۵ نکته که باید درباره جلسه استیضاح دونالد ترامپ بدانیم 


مجلس نمایندگان ایالات متحده روز چهارشنبه در محکومیت نقش دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور در دامن زدن به شورش‌های هفته گذشته در پایتخت آمریکا، برای دومین بار رای به استیضاح او داد.

به گزارش یورونیوز، مهمترین تحولاتی که در جریان این رای گیری و پس از آن روی داد، به شرح زیر است:

زمان رای گیری: مجلس نمایندگان آمریکا دقیقاً یک هفته پس از آن که آشوبگران، قانونگذاران کنگره را در میانۀ شمارش آرای الکترال مجبور به ترک محل کارشان کردند، با ۲۳۲ رای موافق در مقابل ۱۹۷ رای مخالف به این استیضاح رای داد.
این چهارمین بار در تاریخ آمریکاست که طرح استیضاح یک رئیس جمهور تصویب می‌شود و اولین بار است که یک رئیس جمهور برای دو بار استیضاح خواهد شد.

همراهی جمهوریخواهان: در جریان تصویب طرح استیضاح در مجلس نمایندگان، شماری از جمهوریخواهان نیز به موافقان استیضاح پیوستند.
۱۰ نفر از نمایندگان عضو حزب جمهوریخواه آمریکا از جمله لیز چینی، دختر دیک چینی، معاون پیشین جرج دابلیو بوش خواستار استیضاح ترامپ به دلیل «تحریک به شورش» شدند. خانم چینی در بیانیه‌ای اعلام کرد که دونالد ترامپ «اوباش را فراخوانده، آنها را جمع کرده و سپس شعله این حمله را روشن کرده است».

سخنرانی ترامپ: دونالد ترامپ پس از رای گیری در مجلس نمایندگان، ویدئوی جدیدی را منتشر کرد و خواستار حفظ آرامش شد.
با این وجود او از احتمال وقوع شورش‌های جدیدی خبر داد و گفت که توسط سرویس مخفی آمریکا اطلاعاتی درباره احتمال وقوع چنین حملاتی در واشنگتن و دیگر نقاط کشور دریافت کرده است. دونالد ترامپ در این ویدئو او هیچ اشاره‌ای به طرح استیضاح که تنها ساعاتی پیش از آن تصویب شده بود نکرد.

پیام جو بایدن به کنگره: رئیس جمهور منتخب در بیانیه‌ای اعلام کرد: «این یک رأی گیری با حضور نمایندگان هر دو حزب بود؛ نمایندگانی که از قانون اساسی و وجدان خود پیروی می‌کردند».
او سپس به موضوع همه‌گیری ویروس کرونا در آمریکا پرداخت و اعلام کرد: «این ملت همچنان در چنگال یک ویروس کشنده و یک اقتصاد آشفته گرفتار است... امیدوارم كه رهبران سنا راهی برای انجام مسئولیتهای خود مطابق با قانون اساسی در مورد استیضاح پیدا کرده و در عین حال روی دیگر موضوعات مهم کشور نیز كار كنند.»

آنچه پیش خواهد آمد: روند استیضاح ترامپ او را مجبور به ترک کاخ سفید نخواهد کرد. زیرا میچ مک‌کانل، رهبر اکثریت سنا قصد ندارد که طرح استیضاح را قبل از ۱۹ ژانویه در صحن سنا به بحث بگذارد.
این کار یعنی تا زمانی که بایدن در ۲۰ ژانویه سوگند نخورد و ترامپ به سنت دیگر رؤسای جمهور کاخ سفید را ترک نکند، دادگاه او در سنا آغاز نخواهد شد. میچ مک‌کانل در بیانیه‌ای اعلام کرد که روند آغاز دادرسی قبل از شروع به کار جو بایدن کامل نخواهد شد و بر این اساس از کنگره و دولت خواست که هفته آینده روی «برگزاری امن مراسم سوگند و انتقال آرام و منظم قدرت» تمرکز داشته باشند.
 
فیلمها و خبرهای بیشتر در کانال تلگرام پیک ایران
[کد مطلب: 221561] [تاريخ انتشار: بيست و پنجم دی ۱۳۹۹ برابر با چهاردهم ژانويه ۲۰۲۱] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم دی ۱۳۹۹ برابر با چهاردهم ژانويه ۲۰۲۱ ، 16:24:11 توسط هالو
از کوزه همان تراود که در اوست!
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم دی ۱۳۹۹ برابر با چهاردهم ژانويه ۲۰۲۱ ، 15:26:06 توسط خرم دین
انگار ما هربار که میخواهیم اعتراضی به ترامپ دیوانه ، خود شیفته ، دیکتاتور که مثل هیتلر ، هزاران کودک مهاجر را از آغوش مادرانشان جدا کرد و در قفس انداخت و هزار کثافتکاری شخصی و خانوادگیش بکنیم باید و حتما یک لگد هم به چین و پوتین و خامنه ای و بشار اسد و اردغان و هر جانی و نکبت دیگری هم بزنیم ، یا اینکه اگر حسین شریتمداری از بوی مدفوع بدش آمد ما باید حتما بگوییم که ما از بوی تعفن لذت میبریم که خدایی نکرده افراسیاب محترم فکر نکنه که ما با کیهان فالوده میخوریم ، از روز اول همین استدلالتان بوده و هست ، بعد بروید ببینید که یک زن را که معاون رئیس جمهور همان کشوری که شما میپرستید را هندی زاده کثیف خطاب کرده در فرهنگ بین الملل چقدر زشت و پلشت و نژادپرستانه و دور از رفتار یک انسان متمدن است . شما دوستان همفکرتان اگر جای رژیم ایران را بگیرید مطمعن هستم که بعد از چند سال و حتی شاید چند ماه دست به کشتار و شکنجه ای بزنید که مردم در خیابان فریاد بزنند خامنه ای روحت شاد . از قدیم گفته اند کسی که در خانه شیشه ای نشسته است هی سنگ به اطراف پرت نمیکند چون مستقیم به صورت خودش میافتد . قانون ، دمکراسی .
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم دی ۱۳۹۹ برابر با چهاردهم ژانويه ۲۰۲۱ ، 14:01:57 توسط افراسیاب
البته هر مرده ای را به خنده وا نمی‌دارد بلکه مرده های چین و پسمانده های پوتین هستند که هنوز به در و دیوار چنگ میزنند تا رژیم درپیتی که سال ۵٧ سرکار آوردند باقی نگاه دارند. فقط یک نگاه به تشابه انشای اینها در مورد ترامپ و اسرائیل با روزنامه شریعتمداری بندازید و چه دستگیرتان می‌شود قضاوتش با خودتان.
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم دی ۱۳۹۹ برابر با چهاردهم ژانويه ۲۰۲۱ ، 12:46:21 توسط خرم دین
شیش تا قاضی که ترامپ گمارده بود و میرفتند که گور بابای قانون و دمکراسی ترامپ را دوباره رئیس جمهور کنند و مخ ما را تلیت کرده بودید چه شدند ؟ پانصد ملیون اسلحه و شورش مسلحانه و از این حرف های بی پشتوانه در مورد کشوری که اداعای قانون و دمکراسی جهان را دارد همان اسکلت مرغ زده و مرده را به خنده میاندازد ، تموم کنید این بازی عاشق و معشوق را با این Mob boss ، یارو مو نارنجیه با همسر خیلی محترمش را مثل موش از دمبشان گرفته و به زباله دان تاریخ پرت خواهند کرد ، درود بر قانون و دمکراسی چه برای آمریکا و چه برای ایران و چه برای جهان ، این لات چاله میدانی که گورش را گم کند بعد نوبت بنژامین هم به سرعت خواهد رسید ، از توی سلولهای زندان برای یکدیگر بوس و لایک میفرستند
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم دی ۱۳۹۹ برابر با چهاردهم ژانويه ۲۰۲۱ ، 11:28:46 توسط افراسیاب
خود طرفداران دمکرات‌ها مغازه‌ها را آتش می‌زدند و داروخانه ها را غارت می‌کردند در آنموقع میگفتن مردم حق دارند اعتراض کنند ولی در مورد ترامپیها میگن شورش گر و غارتگر و کودتاچی. همینطور پیش برود دو طرف بیشتر رادیکال می‌شوند و یک کشور چهارصد میلیونی میریزه بهم، پانصد میلیون اسلحه هم دست مردم است ببیند چی می‌شود.
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
 عاملان پخش ‎"پوسترهایِ انقلاب" (مجتبی خامنه ای) دستگیر شدند
تبلیغ حمایت از برگزیدن مجتبی خامنه‌ای به عنوان رهبر آینده جمهوری اسلامی در خیابان انقلاب تهران + عکس و فیلم
 ماسک زدن سران سه قوه
دونالد ترامپ خطاب به معاونش مایک پنس: دو راه بیشتر نداری 
انتشار تصویر فرمانده هوافضای سپاه در حال فرمان شلیک موشک به پایگاه آمریکا 
کاریکاتور/  رهبر داروشناس
کارتون / واکسن ممنوع
کدخدایی که نخود هر آشی میشود
کاریکاتور/ جی‌پی‌اس در بدن حاج آقا
ماجرای سیلی و فحاشی هادی ساعی/ "چرا دیر خیرمقدم گفتی؟" 
 بررسی احتمال حمله هوایی اسرائیل به تاسیسات اتمی ایران و توانایی جمهوری اسلامی برای مقابله با آن
 قبض برق ماینر چینی مستقر در رفسنجان
 توضيحات قاضی صادرکننده حکم بازداشت «دونالد ترامپ» درباره این حکمآگهی های تجارتی


پايان آگهی های تجارتی