آیا خامنه ای «بیمار روانی» است؟


زیتون ـ یلدا امیری: فروید به عنوان مبدع علم روانکاوی برای درمان بیمارانش از آنها می‌خواست که بر روی کاناپه دراز بکشند. دیکتاتورها یا حاکمان تمامیت خواه سوژه جذاب روانکاوان هستند. اما دیکتاتورها حاضر نیستند بر کاناپه روانکاو بنشینند، البته روانکاوان نیز بیکار ننشسته اند و بسیاری از دیکتاتورها را بر اساس رفتار و سخنانشان تحلیل کرده اند.

در سال ۱۹۳۹ کارل گوستاو یونگ فیلسوف و روانکاو سوئیسی در برلین با هیتلر و موسولینی ملاقات کرد و شاهد روابط میان آن‌ها بود. به گفته یونگ، هیتلر حتی یک بار هم نخندید و به نظر می‌رسید که بدخلق است. یونگ او را فردی خالی از جنسیت و خالی از انسانیت دید که تنها یک هدف در سر داشت: ایجاد رایش سوم، یک آلمان قادر مطلق و اسرارآمیز که بر تمام تهدیدهایی که هیتلر احساس می‌کرد، غلبه می‌کند و توهین‌هایی که در طول تاریخ به آلمان شده بود را پاسخ می‌دهد. هیتلر در یونگ تنها حس ترس را برانگیخت. در عوض، موسولینی به چشم یونگ ظاهرا مردی اصیل آمد که گرما و انرژی داشت.

فردریک کولیج و دانیل سگال، روان‌شناسان شخصیت دانشگاه کلورادو در سال ۲۰۰۹ شخصیت چند تن از حاکمان تمامیت خواه را مورد بررسی قرار دادند و فرضیه‌ ‌‌ای به نام «۶ بیماری بزرگ» را مطرح کردند که شامل بیماری های روانی پارانویا، خودشیفتگی، ضداجتماعی، سادیسم، اسکیزوفرنی و زیر شاخه اسکیزوفرنیک‌‌ ‌‌گونه بود.

بارزترین بیماری حاکمان تمامیت خواه پارانویا یا بدگمانی است، حالتی روانی که اضطراب یا ترس به توهم غیرمنطقی تبدیل می‌شود. افراد پارانوئید فکر می‌کنند که دیگران به دنبال آزار و اذیت یا توطئه علیه آن‌ها هستند وارد کردن اتهامات غیرواقعی و عدم اعتماد و خودبزرگ بینی و برخورد خصمانه و تهاجمی معمولا از دیگر نشانه‌های پارانویا است. پارانویا با اعتقاد به تئوری‌های توطئه ارتباط مستقیم دارد.

رهبر جمهوری اسلامی را هم نمی‌شود بر روی کاناپه نشاند انا بر همین منوال می‌توان در سخنرانی‌های متعدد و غالبا طولانی آیت الله خامنه‌ای، روش حکمرانی و نحوه برخورد او با مخالفانش و یا به گفته او «دشمنان»، نشانه‌هایی را یافت و تفسیر و تحلیل این نشانه‌ها را به متخصصان روانکاوی سپرد.

بی‌اعتمادی و تکثر سازمان‌های امنیتی

رهبر جمهوری اسلامی آنچنان نسبت اتفاقاتی که در ایران و حکومت جمهوری اسلامی تحت رهبری اش می‌افتد، بی اعتماد است که تلاش کرده با کثرت سازمان‌های امنیتی همه چیز را کنترل کند، بازتاب عدم اعتماد افراطی او به هرآنچه در اطرافش است را می‌توان در تعدد نهادهای اطلاعاتی و امنیتی دید. نهادهایی که گفته می‌شود مسئولیت دارند مستقیما به خامنه‌ای گزارش دهند.

خبرگزاری فارس، وابسته به سپاه پاسداران ایران، در مهر ماه ۱۳۹۳ گزارشی قابل تامل منتشر کرد، فارس نوشت که نهادهای «اطلاعاتی- حفاظتی» در جمهوری اسلامی از سال ۱۳۶۸ تاکنون از ۵ نهاد به ۱۶ نهاد افزایش یافته است. البته این تنها آمار نهادهای امنیتی تا سال ۱۳۹۳ است و مشخص نیست تا به امروز چند نهاد دیگر اضافه شده است.

فارس در گزارش خود نوشت که بر اساس قانون تاسیس وزارت اطلاعات در سال ۱۳۶۲ و قانون تمرکز اطلاعات، مصوبه مجمع تشخیص مصلحت نظام در سال ۱۳۶۸، «وزارت اطلاعات»، ‌«واحد اطلاعات سپاه پاسداران»، «واحد اطلاعات ارتش جمهوری اسلامی»، «واحد اطلاعات نیروی انتظامی» و «حفاظت‌ـ‌اطلاعات سپاه پاسداران» نهادهای اطلاعاتی جمهوری اسلامی بودند. طی دو دهه اخیر نهادهای اطلاعاتی و حفاظتی جدیدی نیز تاسیس شده و تعداد نهادهای اطلاعاتی‌ و حفاظتی کشور به ۱۶ نهاد افزایش یافته است.

در تصویری که ضمیمه گزارش خبرگزاری فارس منتشر شد، اسامی ۴ نهادهای اطلاعاتی دیگر نیز وجود داشت: «دفتر عمومی‌ حفاظت‌ اطلاعات‌ فرماندهی‌ کل‌ قوا ( که مسئول آن مستقیما توسط آیت الله خامنه ای منصوب می شود)، سازمان حفاظت اطلاعات ستاد کل نیروهای مسلح، پلیس امنیت عمومی (موسوم به پاوا که وابسته به نیروی انتظامی است) و سازمان حفاظت اطلاعات وزارت دفاع ایران.»

می‌توان نهادهای دیگری نیز به این مجموعه اضافه کرد؛ «حفاظت اطلاعات بسیج»، «حفاظت اطلاعات سپاه قدس»، «حفاظت اطلاعات قوه قضائیه»، «مرکز بررسی جرائم سازمان یافته سپاه»، «سازمان حراست کل کشور»، «سازمان پدافند غیرعامل»، «معاونت امنیتی و انتظامی وزارت کشور» و «کمیته های قضایی و محرمانه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس».

وجود نهادهای اطلاعاتی موازی تا کنون بارها در پرونده‌های مختلف خصوصا در پرونده های فعالان سیاسی و مدنی مشکل ساز و باعث هرج و مرج اطلاعاتی شده حتی بارها اختلافاتی جدی میان دو نهاد بر سر یک پرونده ایجاد شده است. پرونده فعالان محیط زیست و اختلافات میان وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه یک نمونه از تداخل فعالیت این نهادها است. اختلاف بر سر اتهام جاسوسی عبدالرسول دری اصفهانی، نماینده بانک مرکزی و مسئول امور بانکی تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران با گروه ۵+۱ هم نمونه دیگر. با وجود این خامنه‌ای به دلیل فقدان اعتماد به نهاد ها و سازمان های تحت امر خود تلاش می کند با تعدد این نهاد ها اشراف کاملی بر فضای امنیتی کشور داشته باشد.

توطئه اندیشی

همواره دشمنانی خارجی و داخلی در سخنان رهبر جمهوری اسلامی حضور دارند که به ظن او در همه امور توطئه می‌کنند. خامنه‌ای طی سال‌های طولانی رهبری خود به مرور حوزه دخالت خود را در امور کشور گسترش داده و اکنون در کوچکترین مسائل جامعه اظهارنظر می کند و از این رو بی جهت نیست که او تمامی انتقادات و مخالفت ها را دشمنی با شخص خود قلمداد می‌کند و به آنها پاسخ می‌دهد. او در اکثر سخنرانی‌های خود از توطئه دشمن می‌گوید. از نظر او دشمن در کوچکترین مسائل از کمبود پوشک بچه و ویروس کرونا تا فضای انتخاباتی توطئه می‌کند.

خامنه‌ای چندی پیش در یک سخنرانی زنده تلویزیونی ورود واکسن آمریکایی و انگلیسی کرونا را ممنوع کرد و بدون دلیل منطقی و تنها با توطئه اندیشی این فرضیه را مطرح کرد که «شاید اینها می‌خواهند واکسن را روی ملت‌های دیگر آزمایش کنند.»

رهبر جمهوری اسلامی دو روز بعد از انتخابات یازدهمین دوره مجلس خبرگان رهبری که اتفاقا میزان مشارکت مردم در آن بسیار پایین بود با تشکر از درخشش ملت ایران در امتحان بزرگ انتخابات و ناکام گذاشتن فرصت‌طلبی و تبلیغات همه‌جانبه دشمنان، گفت: «در مقابل توطئه دشمن برای ضربه زدن به ارکان مختلف کشور، همه باید برای دفاع هوشیار، و آماده ضربه و حمله متقابل باشیم.»

شاید عجیب‌ترین دشمن اندیشی خامنه ای زمانی بود که او نایاب شدن لوازم بهداشتی از جمله پوشک بچه را «توطئه» نامید. او گفت که کمبود پوشک بچه مساله خرابکاری است و تاکید کرد: «ناگهان در تهران و یا در شهرهای بزرگ پوشک بچه نایاب شده است. دشمن می‌خواهد مردم عصبانی شوند از دستگاه دولتی و دستگاه حکومت».

توهم توطئه رهبر جمهوری اسلامی تا آنجا پیش رفته که از دشمنان «جن و انس» نیز سخن گفته است، او ۳ فروردین ۱۳۹۹ با اشاره به دشمنی ها با حکومت ایران گفت: «هم دشمنان جنی هم دشمنان انسی وجود دارند و اینها به هم کمک هم می‌کنند، سیستم‌های اطلاعاتی خیلی از کشورها علیه ما با همدیگر همکاری می‌کنند.»

خودبزرگ بینی با کلید واژه اقتدار

در کنار تمامی ترس‌ها و توهمات، خامنه‌ای خود را رهبر بزرگی می‌داند، او حکومت تحت رهبری خود را در بسیاری از عرصه‌ها مقتدر می‌داند و کلمه اقتدار را در مورد در توصیف اقدامات جمهوری اسلامی بارها تکرار کرده است. رهبر جمهوری اسلامی به گونه‌ای سخن می‌گوید که گویی رهبر یکی از قدرتمندترین حکومت‌های جهان است.

خامنه ای تاکید خاصی بر اقتدار منطقه‌ای جمهوری اسلامی دارد این در حالی است که جمهوری اسلامی عملا از بسیاری از کشورهای منطقه رانده شده است؛ سوریه را به روسیه واگذار کرده و مواضع باقیمانده‌اش درسوریه نیز بارها توسط اسرائیل بمباران شده است بی آنکه پاسخی بدهد، دولت عراق مشخصا اعلام کرده که نمی‌خواهد جمهوری اسلامی در امور کشورش دخالت کند و یمن نیز برای جمهوری اسلامی به زمین سوخته تبدیل شده است. اما آیت الله خامنه ای همچنان از اقتدار منطقه‌ای سخن می گوید.

او در مرداد ۱۳۹۹ به مناسبت عید قربان در سخنرانی تلویزیونی خود گفت که آمریکا می‌خواهد صنعت هسته‌ای و برنامه موشکی را کنار بگذاریم و افزود که آمریکا می‌گوید: «اقتدار منطقه‌ای خودتان را رها بکنید، ما یک عمق راهبردی در منطقه داریم که خیلی از ملت ها و دولت ها‌ی منطقه طرفدار ما هستند، علاقه‌مند به ما هستند و حاضرند در خدمت هدف های ما تلاش کنند.»

خامنه‌ای در اردیبهشت امسال با تأکید بر اینکه یکی از شگردهای مهم قدرتهای استعماری و سلطه گر ایجاد حس «حقارت و بی هویتی» در ملتها است، از ایستادگی صریح و قدرتمندانه‌ کشور در برابر زورگویی‌ها و اقتدار ملی کنونی سخن گفت.

او پیش از این هم سخنرانی‌های پرشوری در مورد اقتدار حکومت می‌کرد. در سال ۱۳۹۷ در جمع بسیجیان در ورزشگاه یکصد هزار نفری آزادی «عظمت ایران، اقتدار جمهوری اسلامی و شکست ناپذیری ملت ایران» را سه واقعیت انکارناپذیر دانست و گفت: «اینها رجزخوانی نیست، واقعیاتی است که دشمنان آرزو می کنند ملت ایران آنها را نداند یا مورد غفلت قرار دهد تا درباره اوضاع کشور و توانایی های خود، دچار گمان غلط شود.»

توهم پیشرفت ایران و زوال تمدن غرب

جمهوری اسلامی مشکلات بسیاری در حوزه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و اجتماعی دارد، مشکلاتی که هر سال بزرگ تر می شوند. باور به پیشرفت ارکان مختلف جمهوری اسلامی با وجود گزارش‌ها و آمارهای منفی توهمی است که رهبر جمهوری اسلامی از آن سخن می‌گوید. او حتی تحریم‌ها را عامل پیشرفت ایران می‌داند. این ادعاها را باید در کنار گزارش‌های مختلف از سازمان‌هاى بین‌المللى که کشورها را با یکدیگر مقایسه مى‌کنند قرار داد، ایران در بیشتر شاخص‌های پیشرفت در پایین فهرست حدود ۲۰۰ کشور جهان قرار دارد.

آیت الله خامنه ای روز ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ در دیدار با دانشجویان گفت: «سرعت حرکت جمهوری اسلامی در زمینه‌ پیشرفت مسائل علمی چندین برابر سرعت متوسط دنیا است که این خیلی موضوع مهمی بود و خوشبختانه هنوز هم ادامه دارد.»

او در ادامه سخنان خود خواست با کسانی که در مورد پیشرفت کشور تردید می‌کنند با مماشات رفتار نشود و گفت: «بعضی‌ها هستند همه‌ سعی‌شان این است که در مبانی انقلاب ایجاد تردید کنند و نشانه‌های پیشرفت کشور را انکار کنند؛ با اینها با قوت و با صراحت حرف بزنید، یعنی مرزتان را با اینها مشخص کنید. من هیچ توصیه نمی کنم با کسی که مبانی انقلاب را قبول ندارد و ایجاد تردید در این مبانی می کند و دشمن را تزئین می کند و راه غلط را در مقابل پای ما می گذارد، با مماشات رفتار کنیم.»

آیت الله خامنه‌ای روز ۱۴ خرداد ۱۳۹۸ به مناسبت سالگرد مرگ آیت الله خمینی جبهه مقاومت را قوی‌تر از گذشته دانست و گفت که شکست‌های آمریکایی‌ها در لبنان، عراق، سوریه و فلسطین، نمود اقتدار جبهه مقاومت است. او مقاومت بی‌وقفه ملت ایران و توفیق و پیشرفت جمهوری اسلامی را مشوق دیگر ملت‌ها به مقاومت دانست و گفت: «صاحبنظران بین المللی و برخی تحلیلگران امریکایی نیز به این واقعیت اذعان کرده اند.»

از سوی دیگر خامنه ای در خیال خود جمهوری اسلامی را عامل برپایی تمدن نوین اسلامی می‌داند. جنگ‌های نیابتی و اقدامات منطقه‌ای جمهوری اسلامی در راستای تشکیل همین تمدن منطقه ای است. تمدنی که تا کنون هیچ دستاوردی نداشته تنها در میان هواداران او از آن سخن به میان می‌آید در مقابل رهبر جمهوری اسلامی از زوال تمدن غرب سخن می‌گوید.

آیت الله خامنه ای به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب روز ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ بیانیه «گام دوم انقلاب» را خطاب به مردم ایران صادر کرد، و آن را دومین مرحله‌ «خودسازی، جامعه‌پردازی و تمدن‌سازی» و «فصل جدید زندگی جمهوری اسلامی» دانست.

او گفت: «انقلاب پرشکوه ملت ایران که بزرگ ترین و مردمی ترین انقلاب عصر جدید است، تنها انقلابی است که یک چله‌ پرافتخار را بدون خیانت به آرمانهایش پشت سر نهاده و در برابر همه‌ وسوسه هایی که غیر قابل مقاومت به نظر می‌رسیدند، از کرامت خود و اصالت شعارهایش صیانت کرده و اینک وارد دومین مرحله‌ خودسازی و جامعه‌پردازی و تمدن‌سازی شده ‌است»

اما مشخص نیست او بر چه اساسی تمدن غرب را رو به زوال می داند، آیت الله خامنه ای ۱ خرداد ۱۳۹۸ در سخنرانی خود گفت: «امروز تمدن غربی دچار انحطاط است، یعنی واقعا در حال زوال است: عَلیٰ شَفا جُرُفٍ هارٍ فَانهارَ بِه؛ فی نارِ جَهَنَّم؛(۹) لب گودال است؛ این جوری است. البته حوادث و تحولات جوامع بتدریج اتفاق می‌افتد؛ یعنی زود احساس نمی شود. حتی خود اندیشمندان غربی این را احساس کرده‌اند و بر زبان می‌آورند و می گویند. این هم یکی از نقاط امید ما است. تمدن غربی، تمدن مادی در مقابل ما قرار دارد و رو به فرسودگی است. این هم یکی از نقاط امیدبخش است.»

برخورد خصمانه و تهاجمی با مخالفان

سال ۱۳۶۸ هنگامی که خامنه‌ای به رهبری رسید جنگ هشت ساله به پایان رسیده بود و مخالفان سیاسی فعال و مخالفان مسلح جمهوری اسلامی طی چند دوره اعدام‌های خونبار حذف شده بودند. آیت الله خامنه ای با افزایش فشارها بر هواداران منتظری و منتقدان حوزوی از یک سو و منتقدان سیاسی درون کشور مانند نهضت آزادی و حلقه‌های ملی-مذهبی و ملی از سوی دیگر برخوردی تهاجمی خصوصا در حوزه فرهنگ در پیش گرفت.

روز ۲۳ آبان سال ۱۳۷۶ پس از سخنرانی آیت الله منتظری که اهم آن حکومتی شدن مرجعیت و دخالت ارگان‌های دولتی در آن، استقلال کامل قوای سه‌گانه و رد فراقانونی بودن رهبر و تاکید بر محدود بودن قدرت آن طبق قانون اساسی بود. نیروهایی از سپاه، اطلاعات و بسیج شهرستان‌های مختلف با حمله به حسینیه محل سخنرانی، منزل مسکونی و دفتر آیت الله منتظری و با شکستن اثاثیه و پاره کردن اوراق و غارت مدارک خسارت زیادی وارد کردند.

پس از چند روز درهای ورودی منزل آیت الله منتظری مسدود و جوش داده شد و تنها در ورودی به قسمت داخلی منزل او را باز گذاشتند که البته نیروهای سپاه شبانه روز این در را نیز کنترل می‌کردند اینگونه آیت الله منتظری را به مدت بیش از ۵ سال و تا سال ۱۳۸۱ در حبس خانگی زندانی کردند.

آیت الله خامنه‌ای علاقه زیادی دارد که خود را رهبری اهل شعر و ادب و مطالعه و حتی روشنفکر نشان بدهد و هرازگاهی جلساتی را با شاعرانی خاص برگزار می‌کند. شاعرانی که تقریبا همگی آنها در مدح او و حکومت شعر می سرایند، رهبر جمهوری اسلامی تا کنون بارها در سخنرانی‌های خود از کتاب هایی که خوانده سخن گفته است. اما او در اوایل دهه هفتاد اولویت دستگاه های امنیتی را از گروه‌های مخالف مسلح به روشنفکران و مخالفان سیاسی دارای مشی مسالمت آمیز تغییر داد. آیت الله خامنه‌ای با تئوریزه کردن «تهاجم فرهنگی» به برخوردهای حذفی با این گروه‌ها مشروعیت داد.

مجموعه برنامه‌ای مانند «هویت» در سال ۱۳۷۵ که با همکاری روزنامه کیهان ساخته و از شبکه یک تلویزیون جمهوری اسلامی پخش شد برنامه ای در راستای بی اعتبار کردن روشنفکران و همراه نشان دادن آنها با «دشمنان نظام » بود. اعترافات روشنفکرانی که بازداشت شده بودند از آرشیو نهادهای امنیتی بیرون آمد و روی آنتن صدا و سیما رفت. اعترافاتی که به گفته این افراد زیر شدیدترین فشارهای امنیتی گرفته شده بود.

احمد پورنجاتی که در دوره ریاست علی لاریجانی بر سازمان صدا و سیما، قائم مقام او بود در گفت‌وگو با ماهنامه گزارش در اسفند ۱۳۸۸ از جلسه مشترکی گفته است که با حضور او، علی لاریجانی و سعید امامی تشکیل شده و در این جلسه سعید امامی پیشنهاد می‌دهد برنامه‌ای برای نقد جریان‌های روشنفکری مخالف نظام ساخته شود. پورنجاتی در این مورد گفته که «مدتی گذشت و یک برنامه ساخته شده را به صوت نوار تحویل لاریجانی دادند. من با پخش این برنامه مخالفت جدی کردم البته لاریجانی گفت این برنامه «مورد تایید» است. حالا این که مورد تایید است یعنی چه، بگذارید سربسته بماند.»

ماجرای قتل‌های زنجیره‌ای و کشتار برخی از شخصیت‌های سیاسی و اجتماعی منتقد نظام جمهوری اسلامی در دهه هفتاد شمسی یکی از دهشتناک ترین اقدامات جمهوری اسلامی در زمان رهبری آیت الله خامنه ای است این جنایت از همان تفکری برمی‌خواست که مجموعه هایی مانند هویت را ساخته بود.

مصطفی تاجزاده، معاون سیاسی اسبق وزارت کشور در دولت محمد خاتمی در شهریور ماه ۱۳۹۱ از نقش مستقیم آیت الله خامنه ای در دستگیری و سرکوب تعدادی از مخالفان پرده برداشت، تاجزاده در نامه خود رهبر جمهوری اسلامی را در مورد برخورد با طیف ملی-مذهبی و همچنین سرکوب‌های پس از انتخابات ۱۳۸۸ مسئول دانسته بود.

معاون سیاسی اسبق وزارت کشور در نامه خود نقل کرده بود که خامنه‌ای مدتی پس از آغاز به کار مجلس ششم، در دیدار با محمد خاتمی، رییس‌جمهور وقت ایران، به او گفته که نهضت آزادی و ملی-مذهبی‌ها در صدد براندازی هستند و باید با آنان برخورد شود. اما وزارت اطلاعات دولت خاتمی پس از بررسی فعالیت‌های این گروها به این نتیجه رسیده بود که نمی توان آنها را برانداز دانست. اما خامنه ای از این گزارش قانع نشد و کمیته‌ای زیر نظر یکی از مسئولان دفتر خامنه‌ای تشکیل می‌شود و به این مساله رسیدگی و نظر رهبر جمهوری اسلامی را تایید می‌کند. تاجزاده می‌نویسد که پس از آن که عزت‌الله سحابی و نزدیکانش بازداشت شدند. کمی بعد رهبر ایران در نماز جمعه علیه کسانی که در پی براندازی قانونی بودند سخن گفت.

تاجزاده از جریان بازداشت های سال ۱۳۸۸ نیز حدیث مفصلی دارد که همگی حکایت از تلاش خامنه ای و نهادهای تحت امر او در قلع و قمع منتقدان دولت احمدی نژاد که مورد حمایت شخص خامنه ای دارد. علاوه بر این حصر میرحسین موسوی و همسرش زهرا رهنورد و مهدی کروبی که از سال ۱۳۸۹ تا کنون ادامه داشته نیز بخش مهمی از این اقدامات است. این برخورد تهاجمی با مخالفان تا به امروز ادامه دارد؛ از دستگیری فعالان سیاسی منتقد گرفته تا سرکوب خشن معترضان در دی ماه ۱۳۹۶ و آبان ۱۳۹۸ که شامل بازداشت‌های وسیع و کشتار معترضان می‌شود.

علاوه بر این حکومت جمهوری اسلامی تحت لوای آیت الله خامنه ای سابقه ای طولانی در سرکوب و کشتار مخالفان در خارج از کشور دارد البته این سنتی است که از زمان آیت الله خمینی باقی مانده است. تلاش برای اقدام تروریستی در پاریس به راهبری اسدالله اسدی،‌دیپلمات ایرانی در اتریش، شاید تازه ترین اقدام جمهوری اسلامی علیه مخالفان خارجی خود باشد. اسدی به اتهام برنامه‌ریزی برای حمله به گردهمایی مجاهدین خلق در سال ۲۰۱۸ به ۲۰ سال زندان محکوم شده است.

در خرداد ماه سال ۱۳۹۹ سی و یکمین سال رهبری آیت الله خامنه ای بر حکومت جمهوری اسلامی به پایان رسید. به نظر می‌رسد این ۳۱ سال به او تصور خدای گونه ای از خود داده است که از فراز جایگاه امن خود می‌تواند کوچکترین مسائل را در کنترل خود داشته باشد او نماد یک رهبر تمامیت خواه است که مانند هم مسلکان خود در تاریخ، دچار توهمات بیمارگونه ای شده شده است. همین وضعیت روانی و غیر عادی باعث گسست آیت الله خامنه ای از واقعیات حکومت و جامعه شده عاملی که می تواند خسارات بیشتری به دنبال داشته باشد.
 
فیلمها و خبرهای بیشتر در کانال تلگرام پیک ایران
[کد مطلب: 223426] [تاريخ انتشار: بيست و هشتم بهمن ۱۳۹۹ برابر با شانزدهم فوريه ۲۰۲۱] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ سی ام بهمن ۱۳۹۹ برابر با هجدهم فوريه ۲۰۲۱ ، 16:34:00 توسط کاربر قدیمی!
Narenj بجای انتقاد به ما به خودش انتقاد کند که چرا فقط یک کلمه پارانویا یاد گرفته و مدام تکرارش میکند؟تبادل نظر ما بی ربط به متن نوشته بالا نیست و برمیگردد به همین پدیده و سوال دیکتاتوری چطور زاده میشود و دیکتاتور کیست؟ کسی از شکم مادرش دیکتاتور زاده نمیشود بلکه در چارچوب یکسری تربیت ها و آموزشها و شرایط مناسب محیط اطرافش به سیستم دیکتاتوری گرایش پیدا میکند! شخصاً عاشق فیلسوف کانت هستم که نقش بسیار بزرگی در تغییر مثبت اروپا داشته و نابغه خوش فکری بوده!" از دیدگاه ایمانوئل کانت، فیلسوف آلمانی، هدفِ روشنگری بیرون آوردن انسان از «صغارت» است. و انسان از«صغارت» بیرون نمی‌آید مگر آنکه این رهنمود معروف کانت را به کار بندد: «در به کار گرفتن شعورِ خود شهامت داشته باش.»(همان عبارت معروف لاتینِ SAPERE AUDE).رهنمود کانت به این معناست که انسان‌ها باید به خودمختاری دست یابند، وخود را از زیر سلطهٔ سنت‌ها و افکار کهن بیرون بیاورند، نابالغ نمانند و با شجاعت فکرِ خویش را به کار بگیرند."شما دو نظام اسلامی و کمونیستی را با هم مقایسه کنید دقیقا خلاف توصیه کانت هستند!اسلام و کمونیسم دو روی یک سکه دیکتاتوری!
نوشته شده در تاريخ سی ام بهمن ۱۳۹۹ برابر با هجدهم فوريه ۲۰۲۱ ، 09:18:05 توسط افراسیاب
اتفاقا تبلیغ برای دیکتاتوری توهین به شعور مردم است یعنی شماها نمیفهمید و ما باید برای شما تصمیم بگیریم و آن سیستم حکومتی که میگیم باید اجرا شود. به این چی میگن آیا فحش دادن به مردم نیست، آیا جمهوری اسلامی هر روز به مردم فحش نمیده، در تلویزیون و رادیو و همه رسانه های که کنترل میکنه به مردم توهین نمیکنه. وقتی میگید نظام سرمایه داری و سرمایه دار نباشه یعنی داری به مردم فحش میدی و اگر مردم این را بشنوند چه جواب می‌دهند می‌گویند آخه بتوچه که من می‌خواهم سرمایه دار بشوم یا نشوم، چرا مردم از صبح تا شب به جمهوری اسلامی فحش می‌دهند چون جواب توهین‌های آنها را به مردم می‌دهند. بابا جان یک لحظه بنشینید و فکر کنید، دیکته کردن برای دیگران یعنی توهین و فحش دادن.
نوشته شده در تاريخ سی ام بهمن ۱۳۹۹ برابر با هجدهم فوريه ۲۰۲۱ ، 08:37:21 توسط Narenj
به کامنت دانی که نگاه می کنی ، انکار اینجا شده ، مثل کشتزار قرانی از هر دری خواستید وارد شوید .. موضوع فراموش شده ، خامنه ای یک بیمار روانی ست ، و متاسفانه یک بیمار روانی هم که بر ملتی طولانی حکمرانی کند ان ملت ویا پرولتاريا و یا رعیت و یا امت هم به انواع اقسام بیماری های روانی پارانویا ، پارانویا دیکتاتوری پرولتاريا ، پارانویا دمکراسی ارباب اخوند بورژوا و ... پارانویا امام زمان سوپر قهرمان اسلام بیا و.. دچار می شوند و به این سادگی نمی توانند از زیر یوغ بندگی و بردگی رها شده و کشور بهتر و برتری بسازند و .. منتظر می مانند تا دیگران ، بیگانگان کاری کنند کارستان و ملت هم سیاهی لشگر اتش بیار معرکه ..
نوشته شده در تاريخ بيست و نهم بهمن ۱۳۹۹ برابر با هفدهم فوريه ۲۰۲۱ ، 20:48:37 توسط کاربر قدیمی!
آذر خانوم خودش هم اعتراف میکند طرفدار دیکتاتوریست حالا اسمش فرق میکند ولی در کل نتیجه اش یکیست سرکوب دگر اندیشان، زندان و شکنجه و فقر عمومی و خفقان و نظام تک حزبی که فقط رهبر حزب کمونیست برای همه تصمیم میگیرد و میشود همان دیکتاتوری فردی که بر پایگاه دیکتاتوری عمومی حکومت با زور میکند! یعنی همان نظامهای کمونیستی کشورهای بلوک شرق سابق که توسط مردم خودشان فروپاشیدند! گفتم که آدمی که شناخت حتی تقریبی از این نظام مقدس شما داشته باشد واقعا شاخ در میآورد که شما چطور در بین ما طرفداران دمکراسی غربی حضور دارید. سرکه نقد یعنی همین حقوق بشر و آزادیهای دمکراسی غربی بهتر از حلوای نسیه کمونیستها است که مثل مسلمانها فریب یک ایدئولوژی توتالیتر را میخورند! اقتصادش هم منجر به ورشکستگی میشود و صدها ایرادهای دیگرش! بماند! قبلا هم به آذر گفتم بعد از فروپاشی شوروی سابق بیش از سی سال در هیچ کشوری جنبش انقلابی کمونیستی رخ نداده چون ورشکسته کامل است حتی کتابهایش هم دارند خاک میخورند! اسلام جهنمش را به آخرت و دنیای دیگر وعده میدهد ولی کمونیسم جهنمش را در همین دنیا میسازد! خوش بحال کسی که جهنم سازی در سر دارد!
نوشته شده در تاريخ بيست و نهم بهمن ۱۳۹۹ برابر با هفدهم فوريه ۲۰۲۱ ، 17:34:37 توسط آذر
یکی از بزرگترین دستاوردهای تئوریک مارکس، ماتریالیسم تاریخی بود. مارکس نشان داد که تاریخ تاکنونی جوامع بشری، تاریخ مبارزه طبقاتیست، اما وجود طبقات خود محصول مرحله‌ای از تکامل جوامع بشریست. سرمایه‌داری همراه با خود گورکن خود یعنی پرولتاریا را پدید می‌آورد و پرولتاریا که در مبارزه با سرمایه‌داری چیزی برای از دست دادن ندارد، با خلع‌ید از خلع‌ید کنندگان، نقطه‌ٔ پایانی بر این مرحله از تکامل جوامع بشری – جامعه طبقاتی – میگذارد.“کائوتسکی رفرمیستی که سعی کرد با در برابر هم قراردادن دیکتاتوری در برابر دموکراسی، دیکتاتوری پرولتاریا را نفی کند، کتابی نیز تحت عنوان “دیکتاتوری پرولتاریا”به تحریر درآورده است. در واقع تحریف او از دیکتاتوری پرولتاریا، با روبروی هم قراردادن دیکتاتوری در برابر دموکراسی و تقلیل دیکتاتوری پرولتاریا به دیکتاتوری بطور عام، بدون در نظر گرفتن ماهیت طبقاتی آن، مبتذلترین تحریف ممکن است. دموکراسی بورژوایی که در بهترین حالت آن شکل پارلمانی را بخود میگیرد باز چیزی نیست و نخواهد بود جز دیکتاتوری بورژوازی علیه اکثریت بزرگ جامعه. در مقابل اما “سرنگونی بورژوازی! دیکتاتوری طبقه کارگر”!
نوشته شده در تاريخ بيست و نهم بهمن ۱۳۹۹ برابر با هفدهم فوريه ۲۰۲۱ ، 16:32:09 توسط غریبه
واای مردم چرا سرتو ن مثل کبک کردین تو برف ونمیدونید چه خبره. به زودی نظام عوض میشه. ناراحت نباشید. دوباره پسر شاه میاد و
نوشته شده در تاريخ بيست و نهم بهمن ۱۳۹۹ برابر با هفدهم فوريه ۲۰۲۱ ، 16:04:07 توسط ایدا
لطفا سطحی نگر نباشید مردم. تقصیر خودتونه ک هیچ غلطی نمی‌کنید. چه جوری نظام شاهنشاهی عوض شد؟ اگه همه دست به دست هم بدن مطمئن باشید نظام عوض میشه واز فلاکت وبدبختی نجات پیدا می‌کنید شما بذدلایی هستین ک فقط بلدین حرف بزنین
نوشته شده در تاريخ بيست و نهم بهمن ۱۳۹۹ برابر با هفدهم فوريه ۲۰۲۱ ، 11:10:33 توسط افراسیاب
ایران از بابت گرانی‌ها دارد منفجر می‌شود، برای کرایه دو تا اتاق پانصد میلیون تومان پیش می‌خواهند و هر چیزی که بگین نسبت به یک سال پیش ده برابر گران‌تر شده، دلیل هیستریک شدن مزدوران رژیم که میخوان حتی به ما تجاوز هم بکنن همینه که مرگ را جلو چشمان خودشان می‌بینند و میدانند بزودی زود همه در خیابان هستند، ایندفعه ترامپ هم نیست که بهش امید ببندند و خودم و خودم بادا باد.
نوشته شده در تاريخ بيست و نهم بهمن ۱۳۹۹ برابر با هفدهم فوريه ۲۰۲۱ ، 10:21:30 توسط کاربر قدیمی!
پیک ایران گرامی یکسری از انتقاد به خامنه ای ابله ناراحتند چون جیره خوار و مزدور رژیمند و اصلا شاید پدرانشان هم ایرانی نباشند! برای این مزدوران سایبری این آخوند بیسواد را مقدس کردند تا خودشان از نمد این ملارهبر برای خودشان کلاهی بدوزند و به دزدی و فساد و غارت مردم و کشور ادامه بدهند! وقتیکه منافع خودشان در این رژیم ضد ایرانی و ضد مردمی به خطر میافتد دستپاچه شده و فعال میشوند! اتغاقا ما همین کامنتهای ضد ملائی و ضد رژیمی را مینویسیم تا این مزدوران سایبری رژیم که میدانیم سایتهای مخالف خودشان را کنترل میکنند و حضور دارند بخوانند و کونشان بسوزد مادر به خطاهای وطن فروش که کاسه لیس رژیمند! از روز انتقامی که بزودی در انتظارشان است وحشت دارند! درود بر پیک ایران که نظرات مداحانه رژیم را منتشر نمیکند ولی این اراذل و اوباش رژیمی کماکان مزاحم شما خواهند شد! مرگ بر خامنه ای جلاد و همه هواداران ابله تر از خودش!
نوشته شده در تاريخ بيست و نهم بهمن ۱۳۹۹ برابر با هفدهم فوريه ۲۰۲۱ ، 10:09:25 توسط Narenj
اول اینکه ، هر مذهب و دین باور سفت و سخت ، یک بیمار روانی ست و نباید اجازه داشته باشد در دولت و کل سیاست یک مملکت دخالت کند .. اگر قصد این مقاله فقط روانی نشان دادن یک فرد است ، نهایت به این می رسد که به علت مریضی از مکافات و مجازات معاف شود .. موضوع روانی بودن رهبر شیعه های جهان انگار اینجا از موضوعیت گذشته ، چرا که ، دو نفر از کامنت گذارهای فعال اینجا به صحرای کربلای شاه شیخ زده اند و به موضوعی پرداخته اند که هیچ پایه تفکر و عملکرد واقعی در ایران نمی توانند داشته باشند .. اما این دو فرد از افکار و فعالیت و تبلیغ مجاهدین اسلامی که حکومت اسلامی را تنها دیکتاتوری فردی خامنه ای مریض عنوان می کنند ، هیچ نمی گویند .. تهدید اولیه حکومت دمکراتیک و سکولار در اینده ایران از طرف دو نیرو ، سازمان دهی شده و با تشکل و .. بشدت ادامه دارد ، مجاهد و توده ای ، مجاهد اشکار ، همان حکومت خلیفه ای ست که به جای عمامه و عبا و چادر سیاه و سپاه ، کت شلوار و چارقد رنگی دارد و توده ای در همه جای جامعه ایرانی ، درون و بیرون اپوزسيون ، درون و بیرون ، فرهنگ ، فیلم سینما و هنر و دلالی و تجارت و جاسوسی و..دست دارد
نوشته شده در تاريخ بيست و نهم بهمن ۱۳۹۹ برابر با هفدهم فوريه ۲۰۲۱ ، 09:41:17 توسط محسن
حیف بگیم خامنه ای روانیه بلکه اون شخص کاملا جلاد است ک تمام مردم ایران را با این گرانی ها نابود کرد. مردم رافلک زده کرد. مردم چه گناهی دارن ک این نظام عوض شده. جلادان اصلا به فکر مملکت نیستند. فقط تو فکر منافع خودشونن. لعنت به این نظام
نوشته شده در تاريخ بيست و نهم بهمن ۱۳۹۹ برابر با هفدهم فوريه ۲۰۲۱ ، 09:20:48 توسط پیک ایران
پیک ایران:  ارتش سایبری رژیم به شدت از انتشار این مقاله خشمگین است. از روز گذشته بیش از صد نطر در مورد این مقاله ارسال کرده اند. برای نمونه سه کامنت ارتش سایبری سپاه را در اینچا میاوریم:

* در جواب اون آقا یا خانم که گفته ایران پول ها را خرج سوریه و۰۰۰۰میکند میگویم اگر مدافعان حرم نبودند الان تو خواهر ومادرت زیر دست و پای داعش چکار میکردند.

* خاک تو سرتون منافقان، احمق ها، دیوانه ها، کاملا معلومه منافقین، روانی ها ی پول پرست دیوانه. بدبختا خودتون روانی هستین خبر ندارین. اگه این همه جرئت تو وجودتون هست خنگ های بی سر و ته بفرستین برای سپاهی ها. دخلتون رو بیارن ترسو ها. اگه جلوم بودین تکه تکه تون میکردم. بهتون خیلی زیاد بر بخوره، خرین خیلی خرین. یه روزی میاد که میمیرین و میرین تو جهنم عذاب هم تا آخر براتون صادر میشه و روانی میشین


نوشته شده در تاريخ بيست و نهم بهمن ۱۳۹۹ برابر با هفدهم فوريه ۲۰۲۱ ، 09:16:04 توسط کاربر قدیمی!
جناب افراسیاب واقعا با خواندن نظرات دو کاربر کمونیست حسن آقا و آذر مشکله آدم شاخ در نیاورد از تعجب! آذر مثلا مخالف دیکتاتوریست ولی پرچم دیکتاتوری پرولتاریا یا طبقه کارگر در دستش است و هنوز درک نمیکند دیکتاتوری هر نوعش دیکتاتوریست! حسن آقا که مثلا ضد نظام توتالیتر است در حالیکه با همین ایدئولوژی خوگرفته و تفکراتش اجین شده و هنوز درک نمیکند که ساختار کمونیستش بدترین شکل توتالیتاریسم است به صدها دلیل که آزموده و تجربه در گذشته هم شد و رفوزه! من و شما و دیگران میگیم نجات ایران و مردمش تنها با نظام دموکراتیک سکولار قابل حل هستند ولی این کمونیستها اصلا ضددمکراسی هستند و آنرا پدیده خرده بورژوازی و جوامع سرمایه داری میدانند و اصلا قبولش ندارند ولی مدام هم میخواهند نسخه کمونیستی ورشکسته خودشان را آلترناتیو جابزنند! به نظرم دو مانع اساسی که چرا ایران دموکراتیزه نشد یا نمیشود دو چیزند یکی حضور اسلام نکبتی در ایران و دوم نفت ایران که حکومتها و مردم را تنبل کرد و میکند تا به مغزشان زحمت تفکر به دمکراسی ندهند! روسیه را ببینید تا دلار نفتی بوده به دمکراسی نرسید!چون کمونیسم برادر اسلام داشته!توضیحش...
نوشته شده در تاريخ بيست و نهم بهمن ۱۳۹۹ برابر با هفدهم فوريه ۲۰۲۱ ، 08:18:58 توسط افراسیاب
دقیقا همانی که شاه سابق راجب اینها میگفت مارکسیست اسلامی، احمد کسروی گفت یک حکومت به آخوندها بدهکاریم حالا یک حکومت هم به مارکسیست‌های سیاهکل بدهکاریم تا کلکسیونمون تکمیل شه. ساواک شاه را با اینها مقایسه می‌کنند ساواک شاه اگر آنطوری بود که میگین پس شماها چطوری انقلاب کردید. البته که پهلوها بی‌عرضه و ترسو بودند و مملکت را ول کردن به امان خدا تا بیافته تو دهن یک مشت گرگ ولی این دوران هم می‌گذرد و خواهید دید که مردم چه بلای سرتون بیاورند.
نوشته شده در تاريخ بيست و هشتم بهمن ۱۳۹۹ برابر با شانزدهم فوريه ۲۰۲۱ ، 23:36:26 توسط حامد
سلام.کن یک جون 32ساله هستم..شغلم اذادهستش.تابه این لحظه موافق نظررهبربودم .بااینکه حتی بابت گرونی ها.هم میتونم جوابگوخودم خانواده ام بشم..ولی دیگه واقعا.احساس میکنم .دیگه مردم براشون هیچ ارزشی ندارند..چون چشم دارم .گوش دارم .دل دارم .قرارنیست.تااخربسوزیم ..الآنم .نمیسوزیم .دونه. دونه به هرعلتی .به مرگ اجباری دچارمیشیم..پس بااین حال .حال منودرک میکنید..دیگه .ترسی از.مردن یاکشتنم ندارم..به هیچ عنوان.اگه جای من باشی .متوجه این حرف آخرم میشی.بدرود.
نوشته شده در تاريخ بيست و هشتم بهمن ۱۳۹۹ برابر با شانزدهم فوريه ۲۰۲۱ ، 19:25:27 توسط حسن آقا
۳- نظام توتالیتر تظاهر به حکومت فردی می‌کند:کسی که در همه جا حاضر و در همه موضوع‌‌ها تصمیم می‌گیرد. «ثبات» نظام، «آشنایی» ذهنی و روحی، «پیوستگی سیاسی» روزانه و «تغییرناپذیری» نظام را به «حزب بیرونی» و مردم متبادر می‌کند. حال همه‌ی این اصول سیاست حکومت تمام‌خواه را - از «ترس از جنگ» و «جنگ دایمی» تا ریاست مطلقه فردی و سرکوب تمام و کمال جسمی و روحی-فرهنگی- بگیرید و بر آن قبای اسلام حکومتی ایرانی بپوشانید، ...می‌شود حکومت ولایت مطلقه فقیه! و البته سر تا پای این رژیم پر است از سادمازوخیست، روان‌پریش، و انسان‌هایی خودکامه، حریص، منحرف و متجاوز! چه نوع افرادی حکم اعدام دختر ۱۳ ساله می‌دهند و تجاوز جنسی به وی را هم پیش از کشتار مباح و شرعی اعلام می‌کنند؟ چه کسانی مردم را در سینما کباب می‌کنند و هواپیما را در آسمان به عمد می‌زنند تا آن را بر گردن «دشمن» بیندازند؟ ملات ساختی و عناصر اجرایی این رژیم نه پارانوید‌اند و نه خودبزرگ‌بین، که مثل شکنجه‌گرهای ساواک و موساد، سادومازوخیست هستند: از غلبه کامل و فرمان‌ورزی مطلق بر دیگران لذت می‌برند. لذتی سیری‌ناپذیر!
نوشته شده در تاريخ بيست و هشتم بهمن ۱۳۹۹ برابر با شانزدهم فوريه ۲۰۲۱ ، 19:22:26 توسط حسن آقا
۲- رژیم آمریکا پس از فروپاشی بلوک شرق حربه «توطیه اندیشی» مهمی را از دست داد. درگیری در «جنگی دایمی» برای ایجاد ترس، بودجه نظامی، و امنیتی کردن جامعه لازم است. پس «جنگ با تروریسم» اختراع شد، بودجه نظامی سر به فلک گذاشت،ناتو گسترش یافت، کشورها ویران شد و سیاست خارجی کاملا نظامی شد. و تا کنون و بنا بر قانون،پلیس آمریکا می‌تواند همه مراودات و حساب‌های شخصی شهروندان را مخفیانه دنبال کند (Patriot Act). و امروز آمریکا ۱۷ سازمان اطلاعاتی-امنیتی دارد! امروز «چین‌هراسی» هم در دستور کار قرار گرفته. رژیم ایران نیز -نه به خاطر مرض روحی یک فرد- که برای تقویت جو امنیتی،بسیج پایه‌های پس‌مانده و سرکوب مخالفت‌ها،از این تاکتیک قدیمی دولتی بهره می‌گیرد. در کتاب ۱۹۸۴ اورول، «اقیانوسیه»همیشه در «جنگی دایمی» است،که نباید هم برنده‌ای داشته باشد! «خودبزرگ‌بین» هم هست، سرکوب دولتی هم به کمال روحی-فکری رسیده. و البته تک‌رهبری هم هست، اما در اینجا «برادر بزرگ» وجود خارجی ندارد،این «حزب درونی» است که حکومت می‌کند! حکومت فردی نه واقعی که برای دلایل سیاسی دیگر به آن تظاهر می‌شود.
نوشته شده در تاريخ بيست و هشتم بهمن ۱۳۹۹ برابر با شانزدهم فوريه ۲۰۲۱ ، 19:11:04 توسط حسن آقا
۱- رژیم حاکم فقط یک دیکتاتوری فردی نیست که همه تصمیم‌ها را یک نفر بگیرد، گرچه به عنوان رییس کل قوا ، خامنه‌ای مسیول رسمی همه سرکوب‌ها و جنایات است. شمخانی،ولایتی،رضایی، عادل... و دیگر مشاوران خامنه‌ای مسیولیت مهم‌تری در تدوین سیاست‌های رژیم دارند. شوراهای دفاع، مجازی، فرهنگی،مصلحت و...نه مجلس و دولت، نهادهای قانونگذاری و هم اجرایی هستند. نهاد مجلس و «جمهوری» هم تزیینات ناگزیری است که به ترکیب انقلابیون در سه سال اول برمی‌گردد. نویسنده اگر به سادگی می‌گفت که این رژیم حکومت اقلیتی‌ست بر اکثریتی بزرگ-که از ۳۰ خرداد ۶۰ رسمی شد، دیگر «بی‌اعتمادی و تکثر سازمان‌های امنیتی» و «برخورد خصمانه و تهاجمی با مخالفان» را بروز مرض روانی برنمی‌شناخت. و اگر با فرهنگ گنده‌گویی و خودبزرگ‌بینی ایرانی آشنا بود و تبلور این تار فرهنگی را در اسلام سیاسی روحانیت می‌دید، «خودبزرگ بینی با کلید واژه اقتدار» و «توهم پیشرفت ایران و زوال تمدن غرب» را تراوشات روانی پریشان برنمی‌شمارد. «توطیه‌اندیشی» نیز زمینه واقعی دارد نه خیالی! و نیز حربه‌ای قدیمی دولت‌هاست!
نوشته شده در تاريخ بيست و هشتم بهمن ۱۳۹۹ برابر با شانزدهم فوريه ۲۰۲۱ ، 16:06:31 توسط قاتل خامنه ای ...
خامنه ای روانی اگه مریض نبود که دلارهای نفتی و منابع ایران رو خرج کشورهای اجنبی نظیر سوریه و یمن نمیکرد ..مردم ایران از فقر و فلاکت به فساد و دزدی روی اوردن .ولی خامنه ای ککش هم نمیگزه ..امریکا رو به عنوان دشمن فرضی مردم معرفی میکنه ‌.تا مردم ایران از دشمن بترسن .لعنت به خامنه ای جلاد ..خون جوانان وطن از چنگال این ابلیس میریزه
نوشته شده در تاريخ بيست و هشتم بهمن ۱۳۹۹ برابر با شانزدهم فوريه ۲۰۲۱ ، 15:53:14 توسط یک تحلیل
البته چیزی که در تحلبل بالا از خامنه ای جا افتاده اینستکه توهم توطئه ایشان تمامن مربوط میشود به آمریکا و غرب, و بر عکس ایشان یک حس بسیار خوبی نسبت به روسیه ولادیمیر پوتین دارد, در حقیقت ایشان یک پا نورالدین کیانوریست با ریش و پشم و عبا و عمامه, چطور ممکنست یک آخوند واکسن آمریکائی را که میلیون نفر تا کنون از آن استفاده کرده اند را خطرناک بداند اما واکسنی که کوبائیهای بی خدا و نجس تولید میکنند را مفید و کارساز ؟ توهم توطئه این آقا تمامن ایدولوژیک است, این آقا نمونه کامل همان مارکسیستهای اسلامیست که شاه سابق ایران در سخنرانیهایش از آن نام میبرد...
نوشته شده در تاريخ بيست و هشتم بهمن ۱۳۹۹ برابر با شانزدهم فوريه ۲۰۲۱ ، 14:08:56 توسط بهرام
نزدیک به سه دهه پیش و در آغاز حکومت خامنه ای جسد کارد آجین شده یک قصاب ناراضی و لات مشهدی در جوی خیابانی در مشهد پیدا شد۔ گویا این قصاب خشمگین و ناراضی از حکومت جمهوری اسلامی بارها ادعا کرده بود که او در دوران نو جوانی خامنه ای با وی رابطه جنسی داشته و به دفعات به وی تجاوز کرده است و این ادعاهای وی سرانجام سربازان گمنام امام زمان را بسراغش فرستاد۔ حال پس از بیش از سه دهه حکمرانی بلامنازع و مخلوطی از جنون دیکتاتوری و عقده های فروخفته دوران نوجوانی معجونی ساخته است بنام مقام معزم رهبری که به هیچکس پاسخگو نبوده و قدرت درک و هضم اوضاع و شرایط پیرامونش را ندارد و برای توجیه رفتارش براحتی دروغ میگوید و جنایت میکند و با کارهایش پایه های حکومت خودکامه اش را هر روز لرزان تر از روز پیش میسازد۔
نوشته شده در تاريخ بيست و هشتم بهمن ۱۳۹۹ برابر با شانزدهم فوريه ۲۰۲۱ ، 12:07:05 توسط ایران خونین آبانماه
شک نکنید هم خمینی بیمار روانی بود هم این سید علی گدا دزد دریائی یکدست فقط مشکلی که هست اینست که وقتی این دو دیوانه و رسمن جانی ( رفسنجانی ) وقتی دیدند این ملت به هوای آب و برق مجانی شورش کرده و مرگ شاه سازنده را فریاد میکند فهمیدند که تا ابله در جهان است مفلس در نمیماند آنها سوار بر متوهمین چپ و مجاهد که عشق چه گوارا داشتند و هفت تیر به دست کارمند بانک و پاسبان را میکشتند دوباره به فرش بهارستان که همن ایران عزیزمان باشد حمله ور شده و دارند آنرا تکه تکه میکنند . بی تعارف از این چپ متوهم و مجاهد مسلمان سوال کنید تا حالا یک خشت روی خشت در ایران گذاشته اند ؟ آیا جز تئوری های که نه نان میشه نه آب کار مثبتی برای کشور کرده اند ؟ توهم اینها با توهم سید علی گدا دزد دریای یک دست فرق نمیکنه منتها سید گدا فعلا پول و اسلحه دستشه .کاش شما دارندگان سایت یک کلاس توجیه توسعه برای همه این متوهمین بگذارید که دست در دست هم کشور را ویران , مردم را فقیر , و تمام تارحیا توسعه رژیم قبل را از بین بردند .
نوشته شده در تاريخ بيست و هشتم بهمن ۱۳۹۹ برابر با شانزدهم فوريه ۲۰۲۱ ، 10:19:06 توسط کاربر قدیمی!
2)سوال تیتر مقاله آیا خامنه ای بیمار روانیست؟جوابش آری میباشد چون دیکتاتور اگر عفل سالم داشته باشد دیکتاتور نمیشود که همه قدرت را فقط برای خودش بخواهد.خامنه ای ملعون مبتلا به بیماری کوباسندرم است که فقط یک نظر را که موافق نظر خودش و نظام فاسدش و در خدمت دین اسلام باشد اجازه میدهد و معتقده بقیه خفه شوند! مکانیسم فکری اش هم مثل همه دیکتاتورها بسیار ساده و ابتدائیست اول یک سری دشمنان خارجی میتراشد مثل آمریکا،ضد انفلاب، تمدن غربی و...تا با نفرت پراکنی علیه آنها هواداران خودش را خوراک فکری بدهد و برای ناکارآمدی خودش و نظامش دیگران مقصر باشند و خودش فرشته بی گناه! آنقدر مقامش هم بالابلندست و مقدس که اجازه حتی یک سوال از خودش را نمیدهد چه برسد وارد بحثی بر سر درستی یا غلطی سیاست خودش شود!زمان رهبری اش هم مادام العمر که نه ترس برکنارشدن دارد و نه سرنگونی توسط مردم از داخل چون سلاح اسلام دین مردم را هم در دستش دارد علاوه بر سلاح جنگی سرکوبگری مردم!امپراطوری دروغ ساخته که خودش خدای دروغ آن است مثل دروغ نه سال پیشش که آمریکا تا سال ۲۰۲۱ نفتش تمام میشود!آمریکا امروزه بزرگترین صادر کننده نفت جهانه!
نوشته شده در تاريخ بيست و هشتم بهمن ۱۳۹۹ برابر با شانزدهم فوريه ۲۰۲۱ ، 10:17:53 توسط آذر
دیکتاتورها همه بیمارند و رفتنی! در طول حدود یک‌صد سال گذشته، مردم ایران همواره با دیکتاتورها روبرو بوده و مادام که تضادها و بحرانهای جامعه ایران لاینحل باقی بمانند و نظام سرمایه‌داری حاکم به حیات خود ادامه دهد، راه گریزی از آن نیست. از همین رو است که با سرنگونی رضاخان، محمدرضا شاه عهده‌دار همان نقش پدر در برقراری استبداد و دیکتاتوری فردی، میگردد. رژیم سلطنتی سرنگون میشود، اما این نظم طبقاتی که پا برجاست، خمینی را در جایگاه محمدرضا شاه قرار میدهد. خمینی میمیرد و خامنه‌ای نقش دیکتاتور فردی را بر عهده میگیرد. اگر ج-ا، برافتد و آنگونه که برخی ادعا میکنند، یک جمهوری سکولار هم در ایران برقرار گردد، اما نظم اقتصادی – اجتماعی سرمایه‌داری پابرجا بماند، جبر شرایط حاکم بر ایران، وظیفه حاکم مطلق‌العنان را بر عهده روسای جمهوری مادام‌العمر دولت سکولار از نمونهٔ تاجیکستان، آذربایجان و ترکمنستان قرار خواهد داد. آنچه این دیکتاتورها برای حفظ قدرت به آن نیاز دارند، یک نیروی مسلح و سرکوب سازمانیافته است که بی‌چون‌وچرا از فرمانهای دیکتاتور تبعیت میکند و در ازای آن از امتیازات ویژه‌ای نیز برخوردار میگردند.
نوشته شده در تاريخ بيست و هشتم بهمن ۱۳۹۹ برابر با شانزدهم فوريه ۲۰۲۱ ، 10:16:32 توسط افراسیاب
البته انتشار این مقاله هم به نحوی دارد این پیام را به مسئولان رده پایین این رژیم می‌رساند که شما با یک دیوانه طرف هستید و این شخص دارد شما را به دهان شیر پرتاب می‌کند و با وجود همچین رهبری و خانواده او آینده تاریکی در انتظارتان خواهد بود و واقعا هم همینطور است و بسیاری از آنها این را می‌دانند و تنها امیدشان در روز آخر سلب مسئولیت از خود و مامور و معذور بودن است. روزی می‌گوید مذاکره نمی‌کنیم و همین حرف چقدر مشگل برای مملکت و حکومت خودشان ایجاد کرد و روز دیگر می‌گوید ورود واکسن به کشور ممنوع است که این هم چقدر مردم را از این رژیم متنفر کرد و چقدر هم بابت همین بهشون حمله کردند، روزی دیگر می‌گوید در بورسها سرمایه گذاری کنید و آن مسئله برای بورس‌ها بوجود می‌آید، هر بار که این شخص سخنرانی می‌کند در فردای همان روز کلی مشگل برای خود همین رژیم بوجود می‌آید و از دست این خامنه‌ای حسابی مستاصل شده اند و دو دستگی و اختلافات داخلی هم بخاطر همین شخص رهبر به اوج رسیده است، کشورهای خارجی هم که با اینها اختلاف دارند نمی‌دانند که با کدامشان باید مذاکره کنند و حرف کدامشان حجت است و حکومتی است هردم بیل.
نوشته شده در تاريخ بيست و هشتم بهمن ۱۳۹۹ برابر با شانزدهم فوريه ۲۰۲۱ ، 09:59:54 توسط افراسیاب
وقتی میگن بیمار روانی منظورشون دیوانه زنجیری نیست بلکه ناراحتی روحی و روانی انواع مختلف دارد و در تمام کشورهای دنیا تا سی درصد جمعیت به انواع مختلف آن دچار هستند، اضطراب و افسردگی و ترس از آینده هم باعث بوجود آمدن این بیماری‌ها خواهد شد. شخصی چون خامنه ای که رهبر یک رژیم بشدت دیکتاتوری و سرکوبگر است دائم در اضطراب و استرس است و خارج از این از آینده وحشتناکی که ممکن است برای خودش و خانواده اش اتفاق بیافتد دائم در رنج و ترس است، زندانی و دادگاهی شدن ممکن است برای خودش اتفاق نیافتد ولی صد در صد برای بچه هاش و خانواده و فامیل دور و نزدیکش اتفاق خواهد افتاد و او بخوبی این را می‌داند و همین باعث می‌شود که به انواع بیماری‌های روحی روانی دچار شود، اصلا وقتی این سیستم فرو ریزد هیچکدام از اعضای خانواده او را زنده نمی‌گذارند و همین خودش آدم را دیوانه می‌کند. ترس و اضطرابی که مسئولان این رژیم دارند خود سیستم را هم بسیار ضعیف و ناکارآمد خواهد کرد و بی اعتمادی و تصمیمات غلط باعث خواهد شد که رژیم دست بکار های خطرناک در منطقه بزند که موجب درگیری نظامی شود، یک نمونه حمله صدام به کویت که باعث سقوطش شد.
نوشته شده در تاريخ بيست و هشتم بهمن ۱۳۹۹ برابر با شانزدهم فوريه ۲۰۲۱ ، 09:08:30 توسط کاربر قدیمی!
وقتیکه پادشاهی به یک گدا برسد معلومه که به سرش میزند و خودبزرگ بین میشود که هیچ خودش را خدا هم میداند.خامنه ای آخوندی که قبل از انقلاب توی قبرستان مشهد سر قبر مردگان فاتحه میخواند تا مردم دو ریال کف دستش بگذارند یک شبه شد آیت الله و رهبر یک کشور نفت خیز که خودش هم باور نمیکرده!سخنرانی اش سندست که میگوید ملتی که من رهبرش شوم خون باید گریه کند!این اولین نشانه بیمار روانی بودنش که دیکتاتور حتی خود خودش را قبول ندارد و لایق و شایسته رهبری نمیداند.بعد مصلحت نظام ایجاب کرد از زیر مسئولیت برای حفظ نظام اسلامی شانه خالی نکند و سرباز نظام باشد.با مقام رهبری مثل شیرینی شد که دغل دوستان مثل مگس دورش جمع شدند! فقط خود این آخوند مقصر نیست بلکه او زایش تفکر و سنت استبداد پرست ایرانی هم است که همیشه دوست دارند یک شاه یا رهبر و فرمانده مقتدر بالای سرشان باشد و برایشان تصمیم بگیرد تا زحمت فکر کردن به مغز خودشان ندهند و توی سرشان بزند. قبضه قدرت مطلقه فقط در دست خودش نشان از دیوانگی اش است که نباید به کسی اعتماد بکند.فقط هم با دروغپراکنی و فریب مردم کارش را پیش برد و میبرد چون کسی نیست یقه اش را بگیرد!
نوشته شده در تاريخ بيست و هشتم بهمن ۱۳۹۹ برابر با شانزدهم فوريه ۲۰۲۱ ، 08:16:14 توسط حیران
اون که هیچ یک پارانوییای کامل است فقط من درعجبم ازکسانی ماننددکترمرندی دکترولایتی که صبح تاشب با ایشان هستند واصلا توجه ندارندکه طرف خیلی اوضاعش وخیمه .بالاخره هردانشجوی طبی که بخش روانپزشکی گذرانده باشد چندتا تشخیص ساده ازان بخش یادگرفته است .این اقایان فکرنمیکنند دکترایادی طبیب حضورشاه شبی که پاریس مرد تنهای تنهابود وشام هم نداشت .!! بالاخره فردای این مملکت مرندی ها ونمکی ها وولایتی هامصون نخواهند ماند.
نوشته شده در تاريخ بيست و هشتم بهمن ۱۳۹۹ برابر با شانزدهم فوريه ۲۰۲۱ ، 07:13:42 توسط رضا
خامنه ای جنایتکار بیمار روانی نیست. بلکه کاملا آگاه است و به اعمال خود اشراف دارد. با نسبت دادن روانی بودن به وی جرمش کاسته نمیشود.
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
 عبدالحسین مقتدایی استاندار سابق خوزستان بازداشت شد
 سروش: آن كه ديروز با فرح می‌پريد و امروز از فرح می‌پرد
 صادق زیبا کلام: نخستین گام"نرمش قهرمانانه"یا "برجام۱۴۰۰"ازجانب ایران برداشته شد
سوختن 2 زن ایرانی در خودرویی در ترکیه
 نشریه سپاه: اعتراض‌های خیابانی می‌تواند نظام را سرنگون کند
سرقت مسلحانه موتورسیکلت در یکی از خیابان‌های دزفول
 واکنش سخنگوی وزارت امور خارجه به اظهارات اخیر محسن رضایی
حمله با چاقو در سوئد؛ پلیس هویت ضارب را اعلام کرد 
 محسن رضایی: اگر نامزد شدم کاری خواهم کرد کسی وجود نداشته باشد که بیاید انتقاد کند
سردار دهقان توییت اش درباره دولت روحانی را حذف کرد 
 حیف و میل اموال کشور و خرید ویلا در خارج توسط مافیاهای حکومتی
 کاظم کردوانی : مطمئنم وضعیت حاضر ایران قابل دوام نیست و به سود حکومت اسلامی تمام نخواهد شد



آگهی های تجارتی


پايان آگهی های تجارتی