هیات مدیره پرسپولیس؛ مدیر امنیتی، مرد ۴ شغله و سینه‌زن هیات‌های مذهبی 

 


وزارت ورزش و جوانان ایران در نشستی با حضور اعضای مجمع باشگاه «پرسپولیس»، ترکیب جدید اعضای هیات مدیره و هم‌چنین مدیرعامل جدید آن را معرفی کرده است.

«بیژن ذوالفقارنسب»، «غلامعلی محمدعلیپور»، «محمد اسدمسجدی» و «مجید پوراحمدی» به عنوان اعضای هیات مدیره و «رضا درویش» به عنوان مدیرعامل پرسپولیس از سوی «حمید سجادی»، وزیر ورزش و جوانان دولت «ابراهیم رئیسی» منصوب شده‌اند.

انتصابات مدیران جدید باشگاه پرسپولیس از سوی وزارت ورزش و جوانان در فاصله کمتر از یک هفته پس از محرومیت دو باشگاه «استقلال» و پرسپولیس از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا، یک پیام مشخص برای کنفدراسیون دارد؛ این باشگاه‌ها هم‌چنان در ید قدرت دولت باقی می‌مانند.

ترکیب جدید هیات مدیره پرسپولیس هیچ روزنه‌ای برای امیدواری نسبت به آینده این باشگاه باقی نمی‌گذارد. اعضای جدید را چه‌قدر و از چه زاویه‌ای می‌شناسیم؟

در این گزارش، برخی از چهره‌های جدید هیات مدیره باشگاه پرسپولیس را معرفی می‌کنیم.

***

مجید پوراحمدی؛ مدیر حوزوی و امنیتی چرا به پرسپولیس رسید؟

۲۲ شهریور ۱۴۰۰، «محمدمهدی اسماعیلی»، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی طی احکامی، «مجید پوراحمدی» را هم‌زمان به سمت‌های مشاور وزیر، رییس دفتر و مدیرکل حوزه وزارتی، دبیر و عضو هیات رسیدگی به امور مراکز فرهنگی و مدیرعامل صندوق اعتباری هنر منصوب کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد جمهوری اسلامی مجید پوراحمدی را فردی «صاحب‌نظر در حوزه فرهنگ»، دارای «سوابق و تجارب ارزشمند در عرصه‌های اجرایی و فرهنگی» و با «روحیه انقلابی» معرفی کرده بود. اما در سوابقش، هیچ نشانه‌‌ای از حضور در عرصه هنر به چشم نمی‌خورد.

مجید پوراحمدی از سال ۱۳۸۴ تاکنون به عنوان مشاور معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی، مدیر بازرسی و امور مدیران هلدینگ عمران و مدیر بازرسی ساختمان «بانک مهر اقتصاد»، معاون برنامه‌ریزی و توسعه «شرکت توسعه گردش‌گری ایران»، فرماندار شهرستان خوانسار، مدیرکل آموزش و پژوهش استانداری اصفهان، مشاور معاون استاندار اصفهان، رییس هیات امنای دانشگاه آزاد خوانسار و دبیر شورای هماهنگی حوزه‌های علمیه قم فعالیت کرده است.

حالا پس از پشت سر گذاشتن پست‌های اقتصادی، امنیتی و حوزوی، از شهریور تا دی‌ ۱۴۰۰ وارد عرصه فرهنگ و ورزش شده است.

پوراحمدی بلافاصله پس از به دست آوردن پست مدیرعاملی صندوق اعتباری هنر، به خبرنگاران گفته بود باید وابستگی وزارت ارشاد و صندوق هنرمندان به دولت برداشته شود و این صندوق بر مبنای فعالیت‌های اقتصادی هنرمندان راه خود را ادامه دهد.

مشاور کنونی وزیر ارشاد جمهوری اسلامی و عضو هیات مدیره باشگاه پرسپولیس نه ارتباطی با فرهنگ داشته و نه با ورزش اما در دولت ابراهیم رئیسی به پست‌های کلیدی در هر دو حوزه رسیده است.

رضا درویش؛ چه‌گونه از هیات‌های مذهبی به مدیرعاملی پرسپولیس برسیم؟

تنها برگ برنده‌ رضا درویش این است که از اردیبهشت ۱۳۹۵ با حکمی از سوی مدیرعامل «گروه خودروسازی سایپا»، به عنوان مدیرعامل باشگاه «سایپا» منصوب شده بود.

درویش بدون این حکم، هیچ کارنامه‌ای در زمینه ورزش و مدیریت ندارد. همین حکم را هم در دوره‌ای به دست آورده است که «حمید سجادی»، وزیر ورزش و جوانان دولت کنونی، عضو هیات رییسه باشگاه سایپا و یکی از اعضای هیات مدیره هلدینگ این کارخانه محسوب می‌شد. زمانی که او به مدیرعاملی باشگاه سایپا رسید، روابط خانوادگی‌ با حمید سجادی را دلیل اصلی حضورش در این مجموعه می‌دانستند.

رضا درویش از سال ۱۳۹۰ عضو هیات مدیره «شرکت بازرگانی فلزات شاهد» است.

پس از کنار رفتن او از مدیرعاملی باشگاه سایپا، در هیات‌های عزاداری مذهبی، کنار شخصیت‌هایی مانند «علی پروین»، «محمد رویانیان»، «علی دایی» و گاهی هم «حسین هدایتی» تا پیش از آخرین بازداشتش دیده می‌شد.

هم‌زمان با قوت گرفتن شایعاتی در مورد حضور رضا درویش در باشگاه پرسپولیس و نشستن بر کرسی مدیرعاملی، خبرگزاری «ایلنا» از حضورش در ضیافت افطاری علی پروین خبر داده بود.

رضا درویش در حالی به مدیرعاملی باشگاه پرسپولیس رسیده است که این باشگاه در روزهای گذشته به دلیل تخلفات انجام شده و عدم صدور مجوز حرفه‌ای از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا، از حضور در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا کنار گذاشته شد.

درویش اما زمانی که مدیرعامل باشگاه سایپا بود و این تیم باید در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا شرکت می‌کرد، حتی از این موضوع که تیمش باید در مرحله «پلی‌آف» یا حذفی این مسابقات شرکت کند، اطلاع نداشت. او پس از اطلاع از این موضوع، فدراسیون فوتبال را مقصر بی‌اطلاعی مجموعه‌اش معرفی کرد.

فردی با چنین سطحی از فهم و دانش فوتبال و سابقه‌ای ناچیز در عرصه مدیریت، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس شده است.

بیژن ذوالفقارنسب؛ ۴ شغل در ۷۲ سالگی:


«بیژن ذوالفقارنسب»، بازیکن و مربی سابق فوتبال ایران در ۷۲ سالگی به ریاست هیات مدیره باشگاه پرسپولیس رسیده است. حافظه سال‌های اخیر فوتبال ایران، او را با سال‌ها مربی‌گری در باشگاه سایپا به یاد می‌آورد.

بیژن ذوالفقارنسب حد فاصل سال‌های ۱۳۷۱ تا ۱۳۷۲ سرمربی استقلال بود، سپس در تیم‌های «سایپا»، «شهرداری» تبریز، «پاس»، «مس»، «پیکان»، «برق» شیراز، «داماش»، «ذوب‌آهن»، «نفت» تهران و بار دیگر سایپا مربی‌گری کرد.

او هم‌چنین یکی از اعضای کادر فنی تیم ملی فوتبال ایران در رقابت‌های جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه بود.

بیژن ذوالفقارنسب از سال ۱۳۸۸ مربی‌گری را رها کرد و سراغ پست‌های مدیریتی و مشاوره مدیران ورزشی رفت.

او در حال حاضر، مشاور وزیر ورزش و جوانان، رییس هیات مدیره باشگاه پرسپولیس، رییس «کمیته توسعه» فدراسیون فوتبال و رییس «کانون مربیان فوتبال ایران» است.

ذوالفقارنسب ساعاتی پس از رسیدن به چهارمین پست خود، به خبرنگاران گفت: «بیش از آن‌ چه که شما فکر می‌کنید، برای پرسپولیس وقت می‌گذارم.»

وقتی از او پرسیدند که نمی‌توان برای هر چهار پست به میزان کافی زمان صرف کرد نیز گفت: «نمی‌دانم شما چند سال سن دارید اما من یک زمان هم فوتبال بازی می‌کردم و هم به دانشگاه می‌رفتم.»

رییس هیات مدیره باشگاه پرسپولیس هم‌چنین تاکید کرد که قرار نیست با کامیون برای پرسپولیس پول بیاورد.

باشگاه پرسپولیس با بدهی‌های کلان داخلی، خارجی و مالیاتی مواجه است و همین یکی از دلایل حذف این باشگاه از لیگ قهرمانان آسیا بود.

منبع: پیام یونسی‌پور - ايران واير


فیلمها و خبرهای بیشتر در کانال تلگرام پیک ایران
[کد مطلب: 240883] [تاريخ انتشار: بيست و سوم دی ۱۴۰۰ برابر با سيزدهم ژانويه ۲۰۲۲] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
آدامس جویدن پوتین در ديدار با رييسي
 در وبسایت رسمی رییس‌جمهور روسیه چنین آمده:
رئیسی : من در خدمت شما هستم
پوتین: تشکر میکنم + عکس
 آخوند: حضرت علی آمد خانه، دید هیچی تو یخچال نیست!! 
به زهرا گفت چرا نگفتی چیزی بخرم...
 کاریکاتور / نماز در محضر ارباب پوتین
  ازدواج سوم یک نماینده، کار دستش داد /  این نماینده ۱۷۰ مغازه در پاساژ قائم شهر ری دارد
پوتین چگونه از رئيسی استقبال کرده است؟ 
پوتین، رئیسی را لب چشمه برد و تشنه برگرداند 
 فارن پالیسی: انقلاب ایران درحال بلعیدن خودش است / مردم می‌دانند که رژیم نمی‌تواند خود را اصلاح کند
گفتگوی امام محمد باقر با پرندگان و شکایت پرنده ماده در مورد خیانت پرنده نر
حالا کی جنگ‌طلبه؟ کی باعث و بانی تحریمه؟  
 درستی سنجی سخنان علی‌اکبر ولایتی؛ سه دروغ پینوکیو در یک مصاحبه کوتاه با کیهان
 روزنامه‌نگار معروف ترک به‌‌دلیل نقل یک ضرب‌المثل دستگیر شد آگهی های تجارتی


پايان آگهی های تجارتی