لهستان برای گروهی از حیوانات مستمری بازنشستگی در نظر می‌گیرد 
وزارت کشور لهستان لایحه ای را تهیه کرده است که براساس آن حیواناتی که در خدمات دولتی از آنها استفاده می شود وضعیت قانونی مشخص و مستمری بازنشستگی خواهند داشت.

ماریوش کامینسکی، وزیر کشور لهستان اختصاص مستمری بازنشستگی به این گروه از حیوانات و تعیین وضعیت قانونی آنها را «وظیفه ای اخلاقی» توصیف کرد. او افزود که انتظار دارد پارلمان لهستان به اتفاق آراء این لایحه را تصویب کند. شماری از نهادهای دولتی لهستان از جمله پلیس، گارد مرزی و مراکز آتش نشانی از حیوانات در جریان خدمات رسانی به شهروندان استفاده می کنند.

تعدادی از کارمندان این نهادها از وزارت کشور لهستان خواسته بودند که برای نگهداری از این حیوانات در دوران بازنشستگی شان چاره ای بیاندیشد.

وزیر کشور لهستان پیش از این در دفاع از اختصاص مستمری بازنشستگی برای این گروه از حیوانات گفته بود: «به لطف خدمات این حیوانات جان بیش از یک انسان نجات داده شده و بیش از یک جنایتکار دستگیر شده است.»

انتظار می رود که لایحه تهیه شده جایگاهی قانونی برای حدود ۱۲۰۰ قلاده سگ و بیش از ۶۰ راس اسب تعریف کند. به گفته وزارت کشور لهستان هر سال حدود ۱۰ درصد از حیواناتی که در خدمات دولتی از آنها استفاده می شود بازنشسته می شوند.

از جمله ماموریت هایی که در آنها از این حیوانات استفاده می شود می توان به شناسایی محل افرادی که زیر آوار گرفتار شده اند، جستجوی محموله های مشکوک به قاچاق مواد مخدر و کنترل تجمعات اشاره کرد. مستمری بازنشستگی این حیوانات به افرادی که مسئولیت آنها را برعهده دارند کمک خواهد کرد تا مخارج نگهداری از این حیوانات از جمله خدمات درمانی شان را تامین کنند.

منبع: يورونيوز


فیلمها و خبرهای بیشتر در کانال تلگرام پیک ایران
[کد مطلب: 225573] [تاريخ انتشار: هفتم فروردين ۱۴۰۰ برابر با بيست و هفتم مارس ۲۰۲۱] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگانآگهی های تجارتی


پايان آگهی های تجارتی