بیش از 90 سندیکا و تشکل کارگری خواستار آزادی مهران رئوف شدند


بیش از90 سندیکای کارگری که در چارچوب "شبکه بین المللی کارگری برای همبستگی و مبارزه" فعالیت می کنند در نامه ای به وزیر امور خارجه بریتانیا از دولت این کشور در خواست کردند که برای آزادی مهران رئوف( فعال کارگری) دست به اقدام بزند. این درخواست بطور همزمان به وزارت امور خارجه بریتانیا ، سفارت ایران در پاریس ، سفارت انگلستان در تهران و سازمان حقوق بشر انگلستان ایمیل شده است. در این نامه آمده است:


به: دامنیک راب
وزیر امور خارجه بریتانیا

آقای وزیر

مهران رئوف متولد سال 1956 در 16 ماه اکتبر سال 2020 در منزل مسکونی خود بازداشت شد. او از آن تاریخ تاکنون در بند 2 الف زندان اوین تحت کنترل اطلاعات سپاه در سلول انفرادی به سر می برد. وضعیت زندانیان بند 2 الف برای کنشگران اجتماعی و فعالین سیاسی بسیار آشناست. به گفته شاهدان عینی، بسر بردن در سلول های انفرادی این بند و آزار و اذیت روحی و جسمی در مدت بازداشت، عوارض جبران ناپذیری برجسم و روح زندانیان سیاسی باقی می گذارد. لازم به ذکر است که براساس قوانین بین المللی، از جمله طبق ابلا غیه شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد، قرار دادن زندانی در سلول انفرادی بیش از 15 روز از مصادیق شکنجه محسوب می‌شود.

مهران رئوف از زمان دستگیری تا کنون فقط چند بار مجاز به تماس با یکی از نزدیکانش بوده است. مهران رئوف دو تابعیتی بوده و شهروند انگلیسی – ایرانی است که طی سال های گذشته به ایران رفت و آمد داشته است، اما در ایران هیچ خانواده نزدیکی ندارد.

با توجه به شرایطی که مهران رئوف در آن قرار دارد، هر گونه احتمال، از جمله احتمال اعتراف اجباری و نسبت دادن اتهامات سنگین علیه وی وجود دارد. "شبکه بین المللی کارگری برای همبستگی و مبارزه" خواهان آزادی مهران رئوف و خواستار بر خورداری ایشان از حق دادرسی عادلانه می‌باشد.

ما از دولت بریتانیا تقاضا داریم پیش از آنکه دیر شود از مقامات جمهوری اسلامی بخواهد که اقدامات لازم را برای آزادی مهران رئوف به عنوان شهروند بریتانیایی انجام دهند..

با احترام
کریستیان مایو
27 ژانویه 2021
ترجمه و تکثیر: اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران در ایران
آinfo@workers-iran.org
www.workers-iran.org
http://etehadbinalmelali.com/ak/
https://twitter.com/IASWIinfo
 
فیلمها و خبرهای بیشتر در کانال تلگرام پیک ایران
[کد مطلب: 222481] [تاريخ انتشار: يازدهم بهمن ۱۳۹۹ برابر با سی ام ژانويه ۲۰۲۱] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات جديد پذيرفته نمی شود.
نظرات خوانندگانآگهی های تجارتی


پايان آگهی های تجارتی