احمدی نژاد: وزارت مسکن به جای آپارتمان، ویلا بسازد!

کلمه : محمود احمدی نژاد که چندی پیش خواستار افزایش جمعیت ایران تا ۱۲۰ میلیون شده و به هر نوزاد وعده پرداخت یک میلیون تومان را داده بود، این بار بدون توجه به ظرفیت‌های کشور، از وزارت مسکن خواست به جای ساخت آپارتمان های کوچک ۶۰-۷۰ متری، برای مردم ویلا بسازد!

به گزارش مهر، محمود احمدی نژاد در مراسم افتتاح ۱۰۰۲ واحد مسکن مهر در شهر جدید هشتگرد، از وزیر مسکن نیزخواست آرام آرام از فضای ساخت آپارتمان های کوچک و ۶۰ الی ۷۰ متری خارج شده و به سمت ساخت مسکن ویلایی نه چندان بزرگ برود. وی از دانشجویان و دانشگاهیان نیز خواست در رابطه با بحث معماری مسکن سازی وارد شده و در این زمینه نیز اثرات خود را به جای بگذارند.

وی همچنین با بیان اینکه مسکن برای ایرانیان تنها به معنی محلی برای خواب نیست، بلکه مسکن در حقیقت مامنی برای کانون گرم خانواده بوده و در واقع به واسطه مسکن است که خانواده مستحکم می شود؛ افزود: اگر خانواده ای دارای مسکن باشد از بسیاری از آسیب ها مصون بوده و در این صورت است که جامعه به سامان می رسد.

احمدی نژاد گفت: مسکن محل رشد و نمو، عزم و اراده و پیشرفت حقیقی است و به همین خاطر از گذشته ایرانیان روی مسکن، محله و همسایه حساسیت و دقت بسیاری داشتند اما در یک مقطع تاریخی (!؟)نسبت به این مهم غفلت شده و تحت تاثیر اندیشه های سرمایه داری الگوی نادرستی ترویج شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه عقب ماندگی های انباشته بسیاری را داریم، گفت: باید مسکن دار شدن از اولویت دغدغه های مردم خارج شود و شتاب کنونی در ساخت مسکن برای کسب نتیجه نهایی را باید حفظ کرد.

احمدی نژاد ادعا کرد: اگر همین روند ساخت مسکن که ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در روستاها و حدود یک میلیون واحد مسکونی در شهرها از بعد از ۵ سال شاهد اتفاق قابل توجهی خواهیم بود، البته این نکته نیز قابل توجه است که مشکل مصالح ساختمانی حل شده و اگر ساخت مسکن به صورت صنعتی دنبال شود قیمت ها از شرایط امروزی آن نیز ارزان تر خواهد شد.

[کد مطلب: 22587] [تاريخ انتشار: دوازدهم مهر ۱۳۸۹ برابر با چهارم اکتبر ۲۰۱۰] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات جديد پذيرفته نمی شود.
نظرات خوانندگان
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
 عبدالحسین مقتدایی استاندار سابق خوزستان بازداشت شد
 سروش: آن كه ديروز با فرح می‌پريد و امروز از فرح می‌پرد
 صادق زیبا کلام: نخستین گام"نرمش قهرمانانه"یا "برجام۱۴۰۰"ازجانب ایران برداشته شد
  کاریکاتور/ مسلمونا گریه کنید، جنایت!‎
 نشریه سپاه: اعتراض‌های خیابانی می‌تواند نظام را سرنگون کند
 واکنش سخنگوی وزارت امور خارجه به اظهارات اخیر محسن رضایی
حمله با چاقو در سوئد؛ پلیس هویت ضارب را اعلام کرد 
قتل‌های سیاسی در ایران، ظن ترور خودی‌های نظام به نام انقلاب و به کام شرکا 
 شاهکارهای تازه از صداوسیما در قرن بیست‌ویکم
سردار دهقان توییت اش درباره دولت روحانی را حذف کرد 
شهرداران تهران به اتهام ارتشا دستگیر و با وثیقه سنگین آزاد شدند
 انفجار در خیابان سپهبد قرنی تهران آگهی های تجارتی


پايان آگهی های تجارتی