بچه اسب آبی صورتی هم دیده شد! + عکس

دو عکاس انگلیسی درحالی که مشغول عکسبرداری از مهاجرت گوزنهای یالدار در کنیا بودند ناگهان یک بچه اسب آبی را مشاهده کردند که به رنگ صورتی است.
به گزارش خبرگزاری مهر، دو عکاس انگلیسی به نامهای ویل و مت بارارد- لوکاس در منطقه حفاظت شده "ماسای مارا" در کنیا مشغول عکسبرداری از مهاجرت سالانه گوزنهای یالدار بودند که ناگهان متوجه یک مخلوق بسیار نادر شدند.

این حیوان کوچک که یک بچه اسب آبی صورتی رنگ بود بلافاصله شکار دوربینهای این دو عکاس شد.

این دو برادر در وبلاگ خود نوشتند: "توانایی طبیعت در نشان دادن چیزهای غیرمنتظره همواره موجب شگفت زدگی ما می شود."

براساس گزارش National Geographic، جاشوا چارلتون از باغ وحش برونکس نیویورک در خصوص این حیوان توضیح داد: "این بچه اسب آبی از بیماری "لوسیزم" (Leucism) رنج می برد. لوسیزم که با زالی (albinism) متفاوت است یک عارضه ژنتیکی است که در آن تمام رنگدانه های پوست حیوان و یا انسان سفید می شود. این درحالی است که در زالی تنها ملانین پوست، سفید می شود."

این عکاسان درباره این بچه اسب آبی صورتی نوشتند: "امیدواریم که بتواند یک زندگی طولانی و شاد داشته باشد و بازدیدکنندگان منطقه ماسای مارا بتوانند برای سالیان طولانی از دیدن پوست صورتی آن لذت ببرند."

این دو عکاس در ادامه تعریف کردند: "اسب آبی صورتی بسیار خجالتی بود و دائم به مادرش می چسبید و تنها برای چند دقیقه از آب بیرون ماند."

برادران بارارد- لوکاس برای جاودانه کردن این مخلوق عجیب از فاصله دور، از یک لنز عکاسی رادیویی 600 میلیمتری استفاده کردند.

[کد مطلب: 22528] [تاريخ انتشار: دهم مهر ۱۳۸۹ برابر با دوم اکتبر ۲۰۱۰] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات جديد پذيرفته نمی شود.
نظرات خوانندگانآگهی های تجارتی


پايان آگهی های تجارتی