ستیز جمهوری اسلامی با نوروز و سنت‌های ایرانیدر چهار دهه گذشته کمتر سنت کهن ایرانی بوده که از طعن و ستیز مقام‌های جمهوری اسلامی در امان مانده باشد؛ از کوشش نافرجامی که برای تخریب تخت جمشید صورت گرفت تا محو کردن شبانه دیوارنگاره پنج‌هزار متری شاهنامه در مشهد و هرزه‌گویی علیه بابک خرمدین و کاوه آهنگر و تغییر نام تیم ابومسلم خراسانی و…

با این حال ستیز جمهوری اسلامی با نوروز باستانی و آیین‌های مرتبط با آن همواره عیان‌تر و گسترده‌تر بوده است.

خمینی و نوروز

روح‌الله خمینی، بنیانگذار جمهوری اسلامی، پنهان نمی‌کرد که عید نوروز از آن او نیست و هیچ علاقه‌ای به آن ندارد. او در یک سخنرانی در اسفند ۵۹ به صراحت گفت: «می‌خواهم تقاضا کنم از تمام کسانی که در ایام به اصطلاح خودشان عید نوروز می‌خواهند تشریفات داشته باشند امسال این تشریفات را کم کنند.»

دیدگاه او درباره نوروز و آیین‌های باستانی ایران فقط منحصر به دوران پس از انقلاب نبود و او حتی در نوفل لوشاتو هم می‌گفت: «اینها می‌خواستند که اصل ورق را برگردانند به همان زمان قبل از پیغمبر اکرم؛ به همان زمان سلاطین گبرِ متعدی آدمکش قهار؛ و آن طور رفتار کنند؛ و بساط هم همان بنا باشد. پان ایرانیسم! ایران باید همان شئون ایرانیتش را حساب بکنید! شئون ایرانیت! شما همه چیزتان شاهان باستان بوده است؟ شما ببینید آنها چه کردند با مردم. یک دسته هم آن مغان و امثال ذلک بودند.»

او در سال‌های پس از انقلاب ناچار بود به مناسبت نوروز پیام‌هایی بدهد و سخنرانی کند. اما بدون استثنا در تمامی سال‌ها، از ایام مصادف با نوروز به خاطر همزمان شدن با مناسبتی اسلامی یاد کرد:

در نوروز ۶۶ با اشاره به دو عید سیزدهم رجب و مبعث گفت: «من به ملاحظه این دو عید اسلامی است که نوروز را به همه تبریک می‌گویم.»

در نوروز ۶۷ فقط به دلیل همزمانی این عید با روز تولد امام سوم شیعیان تبریک گفت و عملا تمام پیامش را به آن مناسبت اسلامی اختصاص داد.

او در نوروز ۶۸ نیز به نزدیک بودن دو مناسبت تولد امام سوم و همچنین تولد امام دوازدهم شیعیان اشاره کرد.

خامنه‌ای و نوروز

علی خامنه‌ای، رهبر فعلی جمهوری اسلامی، چندین بار از آیین باستانی نوروز به بدی یاد کرده و خواستار اسلامی شدن آن شده است. او مشخصا در دو سخنرانی‌اش، نوروز‌های ۷۷ و ۹۴ در مشهد، به طور عیان‌تری به شکل کهن نوروز تاخت.

خامنه‌ای در اول فروردین ۷۷ در مشهد گفت: «نوروز باستانی نوروزش خوب است اما باستانی اش بد است. زیرا نوروز جشنی در خدمت حکومت‌های استبدادی قبل از اسلام بود.»

او در آن سخنرانی به صراحت گفت همان طور که اسلام در مواجهه با برخی سنت‌ها کالبد آن را نگاه داشت اما محتوا و روح آن سنت را عوض کرد، درباره نوروز نیز چنین کاری لازم است.

در چند سده اخیر، روحانیونی که در ایران نوروز را گرامی می‌داشتند به حدیثی از امام ششم شیعیان استناد می‌کردند که به یکی از شاگردانش گفته بود: آیا می‌دانی «نیروز» (شکل عربی نوروز) چه روزی است؟ اما خامنه‌ای در سخنرانی‌اش در مشهد گفت منظور امام ششم شیعیان مشخصا نوروز نبوده و به طور کلی «روز نو» را معنا کرده است.

این نکته از آن جهت اهمیت دارد که دو رهبر جمهوری اسلامی حتی حاضر نشدند مانند روحانیون قبل از خود، شیوه همزیستی با آیینی ایرانی در پیش بگیرند و در نهایت آن را به امام شیعیان منتسب کنند. آنها مخالفت خود را با آیین ایرانی فریاد می‌زدند و حاضر به پرده‌پوشی نبوده و نیستند.

خامنه‌ای در یک سخنرانی دیگرش، باز هم در مشهد و در اول فروردین ۹۴، به موضوع نوروز پرداخت و گفت: نوروز باستانی نوروز پادشاهان و فرصتی برای پادشاهان مستبد بود اما «ایرانی مسلمان» این قالب را به نفع خود تغییر داد.

او در هر دو سخنرانی‌اش مشخصا از کسانی که در لحظه تحویل سال در اماکن مذهبی حضور دارند تمجید کرد و در مقابل، به کسانی که ترجیح می‌دهند به تخت جمشید بروند تاخت و آنها را به باد استهزا گرفت.

روحانیون و نوروز

عمده روحانیان در سده‌های اخیر شیوه‌ای مسالمت‌جو در برابر نوروز در پیش گرفته بودند و اگر مدافع سرسخت آن نبودند، دست‌کم از آن به بدی یاد نمی‌کردند.

اما این شیوه در سال‌های پس از انقلاب به طور کامل تغییر کرد و روحانیون هوادار جمهوری اسلامی در برابر آیین‌های ایرانی شمشیر را از رو بستند.

از مشهورترین حملات روحانیون به آیین‌های نوروزی می‌توان به دشنام‌های مرتضی مطهری اشاره کرد. او در سخنرانی‌ها و نوشته‌هایش به صراحت از چهارشنبه‌سوری، پریدن از آتش، سفره هفت‌سین، سیزده به در و سایر آیین‌های نوروزی به بدی یاد می‌کند و می‌گوید: «با سمنو پختن از نحسی خارج می شویم؟ با سبزه را در روز سیزده از خانه بیرون ریختن از نحسی خارج می شویم؟ بیچاره! چرا خانه‌ات را در این روز رها می‌كنی و می روی به الدنگی؟ ... به خدا ننگ این مردم است كه روز سیزده را به عنوان سیزده به در می‌روند.»

احمد خاتمی، امام جمعه تهران، سال ۹۱ گفت: «اگر کسانی بخواهند این نوروز را با صبغه دینی‌اش فقط ببرند به صبغه ناسیونالیستی، فقط ببرند به صبغه ملی‌گرایی‌اش، این همان جشن‌های ۲۵۰۰ ساله ننگین شاهنشاهی است.»

ناصر مکارم شیرازی، مرجع تقلید ساکن قم، از دیگر روحانیونی است که در سال‌های اخیر بارها از آیین‌های چهارشنبه‌سوری و سیزده به در انتقاد کرده، خرافی خوانده و به آنها تاخته است.

سایر روحانیون نیز در مکتوبات رسمی‌تر صرفا به عناوینی چون «خرافه» و «آتش‌پرستی» ارجاع می‌دهند اما در سخنان شفاهی خود لحنی ستیزه‌جوتر می‌گیرند.

سال گذشته ویدئویی از یک روحانی منتشر شد که می‌گفت «عید نوروز مال گاو خر است» و «اسلام عید نوروز را رد کرده». این روحانی که محمدمحسن حسینی طهرانی نام داشت و در اردیبهشت ۹۸ درگذشت، به شدت با نوروز مخالف بود و کتابی نیز با نام «نوروز در جاهلیت و اسلام» نوشت.

ستیز با هر چه ایرانی است؛ چرا؟

ستیز جمهوری اسلامی با تاریخ، آیین‌ها، سنت‌ها و پدیده‌های ایرانی منحصر به نوروز نیست و تقریبا هر چه ایرانی، به ویژه مربوط به ایران پیش از اسلام باشد، را در بر می‌گیرد.

نصب مجسمه کاوه آهنگر در اصفهان خشم روحانیون را برانگیخت و از جمله احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان، به صراحت خواستار تخریب این مجسمه شد.

بابک خرمدین از سوی تمامی روحانیون جمهوری اسلامی مورد طعن قرار گرفته و مراسم بزرگداشت او در «قلعه بابک» در استان آذربایجان شرقی، در همه سال‌ها لغو شده یا با آزارهای ماموران امنیتی همراه بوده است. لطف‌الله صافی گلپایگانی درباره بابک خرمدین گفته است: «ترویج افکار و دفاع از مواضع او ترویج باطل و معارضه با اسلام و برای تضعیف هویت اسلامی جامعه است و صرف بیت المال و مال شخصی در جهت اشاعه نام و یاد او همه حرام است. باید مسئولین امور جدا از این گرایش‌ها جلوگیری نمایند.»

نصب تندیس آریوبرزن در یاسوج، مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد، مخالفت‌های شدید و پرخاشگرانه مقام‌های جمهوری اسلامی فرمانده سپاه استان را در پی داشت و سرانجام این مجسمه در آذر ۹۷ به دست «عوامل ناشناس» آتش زده شد.

اواسط خرداد ۹۰ یک نقاشی دیواری به مساحت پنج‌هزار متر مربع و با موضوع شاهنامه، شبانه از میدان فردوسی مشهد پاک شد.

تندیس آرش کمانگیر و اسبانش نیز از میدانی در شهرستان ساری، مرکز استان مازندران، جمع‌آوری و نابود شد.

فهرست ایران‌ستیزی مقام‌های جمهوری اسلامی بسیار طولانی‌تر از این موارد است.

اما چرا؟ دلایل عمده مخالفت و دشمنی روحانیون با تاریخ و آیین‌های ایرانی چیست؟

از بین دلایل متعددی که برای این دشمنی شمرده شده، دو دلیل مهم‌تر به نظر می‌رسد: نخست اینکه روحانیون بیش از سیزده قرن است که به دنبال حمله اعراب به ایران، همچنان ایران و مظاهر ایرانی را در مقابل و مقابله با اسلام می‌پندارند.

نکته دوم به جامعه‌شناسی سیاسی و موضوع قدرت بازمی‌گردد. طبقه روحانیت، به ویژه در چهار دهه‌ای که قدرت سیاسی را در اختیار دارد، بی‌پروا با هر چه و هر که رقیب خود ببیند درمی‌افتد و آن را از میان برمی‌دارد. این موضوع حتی تا موسیقی ایرانی نیز گسترش یافته است.

محمدرضا شجریان، موسیقیدان و استاد آواز ایرانی، می‌گفت: «چون موسیقی همیشه نظر مردم را جلب می‌کرده به خودش و طرفدار زیاد داشته، جماعت روحانی و آخوند می‌خواسته که نظرها به او جلب بشود. دید که این موسیقی همه حواس‌ها را به خودش می‌برد و او مورد توجه نیست، گفته حرام است.»

او در مستند «پژواک روزگار» به صراحت می‌گوید: «فقط مذهب بوده که در طول این هزار و خرده‌ای سال نگذاشته موسیقی خودش را نشان بدهد. چون روحانیت فکر کرده که یک رقیب دارد. این را از صحنه بیرونش می‌کرده.»
 منبع: ایران وایر
فیلمها و خبرهای بیشتر در کانال تلگرام پیک ایران
[کد مطلب: 225189] [تاريخ انتشار: چهارم فروردين ۱۴۰۰ برابر با بيست و چهارم مارس ۲۰۲۱] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ يکم فروردين ۱۴۰۰ برابر با بيست و يکم مارس ۲۰۲۱ ، 09:33:16 توسط ایران خونین آبان
گور بابای این آخوند ها مردم نوروز را باشکوه جشن میگیرند نوروز جمشیدی شاهنشاهی بر همگان مبارک باد , اینها مردم را در فقر نگه میدارند تا به عزاداری بیشتر از شادی اهمیت دهند ولی کور خوانده اند حتا مادران داغدار این رژیم هم با برپائی سفره هفت سین بر مزار آنها و کنار زندانها نوروز را پاس داشته اند که ای کاش سایت شما هم بیشتر به ان بپردازد , تف بر دشمنان سرزمینم ایران .
نوشته شده در تاريخ سی ام اسفند ۱۳۹۹ برابر با بيستم مارس ۲۰۲۱ ، 20:23:09 توسط افراسیاب
من همش فکر میکنم که اینها سال آخرشون است، خیلی چیزها که بهش فکر میکنم بعدا درست از آب درمیاد یا بعضی وقتها بیخودی به کسانیکه میشناسم و خیلی وقت ندیدمشون فکر میکنم یکدفعه بعد چند روز جلوم سبز میشن، شاید حس ششم درست باشه. همش تو فکرم میاد که اینها سقوط میکنن و بدجوری باهاشون رفتار میکنن و خیلی‌هاشون را از بین می‌برند. شاید برای خیلی‌ها حسس ششم اتفاق میافته.
نوشته شده در تاريخ سی ام اسفند ۱۳۹۹ برابر با بيستم مارس ۲۰۲۱ ، 16:31:17 توسط حمید
اگر اعراب و مغول ها و ترک ها نتوانستند نوروز را براندازند شما اخوند های بی شعور و بی وطن هم نخواهید توانست کاری از پیش برید!!!
نوشته شده در تاريخ سی ام اسفند ۱۳۹۹ برابر با بيستم مارس ۲۰۲۱ ، 16:22:21 توسط ساسان
فرا رسیدن بهار و نوروز باستانی بر همگان مبارک باد. امیدوارم در سال جدید مردم ایران داخل کشور بپا خیزند و ایران زمین را از شر تبهکاران حاکم اسلامی پاک کنند، محور امور را در دست خویش گیرند و دموکراسی را در ایران مستقر سازند، اموال بسرقت برده شده ایرانیان ستمدیده را از خاندان استبداد سابق و دزدان دیکتاتوری اسلامی حاضر باز ستانند و عدالت و قانون را در کشور برقرار گردانند پیش از اینکه ایران زمین میدان جنگها و رقابتهای کشورهای خارجی شود.
نوشته شده در تاريخ سی ام اسفند ۱۳۹۹ برابر با بيستم مارس ۲۰۲۱ ، 16:09:22 توسط ملعون
این خمینی ملعون هر چه در مورد قبل از اسلام عر عر کرده بود درست خود اسلام است مثل کشتار تجاوز دزدی! قبر این فوصیل زمانه را باید با خاک کاهو پر کرد که ملت مسلمان از کود رسانی به آن لحظه ای دریغ نکنند!
نوشته شده در تاريخ سی ام اسفند ۱۳۹۹ برابر با بيستم مارس ۲۰۲۱ ، 15:57:45 توسط صمد
خامنه ای و خمینی هر دو گ...ه میل فرمودند.
نوشته شده در تاريخ سی ام اسفند ۱۳۹۹ برابر با بيستم مارس ۲۰۲۱ ، 08:05:34 توسط اکثریت ساکت
سنتهای ایرانی که همه بر می گردند به قبل از اشغال اسلامیون هیچ ربطی به اسلام نداره و چون این دین تمامیت خواه ست نمیتونه اونارو تحمل کنه.هرکسی گفت اسلام سنتهای قدیمی رو قبول داره یا هیچی نمیدونه و یا دروغ میگه، مگر نمیگن قبل از اسلام ایران در جهل و خرافات بود و مگر نه اینکه بخاطر همین یعنی «پیروزی بر جهل» زدن و کشتن و غارت کردن؟ پس چطور اسلام میتونه سنتهای زمان «جهل» رو قبول بکنه؟ چیزهایی هست که باید هر ایرانی با منطق به اونا فکر بکنه و از خودش سوال کنه آیا من مسلمان هستم یا ایرانی، هردوش نمیشه.
نوشته شده در تاريخ سی ام اسفند ۱۳۹۹ برابر با بيستم مارس ۲۰۲۱ ، 03:36:48 توسط ایرانی 0
تبريك و تهنيت به تمام مردم ايران زمين و تبريك و سال نو مبارك به هر كس كه دلش براى ايران ميتپد
نوشته شده در تاريخ سی ام اسفند ۱۳۹۹ برابر با بيستم مارس ۲۰۲۱ ، 00:29:40 توسط باغبان
این رزیم اجنبی چه خوشش بیاید و چه بدش بیاید قادر نیست فرهنگ و سنن ایرانیان را از بین ببردهمان طوری که اجدادشان در چهارده قرن پیش سعی کردنند ولی نتوانستند و شکست خوردند و چون سواد و دانش ادارامور کشور پهناور ایران را نداشتند چون بیابان گرد بودنند لذا محتاج سیاست مداران و متخصصان ایرانی هم شدنند.
نوشته شده در تاريخ بيست و نهم اسفند ۱۳۹۹ برابر با نوزدهم مارس ۲۰۲۱ ، 19:07:08 توسط حسن آقا
۱- در آستانه‌ی سال نوی ایرانی، حکومت زوال وجوداش را فریاد می‌زند: علم‌الهدی می‌گوید دنیا به‌خاطر واکسن‌های ایرانی «به ما محتاج شده». صدیقی در نماز جمعه به گدایی آرای مردم افتاده:«با شرکت اکثریتی با ولایت فقیه بیعت کنید». مجلس لایحه‌ی «سازمان طب اسلامی» تهیه دیده و قالیباف دولا می‌شود که لایحه‌ی هسته‌ای بلوفی بیش برای «چانه‌زنی دیپلماتیک» نیست... این جانوران بیمار می‌خواهند آیین‌های ایرانی چون نوروز را از فرهنگ و دل مردم بزدایند؟! مردم در آستانه‌ی خانه‌تکانی ملی قرار دارند: «همان اورمزد و مه و روز مهر،. بشوید به آب خرد جان و چهر»! آنها که تندیس بابک و کاوه را ویران کردند و سخن جانبخش زبان پارسی را از دیوار روفتند، بدانند که آیین نیک، آیین شادی و باروری و آبادانی‌ست، اما برای بازیافتن زندگانی شایسته و بایسته، با بیدادگران کینه‌ورزی کرده، دایره‌ی هستی را از این پلیدی نابخردانه پاک خواهند کرد: «کنون یکسره دل پر از کین کنید... بروهای جنگی پر از چین کنید— که من رخش را بستم امروز نعل...به خون کرد خواهم سر تیغ لعل — بسازید که امروز روز نو است...زمین سر به سر گنج کیخسرو است».
نوشته شده در تاريخ بيست و نهم اسفند ۱۳۹۹ برابر با نوزدهم مارس ۲۰۲۱ ، 17:26:38 توسط سامان
سرم کوهی ست باستانی، برف پوش و استوار(کوه دماوند). آغاز من کس نمیداند، من از تاریخ کهن ترم. زمانیکه داعشی ها به ایران حمله کردند(اکثرن از لبنان و فلسطین با کمک انگلیس ها) بر درودیوار با اسپری شعار اسلامی می نوشتند. عاملان شاه و حتا مردم عادی این شعارها را پاک میکردند. اما اسلامی ها دوباره روی آن می نوشتند که .. ننگ با رنگ پاک نمی شود. این داعشی ها هنوز متوجه نشده اند که این شعار که ننگ با رنگ پاک نمیشه شامل حال خودشان هم میشه. مجسمه های باستانی و ملی ایرانیان را تخریب کنید، نوشته های فردوسی و آرامگاه حافظ سعدی بابک خرمدین و آریوبرزن را هم تخریب کنید. چرا خجالت میکشید آرامگاه کوروش بزرگ را هم خراب کنید. برای تخریب اینها صدها سال وقت لازم هست چرا که همه جای ایران موزه باستانی ست. اگر این حکومت باور داره که صدها سال دیگر هنوز حکمرانی میکنه پس از تخریب تمام ایران متوجه خواهد شد که .. ننگ با رنگ پاک نخواهد شد. باستان و تاریخ ایران زمین در وجود هر ایرانی نهادینه شده نه فقط در سمبل های باستانی و ملی. اسکندر تخت جمشید را به آتش کشید اما هزاران سال بعد این مجموعه هنوز در قلب و فکر مردم پابرجاست
نوشته شده در تاريخ بيست و نهم اسفند ۱۳۹۹ برابر با نوزدهم مارس ۲۰۲۱ ، 17:10:48 توسط آذر
شادی این روزهای مردم، خصوصاً زنان، برخاسته از این واقعیت است که به سرنگونی رژیم امیدوار شده اند و این امید، نه امیدی واهی، که برخاسته از شرایط عینی جامعه و ازهم گسیختگی درونی ج-ا، نشات گرفته است.با تبریک و سپاس از تمامی پیکار گران راه رهائی و برابری، آنچه نوروز امسال را با سالهای پیشین متفاوت کرده است، باز شدن غنچه های امیدی است که این روزها در دل عموم توده های زحمتکش ایران جوانه زده است. شکوفه های امید نسبت به تغییر و دگرگونی وضعیت موجود. امید به سرنگونی ج-ا، و رها شدن از سرکوب و استبدادی ۴۲ ساله و رسیدن به آزادی و برابری و استقرار حکومتی که کارگران و زحمتکشان در آن حاکم بر زندگی و سرنوشت خود باشند. بهار، نوید تازگی و طراوت، سرسبزی و شکوفه‌ها را بهمراه دارد؛ نوید آسمانی آبی، گاهی با لکه‌های پراکنده ابرهای سفید بر این پهنه لاجوردین؛ نوید بارانهای بهاری و درخشش خورشید در پسِ این بارانها؛ نوید جوشش زندگی در طبیعت، رودهای خروشان، درختانی که تن از رخوت زمستانی می‌زدایند و جوانه‌ها را بر تارک خود مینشانند. پرندگانی که سرود باززایش طبیعت را سر میدهند. نوروزتان پیروز و بهاران تان خجسته باد...
نوشته شده در تاريخ بيست و نهم اسفند ۱۳۹۹ برابر با نوزدهم مارس ۲۰۲۱ ، 16:50:32 توسط سامان
اگر هنرومعماری، ادبیات و شعروشاعری، فلسفه، علوم مانند طب و نجوم ایران باستان زنده نمانده بود این عرب های واپس زده که به این فرهنگ عظیم تاخت وتاز کردند بر چه مبنایی برای اسلام تاریخ و بر مبنای هجرت آن حرامزاده تاریخ و سال می ساختند؟ محمدرضاشاه تاریخ را به خاطر تعصب به سلطنت خودش بر مبنای 2500 سال قبل تعریف کرد و تاریخ شاهنشاهی نامید. این واپس زده های آخوند/اسلامی/داعشی تاریخ و تقویم را که توسط کسانی چون عمر خیام تدوین شده را به اسم اسلام محمدی 1400 سال تعریف میکنند و حتا این مبدا را مصادره و بر چرخش سال ایرانی و نوروز بنا میکنند! زمانیکه با تمام مشکلات و مسافت ها طولانی برای مداوا به بیمارستان های ایران و طب سینا رجوع میکردند، عرب ها مانند ادعای آخوندها امروز معتقد به طب اسلامی و تبرک نوشیدن ادرار شتر جهت مداوا بودند. اسلام برای ایران چه سودی داشت؟ معنویت به ایرانیان آموخت؟ که مهریه چقدر تعیین بشه، قصاص به چه قیمتی خریداری بشه، خمس و ذکات چقدر باید پرداخت و مسیحیان در صورت زندگی در ولایت اسلامی چقدر باید جزیه پرداخت کنند؟ این یعنی ماده گرایی! همه چیز در اسلام با شتر قابل خریداری ست.
نوشته شده در تاريخ بيست و نهم اسفند ۱۳۹۹ برابر با نوزدهم مارس ۲۰۲۱ ، 15:03:15 توسط کاربر قدیمی!
همیشه گفتم و باز هم میگم: یک ایرانی واقعی هیچوقت مسلمان نمیشود و یک مسلمان هم هیچوقت نمیتواند یک ایرانی باشد!دیگر حساب کار دست خودتان بیاید! رژیم نماینده اسلام عربهاست و برای همین هیچوقت مشروعیت قانونی در بین ما ایرانیان واقعی پیدا نمیکند چون اسلام با زور شمشیر و قتل و غارت وارد ایران شد! 1400 سال هم از عمر اسلام لعنتی در ایران میگذرد چون ملت بی عرضه و ترسوئی هستیم و نتوانستیم تا حالا ایران را از این عرب پرستها پس بگیریم! این آخوندهای بیشرف همیشه نمک ایرانی را خوردند و بعدش زدند یا میزنند نمکدان ایرانی را میشکنند! واقعا مسخره و خنده دار است یک مشت خرافه پرست مسلمان به خودشان اجازه میدهند در باره فرهنگ و سنتهای ایرانی نظر بدهند! وقاحت و پست فطرتی این جماعت مسلمان ایران ستیز حدی ندارد! خمینی و خامنه ای جنایتکار بدترین نوع استبداد مذهبی را در ایران برپا کردند آنوقت آدرس غلط میدهند که شاهان سابق مستبد بودند؟تقصیر ایرانیهاست که به میزبانی خودشان برای اسلام ایران ویرانگر خاتمه نمیدهند!آنروز بزودی نزدیک است و برای همین این رژیم ددمنش وحشت دارد!نه به بربریت اسلام وحشی اشغالگر ایران! تف به ملا!
نوشته شده در تاريخ بيست و نهم اسفند ۱۳۹۹ برابر با نوزدهم مارس ۲۰۲۱ ، 14:52:21 توسط لی
نتیجه اینکه ایران الان در اشغال آخوندهای آدمکش و اشغالگر حوزه قم است بنابراین دیر یا زود جنگ تن به تن مردم با حکومت اشغالگر اسلامی شروع خواهد شد اینبار بطور مساوی از نظر تجهیزات .......آگهی های تجارتی


پايان آگهی های تجارتی