احمدی‌نژاد : سنگین‌ترین خفقان در آمریكا وجود دارد/ در محاکمه متهمان پرونده 11 سپتامبر همکاری ميکنيم/ مرده‌شور خودتان و میزتان

ایلنا : احمدی‌نژاد در در مراسم افتتاح 1002 واحد مسكونی در قالب پروژه مسكن مهر، هم از برنامه‌های دولت برای پایین‌ آوردن قیمت مسكن سخن گفت و هم از سیاست‌های آمریكا در منطقه انتقاد كرد و سخنان شدیدالحنی را خطاب به آنها مطرح نمود.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایلنا، احمدی‌نژاد، گفت: مسكن برای انسان مكانی برای شب خوابی نیست، بلكه محل زندگی بوده و بخشی مهم زندگی انسان در فضای مسكن و محیط محل آن است.
رئیس‌جمهور با بیان اینكه از نگاه ما خانواده پایه اصلی ساختن یك جامعه متعالی است، اظهار داشت: اگر در جامعه‌ای خانواده مستحكم و پر از صمیمت باشد، آن جامعه پر از صلح و دوستی و سازندگی است. اما اگر خانواده آسیب ببیند و یا از انسجام لازم برخوردار نباشد، امور اجتماعی به ثمر نخواهد رسید.

احمدی‌نژاد ادامه داد: اندیشه سرمایه داری از حدود 100 سال پیش، داشته‌های هویتی جامعه بشری را مورد تاخت و تاز خود قرار داد و چیزی باقی نگذاشت. آنها ارزش‌های حقیقی را مورد هجوم قرار داده و بت‌پرستی مدرن را ترویج كردند.

احمدی‌نژاد با بیان اینكه در اندیشه سرمایه داری دزدی و غارتگری، رنگ قانون به خود گرفته در ساز و كار بین‌المللی قرار گرفته است، اظهار داشت: آنها، دشمن باورهای خود را ملت ایران می‌دانند و با مقاومت و ایستادگی ملت ما، اعتبار دشمن در هم شكسته و هیمنه آنها فروریخت.

احمدی‌نژاد با بیان اینكه سنگین‌ترین خفقان در آمریكا وجود دارد، خاطرنشان كرد: آنها با جنجال رسانه‌ای و تبلیغاتی كارهای خود را مثبت و صحیح جلوه می‌دهند. در آنجا اعلام كردم كه كجای دنیا به خاطر اظهارنظر اخراج می‌شوند. امروز استكبار جهانی شكست‌های خود را از حركت و مقاومت ملت ایران می‌داند و به همین دلیل به شدت عصبانی بوده و هر كاری كه از دستش بر می‌آید انجام می‌دهد.
وی به مساله هولوكاست اشاره كرد و خاطرنشان كرد: آنها از 60 سال پیش به بهانه این مساله ملت فلسطین، اردن، لبنان، سوریه، مصر و حتی ایران را تهدید می‌كنند. آنها یك سگ وحشی را در منطقه رها كرده و به بهانه آن می‌خواهند ملت‌های منطقه را بچاپند. امروز نیز ماجرای یازده سپتامبر را آغاز كرده‌اند كه اگر دیر اقدام می‌كردیم این مساله نیز مقدس‌ترین مساله جهانی شده و دیگر كسی نمی‌توانست در رابطه با آن اظهار نظر كنند.

احمدی‌نژاد با بیان اینكه آنها به خونخواهی یازده سپتامبر جنایت‌های فجیحی را در منطقه انجام داده و سوال‌های بسیاری را بی‌پاسخ گذاشتند، گفت: پایان این ماجرا باید مشخص شود. آنها اعلام می‌كنند كه 3 هزار نفر كشته شده‌اند. مشكلی ندارد، بیایید به این مساله رسیدگی كنید. ما هم همكاری خواهیم كرد كه متهمان این پرونده دستگیر شوند.
وی خاطرنشان كرد: آنها فكر كردند دنیا بی‌صاحب است و به بهانه آن هرگونه كه بخواهند می‌توانند بازی كنند. بعد به خود جرات داده و ملت ما را تهدید می‌كنند و می‌گویند راه حل‌ها روی میز است، مرده شور خودتان، چهره اتان و میزتان كه دنیا را به لجن كشیده‌اید.

احمدی نژاد خطاب به قدرت‌های غربی تصریح كرد: دوره شما تمام شده و جنایت‌هایی كه می‌خواستید انجام دهید، انجام داده‌اید. بساط خود را جمع كرده و از منطقه بروید. چرا فكر می‌كنید قیم منطقه هستید؟ البته ما می‌دانیم كه شما به دنبال نفت و ثروت منطقه ما هستید.

وی اظهار داشت: آنها خیال كردند با چهار تا تهدید و اخم كردن، ملت‌های منطقه ترسیده و عقب نشینی خواهند كرد. به آنها می‌گویم كه در اشتباه به سر می‌برید و باید از ملت‌های منطقه عذرخواهی كنید.
وی در پایان خطاب به اشغالگران منطقه گفت: اگر با پای خود از منطقه خارج نشوید، ملت‌های منطقه شما را با اردنگی از منطقه خارج خواهند كرد.

[کد مطلب: 22548] [تاريخ انتشار: يازدهم مهر ۱۳۸۹ برابر با سوم اکتبر ۲۰۱۰] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات جديد پذيرفته نمی شود.
نظرات خوانندگان
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
 سروش: آن كه ديروز با فرح می‌پريد و امروز از فرح می‌پرد
 صادق زیبا کلام: نخستین گام"نرمش قهرمانانه"یا "برجام۱۴۰۰"ازجانب ایران برداشته شد
  کاریکاتور/ مسلمونا گریه کنید، جنایت!‎
 واکنش سخنگوی وزارت امور خارجه به اظهارات اخیر محسن رضایی
 شاهکارهای تازه از صداوسیما در قرن بیست‌ویکم
شهرداران تهران به اتهام ارتشا دستگیر و با وثیقه سنگین آزاد شدند
 انفجار در خیابان سپهبد قرنی تهران 
 بلینکن: لغو بخشی از تحریم‌ها، پاسخ ما به بازگشت تهران به تعهدات است
 هواپیماربایی‌ها و بمب گذاری در پروازها؛ از «ارتفاع پست» تا هواپیمای خاتمی 
اشک تمساح ريختن خامنه‌ای: گرانی و مشکلات در آستانه عید غصه بزرگی ایجاد کرده است 
گزارش فساد «عیسی شریفی» روی میز شورای نگهبان/ سردار سعید محمد باعث ردصلاحیت «قالیباف» می شود؟! 
فراخوان به رئیس جمهوری فرانسه برای ایفای «یک نقش تاریخی در عادی ساختن مناسبات با ایران»آگهی های تجارتی


پايان آگهی های تجارتی