مردم سرنوشت این نظام را در خیابانها تعیین خواهند کرد! - نشریه دانشجویی بذر


بیانیه نشریه دانشجویی بذر –25 خرداد 1388
مردم سرنوشت این نظام را در خیابانها تعیین خواهند کرد!
 
انتخابات فرمایشی ریاست جمهوری در ایران برگزار شد. برخلاف انتظار اکثریت مردم که منتظر بودند موسوی انتخاب شود، احمدی نژاد برای بار دوم رئیس جمهور شد. وقتی نتایج از ساعتهای آغازین صبح شنبه اعلام شد معترضین به سمت وزارت کشور هجوم بردند. اعتراضات در تهران گسترش پیدا کرد و به اکثر نقاط کشور کشیده شد. گفته می شود که معترضین طرفداران موسوی هستند. این ظاهر قضیه است، اما اکنون دیگر برای مردم مهم نیست که احمدی نژاد برود و موسوی بیاید. مردم زخم خورده اند که چرا اینگونه فریبشان دادند تا به پای صندوقهای رأی بروند و در لحظاتی که دختران و پسران جوان در زیر ضربات باتوم گارد های نظامی خونین و مالین می شوند، رسانه های دولتی از حماسه حضور مردم صحبت می کردند. اما واقعیت ماجرا چیست؟
در انتخابات ریاست جمهوری یک کودتا از جانب سپاه با هنرنمایی احمدی نژاد سازماندهی شد. درحالیکه اکثریت آرا با موسوی بود، احمدی نژاد به عنوان فرد منتخب با آرای آشکارا غیرواقعی برنده انتخابات اعلام شد. این موضوع برای مردم قابل قبول نبود که این چنین وقیحانه به آرای شان دهن کجی شود، این چنین وقیحانه به بازی گرفته شوند و آخر سر هم به هیچ گرفته شوند. احمدی نژاد در 4 سال گذشته کارنامه سیاهی داشته است و مردم دیگر تاب ندارند او را بپذیرند. نمایش برپایی مناظره ها هم برای این بود که توجه مردم را جلب کنند و آنها را به پای صندوقها بکشانند. باز گذاشتن فضای قبل از انتخابات هم باعث شد که مردم فکر کنند واقعاَ آزادی و دموکراسی به آنها رو کرده است.
افشاگری های احمدی نژاد در مناظره ها فضا را ملتهب تر نمود. اما سویه دیگر واقعیت این است که در بین حکومتی ها شکاف عمیقی به وجود آمده است. خامنه ای و احمدی نژاد و سپاه پاسداران که قدرت اصلی نظامی و اقتصادی محسوب می شوند، در یک قطب قرار گرفته اند و در سوی دیگر هاشمی رفسنجانی و اصلاح طلبان. هدف اصلی دارودسته احمدی نژاد، هاشمی رفسنجانی است که خود نیز به مدت 8 سال رئیس جمهور بود و با لقب "اکبر شاه"، یکی از منفورترین چهره های هیأت حاکمه جمهوری اسلامی شد. طی 30 سال گذشته هیچگاه شکافی به این عمق در میان عناصر اصلی حکومت پدید نیامده بود. اما در این میان مردم چه نقشی دارند و در فضایی که حکومت بشدت درمانده و مستأصل شده است، چگونه از این شکاف به نفع مبارزات و اهداف و آرزوهای خود استفاده کنند.
اکنون که مسأله از تقلب آرا و بودن یا نبودن میرحسین موسوی فراتر رفته است، اهداف مبارزه و خواسته و مطالبات مردم هم باید فراتر از چارچوب دعواهای درون هیأت حاکمه جمهوری اسلامی برود. موسوی هم به خاطر مردم در مقابل حکومت که خود عضوی از آن است و یارانش نمی ایستد. او مرتباَ در بیانیه های خود وفاداری و تعهدش را به نظام جمهوری اسلامی، ولایت فقیه و قانون اساسی جمهوری اسلامی اعلام می کند تا مبادا نیروهای غیرخودی، نیروهای سیاسی مستقل و انقلابی به طرح شعارها و مطالبات دمکراتیک مردم دست زنند. او نیز می داند که ما جوانان در مبارزات شبانه روزی خود کل نظام جمهوری اسلامی را به زیر سؤال برده ایم.
در طی 30 سال گذشته، سران رژیم جمهوری اسلامی با سرکوب، چپاول و غارت آنان، ثروت و قدرت خود را بنا کردند. اگر احمدی نژاد، هاشمی رفسنجانی را افشا می کند به معنای این نیست که با مردم است و به خاطر آنها این کار را می کند؛ بگذریم از اینکه احمدی نژاد حرف جدیدی نزده بود؛ بیش از دو دهه است که اکثریت مردم از چپاول ثروت و منابع کشور توسط خاندان هاشمی رفسنجانی باخبرند. همواره طبقات حاکمه ارتجاعی آن هم از نوع اسلامی آن، دزد جان و مال مردم هستند.
اما شکاف درون طبقه حاکمه به حدی که امروز شاهد آن هستیم، نقطه عطف مهمی در نظام جمهوری اسلامی است. آنان می خواهند نبرد سهمگین خود را از طریق قربانی کردن مردم به پیش برند. بدون شک در این مبارزات و این فضای مساعد هزینه خواهیم داد. اما این بار باید بتوانیم هزینه ها را به سود منافع خود، آرزوها و آرمان های خود که همانا برچیدن بساط مخوف نظام اسلامی است، جهت دهیم. با گسترش مبارزات خود آن را به یک مبارزه همه جانبه علیه کلیت نظام جمهوری اسلامی از کودتاچیان دروغگوی احمدی نژاد تا شال سبز موسوی و رفسنجانی تبدیل کرد.
اعتراض به بسته شدن روزنامه سلام در 18 تیر 78 را بیاد بیاورید، در ابتدا دانشجویان با اعتراضشان در واقع از خاتمی و تفکر دو خردادی حمایت کردند. اما خاتمی اصلاح طلب دانشجویان را به خاک و خون کشید. مبارزات 18 تیر مسیر دیگری پیدا کرد و به یک مباررزه رادیکال تبدیل شد. اکنون نیز ما باید شور و انرژی بی پایان خود را برای تغییرات واقعی و در جهت اهداف بزرگتری به کار گیریم.
ما نسل جوانی که که در مقابل حمله مزدوران ضد شورش که تا به دندان مسلح اند جسورانه سینه سپر می کنیم و فرار نمی کنیم، خواسته هایمان فراتر از این است که چرا موسوی رئیس جمهور نشد؛ گرچه رسانه ها های حاکم در ایران و جهان سعی می کنند مبارزات ما را به حساب میر حسین موسوی سرریز کنند. ما نمی جنگیم برای تداوم نظام مذهبی، شعار ما "الله اکبر" نیست، برچیدن هرگونه نفوذ دین و خرافات از زندگی مردم کشورمان است. ریشه این حکومت و غل و زنجیرهایی که بر تفکر مردم بسته شده از همین مذهب است.
احمدی نژاد دیکتاتور که درس دروغ را در مکتب گوبلز (مسئول تبلیغات هیتلر) آموخته است، در مراسم "جشن پیروزی اش" تهدید کرد که بررسی اموال مقامات سابق را در دستور کار خود گذاشته است. سؤال فقط این نیست که چرا در 4 سال قبل این کار را نکرد سؤال واقعی اینجاست که کدام نهادهای قدرت و کدام افراد قدرتمند حکومتی بزرگترین مفاسد اقتصادی کشور را مرتکب شده اند؟ آیا کسانی غیر از همین سران حکومتی و مراکز بزرگ مالی مذهبی چون آستان قدس رضوی و بنیادهای مختلفی چون، بنیاد مستضعفان و غیره می باشند؟
سخن آخر اینکه ما نمی توانیم چشم امید به موسوی و کروبی داشته باشیم. آنها نیز مهره همین رژیم اند. سه دهه گذشته نشان داد که اصلاح این حکومت از درون ممکن نیست. نمایش انتخاباتی اخیر دیگر جایی برای هیچگونه توهمی در اینباره باقی نگذاشت. ما انرژی و خواست تغییرات ریشه ای را داریم. بهتر است که دیگر نگذاریم انرژی ما و مبارزات ما به هرز رود. این آتشفشان عظیم نسل ما می تواند این نظام پوسیده را به جایگاه واقعی اش -موزه تاریخ- بسپارد. به انقلاب بیندیشیم که بار دیگر این روزها از تمام سلول های جامعه طلب می شود. شور و جسارت هزاران دختر جوان در این نبردها بیان عزم آنان برای پایان دادن به بساط نظامی است که بر پایه فرودستی زنان از حجاب اجباری گرفته تا کلیه قوانین زن ستیز و نابرابر تثبیت و تحکیم شده است. حضور انبوه و پر قدرت زنان جوان در نبرد این روزها نشان پر قدرتی از خواست تغییر است؛ تغییری که فقط با "انقلاب" ممکن است.
 مرگ بر آپارتاید جنسی
 مرگ بر دیکتاتور
 یا مرگ یا آزادی
      فرمانده کل قوا ، این آخرین پیام است،
                       این جنبش مردمی در حالت قیام است
ما زن و مرد جنگیم ، بجنگ تا بجنگیم
 زنده باد انقلاب
 
[کد مطلب: 2236] [تاريخ انتشار: بيست و پنجم خرداد ۱۳۸۸ برابر با پانزدهم ژوئن ۲۰۰۹] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ بيست و ششم خرداد ۱۳۸۸ برابر با شانزدهم ژوئن ۲۰۰۹ ، 01:15:23 توسط حبيب از سنندج
سر دبير محترم نشريه دانشجويي بذر با سلام و آرزوي توفيق براي شما و همكارن با توجه به گرايشات مذهيبي اكثريت مردم تقاضادارم از شعارهاي تند و تفرقه افكنانه احتراز كنيد . وتنها شعله اي كه براي ازادي اين ملت مظلوم روشن شده است را بر پا نگهداريد.تحولات تاريخي و اجتماعي گام به گام انجام ميشود و در هيچ كجاي دنيا يك شبه آزادي و دموكراسي بوجود نيامده.كمك كنيد گام اول كه عقب راندن متجاوزين و زورگويان به اين ملت است انجام شود . در قدم بعدي مطالبات ترقيخواهانه پيگيري گردد.
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم خرداد ۱۳۸۸ برابر با پانزدهم ژوئن ۲۰۰۹ ، 16:25:40 توسط Morris
We should support this strong movement.We know that the mollas have been abusing our country from they one. This is a day that every iranian has been dreaming about it. I hope we will be able to kik mollas out and start a new chapter in our history. let`s stick to eachother and show them the real power of our nation.
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم خرداد ۱۳۸۸ برابر با پانزدهم ژوئن ۲۰۰۹ ، 14:56:33 توسط حجت
درود برشما جوانان شجاع و فهمیده. ایران فقط نیاز به دموکراسی و برابری افراد دارد. باداشتن این دو بصورت واقعی ما میتوانیم خرابی هارا آباد کنیم و نارسائی هارا بر طرف نمائیم. فکر پرواز در فضای آزاد لذت بخش و شیرین است. فجر تساوی زن و مرد دل انگیز است، فکر آنکه کودک ترک در مدرسه اش بترکی درس بخواند شـیرین است، فکر اینکه در ماه رمضان یک بیمار قندی را که درحال بیهوش شدن از پائین رفتن فندش چیزی بخورد، گزمه ها بکارش فضولی نکرده و اورا بازداشت نکنند دلپذیر است. بکر اینکه انسان بپای صندوق رأی برود و نماینده اش را انتخاب کند و یقین داشته باشد تقلب نمیشود رؤیاست (من هر گز در ایران رأی نداده ام). بلی دوستان جوان، مردم سرنوشت این نظام را در خیابانها تعیین خواهند کرد! البته امید وارم که شما دانشجویان نخبه همزمان بفکر برنامه ریزی بعد از فروپاشی رژیم هم باشید، بخصوص بفکر واردات آمریکائی و اروپائی و نیز نحوه لگهبانی از یکپارچگی ایران عزیز. بازهم درود برشما و بر ضدولایت فقیه.
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم خرداد ۱۳۸۸ برابر با پانزدهم ژوئن ۲۰۰۹ ، 14:45:52 توسط shahir,
We all should declair our full support for the dear,brave and the gutssiest millitant students.
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم خرداد ۱۳۸۸ برابر با پانزدهم ژوئن ۲۰۰۹ ، 14:36:37 توسط فرياد آزايخواهى ايران
مردم ايران با اين رژيم جنايتكار و دزد ولايت فقيه يك حرف دارد٠ نه به تماميت رژم ديكتاتورى مذهبى ولايت فقيه با تمام دار و دسته هاى جنايتكارش از آخوند خامنه اى گرفته تا رفسنجاني و خاتمى و موسوى و كروبى و ٠ ٠ ٠ ٠ آزادى و دمكراسى تنها با سرنگونى كل اين رژيم قرون وسطايى و صد ايرانى ميسر است٠
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم خرداد ۱۳۸۸ برابر با پانزدهم ژوئن ۲۰۰۹ ، 12:45:58 توسط مهران
درود بر شما دانشجویان آزاده و مرگ بر دانشجویان بسیجی و خود فروخته که خامنه ای و امثال او را مانند بت می پرستند
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم خرداد ۱۳۸۸ برابر با پانزدهم ژوئن ۲۰۰۹ ، 12:22:01 توسط محمد
من فکر میکنم هنوز تقضای ارثیه زود باشد بهتر است برادریمان را ثابت کنیم بااحترا بدست اندرکاران نشریه بذر
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم خرداد ۱۳۸۸ برابر با پانزدهم ژوئن ۲۰۰۹ ، 12:07:45 توسط اختاپوس
درود بر شرافت شما شیر دلان. دست و پای شما عزیزان را میبوسم و سر تعظیم در برابرتان فرود میاورم. دانشجو می‌میرد ذلت نمیپذیرد
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم خرداد ۱۳۸۸ برابر با پانزدهم ژوئن ۲۰۰۹ ، 11:50:04 توسط غريبه
مي جنگيم ميميريم آخوند نمي پذيريم .
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم خرداد ۱۳۸۸ برابر با پانزدهم ژوئن ۲۰۰۹ ، 11:47:35 توسط gomnam
كاملا درسته و هيچ كسي زير علم خاتمي خائن و موسوي دماغ سوخته سينه نخواهد زد٠ مردم عزيز فقط با يكماه مبارزه كار رژيم تمامه ٠ دانشجويان را تنها نگذاريم
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
پاسخ دندان شکن علی کریمی به توهین یک آخوند : بی‌شرف توی دوزاری هستی که به اسم اسلام هر زر مفتی می‌زنی
 توهین به ایرانیان در بلغارستان/ برخورد فیزیکی و ممنوعیت ۵ ساله
 جانمایی یک کتیبه تاریخی در دستشویی! + عکس
بیش از ۱۰ دروغ در ۳۰ ثانیه
 تفاوت دادرسی در حکومت ناب محمدی و حکومت شیطانی آمریکا
 وزیر خارجه جمهوری اسلامی: ایرانیان خارج از کشور به‌دنبال دریافت یارانه‌اند
 دانش‌بنیان در قطعه‌سازی ایران هم چینی از آب درآمد!
 محکومیت مهرشاد سهیلی، نوجوان «حزب اللهی»
"شش ایرانی" در انفجار بازار ایروان مفقود شده‌اند 
ترور سلمان رشدی و ضرورت مرزبندی ایرانیان با دشمنان نام و عزت ایران 
* مادر ضارب سلمان رشدی: فرزندم پس از بازگشت از خاورمیانه خود را در زیرزمین حبس کرد 
* نویسنده آمریکایی: احمد خمینی به من گفت پدرش کتاب سلمان رشدی را نخوانده بود
 بازداشت ۲۷ نفر از اعضای یک تور گردشگری در آمل