونیستی و مصرف کشوری مثل کوبا. مثلا تعداد اتومبیل‌ها در ایران سه برابر بشود چون قدرت خرید بالا می‌رود و آزادی برای داشتن هر تعداد اتومبیل وجود دارد در نتیجه مصرف بنزین میشود سیصد میلیون لیتر در روز و پلاستیک و لوازم دیگر سه برابر امروز، برق کشی و ساختن کارخانجات و هتل‌ها هم پنج برابر امروز رشد داشته باشد ایران می‌رسد در حد آلمان، ایران می‌شود آلمان یا سوئد و اگر باز هم بیشتر شود ایران می‌شود آمریکا. کشورها را اینطوری مقایسه می‌کنند. آیا کشور ایران توان همچین ضایعاتی را دارد.
نوشته شده در تاريخ بيست و هفتم دی ۱۳۹۹ برابر با شانزدهم ژانويه ۲۰۲۱ ، 06:03:44 توسط گویا
به گواه تاریخ، افراد بسیاری بوده اند که در زمانهای مختلف جهت ایجاد تغییرات اساسی در جامعه حرکت نموده اند. اما گذشت زمان نشان داده که تاثیر آنها بر جامعه به صورتی که خودشان تصور می نمودند نبوده است و حتی در بسیاری از موارد خودشان به فساد و تباهی افتاده اند. بنابراین بیان جملات زیبا و کلیشه ای و تحمیل نوع حکومت آینده به مردم، از ما شخصیتی مانند کاسترو، گاندی یا ماندلا نمی سازد. به قول حکیم طوس: بزرگی سراسر به گفتار نیست --------- دو صد گفته چون نیم کردار نیست
نوشته شده در تاريخ بيست و ششم دی ۱۳۹۹ برابر با پانزدهم ژانويه ۲۰۲۱ ، 23:34:51 توسط کاربر قدیمی!
جناب هالو لطف دارید. چشمان شما زیبا میبیند! برای کمک به کاربر محترم آذر اگر خواست به مباحث قبلی من با خودش برگردد یا دنبال کند زیر نام کاربری سابقمٓ - تحلیلگر - از آلمان . میتواند مراجعه کند.مگر دمکراسی و آزادی و رفاه عمومی توام با عدالت در کنار سوسیال دمکراسی چه اشکالی دارد که به سوسیالیسم و کمونیسم یا حکومت شورائی فکر کنیم؟بعنوان کمونیست سابق که سوسیالیسم واقعا موجود آلمان شرقی سابق را در همسایگی خودمان به چشم دیدم چنان جامعه وحشتناک سوسیالیستی را نه برای ایران بلکه برای هیچ کشور دیگری هم آرزو نمیکنم. ایدئولوژی توتالیتر کمونیسم که بخاطر ساختارش به فاشیسم ختم میشود و صدها اشکالات دیگر نظامش که امروزه کمتر کسی سراغش میرود وگرنه در سی سال گذشته حتی یک انقلاب کمونیستی رخ میداد که نداد. آدم عاقل نباید هرچیزی را روی کاغذ و کتابهای کمونیستی جدی بگیرد خصوصا وقتیکه میگویند آزموده غلط را آزمودن خطاست.جناب هالو در نوشته تان خوب به آزادی اشاره کردید و شاید یحث مرا با کاربر حسن آقا که آزادی مطلق را با آنارکو کمونیسمش وعده میدهد دنبال کرده باشید که گفتم آزادی مطلق هم از آن حرفهای نشدنیست با دلایل!
نوشته شده در تاريخ بيست و ششم دی ۱۳۹۹ برابر با پانزدهم ژانويه ۲۰۲۱ ، 20:02:36 توسط هالو
با درود آقای بیدار! دانستم. فقط مایل هستم که بگویم بنظر میرسد شما هنوز هم گرفتار القاب و اسامی هستید؟! ولی ادبیات شما بسیار زیباتر شده! با سپاس
نوشته شده در تاريخ بيست و ششم دی ۱۳۹۹ برابر با پانزدهم ژانويه ۲۰۲۱ ، 19:56:11 توسط هالو
در انتخاب کلمات و جملاتی که بنظرتان جدی هستند دقت کنید! در ضمن یک چپ واقعی! نمی‌تواند سوسیالیست باشد ولی یک سوسیالیست میتواند چپ! باشد. مفاهیم را مخلوط نکنید! هر چند چپ‌ها در مصادره کردن همه چیز تبحر خاصی دارند!
نوشته شده در تاريخ بيست و ششم دی ۱۳۹۹ برابر با پانزدهم ژانويه ۲۰۲۱ ، 19:52:44 توسط هالو
با پوزش از پیک ایران و سپاس برای صبور بودن. آذر خانم اول اینکه فرمودید چه چیز جایگزین شود, آذر خانم, حکومت قانون! از مردم! و بر مردم باید جایگزین شود و نه حکومت شورا بر مردم! دوم اینکه فرمودید, ... کارگران و زحمتکشان خواهان کار هستند، خواهان تامین اجتماعی از گهواره تا گور، خواهان مسکن مناسب، خواهان آزادی بی هیچ اما و اگری و خواهان نان ... خانم گرامی, آن پادشاه بینوا و بیچاره که چنین خواسته و گفته بود و اعمال او نشان می‌داد و می‌دهد! که در این گفتار صادق بود! مثالی بزنم, یک فردی مشغول ساختن یک دستگاه تیله‌سازی بوده است و فرد دیگری می‌آید و آن فرد سازنده را می‌کشد و دستگاه او را هم خراب می‌کند و بعد از آن شعار می‌دهد که من آن دستگاه تیله‌سازی را برایتان درست می‌کنم! آیا ما می‌توانیم به چنین فردی اعتماد کنیم؟ در این جمله شما فقط ‌میماند « آزادی بی هیچ اما و اگری» آذر خانم, چنین چیزی در این جهان وجود ندارد حتی در میان حیوانات! شما به فرزند خود نیز نمی‌توانید در خانه آزادی بی هیچ اما و اگری بدهید زیرا یا به خودش صدمه میزند یا خانه را آتش میزند یا بچه همسایه را میکشد! قبلا هم عرض کردم که
نوشته شده در تاريخ بيست و ششم دی ۱۳۹۹ برابر با پانزدهم ژانويه ۲۰۲۱ ، 17:47:49 توسط کاربر قدیمی!
آقای "هالو"! با درود فراوان! میبینم که هنوز هم به اسم کاربری گذشته خودتان وفادار ماندید! قبلا بحثی بر سر آن با هم داشتیم!بماند! این کاربر آذر تناقض حرفهایش را نمیبیند مثلا میگوید:"حقوق آنها (مقامات دولتی!) نباید از دستمزد متوسط یک کارگر ماهر بیشتر باشد..." ولی از طرف دیگر میگوید همه تصمیمات امورات کشوری و لشگری و مردمی و غیره در "شوراهای حکومتی" گرفته میشود ولی خودش پیشاپیش برای همه کس و همه چیز تصمیم میگیرد یا گرفته قبل از اینکه اصلا شورائی تشکیل شود و این تصمیم دستمزد مقام دولتی را بحث بکند ایشان فرمان صادر کرد! این یعنی همان فرمان از بالای کادر مافیای قدرت حزب کمونیست که در شوروی سابق تجربه هم شد. تناقض را خودتان میبینید که خودش یکنفره بجای شورا تصمیم گرفته؟دیکتاتوری دیگر شاخ و دُم دارد؟ قبلا زیر نام کاربری دیگر با ایشان بارها بحثهای جدی داشتم ولی به قول جنابعالی آب در هاون کوبیدن است!کمونیست متعصب مثل همان حزب اللهی است که مشکل بشود با دلیل و منطق و استدلال چیزی حالیش کرد یا قانعش کرد که به دنبال ایدئولوژی اشتباهی میباشد!ارتجاع فقط سیاه یا مذهبی اش را نداریم سرخش بدتر است قربان!
نوشته شده در تاريخ بيست و ششم دی ۱۳۹۹ برابر با پانزدهم ژانويه ۲۰۲۱ ، 17:21:06 توسط افراسیاب
کامنتهای کلیشه ای روباط هستند هر چقدر جواب بدید بیشتر امتیاز میگیرن و بیشتر داخل این سایت نظر میگذارند
نوشته شده در تاريخ بيست و ششم دی ۱۳۹۹ برابر با پانزدهم ژانويه ۲۰۲۱ ، 17:00:32 توسط آذر
با احترام به همگی کاربرانِ گرامی جدید و قدیمی!! ج-ا، هیچ ابزار و سلاح کارآیی برای مقابله با بحرانهای کنونی ندارد. با بلبشوی حاکم در میان ارگانهای مختل، عملا اتخاذ هر سیاستی در شرایط بحرانی کنونی به بن‎بست میرسد، ج-ا، رفتنی‎ست. اما مهم این است که چه چیزی باید جایگزین ج-ا، شود؟ برای پاسخ به این سوال باید گفت که چه نوع حکومت و چه نوع مناسباتی میتواند این معضلات را حل کرده و خواستهای کارگران و زحمتکشان را برآورده سازد؟! کارگران و زحمتکشان خواهان کار هستند، خواهان تامین اجتماعی از گهواره تا گور، خواهان مسکن مناسب، خواهان آزادی بی هیچ اما و اگری و خواهان نان. بی شک هیچ جریانی پاسخی برای این خواستها ندارد چرا که وضعیت کنونی ریشه در مناسبات سرمایه‎داری حاکم داشته و شکاف عمیق طبقاتی محصول این مناسبات ا‎ست. مناسباتی که در یک سوی آن گروهی بسیار اندک قرار دارند که ثروت و قدرت در اختیار آنهاست و در سوی دیگر اکثریت بسیار بزرگی که تحت ستم و استثمار این گروه اندک قرار داشته و در فقر بسر میبرند. تنها حکومت شورایی کارگران و زحمتکشان و سوسیالیسم میتواند به جنگ این معضلات رفته و از آن پیروز بیرون بیاید.
نوشته شده در تاريخ بيست و ششم دی ۱۳۹۹ برابر با پانزدهم ژانويه ۲۰۲۱ ، 16:33:37 توسط هالو
آقای کاربر قدیمی!, فراموش کنید, نمی‌شود! همه در این سایت به نوعی سعی خود را کرده‌اند, نشد که نشد. این آذر خانم و رفقا, در دوران جوانی‌شان جلوی دانشگاه تهران یک چند‌تایی جزوه و کتاب و مقاله خوانده‌اند و معتاد آن شده‌اند. این خانم با تکرار مکررُات خود در یک حالتی مانند خلسه و نشئه‌گی فرو میرود ورویای اردوگاه‌ها با مردم دارای لباس برزنتی آبی رنگ, در یک دست قرآن مارکس و دست دیگر کلاشنیکف و فریاد کارگران و زحمتکشان به پیش, می‌بیند. (بیاد بیآورید سربازان انقلاب سرخ مائو را! دیدید چگونه چین را نجات دادند!), از قدیم شنیده‌ایم که «ترک عادت موجب مرض است!» شما دوست دارید ایشان مریض شود؟ نکنید آقا, نکنید, به هموطن نازنین خود رحم کنید! ما تحمل می‌کنیم, شما هم تحمل کنید. اینطوری به اعصاب خودتان هم رحم می‌کنید. نفعش دوبرابر است. (در ضمن, ایشان در حالت خلسه به هیچ کس جواب نمی‌دهد زیرا هدفش آگاه! کردن است.)
نوشته شده در تاريخ بيست و ششم دی ۱۳۹۹ برابر با پانزدهم ژانويه ۲۰۲۱ ، 15:07:04 توسط کاربر قدیمی!
در کامنت اولی در زیر هست نوشتم که:"این دروس حکومت شورائی را ( که یک کاربر مدام در این سایت سنگش را به سینه میزند!) یعنی کنترل تمام عیار همه ارکان قدرت از پائین تا بالا را از لنین کمونیست یاد گرفتند! چیزیکه بارها باعث انتقاد من به این کاربر شده که " حکومت شورائی اش " میشود همین سیستم و نظام امنیتی کنترل تمام عیار که مردم حتی نفس کشیدنشان را هم باید از حزب کمونیست اجازه بگیرند." حالا آن کاربر هم دوباره پیدایش شد با همان شعارهای همیشگی اش با " حکومت شورائی" که ملاحظه میکنید در زیر! میگه:" دولتی از نوع کمون پاریس و یا دولت شورایی پس از انقلاب کبیر اکتبر" نه اینکه آخه مردم ما هم مثل مردم پاریسند!؟ دولت انقلابی اکتبر روسیه لنین چه دسته گلی توانست به سر مردمش بزند که ما حالا رهروانش باشیم؟ ابتدا جوخه های اعدام درست کردند برای مخالفینشان به دستور همان شوراهای لنینی که همه اسنادش هست! یا نوشته:" در حکومت شورایی، مقامات دولتی از امتیازات ویژه‌ای که از آن برخوردارند محروم میشوند." بفرمائید خودش میگه که نوع حکومتش با محرومیت و ممنوعیت شروع میشه! حکومت شورائی خود بخوان دیکتاتوری دیگر و سلب آزادیها!
نوشته شده در تاريخ بيست و ششم دی ۱۳۹۹ برابر با پانزدهم ژانويه ۲۰۲۱ ، 12:51:25 توسط آذر
دولتی میتواند به عمر دولتهای سرمایه‌داری پایان دهد که دیگر دولتی به معنای اخص و مرسوم کلمه نباشد و این دولت تنها میتواند دولتی از نوع کمون پاریس و یا دولت شورایی پس از انقلاب کبیر اکتبر باشد. در حکومت شورایی، مقامات دولتی از امتیازات ویژه‌ای که از آن برخوردارند محروم میشوند. حقوق آنها نباید از دستمزد متوسط یک کارگر ماهر بیشتر باشد. برخلاف دولتهای پارلمانتاریستی، مقامات دولتی در حکومت شورایی همانطور که منتخب انتخاب‌کنندگان هستند، هر لحظه توسط همان انتخاب‌کنندگان قابل عزل هستند. حکومت شورایی، حکومتی ست برپایه‌ٔ حق رای همگانی. نمایندگان شوراها در کارخانه، در محلات، شهرها و روستاها، در مدارس، در بیمارستانها و با رای مستقیم انتخاب کنندگان انتخاب میشوند و کنگره سراسری شوراها، عالیترین ارگان حکومت شورایی است. بدین ترتیب نظارت بر دولت از پایین شکل میگیرد و هر گاه انتخاب شوندگان برخلاف خواست آنها عمل کردند از قدرت خلع ید کند. راه دیگری وجود ندارد. یا حکومت شورایی،که دستگاه دولتی حاکم را در هم شکسته و نظم نوینی را حاکم میکند، یا ادامه استبداد و بی حقوقی که نتیجه‌ای جز تداوم مصائب کنونی ندارد.
نوشته شده در تاريخ بيست و ششم دی ۱۳۹۹ برابر با پانزدهم ژانويه ۲۰۲۱ ، 09:29:16 توسط پنتاگون
تاریخ مصرف اخوند و سپاه تمام شده با چند نیروی پارتیزانی کاسه و کوزه حکومت میریزد روی زمین مردم حد تحملشان لبریز شده و سپاه حتی با مردم کشی دیگر بر اوصاع مسلط نیست بای حکومت 43 ساله
نوشته شده در تاريخ بيست و ششم دی ۱۳۹۹ برابر با پانزدهم ژانويه ۲۰۲۱ ، 09:12:51 توسط افراسیاب
مشگل بزرگ ایران در حال حاظر خود خامنه ای و خانوداه مافیای اش است و تمام این رژیم جمهوری اسلامی را این خانواده و خود شخص رهبرشون اداره می‌کند و مابقی عوامل رژیم فقط کارهای فرعی را انجام می‌دهند و دستورات کلیدی که سرنوشت کشور و مردم را عوض می‌کند در دست خامنه ای است، حتی او دستور می‌دهد که واکسن زده نشود و اینطوری با جان میلیونها نفر بازی می‌کند و کسب و کار صدها هزار نفر قفل می‌شود، تمام این جمهوری اسلامی به این شکل امروز خود شخص خامنه ای و خانواده اش است، او دستور می‌دهد که نه مذاکره میکنیم و نه جنگ می‌شود و نتیجه اش این می‌شود که امروز می‌بینید و کشور بطور کامل دارد سقوط می‌کند، خامنه‌ای سویچ این حکومت است هم او و هم بچه هاش و بیت رهبری و یک طوری باید دست اینها را قطع کرد، قبلا هم خیلی‌ها سعی کردند اینکار را بکنند ولی از بین بردنشان بهرحال وقتی این موجود پلید سقط شود خیلی اتفاقها می‌افتد چون سی سال رهبر و فرمانده کل قوا بوده و تا رهبر جدید بخواد بیاد و مورد قبول واقع شود خیلی کار دارد و با اینهمه مشکلات که رژیم دارد.
نوشته شده در تاريخ بيست و ششم دی ۱۳۹۹ برابر با پانزدهم ژانويه ۲۰۲۱ ، 08:59:51 توسط افراسیاب
جمهوری اسلامی هم سقوط کند ایران بازهم شروع میکند به بمب اتمی ساختن و مشگل کشورهای منطقه همین است چون هیچ گارانتی وجود ندارد که رژیم بعدی هر چقدر هم به غرب تمایل داشته باشد بمب اتمی نسازد، اگر یک حکومت ناسیونالیست سرکار بیاید دمار از روزگار کشورهای عرب خلیج فارس و حتی کشورهای حاشیه دریای خزر میکشه، حکومت بعدی ایران قاعدتا ضد اسلام خواهد بود و همچین حکومتی آتومات ناسیونالیست می‌شود و حکومت ناسیونالیست یعنی ارتش سوپر قوی و سلاحهای اتمی و موشک‌های بالستیک و آنوقت تمام کشورهای منطقه در مقابل همچین کشوری موش می‌شوند البته بجز اسرائیل که دوباره متحد ایران خواهد شد و دشمن عربها، اگر نظامی‌های ایران بنحوی موفق شوند خانواده خامنه‌ای را نابود کنند مابقی آخوندهای حکومتی آسان‌تر از بین می‌روند و اینطوری خیلی بنفع ایران می‌شود البته که نظامی‌ها دزد و دیکتاتور هستند ولی حکومت اسلامی از بین می‌رود و زیر ساخت‌های ایران بمباران نمی‌شود و کشور هیچ آسیبی نمی‌بیند و رژیم مثل شوروی از بین می‌رود و نه عراق و لیبی، اگر تحریم‌ها ادامه پیدا کند دست آخر ممکنه کودتای نظامی شود و رژیم آخوندی سقوط کند.
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم دی ۱۳۹۹ برابر با چهاردهم ژانويه ۲۰۲۱ ، 21:24:02 توسط کاربر قدیمی!
حسن آقا توجه نکرد که رژیم ایران در منطقه تنها نیست که هر غلطی دلش خواست بکند بلکه ابرقدرت نظامی واقعی منطقه اسرائیل است با حمایت مالی جنگ توسط عربستان و امارات و دیگر کشورهای عربی متحد که ناتوی عربی با مصر ساختند. مقدمات تهاجم نظامی به ایران یا تاسیسات اتمی اش در حالا آماده شدن است تا جابجائی قدرت در آمریکا صورت بگیرد و جبهه ها مشخص شود. امکان ندارد اسرائیل و آمریکای حتی جو بایدن و عربستان و ترکیه و اروپا و حتی روسیه اجازه بدهند رژیم ملائی سلاح اتمی بسازد. حرفهای رژیم بیشتر لاف زدن است برای باجیگری بهتر و اینکه در دستش کارت بهتری در بازی پوکر مذاکره اش با آمریکای جو بایدن و اروپا داشته باشد. در ضمن حالا دانسته یا ندانسته حسن آقا دارد به رژیم ملایان خط میدهد اگر میخواهی پایدار بمانی هرچه سریعتر بایستی بمب اتمی بسازی تا مثل کره شمالی قبله کمونیستهای ایرانی در امان باشی. آفرین!
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم دی ۱۳۹۹ برابر با چهاردهم ژانويه ۲۰۲۱ ، 20:59:56 توسط گویا
جمهوری اسلامی از ابتدای فعالیتش مدام مشغول پوست اندازی و بزرگ شدن بوده است. از کرم تبدیل به مار و از مار تبدیل به اژدها شده است. البته بماند که عده ای بسیار دیر به این حقیقت واقف شدند. دست اندازی سپاه بر تمامی ارکان جامعه در حقیقت آشکار شدن سرهای اژدها است و این حقیقت را بیان می کند که این اژدها دیگر احساس خطری از داخل نمی کند. بنابراین حتی ممکن است همین انتخابات فرمایشی را نیز با کودتایی حذف نمایند. متاسفانه فرصت های تغییر از خارج را نیز مردم ایران با حمایتهایی که با انتخابات بد و بدتر در این سالیان نموده اند از بین برده اند. البته آشکار شدن تمام قد این اژدها حداقل برای خارج از کشور این پیام را دارد که جستجوی اعتدال در رفتار ایران دیگر محلی از اعراب ندارد.
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم دی ۱۳۹۹ برابر با چهاردهم ژانويه ۲۰۲۱ ، 19:17:36 توسط حسن آقا
۳- برای تحکیم «حکومت اسلامی» در صحنه‌ی داخلی، و با آگاهی از شکنندگی درازمدت سیاست منطقه برای ایجاد سپری علیه تجاوز و جنگ تمام‌عیار با غرب و متحدانش، رژیم سپاه‌سالار با شتاب به‌دنبال تولید بمب اتمی خواهد رفت. تنها کشوری که به رغم ده‌ها سال تحریم جهانی از زیر ضرب نظامی آمریکا در رفته، کره شمالی است. رژیمی که با موشک‌های اتمی دیگر کشورهای منطقه و متحد آمریکا (ژاپن، کره جنوبی،...) را تهدید دایمی می‌کند. و نظامی که با کمک چین، مایحتاج تجاری را با جهان بیرونی تامین می‌کند! این تنها الگوی راهبردی برای این تبهکاران است. چرا که تهدید غیراتمی به ناامنی در منطقه در درازمدت برای رژیم قابل اجرا نیست: اتکا به بمب اتمی تنها بدیلی است که می‌تواند این کمبود را در آینده جبران کند. و در این صورت، رژیم ایران مورد تهاجمی سهمگین از سوی غرب قرار خواهد گرفت، تهاجم خانه‌براندازی که با تایید و تشویق اکثریت ساکنان این سیاره‌ی آبی همراه خواهد بود.
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم دی ۱۳۹۹ برابر با چهاردهم ژانويه ۲۰۲۱ ، 19:09:53 توسط حسن آقا
۲- در سیاست منطقه‌ای نیز رژیم با وجود شکست‌های متعدد سیاسی و ضربات متعدد نظامی، بر فعالیت‌های خود خواهد افزود. تهدید به آتش کشیدن منطقه، ایجاد ناامنی تجاری در خلیج فارس، و دامن زدن به بی‌ثباتی در کشورهای مجاور، یکی از تنها برگ‌هایی است که رژیم برای بقای خود هنوز در دست دارد. در آینده‌ی نزدیک منابع هنگفتی همچنان در راه گسترش یا ابقای نفوذ قدس در منطقه مصرف خواهد شد. اگر نفوذ رژیم محدود به مرزهای داخلی می‌بود، تاکنون حداقل مراکز اتمی و هسته‌ای آن مورد یورش‌های هوایی بیشماری قرار گرفته بود. اما رژیم تاکنون توانسته با حضور نظامی در جنوب لبنان و یمن، اسراییل و عربستان را از تهاجم زیر چتر نظامی سنتکام آمریکا باز دارد. سیاست منطقه‌ای رژیم در درازمدت راه برون‌رفت ندارد: در هر کشور و منطقه، رژیم نیروهای شبه‌نظامی و در تقابل با نیروهای نظامی دولتی ایجاد کرده که علنا به دولتی خارجی-ایران- وفادارند. در درازمدت هیچ کشوری به این وضعیت بسیار ناامن و غیرعادی تن در نخواهند داد. و از این زاویه و در درازمدت، رژیم در منطقه به ماجراجویی‌های بی‌انتها ادامه خواهد داد.
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم دی ۱۳۹۹ برابر با چهاردهم ژانويه ۲۰۲۱ ، 19:03:59 توسط حسن آقا
۱- پس از قیام آبان ۹۸ رژیم رفت پای تصفیه‌ی کامل اصلاح‌طلبان و پس از. یک سال قدم‌های مهمی در همگونی‌ی حکومت برداشته است. حال شوراهای شهری نیز به تصفیه‌خانه‌ی سیاسی حواله داده شده‌اند. این از آخرین اقدام‌ها برای تحول کامل «جمهوری اسلامی» به «حکومت اسلامی» است. این رژیم هنوز کاملا به نظامی توتالیتر فروکش نکرده، اما کنون به جد در این راه گام برمی‌دارد. شکست برجام و کم‌تر شدن احتمال ادغام در نظام مالی-تجاری به رهبری آمریکا و ادامه‌ی بن‌بست و فروریزی اقتصادی، استراتژیست‌های نظام را به این نتیجه رسانده که با شدت بخشیدن به گستره، ژرفا و شدت استبداد سیاسی از شکل‌گیری هرگونه رهبری سیاسی‌ در قیام‌های آتی جلوگیری کند. در صحنه‌ی داخلی در آینده‌ای نزدیک شاهد تصفیه‌های بیشتر خبرنگاران، فیلتر کانال‌های خبری شبکه‌های و حتی دستگیری بازمانده‌های رهبری‌ی اصلاح‌طلبان خواهیم بود. ممکن است که روند تکمیل سپاه‌سالاری پس از مرک خامنه‌ای به نهایت خود رسد، قانون اساسی ریاست جمهوری را سمتی فرمایشی کند، و نخست‌وزیر منتخب مجلس، ریاست دولت را به دست گیرد. محسن رضایی بارها از این تغییر‌ات صوری دولت سخن گفته است.
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم دی ۱۳۹۹ برابر با چهاردهم ژانويه ۲۰۲۱ ، 16:28:36 توسط کاربر قدیمی!
به قول "هالو" بعضیها مثل اینکه توی ایران خیلی دیر از خواب بیدار میشوند. سپاه تروریستان بیش از چهل سال است سند مالکیت ایران را به اسم خودشان زدند طوریکه حتی صدای آخوند معمار ج.ا. رفسنجانی ملعون هم درآمده بود که سپاه صاحب کل ایران شد و این تازه گی ندارد که سپاه دارد کودتای نرم میکند!؟ ولی این جمله: «جلوگیری از انحرافات شوراها و نظارت بر عملکرد چهارساله آنها و تشکیل شورایی کارآمد است.» نشان میدهد که مغز متفکرشان کتاب چه باید کرد؟ لنین کمونیست را خوب خوانده و این دروس حکومت شورائی را ( که یک کاربر مدام در این سایت سنگش را به سینه میزند!) یعنی کنترل تمام عیار همه ارکان قدرت از پائین تا بالا را از لنین کمونیست یاد گرفتند! چیزیکه بارها باعث انتقاد من به این کاربر شده که " حکومت شورائی اش " میشود همین سیستم و نظام امنیتی کنترل تمام عیار که مردم حتی نفس کشیدنشان را هم باید از حزب کمونیست اجازه بگیرند که حالا این نقش را سپاه در ایران برعهده گرفته به رهبری یک ملا که پاسداری در لباس ملائی است و خودش هم مجبور است مطیع فرامین سپاه باشد چون اسلحه دست شان است! سپاه نباشد رژیم یک روز هم دوام نمی آورد!
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم دی ۱۳۹۹ برابر با چهاردهم ژانويه ۲۰۲۱ ، 12:29:25 توسط افراسیاب
رسما و اسما ایران دست آخوندها است و نه پاسداران، آخوندها نیروهای دیگری هم دارند مثل لباس شخصی‌ها و نیروهای امنیتی و قوه قضائیه که نیروی انتظامی را دارند و ارتش، آخوند خامنه ای و خانواده آخوندش و صدها آخوند دیگر در ایران قدرت دارند و هر وقت بخواهند هر کدام این سرداران پاسدار را می‌توانند برکنار کنند و یا حتی بکشند، این پاسدارها اگر موفق به تشکیل حکومت شوند یک حکومت جدید نظامی بوجود میاد مثل حکومت‌های نظامی سابق آمریکای لاتین و اینها هم دیکتاتور خواهند بود ولی سعی می‌کنند با مردم هم همراه شوند یعنی قوانین اسلامی را از بین می‌برند، آخوندها را هم ممکنه نکشند ولی میندازن شون تو مسجدها این خاصیت حکومت نظامی است، راه دیگر تغییر حکومتی انقلاب شدید است و یا حمله نظامی، چون به هرحال یکی از اینها باید اتفاق افتد دیگر انتخابش با خود نظامی‌ها ست که صبر کنند تا حمله شود یا مردم شورش سرتاسری کنند و یا خودشون کلک حکومت اسلامی را بکنند و حداقل زنده بمانند و مملکت کمتر خسارت ببیند. شاید سعی میکنند تا حکومت را بدست بگیرند تا لااقل خود زنده بمانند، در شوروی هم همینطور شد و دسته پوتین ها آمدند.
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم دی ۱۳۹۹ برابر با چهاردهم ژانويه ۲۰۲۱ ، 09:13:58 توسط هالو
این زیتون هم ترشی بخورد یک چیزی میشود! یعنی تا بحال این حلبی بدوشانِ سینه‌زنِ ریشویِ فاسدِ دردِ قاتل و وطنفروش, ایران را نخورده بودند؟
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
 عاملان پخش ‎"پوسترهایِ انقلاب" (مجتبی خامنه ای) دستگیر شدند
تبلیغ حمایت از برگزیدن مجتبی خامنه‌ای به عنوان رهبر آینده جمهوری اسلامی در خیابان انقلاب تهران + عکس و فیلم
 ماسک زدن سران سه قوه
دونالد ترامپ خطاب به معاونش مایک پنس: دو راه بیشتر نداری 
انتشار تصویر فرمانده هوافضای سپاه در حال فرمان شلیک موشک به پایگاه آمریکا 
کاریکاتور/  رهبر داروشناس
کارتون / واکسن ممنوع
کدخدایی که نخود هر آشی میشود
کاریکاتور/ جی‌پی‌اس در بدن حاج آقا
ماجرای سیلی و فحاشی هادی ساعی/ "چرا دیر خیرمقدم گفتی؟" 
 بررسی احتمال حمله هوایی اسرائیل به تاسیسات اتمی ایران و توانایی جمهوری اسلامی برای مقابله با آن
 قبض برق ماینر چینی مستقر در رفسنجان
 توضيحات قاضی صادرکننده حکم بازداشت «دونالد ترامپ» درباره این حکمآگهی های تجارتی


پايان آگهی های تجارتی