شگردهای اتاق‌های فکر جمهوری اسلامی در زمینه انتشار اسناد جعلی

جمهوری اسلامی به عنوان حکومتی اقتدارگرا از شفافیت و بیان حقایق گریزان است و نهادهای امنیتی آن به شکل سیستماتیک به تولید و نشر اخبار جعلی می‌پردازند. ایرج مصداقی، تحلیلگر سیاسی، نگاهی به ترفندهای حکومت در این زمینه دارد.
 
 دیماه ۱۳۹۹ محمدحسن انتظاری عضو شورای عالی فضای مجازی خبر از تصویب سند الزامات پیشگیری و مقابله با نشر اطلاعات، اخبار و محتوای خلاف واقع در فضای مجازی توسط این شورا داد. وی مدعی شد که «تمامی دست‌اندرکاران به این نتیجه رسیده‌اند که اخبار خلاف واقع، تحریف شده و جعلی به امنیت ملی آسیب می‌زند، آرامش اجتماعی را بر هم زده و انسجام ملی را خدشه‌دار می‌کند.»
 
در تبلیغات نظام اسلامی، اخباری که از کانال‌های رسمی منتشر نمی‌شوند «جعلی»، «خلاف واقع» و «تحریف» شده معرفی می‌‌شوند.
 
انتظاری همچنین اضافه می‌کند، مقرر شد «این مسائل مدیریت شود، آسیب‌های ناشی از این قضیه کاهش یابد و امنیت روانی جامعه مورد صیانت قرار گیرد.»
 
به دو نمونه از «مدیریت» صورت‌گرفته در فضای مجازی اشاره می‌شود تا با شیوه‌های اتاق‌های فکر نظام اسلامی برای صیانت از «امنیت روانی» جامعه آشنا شویم. 
 
پس از مخالفت خامنه‌ای با خرید واکسن آمریکایی و انگلیسی، چیزی نگذشت که او برخلاف گذشته بی‌پروا در ملاقات‌های عمومی حاضر شد و به این شایعه دامن زد که از واکسن فایزر استفاده کرده است. همزمانی این دو واقعه باعث برافروخته شدن خشم عمومی شد که گوشه‌ای از آن را در فضای مجازی می‌شد دید.
دستگاه امنیتی به منظور مقابله با آن، نامه‌ی جعلی سعید نمکی به رئیس دفتر خامنه‌ای را منتشر کرد.
 
هدف اصلی جاعلین فریب افکار عمومی نبود چرا که در آن صورت این کار را به دست جاعلین حرفه‌ای می‌سپردند تا تشخیص آن به سختی انجام پذیرد.
 
هدف اتاق‌های فکر رژیم به تمسخر گرفتن اپوزیسیون و ایجاد جو عدم اعتماد نسبت به مخالفان است. چرا که به سادگی می‌شود جعلی بودن سند را اثبات کرد.
 
پس از انتشار گسترده‌ی این سند مجعول در تاریخ ۲۶ بهمن ۱۳۹۹ خبرگزاری فارس به این موضوع پرداخت و نوشت:‌ «شایعه پراکنان این بار مدعی شدند دفتر مقام معظم رهبری برای در اختیار قرار گرفتن واکسن فایزر به وزارت بهداشت نامه‌نگاری داشته است. همانطور که پیش‌بینی می‌شد پس از ورود محموله‌های واکسن شایعات ضدانقلاب هم شدت گرفت.»
 
در همین رابطه کیانوش جهانپور، سخنگوی سازمان غذا و دارو نوشت: «جمهوری اسلامی از هر چیز و هر جا شانس نیاورده باشه انصافا از اپوزیسیون و مخالف و معاند، بخت و اقبال، همراهش بوده و هست! فقط اونی که برای این شیرین‌کاری‌ها، دستمزد میده رو تصور کنید.»
همچنین علیرضا وهاب‌زاده مشاور وزیر بهداشت هم نوشت: «این نامه سراسر جعلی است ظاهرا جاعل قبل از سال ۵۷ در کشور بوده و ازفرم نامه‌نگاری‌ها هیچ اطلاعی ندارد. به فرم سربرگ که اصلا متعلق به وزارت بهداشت نیست کاری نداریم، شماره نامه پایین صفحه هم هیچ، عنوان و امضا هم هیچ. بکلی سری آخه؟! نامه‌های ساواک رو کپی کردید؟»
پس از انتشار نوار صحبت‌های روشنگرانه محمود صادقی نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در مورد گفتگویش با علی شمخانی دبیر شورای امنیت ملی که از کشتار وسیع مردم در آبان ۱۳۹۸ دفاع می‌کرد، اتاق‌های فکر رژیم سند جعلی ۲۵ آبان ۱۳۹۸ را انتشار دادند. با یک نگاه اجمالی به این سند به سادگی می‌توان به جعلی بودن آن پی برد. جدا از فتوشاپ ناشیانه و متن بی سر و ته و به کلی غیراداری،‌ سند رسمی شورای امنیت ملی از روحانی به عنوان «سیدحسن» نام برده است.
 
در این سند نیز همان هدف بالا دنبال می‌شود. تلاش بسیاری صورت گرفته که به سادگی بتوان روی جعلی بودن آن مانور داد.
تردیدی نیست از نیروهایی که «مدافعان حرم» نامیده می‌‌شوند در سرکوب اعتراض‌های آبان‌ماه ۹۸ استفاده شد.
 
وبسایت «صدای مدافعان» که اخبار مربوط به «مدافعان حرم» را پوشش می‌دهد در تاریخ ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ خبر داد که در جریان اعتراض‌های آبان ماه «بسیاری از بچه‌های مدافع حرم مجبور به ورود کردن به جریان شدند.»
 
این سایت دولت را متهم کرد که «مدافعان حرم را به صف اول مبارزه با مردم کشور خود» فرستادند، اما «خود هیچ مسئولیتی» نپذیرفتند.
 
در جریان سرکوب خشونت‌بار اعتراض‌های آبان ماه تشکیلات نظامی «نخسا» که خود را «نیروهای خودجوش سرزمین‌های اسلامی» معرفی می‌کنند هم حضور داشت. «مقداد»‌ یکی از فرماندهان آن‌‌ها در گفتگو با خبرگزاری دانشجو در تاریخ ۲۴ آبان ۱۳۹۵ گفت:‌ «ما بین نیروهای حزب‌الله، کتائب‌های عراق، حشد الشعبی، دفاع وطنی سوریه یا فاطمیون می‌جنگیم».
 
او در مورد چگونگی تشکیل این نیرو می‌گوید:‌ «سال ۸۸ که شلوغ شد، نیروهای انتظامی و امنیتی در ابتدای کار به علت اینکه نمی‌خواستند فضا به تشنج کشیده و با آرامش فتنه را کنترل کنند و در همین حین اغتشاشگران و عوامل بیگانه کشور را به هرج و مرج کشاندند. نیروهای خودجوش از همان اول وارد میدان شدند و به کمک نیروهای امنیتی شتافتند. برخی هم از شهرهایی که خبری نبود به تهران می‌آمدند. بحث خودجوشی از همینجا شروع شد و بچه‌های نخسا از همینجا با هم آشنا شدند. اولش قرار بود نیروهای خودمختار باشد اما بعداً گفتیم ما ولی و رهبر داریم و خودمختاری معنا ندارد لذا اسمش را گذاشتیم نیروهای خودجوش سرزمین‌های اسلامی».

  
مدافعان حرم همچنین اعلام کردند که در سرکوب اعتراض‌های مردمی در شهرستان «ملارد» کرج حضور داشتند. و تصاویر انتشاریافته از آن‌ها تنها بخشی از اقدامات این گروه در سرکوب اعتراضات در شهرهای مختلف ایران بوده است.
 
دستگاه امنیتی با انتشار سند مجعول بالا نه تنها استفاده از نیروهای خارجی در سرکوب اعتراضات را زیرسؤال می‌برد، بلکه بر طبل بی‌اطلاعی مخالفان نیز می‌کوبد.
 
البته این موضوع مسبوق به سابقه است. فائزه هاشمی رفسنجانی در آذرماه ۱۳۹۶ در گفتگو با اعتماد آنلاین گفت:‌ «جلسه‌ای با حضور همه اعضای خانواده و برخی از اعضای شورای عالی امنیت برگزار شد که در این جلسه به ما اعلام کردند بررسی نشان می‌دهد که در بدن پدر ۱۰ برابر حد مجاز رادیواکتیو بوده است.»
 
او افزود: «البته اعلام کردند که در بدن مادر ۳ برابر حد مجاز و در بدن خواهرم فاطمه نیز ۱ برابر حد مجاز رادیواکتیو بوده است.»
 
فائزه هاشمی دارای مدرک «دکترا» است، اما چنان به گزارش شورای امنیت ملی دلخوش کرده که حتی فکر نمی‌کند «۱ برابر حد مجاز رادیو اکتیو» بی‌معنی است.
 
در گفتگویی که اخیراً از فائزه هاشمی انتشار یافته، در مورد موضوع بالا بودن میزان «رادیو اکتیو» در بدن پدرش و اعضای خانواده‌ی هاشمی می‌گوید که اطلاعات منتشره «سرکاری» بوده است. وقتی شورای امنیت ملی اعضای خانواده‌ی هاشمی را جمع کرده و گزارش دروغ می‌دهد، پر واضح است که آن‌ها برای فریب مردم ایران و افکار عمومی بین‌المللی چه‌ها که نمی‌کنند.
 
هنوز داستان‌های مربوط به مرگ خامنه‌ای و استفاده از «میرطاهر» به جای وی و یا به کما رفتن خامنه‌ای و در حال مرگ بودن چند‌باره‌ی او را فراموش نکرده‌ایم. در شبکه‌های اجتماعی و برخی رسانه‌های فارسی‌زبان خارج از کشور مدتی این شایعه پخش شده و بازگویی آن تا حدودی عمومیت یافته بود که جمهوری اسلامی «بدلی» برای خامنه‌ای را به کار گرفته که نقش او را در مراسم و نشست‌های ویژه بازی می‌کند.
دویچه وله/ ایرج مصداقی

فیلمها و خبرهای بیشتر در کانال تلگرام پیک ایران
[کد مطلب: 226151] [تاريخ انتشار: هجدهم فروردين ۱۴۰۰ برابر با هفتم آوريل ۲۰۲۱] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ بيست و دوم فروردين ۱۴۰۰ برابر با يازدهم آوريل ۲۰۲۱ ، 20:13:15 توسط داریوش
آقا رسول نوشته بنده چه ربطی به چیزیکه گفتی دارد ؟ کافر همه را به کیش خود پندارت
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم فروردين ۱۴۰۰ برابر با دهم آوريل ۲۰۲۱ ، 17:04:08 توسط Rasul
کاربر داریوش از مزدوران سایپری رژیم دزد و قاتل ایران است، کارش دفاع و توجیح جنایتهای سرمداران رژیم است، از این راه نان میخورد و روزگارش را میگذراند، خجالت میکشد بگوید.
نوشته شده در تاريخ نوزدهم فروردين ۱۴۰۰ برابر با هشتم آوريل ۲۰۲۱ ، 21:05:20 توسط داریوش
حسن آقا شما ما را احمق فرض کردید یا خودتان را خیلی عاقل؟ منطور بنده این هست که آیا مگر فقط حکومت ایران و رسانه های ایران اخبار جعل کرده و دروغ میگویند؟ نه اینکه رسانه ها و دولت های اروپایی و آمریکایی خیلی راستنگو هستند و اصلا سر ملتهای خودشان را کلاه نگذاشته و دروغ بارشان نمیکنند . اگر هنوز در خوابی بیدار شو. سیستم سرمایه داری جهانی دروغ در ذاتش هست . هم در سیاست هم در تجارت و اقتصاد و هم در معنی بیان آزادی و دموکراسی و . . . . . . . . .حالا اگر درد تو و مشکلت فقط حکومت ایران هست بنده دیگر کاری به اونجاش ندارم و موفق باشید .
نوشته شده در تاريخ نوزدهم فروردين ۱۴۰۰ برابر با هشتم آوريل ۲۰۲۱ ، 20:05:20 توسط حسن آقا
۴-داریوش خان، یادم رفت: نگاه کنید به آمارهای کرونا و جعل آن از سوی رژیم. (جعلی: ساختگی، دروغین، قلابی، تقلبی). حرف‌هایی که رژیم در سال گذشته درباره‌می واردات واکسن چینی و روسی و هندی و...اعلام کرد و وعده‌هایی که داد. نگاه کن به کرونایاب تقلبی و قلابی پاسدار سلامی و دلقک‌های جانی! برو اخبار واکسن داخلی و وعده‌های دروغی! دلیل دارد مردم فریاد می‌کنند:« مادیگه رای نمی‌دیم، از بس دروغ شنیدیم»! گمان می‌کنید مردم دروغ و تقلب و قلابی و ساختگی را در هر حرکت و قدم و بیان این رژیم نمی‌بینند که حال نیاز باشد سایبریون بپرند وسط کل تبادل اخبار را «اخبار جعلی» بانگارند؟! آن روان‌پریش نارنجی آمد در آمریکا این بساط پوتین درباره‌می Fake Newsراه بیندازه، ببین چی شد: سوسیالیست‌ها رهبری کمیسیون بودجه افتاد دست‌شان و تریلیون‌ها خرج مسکن و آموزش و بهداشت و زیرساخت‌های مدرن اینترنت و...کرده و می‌کنند! از قول من به سایبری‌های رژیم برسان که این جعلی شناختن همه خبرها عاقبت خیری براشون نداره. مردم آمریکا هم جای ترامپ زدن به چپ دارن فابریک جامعه‌شون رو باز‌می‌سازن! «من دیگه رای نمی‌‌دم...از بس دروغ شنیدم»!
نوشته شده در تاريخ نوزدهم فروردين ۱۴۰۰ برابر با هشتم آوريل ۲۰۲۱ ، 19:49:47 توسط حسن آقا
۳- جناب داریوش، شما با رجوع با جناح‌های حکومتی و رسانه‌ها می‌توانید از گرفته‌ای خودشان ایقان یابید که در رژیم ولایتی: آمارهای مالیاتی، حجم صادرات و واردات (شیوع قاچاق خصولتی و کارتل‌های ولایتی) و سرمایه‌گذاری ثابت بانک‌های دولتی شب‌دولتی همه کشک است: همه جعلی است. از غربال شورای نگهبان و گزینش‌های ولایتی می‌توانید بفهمید که «انتخابات» جعلی است و ربطی به اراده‌ی آزاد ملت ندارد.از اقراری ریزش‌های نادم اصلاح‌طلب تبعیدی مثل سازگارا و مجتهدی و برزگر و...می‌توانید از دادگری جعلی که در قوه‌ی قضاییه و وزارت دادگستری اطلاع یابید. با رجوع به سخنرانی‌های مهرداد وهابی-استاد سوربون فرانسه- می‌توانند بیاموزید که با ادغام مالکیت و حکومت در ولایت مطلقه، حسابداری مدرن و شفافیت مالی در این نظام همه دروغ و جعلی است. با خواندن اظهارات مقامات کانادا و اوکراین و جراید مستقل جهانی می‌توانند بیاموزید که هر چه از زبان وزارت خارجه، شرکت هواپیمایی سپاه و روحانی بروز کرده دروغ و جعلی است.به قاچاق مرغ نگاه کن...قیمت‌ها مصنوعی و جعلی است...جا کم آوردم! نامه ۹۰ استاد اقتصاددان در «اقتصاد آن‌لاین» را بخوان! تا بعد!
نوشته شده در تاريخ نوزدهم فروردين ۱۴۰۰ برابر با هشتم آوريل ۲۰۲۱ ، 17:52:01 توسط داریوش
قابل توجه حسن آقا. حالا از کجا معلوم که این چیزهایی هم که اینکه نوشته شده جعلی نیست؟ لطفا از مهارتهای جعل شناسیتون خوانندگان دیگر را نیز بهرمند فرمایید و شما به خوانندگان یاد دهید جعل و واقعی را چگونه تشخیص بدهند و پای کدام اخبار و سایت خبری بشینند؟؟ بی زحمت آدرس مرغوم فرمایید.
نوشته شده در تاريخ نوزدهم فروردين ۱۴۰۰ برابر با هشتم آوريل ۲۰۲۱ ، 16:37:52 توسط حسن آقا
۲- مدرک فقاهت رهبری جعلی، قصه‌ی کربلا جعلی. تبار خمینی جعلی،روایات شیعی جعلی. وقتی مردم به این آگاهی رسیده‌اند که در خیابان‌ها فریاد می‌ زنند:«ما دیگه رای نمی‌دونم....از بس دروغ شنیدیم» یعنی گفتمان رژیم را از هر منبع و ارگان و مرکز «دروغ» و جعلی تشخیص می‌دهند، یعنی هیچ اعتمادی به این نظام ندارند و حکومت «سردوانی» و فیل هوا کنی و دروغ را نخواهند پذیرفت، و در انتخابات شرکت نخواهند کرد. این شعارها را همه جا رسانه‌ای کنید. جناح اصلاحی-ولایتی رژیم نیز در هراس است. با خونخواری روحانی و حمایت‌شان از وی، دست‌شان رو شد. مختاری (حزب اراده ملی ۱۹ ف):««دولت مستقر کنونی، دولتی است که حمایت اصلاح طلبان را داشته بر همین اساس اصلاح طلبان باید پاسخگوی عملکرد دولت کنونی باشند.» نمازی (حزب کارگزاران سازندگی) هم کاملا خود را کثیف کرده:«متاسفانه فضای انتخاباتی کشور طبیعی نیست. ما امروز در جامعه بی‌تفاوتی‌ به انتخابات را از سوی مردم شاهد هستیم و  اگر این امر بخواهد ادامه پیدا کند ... پیش‌بینی می‌شود یک ریزش شدید رأی داشته باشیم.» اصلاح‌طلبی جعلی.
نوشته شده در تاريخ نوزدهم فروردين ۱۴۰۰ برابر با هشتم آوريل ۲۰۲۱ ، 16:08:59 توسط حسن آقا
۱- امام‌شان جعلی؛ آمار بانک مرکزی جعلی. نامزدهاشان گزینشی،اصلاح‌طلبی‌شان جعلی. سایبری‌ها‌شان آبکی، آمار کشتار آبان جعلی. وزارت کشور جانی، فقه رهبرشان جعلی. یارانه‌های انرژی به اقتصاد شبه‌دولتی‌شان مخفی، رقم ارز صادراتی جعلی. تامین اجتماعی‌شان ورشکسته، نظام مالیاتی جعلی. خودی‌هاشان «غیرخودی»، «کابران‌شان» جعلی. نامزدهاشان سپاهی، رییس مجلس فاسد شهری. انتخابات‌شان غربالی قاضی‌القضات‌شان جانی. خام‌فروشی‌ها به راه و دست وزارتخانه‌ها خالی. قاچاق طلا به دبی پر‌رونق و آمار قاچاق صادراتی جعلی. «انتقام سخت» توخالی و گزارش کشتار در آسمان جعلی. نوکری به اجنبی اصل و سند تفاهم با چین، جعلی. نامزدها شورای نگهبانی و «شرکت حداکثریتی» جعلی. امروز اپوزیسیون داخل و خارج هر چه بیشتر در هم می‌آمیزند و نسل جدیدی از رهبران کارگری و مدنی، زنان و دانشجویان، کشاورزان و وکیلان زن آزادیخواه، بازنشسته و کارمند استبداد می‌کشند و آینده می‌سازند. گسترش اعتراضات مدنی و اقتصادی رو به گسترش است. و مانور سیاسی بزرگ تحریم انتخابات جعلی است. این انقلاب می‌تواند مسالمت‌آمیر یا قهرآمیز باشد: گزینش با آخوند‌هاست.
نوشته شده در تاريخ نوزدهم فروردين ۱۴۰۰ برابر با هشتم آوريل ۲۰۲۱ ، 13:35:09 توسط چه باید کرد؟
به-غیر خودی! فراموش نکنید قبل از آمدن چینی ها برایشان حتما فرش قرمز پهن کنید همینطور دسته گل دادن به چینی ها را!"اینست تمدن 2500 ساله ایرانی؟"لابد تمدن ایرانی زیاد داشتیم که اعراب صحرانشین آمدند ایران را با اسلام کذائی شان چه راحت اشغال کردند تا به امروز؟شما زمانی میتوانید با حریف یا دشمنت متمدنانه برخورد کنی که طرف مقابل هم تمدن داشته باشد!چین که بزرگترین ناقض حقوق بشر است و هزاران زندان سیاسی اش را اعدام میکند تا بتواند از طریق فروش اعضای بدن زندانیان سیاسی به دلار برسد و مقام اول در سانسور و خفقان حکومتی رسانه های داخلی را دارد و سرکوبگرترین نظام است طوریکه در برخی شهرهای چین تعداد دوربینهای کنار خیابان از تعداد ساکنین شهری بیشترست تا 24 ساعته مردم را زیر کنترل داشته باشند. چین وحشتناکترین حکومت بیعدالتی است که حتی به بهره کشی کارگران خودش رضایت میدهد تا سرمایه خارجی وارد کشور شود و اعضای کادر بالای حزب کمونیست چین به ثروت افسانه ای برسند!حالا به سگ و گربه و موش خوری چینی ها کاری نداریم!سرچ کنید ببینید چین در قراردادی مشابه چه بلائی سر ازبکستان آورده؟نامه نگاری با دیکتاتور چین؟عجبا!
نوشته شده در تاريخ نوزدهم فروردين ۱۴۰۰ برابر با هشتم آوريل ۲۰۲۱ ، 11:39:35 توسط بهنام
به آقای غیر خودی . بنده به عنوان یک اپوزسیون باید عرض کنم که خداییش اون همه دروغ و شابعاتی که مخالفان خارج نشین در رسانه ها پخش میکنند به مراتب بیشتر از خود ژزیم هست و متاسفانه این همه شایعه و دورغ پراکنی بیش از اندازه مخالفان خارج نشین دلیل بی اعتباری خود مخالفان رژیم شده واضح بگویم دیگر ترفند شایعه پراکنی و دروغ گویی به سر امده و تاکتیت موفقی برای مبارزه نیست . در گذشته شاید این تاکتیک ها به درد بخور بود و کارساز. اما دیگر با پیشرفت تکنولوژی و اینترنت کارآیی خود را از دست داده و بر عکس نتیجه منفی می دهد.
نوشته شده در تاريخ نوزدهم فروردين ۱۴۰۰ برابر با هشتم آوريل ۲۰۲۱ ، 09:36:39 توسط غیر خودی
کاربر قدیمی فکر نمیکنی با این رهنمودها داری اپوزیسیون ایرانی را بیش از آنچکه هست خراب میکنی؟ برویم و چینیها را به گروگان بگیریم؟ اینست تمدن 2500 ساله ایرانی؟ در مقاله بالا کلی توضیح داده شده که رژیم برای خراب کردن اپوزیسیون ایرانی چه طرفندهائی بکار میبرد, و شما داری بهشان رهنمود تازه ای می دهید............نه جانم, تنها راهش نامه نگاری متمدانه و منطقی با ذکر دلایل با مقامات و سفارت خانه های چین و روسیه است و نه تهدید و ارعاب, بیاد داشته باشیم که هواکوفنگ از رهبران سابق چین در اوج تظاهرات ضد سلطنتی به ایران رفت و پیشتیبانی خودش را از شاه اعلام داشت, چیزی که ما از هیچیک از رهبران کشورهای هم پیمان رژیم سلطنتی در اوج ناآرامیهای ایران ندیدیم........رژیم میتواند همین کامنت شما را به عنوان مدرک از تروریست بودنه اپوزیسیون ایرانی بکار ببرد
نوشته شده در تاريخ هجدهم فروردين ۱۴۰۰ برابر با هفتم آوريل ۲۰۲۱ ، 16:49:08 توسط کاربر قدیمی!
"داستان‌های مربوط به مرگ خامنه‌ای و استفاده از «میرطاهر» به جای وی و یا به کما رفتن خامنه‌ای و در حال مرگ بودن چند‌باره‌ی او را فراموش نکرده‌ایم. در شبکه‌های اجتماعی و برخی رسانه‌های فارسی‌زبان خارج از کشور مدتی این شایعه پخش شده و بازگویی آن تا حدودی عمومیت یافته بود..."! یکی از این رسانه های چاخان باف متعلق به خود روح الله زم و خودش بوده که میگفت خامنه ای چندین سال پیش مرده و این یارو دوبلش هست! در حالیکه امروزه شاید چهره را بشود با گریم و غیره شبیه خامنه ای کرد ولی با دستگاهای دقیق آنالیز صدا هم میشود ثابت کرد یارو اصل است یا بدل؟جریان نوارهای پیام صوتی اوساما بن لادن که صد بار گفتند کشته شد ولی دوباره زنده شد وغیره!به کاربر آزاده! با مرگ بر چین نمیشود مانعشان شد! توجه کنید سرمایه خارجی به جائیکه ناامن برای کاپیتالش باشد هیچوقت نمیرود!ایرانیها میتوانند حتی با پخش شایعه یا اعلامیه ترس بر دل چینی ها بیافکنند مثلا اگر چینی در ایران ببینند گروگانشان میگیرند( البته نه بکُشَند!) و محیط ایران را برای حضور سرمایه گذاری چین ناامن بکنند. شاید ترسیدند پا به ایران دیگر نگذاشتند؟ یا فرار بکنند؟
نوشته شده در تاريخ هجدهم فروردين ۱۴۰۰ برابر با هفتم آوريل ۲۰۲۱ ، 15:25:52 توسط آزاده
به غیر از سران حکومت و سرمایه داران وابسته رژیم و سران سپاه, هیچ ایرانی وطن پرست و ملی و در کل تمامی مردم ایران بر مبنای تجارب تاریخی ارتباط سیاسی و اجتماعی با روسیه و چین مخالف اند. مگر اینکه منافع ملت ایران تامین شود که تاکنون با این حکومت با قرارداد دریای خزر و ماهیگیری در در دریای عمان جز بر باد رفتن حق حاکمیت و منافع ملی مردم چیزی جز خیانت ندیده اند . اگر نه شرقی نه غربی هم شعار مردم باشد یا نباشد آنچه ته قلب مردم است این روز ها این است نه شرقی نه غربی مرگ بر روسیه مرگ بر چین.
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
فرد مرموز در رونمایی «دستگاه کرونایاب مستعان ۱۱۰» چه کسی است؟ + عکس 
 دلیل توانایی جاسوس ها در ترور فخری زاده و انفجارهای نطنز از نطر زیبا کلام
 سقوط پهباد هسا در خیابان بنیاد ازدواج شاهین شهر اصفهان
توهمات یک دیکتاتور جنایتکار كه به قيمت جان مردم تمام شد
فضای ناامن خیابان‌های ایران برای زنان
مشاور امنیت ملی سابق آمریکا: مانورهای هسته‌ای ایران تحت تاثیر مرگ قریب‌الوقوع خامنه‌ای است 
کاریکاتور/  مستعان ۱۱۰ یک ساله شد 
خاندان خمینی؛ رانده‌شدگان از صحنه سیاسی ایران، آنها که کشتند و کشته شدند 
رمضان قدیروف: قرآن را به ناوالنی ندهید 
 زدن دوز سوم واکسن بیون‌تک فایزر علیه کرونا ضروری است
 حمیدرضا جلائی‌پور: باید مانع از وقوع انقلاب تازه در کشور شد
 صادق زیبا کلام: انتخابات ریاست جمهوری را بایکوت میکنمآگهی های تجارتی


پايان آگهی های تجارتی