زنده یاد شاملو، سال 58:  این رفراندوم را تحریم می کنم، چرا که نمی دانم «جمهوری اسلامی» چیست


فیلمها و خبرهای بیشتر در کانال تلگرام پیک ایران
[کد مطلب: 225843] [تاريخ انتشار: سيزدهم فروردين ۱۴۰۰ برابر با دوم آوريل ۲۰۲۱] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ پانزدهم فروردين ۱۴۰۰ برابر با چهارم آوريل ۲۰۲۱ ، 08:49:45 توسط Narenj
ماستمال ها و ماله کش ها ای کاش فقط پرورده پالانشگاه ینگه دنیا با معرفت اسلامی بود ... شاه شیخ هیولایی بود که کسی به فرض ، رومان ، خر مگس را هم می خواند از تبعیدگاه سربازی اجباری از بالای تخت های غمه گرفته و تاریک پادگان به زیر کشیده شده و به مکان نامعلومی ، برده می شد .. شاه شیخ یادگاری کمبوگیه باد کرده ، تمام لات و لوت های شهر نویی تهران را از سربازی اجباری معاف می کرد و دیپلمه های با شوق به اگاهی و دانش را که هیچ پارتی قلچماقی در لابلای دستگاه شاه شیخ نداشتند ، برای تحقیر و سر کوفت ، سرباز صفر می کرد و به هر گوشه دور افتاده ایران به تبعید می فرستاد ، شاه شیخ هیولایی بود که در لندن در تظاهرات برای مرگ اخوند کراواتی ، علی شریعتی ، کس جرات نمی کرد که بدون نقاب ، شر‌کت کند و هیچ وقت هم روشن نکرد که این مامور دو جانبه انتلجنت سرویس و ساواک اخوند کراواتی علی شریعتی با مرگ طبیعی از دنیا رفت .. چرا که هدفش کشاندن ، جامعه در حال رشد و اگاهی به باور های دین و مذهب بود ... احمد شاملو یکی از انهایی بود که با همه فراز و نشیب ها در دام ، شاه هیولا و شیخ هیولاتر ، نیافتاد
نوشته شده در تاريخ چهاردهم فروردين ۱۴۰۰ برابر با سوم آوريل ۲۰۲۱ ، 19:53:41 توسط کوروش
...و خود این شاعر پر زور و احساس، با سستی بینش سیاسی اش از آنانی بود که به خاطر یک دستمال قیصریه را آتش زدند و از شاه یک هیولا ساختند و خود نیز سرانجام خطای راهبردی شان را با پوست و استخوان چشیدند !!!
نوشته شده در تاريخ سيزدهم فروردين ۱۴۰۰ برابر با دوم آوريل ۲۰۲۱ ، 21:08:02 توسط کاربر قدیمی!
برای بار سوم مینویسم کسانیکه از حداقل شعور برخوردارند میتوانند درک کنند شاملو کی بوده نه هر آدم بی سر و ته که جز توهین کردن و اتهام بیجا زدن هدف دیگری ندارد. شاملو افتخار ماست چون شاعر درباری نبوده و از همان اولش هم به رهبری خمینی دجال و نوع جکومتش نه گفت و مداح حکومتی نشد. در همین ویدیو کوتاه انتقاد میکند که رادیو و تلویزیون و روزنامه ها را هم گرفتی و...! همین شهامتش که مقاومت نشان داد و به ج.ا. نه گفت صداقتش را نشان میدهد. یکسری با کامنتشان فقط بلدند حرف مفت بزنند که از حوصله ما خارج است. تو کی هستی با دهان آب نکشیده ات نام شاملو را بر دهان میگری؟ حالا نقش قهرمان بازی اصلا بهت نمیاد هذیانگو! شاملو فرشته بی خطا نبود ولی یک مویش می ارزد به صدها سازشکار ننگ که پشت سر خمینی دجال راه افتادند! به بزرگی و خلاقیت شاملو البته که مغز فندوقی ها هنوز نمیتوانند پی ببرند!
نوشته شده در تاريخ سيزدهم فروردين ۱۴۰۰ برابر با دوم آوريل ۲۰۲۱ ، 18:12:08 توسط آرتا بامشاد
آقای کاربر قدیمی: ماشالله چقدر مثل شاعر بزرگ تمام قرنها و فصول ایران و جهان آقای شاملو با ذکاوت و تیز هوش هستید شما؟ خمینی بگوید که چه قانونی دارد که تازه او رای به جمهوری اسلامی بدهد که تازه یکنفر به 98 درصد اضافه شود؟ یعنی بگوید من میکشم ، میزنم ، به غل و زنجیر میکشم و شکنجه را از مرز و حد میگذرانم؟ او که قبلا گفته بود من وقتی در اقلیتم خدعه میکنم و تقیه یعنی فریب و دروغ میگویم تا قدرت بگیرم و وقتی به قدرت رسیدم هر مخالفی کافر است و کافر هم خونش حلال است و شکنجه گر و قاتلش به بهشت میرود چون در راه خدا عبادت میکند که دشمن خدا را که شبعه او تعریف کرده به وحشیانه ترین وجه عذاب میدهد آنقدر که روی شاه و ساواک کثیف تر از شاه را سفید کنند!!! و شاعر بزرگت در ایرانشهر وقتی در لندن بود قبلا تائیدش کرده بود!!!؟؟؟ بقول خودش طوفان خنده ها...
نوشته شده در تاريخ سيزدهم فروردين ۱۴۰۰ برابر با دوم آوريل ۲۰۲۱ ، 13:49:00 توسط شاملو
برای تو و خويش چشمانی آرزو می کنم که چراغ ها و نشانه ها را در ظلمات مان ببيند گوشی که صداها و شناسه ها را در بيهوشی مان بشنود برای تو و خويش، روحی که اين همه را در خود گيرد و بپذيرد وزبانی که در صداقت خود ما را از خاموشی خويش بيرون کشد و بگذارد از آن چيزها که در بندمان کشيده است سخن بگوئيم. از اشعار مارگوت بیکل ترجمه احمد شاملو
نوشته شده در تاريخ سيزدهم فروردين ۱۴۰۰ برابر با دوم آوريل ۲۰۲۱ ، 12:02:17 توسط کاربر قدیمی!
خوبه در کامنت قبلی هم پیشاپیش نوشتم شاملو در قلبهای ایرانیانی که کمی شعور داشته باشند یادش همیشه جاویدانه است نه برای شاه الهی های شعبان بی مخ! خدای شعری که تک است و تک هم باقی میماند! روشنفکر مگر سیاستمدار است و قدرت اجرائی دارد که مشکلات کشور را حل کند؟ وظیفه روشنفکری اش اگر تعهد اجتماعی داشته باشد اینست نواقص جامعه اش را ببیند و با صدای بلند بگوید مثل جاوید نام شاملو! به قول این اسطوره ادبیات ایران شاملوی بزرگوار: فهماندن چیزی به کسی ( حزب الهی و شاه الهی ) که پول میگیرد تا نفهمد غیر ممکن است! چرا شاکی هستند از چاپید شاه به چاپید ملا رسیدیم. مردم هر کشوری آن حکومتی را دارند که لایقش هستند! چرا نمیپرسید شاید اشکال از فرهنگ ایرانی و مردم ماست که همیشه یا درجا میزنند یا عقبگرد دارند؟ شاه سابق با حسن نیتش و با همه ثروت افسانه ای در دستش تسلیم اسلام شد آنوقت از یک شاعر انتظار معجزه دارند؟ یاوه گوه های ساده لوح!
نوشته شده در تاريخ سيزدهم فروردين ۱۴۰۰ برابر با دوم آوريل ۲۰۲۱ ، 11:33:17 توسط نادر
بخش بزرگی از نسل آخوندی با روشنفکر و روشنگری بیگانه هستند که این ریشه در اسلام پناهی دیکتاتوری سابق آخوند پرورحاج محمد رضا پهلوی و ۴۲ سال حکومت فاسد سرکوبگر اسلامیستهای حاکم دارد. زنده یاد شاملو یکی از بزرگترین رهبران فکری موج نو روشنگری سرکوب شده هر دو رژیم فاسد و دیکتاتوری یکصدساله اخیر ایران بود.
نوشته شده در تاريخ سيزدهم فروردين ۱۴۰۰ برابر با دوم آوريل ۲۰۲۱ ، 11:25:57 توسط آرتا بامشاد
این بابا که نصف بیشتر چسناله های آیدا و دیس و دشنه و آینه هذیانهای کاریکماتور ترجمه انگلیش پراوربز و عامیانه های زبان فرانسوی و اسپانیایی است! و ایرانی روشنفکر مدرن با همین ذله زنیهای مادر بزرگ های اروپایی خود را سرگرم کرده بود و با احساس و صدای بلند توضیح واضحات بدیهی زندگی مدرن را شعر متعهد و مبارزه میگفتند و از لجنزار اسلام و روحانیت شیعه هیچ نمیدانستند که تو سر شون بخوره !!!چهره انسان ساز و مترقی (با تکرار و تشدید قی آخر) و انقلابی یا عنقلابی میساختند... و بعد از به قدرت رساندن ابلهانه و احمقانه یک فاشیست بختک بعنی بعد از اینکه به گرگ ابلاغ چوپانی دادند!!! فریاد زدند صدای پای فاشیزم میاید!!؟؟بابا نایغه فاشیست را قبل از به قدرت رساندن باید شناخت نه بعد از گذشتن کار از کار و رسیدن باران به دهان همه ؛ اگر روشنفکر نفهمد کهنگی و سنت باز گشت به عقب است پس دیگر چه را باید میفهمید ؟ یک شاعر داشتیم در ایران که کلامی در تایید و جا افتادن خمینی و تمام جانیان شیعه 14 خردادی نگفت و آن عمو نصرت رحمانی بود اینها همه شروه گو بودند و بزک کار کلمه ها و استعارات و ایهام و ایجاز شیرین حرف.
نوشته شده در تاريخ سيزدهم فروردين ۱۴۰۰ برابر با دوم آوريل ۲۰۲۱ ، 10:20:48 توسط بهرام
این گور به گور شده یکی از عاملان بدبختی کشور و شورش ۵۷ هست حالا چه رای میداد یا نمیداد چه دردی دوا میکرد اینها با آوردن أخوند بر مسند قدرت و تاراج کشور و قتل و جنایت کاری که خواستن کردند نطرش هم تو سرش بخوره که فقط فکر منافع خودشون بودن و هم دودیهای عقب افتاده مثل خودش که مثلا به این جانوران ضد ایرانی میگفتن روشنفکر .
نوشته شده در تاريخ سيزدهم فروردين ۱۴۰۰ برابر با دوم آوريل ۲۰۲۱ ، 08:50:36 توسط کاربر قدیمی!
شاملو های روشنفکر کم داشتیم! ایران نفرین شده محصول روشنفکری کم داشته یا نداشته بجایش تا دلت بخواد آخوند تاریکفر و کهنه پرستان واپسگرا مثل جلال آل احمد. شاملوی نازنین یادت ابدی است در قلبهای ایرانیانی که کمی شعور داشته باشند. آقای آخوند تو بیا بگو...! خمینی روباه پیر خب اگر میگفت ج.ا. چه تحفه ای است کسی پای صندوق رای یا رفراندوم نمیرفت. آخوند فریبکار استاد حقه بازی بود سر همه آنهائی که دوست داشتند سرشان کلاه گذاشته شود کلاه گشادی هم با ج.ا. گذاشت. آنزمان مغز ایرانیها قفل اسلامی شده بود و کلیددارشان هم خمینی پفیوز آخوند مرتجع! فاجعه کامل شد. با حضور اسلام در ایران بدشانسی داشتیم، با ج.ا. بدبختی هم اومد رویش! هورا ملت نابغه ایرانی! نابغه البته در نادانی و ناآگاهی! لعنت هم به مسببین خارجی انقلاب ۵۷!
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
تصویر‌هایی از زندگی زهرا و پری‌گل در محله‌ی دروازه غار
 بهروز وثوقی، «خاتمی، میرحسین موسوی و مخملباف» را عامل ممنوع‌التصویری خود اعلام کرد
فارس: وزیر کشور(جلاد آبان 98) به کرونا مبتلا شد
سفیر سابق جمهوری اسلامی در آلمان: تمام تلاشم را کردم تا اسدالله اسدی از آلمان به ایران بازگردانده شود 
پاسخ تهدیدآمیز مدیرعامل قشم‌ایر به شکایت مسافر از ازدحام در هواپیما 
 فساد بنیاد تعاون سپاه؛ ۴ میلیارد دلاری که نوک قله یخ است
آیا بشار اسد از کره ماه ۱۰۰۰ میلیارد تن فسفات به ما تحویل می دهد؟ 
 رستم قاسمی: سوریه قرار است هزار میلیارد تن فسفات به ما بدهد
 احمدی‌نژاد: فنر مردم به زودی در خواهد رفت/  باید معلوم باشد در عرصه اقتصاد، سیاست، فرهنگ و اجتماع چه كسی تصمیم‌گیر است
روزنامه کیهان خواستار بازگشت هیئت‌ مذاکره کننده ایرانی از «وین» شد 
 «بشار اسد حاضر بود در ازای جولان، روابطش را با ایران قطع کند»
 راحله آسمانی برای بلژیک برنز اروپا را گرفت؛ کیمیا علیزاده حذف شدآگهی های تجارتی


پايان آگهی های تجارتی