کنفرانس مجازی تحریم کنندگان انتخابات ۱۴۰۰: 'نه به جمهوری اسلامی؛ رای بی رای'


گروهی از مخالفان جمهوری اسلامی یک کنفرانس مجازی با عنوان "نه به جمهوری اسلامی؛ رای بی رای" برگزار کردند. این افراد که از طیف‌های متفاوت و گسترده‌ای از مخالفان حکومت ایران هستند، از نقاط مختلف جهان از جمله داخل ایران در این کنفرانس شرکت کردند.

به گزارش بی بی سی، مخالفان می‌گویند در انتخابات ریاست جمهوری که قرار است هفته آینده در ایران برگزار شود، نباید شرکت کرد.

رودی بختیار و نازنین انصاری مجریان این کنفرانس بودند و فعالان مخالف جمهوری اسلامی از جمله رضا پهلوی، امیرحسین اعتمادی، ناهید بهمنی، فواد پاشایی، کریم شامبیاتی، حسن شریعتمداری، مسیح علینژاد، شاهین نجفی، مسعود نقره‌کار، و اسماعیل نوری علا حضور داشتند.

در ابتدای این کنفرانس محبوبه رمضانی، مادر پژمان قلی‌پور، از کشته شدگان آبان ۹۸ در پیامی از خونخواهی فرزندش گفت و خواهان تحریم انتخابات شد.

نرگس منصوری و فاطمه سپهری، از امضا کنندگان نامه درخواست استعفای آیت الله علی خامنه ای، رهبر ایران هم از داخل ایران در این کنفرانس شرکت کردند و از مخالفان خارج از ایران خواستند تا صدای آنها باشند.

خانم سپهری گفت که با تمام وجودش می‌گوید که "جمهوری اسلامی یک حکومت دیکتاتوری است و باید برود."

او با اشاره به جان باختن دو زندانی در ماه‌های اخیر، ابراهیم رئیسی را "جلادی" خواند که زندانیان را "به اسارت" گرفته است. او درباره جان برادرش و سایر زندانیان ابراز نگرانی کرد.

در بخشی از این کنفرانس مجازی که در یوتیوب، کلاب هاوس و شبکه های اجتماعی به صورت زنده پخش می‌شد، پیامی از محمد نوری‌زاد در زندان پخش شد. همسر آقای نوری‌زاد پیام او را خواند.

حسن شریعتمداری در سخنانی گفت: "قصد ما قهر با صندوق رای نیست بلکه پس زدن سیرک انتخابات است."

مسیح علی‌نژاد هم پیشنهاد "تشکیل پارلمان ملی براندازی" داد و گفت به این شکل می‌توان در سطح پارلمان کشورها مذاکره کرد و یک "اپوزیسیون متحد" ایجاد کرد.

خانم علی‌نژاد گفت هدف از این کنفرانس مجازی به "تصویر کشیدن همبستگی طیف‌های مختلف مخالفان جمهوری اسلامی" است و اینکه "همه زیر یک پرچم نه به جمهوری اسلامی و رای بی رای" گرد هم آمدند.

مسیح علی‌نژاد پیشنهاد کرد که ایرانیان خارج کشور باید یک روز "مشترک" را برای گفتن "نه به جمهوری اسلامی" و "نه به جنگ" انتخاب کنند و با هم یکصدا در شهرهای مختلف نظرشان را بگویند.

شاهین نجفی، خواننده مخالف جمهوری اسلامی، در نشست "نه به جمهوری اسلامی" گفت که پیش از نه گفتن باید "آری گفتن" را بلد بود مثل "آری گفتن به زندگی، حقیقت، آزادی و اندیشه".او "آری گفتن" به "فاش شدن روابط سیاسی"، "شفافیت مالی و اقتصادی" و "کشف پیشینه و گذشته افراد" را از این موارد دانست.

شاهین نجفی اندیشه و پرسشگری را از اصول مورد نظر خود توصیف کرد و گفت با "فرمانبرداری و تن دادن به ستم و سکوت" چه در رسانه چه به عنوان هنرمند و .... نمی‌توان وضعیت را تغییر داد.

آقای رضا پهلوی هم گفت در تمام این چهل سال این روز را می‌دید که با رسیدن به درک از شرایط بحرانی کشور، لزوم همبستگی برای گریز از یک حکومت "جنایتکار" فراهم شود.

او گفت: این نشست فقط یک جلسه و نشانه کوچک است از جلسات دیگر و اتفاقاتی که در این چند هفته گذشته افتاده و حالا نمود پیدا کرده و افزود: "کثرت گرایی در نشست امروز می‌تواند نمونه همزیستی در فردای ایران باشد."

رضا پهلوی بار دیگر تاکید کرد که اصل ماجرا و تقسیم کار در اختیار مردم داخل ایران است و معترضان خارج ایران از جمله او صدای مردم معترض داخل ایران هستند.
 
فیلمها و خبرهای بیشتر در کانال تلگرام پیک ایران
[کد مطلب: 229659] [تاريخ انتشار: بيست و يکم خرداد ۱۴۰۰ برابر با يازدهم ژوئن ۲۰۲۱] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ بيست و دوم خرداد ۱۴۰۰ برابر با دوازدهم ژوئن ۲۰۲۱ ، 16:39:56 توسط Narenj
پس بدین تر تیب هیچ کس هم وکیل و وصی مردم‌ نیست ، چه احمد ، چه محمود ، چه حسن ، جه رضا ، چه شاهین و.. مردم یک شکل بی سازمان و نا همگون و غیر مشخص بدون منافع مشترک است ، اگر شکل سازمانی نگیرند ، عمل نکنند و سخن نگویند و مخالفت و موافقت و..اعلام نکنند ، همه میتوانند از زبان مردم بی زبان و خاموش حرف بزنند .. فقط من اشاره کنم ، که جلوی این شعار ٪ نه به جنگ ٪ خانم مسیح یک‌ آری بگزارند ، چون خلیفه اسلامی و مسلمان ها ایران را بدون جنگ نمی شود سرنگون کرد ، بهترین اش جنگ داخلي مردم و سازمان های مخالف خلیفه گری اسلامی و آزادی خواه و غیر مذهبی و سکولار و لاییک و جمهوری خواه و سوسیالیست و کمونیست و ملی گرا و .. می باشد و گروه های رزمنده ای تشکیل دهند و به حکومت اعلام کنند که اگر یکنفر از مخالفین رای گیری را بکشی و یا زندانی کنی ، ما در خارج کشور ، ده تا پنجاه نفر از مامور ها و مزدور ها و لابی ها و آقازاده های شما را از این دنیای زجر اور شما آزاد کرده و به بهشت اسلامی خواهیم فرستاد ... انموقع است که خلیفه اسلامی می رود توی خلع بیت رهبری به خودش بستگی دارد یا بست می نشیند و یا بست می کشد .
نوشته شده در تاريخ بيست و دوم خرداد ۱۴۰۰ برابر با دوازدهم ژوئن ۲۰۲۱ ، 07:06:46 توسط ایران خونین آبان ماه
رژیم کثیف جمهوری اسلامی از هر تشکلی وحشت دارد حتا از تجمع ۳ نفر هم میترسد چه برسد به این افرد که حداقل رسانه های خارجی را در دسترس دارند . جمهوری کثیف اسلامی در پی تشکیل هر تشکل ماموران خود را برای دلسرد کردن مردم و بی خاصیت بودن تشکل در نقش دوست و همراه مردم جهت تخریب ان به صحنه میفرستد نمونه ان کامنت گذاری به نام احمد در اینجا و در فضاهای مجازی هم تعداد دیگری هستند که ما با آنها مبارزه میکنیم بابا اقلا از خونهای ریخته شده در ایران شرم باید کرد و اجازه داد تمام گروه ها و دستجات متحد شوند . شرم بر تفرقه اندازان
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم خرداد ۱۴۰۰ برابر با يازدهم ژوئن ۲۰۲۱ ، 20:06:03 توسط حمید
این کنفرانس به اتحاد نیروهای مخالف جمهوری اسلامی کمک میکند و بهمین دلیل هم پشتیبانان جمهوری کثافت اسلامی از چنین تجمعاتی ناراحت شده و با ان مخالفت میکنند!
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم خرداد ۱۴۰۰ برابر با يازدهم ژوئن ۲۰۲۱ ، 19:01:45 توسط افراسیاب
این ضربه بزرگی به رژیم می‌زنند و همان اتحاد اپوزیسیون است، میلیون‌ها ایرانی مخصوصا جوانان به سخنان اینها گوش می‌دهند و راهنمای خوبی است. البته رژیم هم سعی می‌کند که دوباره تیم‌های ترور در داخل و خارج را فعال کند.
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم خرداد ۱۴۰۰ برابر با يازدهم ژوئن ۲۰۲۱ ، 17:39:39 توسط احمد
اینها هم سالهاست که خودشان را مسخره کرده اند. مردم ایران برای حرفهای شما اینها تره هم خورد نمیکنند. چون ماهیت تقریبا همه برای ملت ایران آشکار شده .. هم ماهیت رژیم ایران و هم ماهیت این گروههای خارج نشین به اصلاح اپوزیسیون. ملت ایران هر انچه که دلشان بخواهد را انجام می دهند. نه گوششان به شماست ونه دیگران
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
در کمتر از سه ساعت، تعداد ۸ میلیون و ۵۰۰ هزار رای را به آمار دروغین انتخابات اضافه کردند 
 چرا علی خامنه‌ای تا این حد از ۲۸ خرداد شادمان است؟
 آیا «بیت» تَرَک برداشته است؟
نشانه‌های شکاف در هسته سخت قدرت
واکنش کمیسیون اصل ۹۰ مجلس به رسوایی چهار میلیون رای باطله 
 خامنه‌ای از رئیسی چه می‌خواهد؟
 پس‌لرزه‌های سیاسی «تحقیر ۱۴۰۰»
پایان دو گفتمان
   ناهمخوانی عجیب میان مجموع آرای نامزدها با رقم کل آراء؛ بیش‌از ۴۴۶هزار رای 
 قالیباف: خامنه‌ای صحنه‌گردان انتخابات بود
 عباس عبدی: میزان مشارکت 43 درصد است
درگیری های خبابانب میان مردم و نیروهای ضد شورش در یاسوج
 تملق گویی ها و خالی بندی های وزیر بهداشت تمامی ندارد
 خوشحالی علم الهدی از پیروزی دامادش آگهی های تجارتی


پايان آگهی های تجارتی