یک دقیقه در خیابان آزادی زاهدان!


فیلمها و خبرهای بیشتر در کانال تلگرام پیک ایران
[کد مطلب: 223954] [تاريخ انتشار: هفتم اسفند ۱۳۹۹ برابر با بيست و پنجم فوريه ۲۰۲۱] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ هفتم اسفند ۱۳۹۹ برابر با بيست و پنجم فوريه ۲۰۲۱ ، 20:57:35 توسط هالو
بابا حداقل خودتان را بروز کنید و هر مزخرفی را به عنوان دانایی! تکرار نکنید! در ضمن فراموش هم نکنید که این استان برای شاه اهمیت ویژه‌ای داشت (دسترسی به آبهای آزاد!) از نظر امنیتی هم پاکستان! و بلوچستان پاکستان! منتظر بودند ببلعندش! و فقر فرهنگی مردم آنجا در آن زمان! داریم از نیم قرن پیش! صحبت می‌کنیم! نه اینکه در اروپا نشسته باشیم و چندتا کتاب در مورد دموکراسی و حقوق بشر خوانده باشیم و خودمان را عقل کل فرض کنیم! «همه مشکلات ما از نادانی ماست» از پیک ایران هم معذرت می‌خواهم برای جزوه‌ نویسی.
نوشته شده در تاريخ هفتم اسفند ۱۳۹۹ برابر با بيست و پنجم فوريه ۲۰۲۱ ، 20:49:18 توسط هالو
... این پروسه مدرنیزاسیون موجب پیدایش و گسترش بی سابقه قشر های متوسط کارمندی، معلمی و دانشجوئی (عمتا در میان مردان) شده بود. این قشر جدید مبنای گسترش افکار انتقادی سیاسی بود بطوریکه محافل داشجوئی بلوچ ( و البته غیر بلوچ) با حرارت به مباحث سیاسی روی آوردند (این خیلی جالبه نه؟!) بعدها بعضی از منتقدان منجمله ناسیونالیستها پروژه های عمرانی و آبادانی شاه را جزئی از برنامه های نظامی او دانسته و انها را بی اهمیت و یا توطئه گرانه بحساب می آوردند. بدون تردید بخش مهمی از پروژه های عظیم جاده سازی و ساختمانی بویژه در کنارک و چابهارچنین خصو صیاتی داشت ولی بخش اساسی پروژههای عمرانی و آموزشی در بلوچستان ارتباط مستقیم با سیاستهای نظامی شاه نداشت و علاوه بر این خود پرو ژه های نظامی منبع عظیم توسعه ارتباطات، ایجاد بازار مهم کار و در آمد و همین طور گسترش تجارت و غیره شده بود. (منبع: ایوب حسین بر (هوشنگ نورائی در سایت تپتان) و اینها: ... گسترش شیلات و بنیاد سردخانه مجهز و ابزار بهتر یخ‌سازی, فرستنده یک سد کیلو واتی رادیو زاهدان, درمانگاه شیر و خورشید در خاش, دانشسرای کشاورزی و مدرسه روستایی در بمپور
نوشته شده در تاريخ هفتم اسفند ۱۳۹۹ برابر با بيست و پنجم فوريه ۲۰۲۱ ، 20:40:01 توسط هالو
این قسمتی! از اطلاعاتی است که مایل هستم برای آنان نادانانی که یعضی دانسته! و بعضی هم ندانسته یک سری مزخرفاتی را که زمانی جایی خوانده و حقیقت مطلق می‌پندارند و بخود حتی زحمت راستی‌آزمایی اطلاعاتشان را هم نداده‌اند! بدهم! -اقدامات عمرانی،رفاهی و آموزشی: این اقدامات بصورت پروژه های آبادانی ومسکن، جاده سازی، خیابان کشی و توسعه شبکه های تعاونی، درمانی و آموزشی بود که بسرعت بروستاها نیز می رسید. این شاید مهمترین دوران سازندگی و مدرایزسیون در تاریخ بلوچستان بود. با آنکه در عرصه تولیدی نیز پروژه هایی بصورت کارگاه و کارخانه تولیدی و سدسازی بوجود آمد منجمله کارخانه نساجی بافت بلوچ و سد پیشین، پیشرفت در این عرصه های زیر بنائی اندک بود. ولی پیشرفت در زمینه های آموزشی حالت انقلابی داشت بطوریکه در ظرف چند سال تعداد قابل ملاحظه ای مؤسسه تربیتی و آموزشی ایجاد شد که از جمله آنها میتوان دانشرای تربت معلم، دانشسرای عالی، دانشگاه بلوچستان که شامل داشکده های مهندسی، علوم دریائی و کشاورزی به ترتیب در زاهدان، زابل و چابهار بود و نیز یک مؤسسه تربیت پزشکی و غیره را نام برد. دنباله ...
نوشته شده در تاريخ هفتم اسفند ۱۳۹۹ برابر با بيست و پنجم فوريه ۲۰۲۱ ، 20:24:07 توسط گویا
بنده طرفدار پهلوی یا حکومت شاهنشاهی نیستم. اما فکر می کنم که قیاس پهلوی با اینها منصفانه نیست. شما فکر می کنید که اگر حکومت پهلوی پابرجا مانده بود آیا وضعیت ایرانیان اینگونه بود؟ یکی از آفاتی که به جان ایران و ایرانی افتاد و باعث شرایط کنونی شد به نظر من کمبود متفکران واقعی در جامعه بوده و هست. متاسفانه بارها و بارها شنیده و می شنوم که عده ای انتظار دارند که محمد رضا شاه در هر نقطه ای از این کشور ذوب آهن ، پتروشیمی ، کارخانه سیمان و غیره تاسیس می نمود. غافل از اینکه همان کارخانه ذوب آهن اصفهان را نیز به سختی در مکان مناسبی در استان اصفهان و آنهم پس از طی فاز مطالعاتی نسبتا طولانی تاسیس نمود. دوست ندارم این را بگویم اما به نظرم تفکر محمد رضا شاه و پدرش یا به قول خمینی آن پدر و پسر بسیار جلوتر از مردم حتی امروز ایران بوده است. من فکر می کنم که محمد رضا شاه در آن زمان به این فکر بوده که چگونه کشور را در مقابل تحریمهای احتمالی در آینده بیمه نماید. در پایان میخواهم خیال شما را راحت نمایم که کلاهی که مصدق با تمارض و محمد رضا شاه با مظلوم نمایی بر سر غرب گذاشتند قابل تکرار نیست.
نوشته شده در تاريخ هفتم اسفند ۱۳۹۹ برابر با بيست و پنجم فوريه ۲۰۲۱ ، 18:50:53 توسط افراسیاب
زمان پهلوی همینطور بوده و زمان قاجار هم همینطور بوده و زمان زندیه و افشار و صفوی تا کورش و داریوش هم همینطور بوده، خوب شماها هم انقلاب کردین دیگه و این هم دست پختتون. هر کی هر چی بوده دیگه نیست و وجود ندارد حکومت وقت مسئول است، آن ماقبلیها کجا بنزین مفت بار نفتکش می‌کردند و میدادن به یک مشت لاشخور.
نوشته شده در تاريخ هفتم اسفند ۱۳۹۹ برابر با بيست و پنجم فوريه ۲۰۲۱ ، 17:09:21 توسط آذر
در استانی که ۷۵ درصد مردم با گرسنگی و فقر زندگی میکنند، مادرانی که از تغذیه و بهداشت لازم برخوردار نیستند، بیش از ۴۴ درصد زنان باردار این استان با «فقر آهن» روبرو هستند و تعداد زیادی از مادران در جریان زایمان جان خود را از دست میدهند، تعداد کودکانی که از سوءتغذیه رنج میبرند، هزاران نفر باشد. سوءتغذیه کودکان این استان که قطعاً ده‌ها هزار خواهد بود و اغلب آنها در بخش بلوچستان قرار دارند، جزئی از وضعیت وخیمی است که مردم این استان با آن مواجه‌اند. منطقه‌ای که تحت حاکمیت رژیم ج-ا، یکی از محرومترین و عقبمانده‌ترین مناطق ایران است. بیش از نیمی از جمعیت آن بیکارند. درحالیکه کشاورزی در بخش وسیعی از این منطقه ازمیان‌رفته و تعداد زیادی از روستاها تخلیه و ویران‌شده‌اند، هیچ جایگزینی برای اشتغال این مردم در شهرهای استان ایجاد نشده است. بنابراین جای تعجب نیست که بخش بزرگی از مردم این منطقه، حاشیه‌نشین شده باشند، و گسترده‌ترین فقر دراین منطقه وجود داشته باشد و کودکان آنها دچار سوء تغذیه باشند. تا وقتیکه این رژیم بر سرکار است، هیچ بهبودی در اوضاع رخ نخواهد داد. بالعکس سال‌ بسال اوضاع وخیمتر خواهد شد.
نوشته شده در تاريخ هفتم اسفند ۱۳۹۹ برابر با بيست و پنجم فوريه ۲۰۲۱ ، 16:56:53 توسط احمد
همين مردم اگر قيام كنند ! به انها لقب جدايي طلب مي زنند و هزاران نويسنده و و پان ايرانيسم و ازاديخواه اعلاميه و فتوا مي دهند كه بلوچها مي خواهند از ايران جدا شوند اما در طول تاريخ حاكمان چه قبل از انقلاب و چه بعد از ان همواره استانهاي مرزي كشور محروم از امكانات اوليه بودنند حق اب و خاك حق همه انسانهاست و همه موجودات زنده است
نوشته شده در تاريخ هفتم اسفند ۱۳۹۹ برابر با بيست و پنجم فوريه ۲۰۲۱ ، 16:36:28 توسط پیمان
این همان بهشتی است که خمینی ابلیس و خامنه ای فاسد و قاتل به ملت ایران وعده دادند !
نوشته شده در تاريخ هفتم اسفند ۱۳۹۹ برابر با بيست و پنجم فوريه ۲۰۲۱ ، 16:21:38 توسط اکثریت ساکت
با کاربر رضا موافقم. تبعیض قبل از این رژیم هم بود. تبعیض قومی و یا تبعیض دینی فرقی نمیکونه، نتیجه اش همینه که میبینیم. راه حل هم مشخصه، تغییر به یک سیستم سیاسی که در اون همه به یک اندازه بر این کشور حق دارند نه یک میلیمتر کم ونه یک میلیمتر زیاد.
نوشته شده در تاريخ هفتم اسفند ۱۳۹۹ برابر با بيست و پنجم فوريه ۲۰۲۱ ، 16:21:22 توسط سمکو
ناشکری نکنید در زمان پیامبر اکرم خیابون و ماشین کە نداشتیم!!
نوشته شده در تاريخ هفتم اسفند ۱۳۹۹ برابر با بيست و پنجم فوريه ۲۰۲۱ ، 15:38:08 توسط گویا
تازه این یعنی مرکز استان است وای به حال روستاها و مناطقی که اصلا نامی از آنها نیز نیست.
نوشته شده در تاريخ هفتم اسفند ۱۳۹۹ برابر با بيست و پنجم فوريه ۲۰۲۱ ، 15:29:12 توسط رضا
این نتیجه حکومت ناب محمدی و حکومت پهلوی است، زمان پهلوی هم همینطور بود، شما در بلوچستان نه ذوب آهن داری نه کارخانه های سیمان سازی ویا یخچال سازی هیچ کارخانه ای که ایجاد کار کند نداری
نوشته شده در تاريخ هفتم اسفند ۱۳۹۹ برابر با بيست و پنجم فوريه ۲۰۲۱ ، 15:11:46 توسط کاربر قدیمی!
دست ارسال کننده محترم این ویدیو درد نکند! ولی دیگر چرا میگه شهردار محترم؟ این مزدوران رژیم اگر شرف و حیا و احترام داشتند که نمیشدند مزدوران رژیم سرکوبگر! واقعا آدم با دیدن این صحنه ها فکر میکند شهر جنگی باشد و مردمش جنگ زده اند و آواره که همه چیز درب و داغان به نظر میرسد! چطور مردم حاضر میشوند در چنین شرایط بدی زندگی بکنند وقتیکه رهبر کله پوک کشور برای فلسطینی ها غزه و عربهای لبنان روزی میلیونها دلار خرج خانه سازی و رفاه شان میکند! لعنت بر رژیم ملائی ضد مردمی! آخوند پیشوای همین سنی ها آنوقت مردم سیستان و بلوچستان را دعوت به آرامش کرده؟ با دیدن این صحنه ها آدم فکر میکند 42 سال عقربه ساعت برای این مردم ایستاده! هرچی درآمد کشور است برای تهرانی ها خرج میکنند تا صدایشان درنیاد! واقعا سکوت و آرام ماندن چنین مردمی اصلا جایز نیست! اگر به سرنوشت خودشان علاقه مند هستند؟ واقعا اوضاعشان وحشتناک و دردناکه! بیچاره ها!
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
تصویر‌هایی از زندگی زهرا و پری‌گل در محله‌ی دروازه غار
 بهروز وثوقی، «خاتمی، میرحسین موسوی و مخملباف» را عامل ممنوع‌التصویری خود اعلام کرد
فارس: وزیر کشور(جلاد آبان 98) به کرونا مبتلا شد
سفیر سابق جمهوری اسلامی در آلمان: تمام تلاشم را کردم تا اسدالله اسدی از آلمان به ایران بازگردانده شود 
پاسخ تهدیدآمیز مدیرعامل قشم‌ایر به شکایت مسافر از ازدحام در هواپیما 
 فساد بنیاد تعاون سپاه؛ ۴ میلیارد دلاری که نوک قله یخ است
آیا بشار اسد از کره ماه ۱۰۰۰ میلیارد تن فسفات به ما تحویل می دهد؟ 
 رستم قاسمی: سوریه قرار است هزار میلیارد تن فسفات به ما بدهد
روزنامه کیهان خواستار بازگشت هیئت‌ مذاکره کننده ایرانی از «وین» شد 
 احمدی‌نژاد: فنر مردم به زودی در خواهد رفت/  باید معلوم باشد در عرصه اقتصاد، سیاست، فرهنگ و اجتماع چه كسی تصمیم‌گیر است
 «بشار اسد حاضر بود در ازای جولان، روابطش را با ایران قطع کند»
 گسیل نیروهای ضد شورش به روستای کربال در حسن آباد (فارس) برای سرکوب اعتراض اهالی آگهی های تجارتی


پايان آگهی های تجارتی