چرندیات امروز خامنه‌ای: زبان فارسی باید زبان علمی جهان بشود! / باید قوانین ناشناختۀ طبیعت را کشف کنیم!


خامنه‌ای ،در دیداری با دانشجویان و دانش‌آموزان برجستۀ کشور تأکید کرد که ایران باید تمامی مشکلاتش را با توسل به علم حل کند. او در این مسیر سه مرحله را تعریف کرد: تلاش برای پر کردن فاصلۀ کنونی با خطوط مقدم علم جهانی، عبور از مرزهای دانش جهانی و بالاخره بنا کردن تمدن نوین اسلامی.

صبح چهارشنبه ۲۶ آبان/۱۷ نوامبر، علی خامنه‌ای در دیدار با "نخبگان جوان و استعدادهای برتر علمی" گفت که به کمک ظرفیت این نوع افراد می‌توان "شکاف علمی کشور با علم جهانی" را پر کرد و "تمدن نوین اسلامی" را ساخت.

از نظر او "نخبگی" به معنای همراه شدن استعداد با شکرگزاری از خداست. این "وظیفۀ پدر و مادر، معلم‌ها و دستگاههای حاکمیتی" است که جوان را شکرگزار نعمت‌ها بار بیاورند.

به عقیدۀ خامنه‌ای "ملت ایران، ملتی بالقوه نخبه است و به همین علت از دیرباز هدف جنگ نرم تحقیرکنندۀ استعمارگران قرار داشته تا استعدادها و توانایی‌های خود را فراموش کند".

او گفت: "در تاریخ ۲۰۰ سالۀ اخیر ایران استعمارگران و حاکمان وقت، هم‌صدا ناتوانی ملت ایران را تبلیغ می‌کردند اما پیروزی انقلاب به این روند پایان داد".

خامنه‌ای با اشاره به آیات قرآن در مورد غفلت از سلاح و دارایی‌های خود گفت: "این موضوع امروز با توجه به فشارها و جنجال‌ها درباره پهپاد و موشک قابل توجه است".

باید قوانین ناشناختۀ طبیعت را کشف کنیم
خامنه‌ای سپس خطاب به جوانان "نخبه" گفت: "باید به‌گونه‌ای حرکت کنیم که در آینده‌ای معقول، ایران منبع علم جهانی بشود و هر کس برای دسترسی به جدیدترین یافته‌های علمی، ناچار از یادگیری زبان فارسی شود، همانگونه که در برهه‌هایی از تاریخ، ایرانیان بر قله‌های دانش جهانی قرار داشتند و کتابهای دانشمندان ایران در دانشگاههای غرب و شرق مورد تدریس و استناد اهل علم و دانش بود".

او بر لزوم "آفرینش علمی" تأکید کرد و گفت باید "قوانین ناشناختۀ طبیعت را کشف کنیم".

وی بلافاصله با اشاره به مشکلات گوناگون کشور از قبیل "مشکلات آب، محیط زیست، ترافیک، آسیب‌های اجتماعی، تخلیۀ روستاها، نظام پولی، مالی، مالیاتی، بانکی و مسائل نظام تولید" گفت: "می‌توان برای همۀ مشکلات کشور راه‌حل علمی پیدا کرد".

او همچنین سفارش کرد که "ایران باید جزو ۱۰ کشور برتر هوش مصنوعی در دنیا قرار بگیرد".

خامنه‌ای در مورد مهاجرت نخبگان کشور (فرار مغزها) گفت که اگر فرد پس از تحصیل به کشور بازگردد مانعی ندارد، اما "اینکه عناصری در بعضی دانشگاهها، جوان نخبه را از آینده مأیوس، و او را به ترک میهن تشویق می‌کنند، صریحاً خیانت به کشور است".

او در عین حال، مهم‌ترین مشکلات کنونی ایران را در راه تولید "ناامیدی، احساس بی‌آینده بودن، بی‌همتی، بی‌حوصلگی، راحت‌طلبی، سرگرمی‌های مضرّ، احساس ناتوانی و خطرپذیر نبودن" دانست.

او گفت: "وقتی یک محصول دانش‌بنیان در داخل تولید می‌شود، نباید واردات مشابه آن انجام شود".

خامنه‌ای با اشاره به واکنش‌های زیادی که نسبت به تصمیمش مبنی بر عدم ورود لوازم خانگی کره‌ای ایجاد شد گفت: "البته مجدداً عده‌ای مانند قضیۀ لوازم خانگی جنجال نکنند که چرا نباید از فلان کشور واردات انجام شود، زیرا لازمۀ رشد شرکت‌های داخلی، ایجاد بازار داخلی برای آنها است".

او در عین حال افزود: "در بعضی کشورها که مردم خاطرۀ خوبی از ایران دارند، حتی نام دو محصول ایرانی را نمی‌توانند بیان کنند، بنابراین علاوه بر فعالیت دولت و شرکتها، بخش خارجی صدا وسیما نیز باید برای تبلیغ کالاهای ایرانی، برنامه‌ریزی و اقدام کند".

خامنه‌ای گفت که در حال حاضر سهم شرکت‌های دانش‌بنیان در تولید ناخالص داخلی کمتر از یک‌درصد است. اما به توصیۀ او "این سهم باید حتماً افزایش یابد و در طول ۳ تا ۴ سال، حداقل به ۵ درصد برسد"...

 
فیلمها و خبرهای بیشتر در کانال تلگرام پیک ایران
[کد مطلب: 237956] [تاريخ انتشار: بيست و ششم آبان ۱۴۰۰ برابر با هفدهم نوامبر ۲۰۲۱] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ بيست و نهم آبان ۱۴۰۰ برابر با بيستم نوامبر ۲۰۲۱ ، 01:29:00 توسط محسن
بی پدر جنایتکار یعنی انقدر خر تشریف دارید که نمیدانی باعث فرار نخبگان ازاین کشور خودت هستی.یا خیلی خر و بیشعور هستی یا دریده و پست.اما ذره ای از انسانیت در وجود تو و اخوندها نیست
نوشته شده در تاريخ بيست و هشتم آبان ۱۴۰۰ برابر با نوزدهم نوامبر ۲۰۲۱ ، 10:19:18 توسط سهراب
منظور از قوانين ناشناخته طبيعت چيست، كه تصميم به كشفش دارد؟
نوشته شده در تاريخ بيست و ششم آبان ۱۴۰۰ برابر با هفدهم نوامبر ۲۰۲۱ ، 19:39:21 توسط احمد
مردک بی شرف تو از سر تا پا نوکر روس و چین هستی تو را چه رسد به ایرانی بودن تو ابله ضد ایران و ایرانی هستی تو همه مردم ایران را گروگان خودت کردی سپاه ضد مردمی تو نان شب یتیمان و خانه بدوشان را هم قطع کردن اما بدان که این ملت از جنایت های بی شمار تو و جانیان همدست تو آگاهی کامل دارند و تو و اخوندهای پست و فرو مایه را در تنور داغ که هر روز داغ‌تر می شود شما را در آتش جهنم خواهند انداخت
نوشته شده در تاريخ بيست و ششم آبان ۱۴۰۰ برابر با هفدهم نوامبر ۲۰۲۱ ، 19:30:18 توسط گویا
آخه اگر جوان نخبه باشه که پای صحبت ضخاکی مثل تو نمی نشیند. اینها عده ای از همین بسیجیان هستند که خودشان به آنها نسبت نخبه می دهند. سید علی چندین سال پیش ( فکر کنم بیش از ده سال پیش) گفته بود که در سال 1400 ایران باید به قطب علمی منطقه خاور میانه تبدیل شود. تا جایی که بنده یادم هست همه سران جمهوری اسلامی از خمینی و خامنه ای گرفته تا رفسنجانی و خاتمی و احمدی نژاد از این نسخه ها برای ایران و دنیا پیچیده اند اما در عمل خبری نشد. گفتگوی تمدنهای خاتمی و مدیریت جهانی احمدی نژاد هنوز از بسیاری اذهان پاک نشده است. این نکته تعجبی نیز ندارد زیرا آنها به کسی جواب پس نمی دهند و به قول خودشان بر بیت المال چنبره زده اند.
نوشته شده در تاريخ بيست و ششم آبان ۱۴۰۰ برابر با هفدهم نوامبر ۲۰۲۱ ، 13:48:05 توسط ٱفرین
اگر فارسی قرار است زبان علمی دنیا بشود، پس چرا ای ملعونین نماز را به عربی صرف میکنید؟
نوشته شده در تاريخ بيست و ششم آبان ۱۴۰۰ برابر با هفدهم نوامبر ۲۰۲۱ ، 13:44:23 توسط ایرانی
این فسیلها همه نخبگان را فراری داده و عمدا افراد بی سواد و احمق را به کار می‌گیرند تا تحت کنترل باشند و دم از علم و رهبری جهانی میزنند حتی به خود زحمت جلوگیری از گفتن چرندیات و خرافات توسط اخوندهای بی سواد در صدا وسیما و بر سر منبرها را هم نمیدهند که مضحکه مردم نشوند و هم به دین لطمه نزنند.
نوشته شده در تاريخ بيست و ششم آبان ۱۴۰۰ برابر با هفدهم نوامبر ۲۰۲۱ ، 13:10:31 توسط پیمان جهان بین
و زبان عربی ، زبان رسمی عیران ! سید علی گدا شارلاتان نمره 14 !
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
 محاصره کودکان بسیجی توسط مردم و خلع سلاح این کودکان 
توهین وقیحانه و عجیب رئیس دانشگاه نیشابور به دختران و زنان ایرانی
   از کودکان کار رسیدیم به کودکان بسیجی سرکوبگر  
  ترس آخوندها را برداشته است، اعتراض دیر هنگام : بیانیه عده‌ای از طلاب و مدرسین حوزه‌های علمیه: همکاری با حکومت حرام است و مردم حق دفاع مشروع دارند / علی خامنەای مجتهد نيست تا چه رسد به مرجع تقليد
 سیلی مادری در مترو تهران به یک بسیجی کە برای حجاب اجباری بە او گیر دادە بود...
خیابان دماوند به سمت انقلاب/ امروز 6 مهر 
 بین‌کار رفتیم -جوادیه- صبحانه خوردیم و برگشتیم/ امروز چهارشنبه
گزارشی از  توهین رئیس دانشگاه نیشابور به بانوان ایرانی
 یکی از بهترین شعارهایی که در قیام دیشب فریاد زده شد
زاهدان /  ماموران کلانتری ۱۴ به سمت نمازگزاران مسجدمکی تیراندازی کردند / تصاویر دلخراش هستند
  خبرها از درون ارگانهای رژیم، ارسال‌شده توسط فعالین میدانی
  اثر مارکو ملگراتی کاریکاتوریست ایتالیایی برای مهسا امینی