14 هزار قلیان در شیراز جمع آوری شد


خبرگزاری مهر: مدیر اجرایی و هماهنگی امور مناطق شهرداری شیراز از جمع آوری و معدوم شدن 14 هزار قلیان طی شش ماه گذشته در این کلانشهر خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر از شیراز، اکبر رئیسی در این خصوص توضیح داد: طرح جمع آوری قلیانها از اماکن تفریحی عمومی به رغم مزیتهایی که دارد، حرکتی ارزشی نبوده و نمی تواند یک طرح موفق محسوب شود چراکه سود حاصل از عرضه قلیان خیلی بیشتر از هزینه ایست که عرضه کنندگان برای ارائه یک قلیان به مشتریان متعدد می کنند و همین موضوع باعث می شود عرضه قلیان توسط افراد سودجو باز هم تکرار شود.

وی اظهار داشت: جمع آوری همیشگی قلیانها از سطح شهر به عنوان یک نوع آسیب یا ناهنجار اجتماعی نیاز به اقدامات اساسی و زیربنایی دارد که در این راستا باید از جایگاه قانونی، عرضه قلیان جرم و عرضه کنندگان مجرم تعریف شوند.

مدیر اجرایی و هماهنگی امور مناطق شهرداری شیراز افزود: تاکنون تنها طبق دستورالعمل اداره بهداشت عرضه قلیان در اماکن عمومی به خصوص بوستانها ممنوع اعلام شده و متولی اصلی این امر نیز اداره بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی است که سلامت جسمی و روحی جامعه را تضمین و تامین می کنند اما به نظر می رسد باید عرضه کنندگان قلیان در محلهای عمومی، پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شوند و دستگاه قضایی نیز با آنها برخورد قاطع کند.

رئیسی اضافه کرد: طی سالهای متمادی تعدادی از توزیع کنندگان قلیان در بلوار چمران که برای شهروندان ایجاد مزاحمت می کردند، توسط کلانتری اجرائیات شهرداری و نیروی انتظامی دستگیر شدند، حتی مرکز بزرگ توزیع و نگهداری قلیان نیز با هماهنگی مراجع قضایی شناسایی و تخریب شد اما این کار نتیجه مطلوبی به دنبال نداشت از این رو این امر به عنوان یک معضل اجتماعی و اخلاقی از سوی دستگاه قضایی پیگیری شود.

[کد مطلب: 23996] [تاريخ انتشار: پانزدهم آبان ۱۳۸۹ برابر با ششم نوامبر ۲۰۱۰] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات جديد پذيرفته نمی شود.
نظرات خوانندگان
آگهی های تجارتی


پايان آگهی های تجارتی

سرخط اخبار پيک ايران در سايت شما

كد زير را كپى كنيد و در جاى مناسب در سايت خود قرار دهيد


Contact us: