احمد خاتمی: جدایی دین از سیاست یعنی تکذیب امام علی و پیروی از رضا خان، گروه فرقان و مهندس بازرگان


احمد خاتمی، نماینده علی خامنه‌ای و امام‌جمعه موقت تهران با انتقاد از اقدامات دولت مهدی بازرگان در سال‌های ابتدایی انقلاب گفت: «دولت بازرگان حدود ۹ ماه بر روی کار بود اما پرورش‌یافتگان این نهضت همچنان وجود دارند، در آذرماه سال جاری یکی از افراد شاخص این جریان در کنفرانسی در تهران عملا بر جدایی حوزه‌های علمیه از سیاست و بازگشت محبوبیت طلاب در بین مردم تاکید کرد در حالی که تکذیب دین از سیاست، یک سیاست رضاخانی و برابر با تکذیب امام علی است.»

به گزارش ایرنا، روز پنجشنبه در دوازدهمین اجلاسیه جامعه مدرسین و علمای بلاد در قم، این عضو مجلس خبرگان رهبری با ادعای اینکه «پرورش‌یافتگان فرقان در کشور خط‌دهی می‌کنند»، افزود پرورش‌یافتگان فرقان دشمن اسلام نیستند اما مطلقا اعتقادی به فقه و حاکمیت اسلامی ندارند.

«فرقان» نام گروهی است که یک سال پس از انقلاب تاسیس شد و رهبر آن را فردی با نام اکبر گودرزی بر عهده داشت. مشی ایدئولوژیک این گروه عدم دخالت روحانیت در سیاست بود. همچنین گفته می‌شود اعضای این گروه در ترور افرادی مانند اکبر هاشمی رفسنجانی، مرتضی مطهری و علی خامنه‌ای دست داشتند.

این سخنان در حالی مطرح می‌شود که این روزها بحث کاهش محبوبیت روحانیون و واکنش‌های مردم در مجامع عمومی علیه آنها به موضوع بحث روز تبدیل شده است.

اخیرا محمدرضا زائری یکی از روحانیونی که در صدا و سیما حضور پررنگی دارد، در حساب اینستاگرام خود نوشت که طی۱۰ روز یک بار به او آب دهان انداخته‌اند، دو سه بار با توهین‌های شدید مواجه شده و راننده اسنپ هم او را پیاده کرده و گفته من آخوند سوار نمی‌‌کنم.


 
فیلمها و خبرهای بیشتر در کانال تلگرام پیک ایران
[کد مطلب: 240916] [تاريخ انتشار: بيست و سوم دی ۱۴۰۰ برابر با سيزدهم ژانويه ۲۰۲۲] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ بيست و سوم دی ۱۴۰۰ برابر با سيزدهم ژانويه ۲۰۲۲ ، 23:18:11 توسط حسنی
بابا این الاغ یک عری زده محلش نکنید عر عر زیاد میکنه. البته الاغ از این با شعور تر و خوشگل تره. من از الاغ ها معزرت میخوام.
نوشته شده در تاريخ بيست و سوم دی ۱۴۰۰ برابر با سيزدهم ژانويه ۲۰۲۲ ، 19:27:16 توسط افراسیاب
همان امثال بازرگانها اینها را آوردند سرکار والا طبقه متوسط را نمیتوانستند براحتی گول بزنند. آوردن حکومت آخوندی از دهه چهل شروع شده بوده و اکثر روشنفکران و کارگردانان و حتی اعضای داخل حکومت پهلوی در آن نقش داشتند، خود زن شاه و پسر دائیش رضا قطبی جاسوس شوروی بودند.
نوشته شده در تاريخ بيست و سوم دی ۱۴۰۰ برابر با سيزدهم ژانويه ۲۰۲۲ ، 17:43:23 توسط احمد
ان علي كه كه شيعيان در اذهان خود ساختند اساطير پهلوانان را با شخصيت الييايا كه در عراق فعلي مي زيست در عراق كنوني هنگام فتح اسلام مردم عرب نبودنند چگونه شخصي در ان زمان دو هزار كيلومتر در بيابان و صحرا خود را به عراق برساند و انجا حكومت كند در صورتي كه در هزار جهارصد سال قبل دوري شهرها از هم انها را بيگانه كرده بود مانند اين أست كه بگويند شخصي از روم ييايد و در فارس و تخت جمشيد حكومت كند و همه مردم اطاعت كنند
نوشته شده در تاريخ بيست و سوم دی ۱۴۰۰ برابر با سيزدهم ژانويه ۲۰۲۲ ، 17:35:29 توسط ناشناس
همان گونه که عکس خمینی در ماه و خامنه هنگام زایمان‌گفت یا علی همان گونه که کمونیست به معنی خدا نیست می‌بود و به همان‌گونه که سینمارکس را رژیم شاه فقید به آتش کشید. به همان‌گونه که ایران اسلامی شد و بانک‌ها مغول را حذف کردند. آری به همان‌گونه نیز جدایی دین از سیاست به معنی مخالفت با امام علی شما میباشد. ای کاش بود ولی نیست.
نوشته شده در تاريخ بيست و سوم دی ۱۴۰۰ برابر با سيزدهم ژانويه ۲۰۲۲ ، 17:20:39 توسط Narenj
این کجایش بد است که ، علی گردن زن محمد را به کناری گذاشته و به دنبال عدالت در مکتب اسلام نروی .. این اخوند ها خیلی دوست دارند که ایران را تحویل رضا شاه دوم بدهند ، اما ارباب نمی خواهد و خود رضا هم تمایل زیادی ندارد که زحمت بکشد .. فرقان که از درون مکتب اسلامی خودتان بود .. و بازرگان هم جاده صاف کن و دلال و کار چاق کن اخوند و اسلام ، باران اسلامی می خاست که توفان و سیل اسلامی امد ..
نوشته شده در تاريخ بيست و سوم دی ۱۴۰۰ برابر با سيزدهم ژانويه ۲۰۲۲ ، 17:07:42 توسط محمد
درست همینه ، یعنی ما عاشق رضا خانیم و ارزو میکنیم یه رضا خان بیاد پوست شما دین فروشان دزد فاسد را بکنه و ملت ایران را از شر وجود نحستان ازاد کنه ، اخه دیوث تو از امام علی چرا برای این حکومت فاسد مایه میذاری ؟؟
نوشته شده در تاريخ بيست و سوم دی ۱۴۰۰ برابر با سيزدهم ژانويه ۲۰۲۲ ، 16:54:20 توسط آذر
در سراسر دوران جامعه طبقاتی، مذهب نقش بسیار مهمی در خدمت حفظ قدرت و تحمیل اراده سیاسی برده داران، فئودال ها و سرمایه داران بر توده های تحت ستم، ایفا کرده است.از دیدگاه علمی مارکسیستی تا آنجائیکه به دولت ارتباط دارد مذهب امری خصوصی است و همه آحاد جامعه مستثنا از اینکه چه دینی را برگزیده اند، مستثنا از اینکه کسی دین دارد یا اساسا بی دین است، به یک میزان از حقوق سیاسی، اجتماعی و امنیت فردی برخوردارند. هیچ دسته و گروهی حق ندارد به بهانه دفاع از مذهب و یا دفاع از آتئیسم، آزادی بیان و انتقاد را در جامعه محدود کند. کمونیست ها برای تحقق این امر در جامعه مبارزه و پیکار میکنند. زمان آن فرا رسیده که با سرنگونی ج-ا، و استقرار حکومت شورایی کارگران و زحمتکشان، دین ازعرش به فرش بنشیند. در حکومت شورایی، سلاح زنگ زده تکفیر و شمشیر برهنه الحاد، جایی برای ابراز وجود در جامعه نخواهد داشت. با جدایی کامل دین از دولت. نیروهای چپ، سازمانهای کمونیست، کارگران و زحمتکشان نیز مجاز هستند با سلاح قلم، به مبارزه با خرافات دینی برخیزند و نقش افیونی دین را در استثمار و بهره کشی در معرض قضاوت همه آحاد جامعه بگذارند.
نوشته شده در تاريخ بيست و سوم دی ۱۴۰۰ برابر با سيزدهم ژانويه ۲۰۲۲ ، 16:09:50 توسط کارمند
خر جون دیگه دینی نیست که جدا شود شما فرقه آخوند شیعه ماب و آدم کش اشغالگر ایران و عامل تروریست های لبنانی در ایران هستید شما آخوندها و اکابر حوزه قم خوانده ها بی‌دین و جنایتکار هستید جای شما در فاضلاب تاریخ است سعی نکن دوباره حوزه را جدا کنی و برنامه برای آخوند مفت خور بریزی برای بعد از انقلاب مسلحانه مردم ایران بر علیه شما سپاه حوزوی آخوند بازاری.........در ضمن مردم ایران دیگر نیاز به آخوند ندارند که گردن مردم سوار شود و مفت بخورد و سواری روی مردم کند و آدم بکشد، مردم و خدابین خود ولایت فقیه دلال لازم ندارند اگر لازم بود خدا پیامبر می‌فرستاد حوزه ها هم مستراح خواهند شد چون محل پرورش آدم کش و شکنجه گر و دیوانه های پدوفیل است 43سال مردم کشی توسط آخوندها هم جنایتکار بودن مذهبی ها را اثبات کرده است بطور روشن
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
تصاویر جدیدی از ضرب و شتم قهرمان فقید کشتی در کمپ ترک اعتیاد
 رفسنجانی چرا و توسط چه کسانی «حذف فیزیکی» شد؟
 درگیری در جلسه عمومی بانک دی
 کیهان: سه سرهنگ آمریکایی دخیل در ترور سردار سلیمانی را به قتل رساندیم
 پول و ازدواج موقت، مشوق‌های جمهوری اسلامی برای گسترش تشیع در الجزایر
 حواشی رییس‌جمهور شدن احمدی‌نژاد و سفارش‌های باهنر! در کتاب خاطرات محسن رفیقدوست
مذاکرات وین؛ چرا باقری‌کنی برای ساعاتی به تهران بازگشت؟ 
بدرفتاری مأموران روسی منجر به شکایت از مقام‌های وزارت خارجه ایران شد 
 حال ناخوش مناره‌های اصفهان در نظام اسلامی ضد ایران
بازداشت فریده مرادخانی، فعال مدنی و خواهرزاده رهبر جمهوری اسلامی 
زبان سیاست خارجی ابراهیم رئیسی؛ گرفتار لکنت و خصومت
ممنوع‌الکار شدن ۵۰۰۰ راننده تاکسی در تهران آگهی های تجارتی


پايان آگهی های تجارتی