سایت خامنه‌ای: برخی می‌گویند دوره پهلوی دلبر بود و دوره انقلاب دیو استهفته نامه اینترنتی خط حزب‌الله که توسط دفتر نشر آثار رهبر جمهوری اسلامی منتشر می‌شود، در گزارشی نوشته که برخی با انتشار گزارش‌ها و مطالب متعدد در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها می‌گویند «دودمان پهلوی» دلبر بوده ولی انقلاب اسلامی دیو است و اگر در این جنگ تبلیغاتی خوب عمل نشود،‌ جریان انقلابی ضربه خواهد خورد.

به گزارش رادیو فردا، این نشریه همچنین با انتقاد از انتشار عکس‌ها و گزارش‌های مختلف درباره شرایط اجتماعی ایران در دوره پهلوی نوشته است که این گزارش‌ها که «ظاهرا نمایــی جــذاب و دلنشــین از شــهرهای آن روزگار» را نشان می‌دهد، «تقطیع‌شده» است و با این هدف که «شــرایط رفــاه و آرامش و پیشــرفت درآن دوران را القاءکند»، منتشر می‌شود.

در ادامه این گزارش آمده است که انقلاب سال ۵۷ با « ۶۶۰۰ شهید» به پیروزی رسید ولی در یک جنگ تبلیغاتی گفته می‌شود که «اساسا ضرورتی برای انقلاب وجود نداشت». گفتنی است در مقدمه قانون اساسی جمهوری اسلامی نوشته شده است که انقلاب سال ۵۷ با ۶۰ هزار شهید به پیروزی رسید که این آمار حدود ۹ برابر آمار سایت خامنه‌ای است.

در بخش دیگری از گزارش نشریه خط حزب‌الله آمده است که نسل جوانی که اکنون در ایران زندگی می‌کند «خفقان و شرایط ســخت آن دوران را از نزدیک لمس نکرده» است و بر همین اساس تاکید شده است که برای ضربه نخوردن جمهوری اسلامی در این شرایط «فعالیت جبهــه مؤمــن انقلابــی در مقابــل جریــان تحریف انقــلاب نیازمنــد تقویــت اســت».

در سال‌های اخیر مقام‌های حکومت ایران هشدارهای جدی‌تر درباره گزارش‌های متعددی که درباره دوران پهلوی منتشر شده، مطرح کرده‌اند.

به تازگی رمضان شریف، سخنگوی سپاه پاسداران، گفت ۵۰ میلیون نفر از مردم ایران از فعالیت‌های روحانیت علیه حکومت پهلوی «اطلاعاتی ندارند» و «به دلیل عدم آگاهی» برخی فیلم‌های مربوط به دوره پهلوی را باور می‌کنند.

او نیز این فیلم‌ها را «تقطیع‌شده و تحریف‌شده» خواند و گفت این فیلم‌ها برای این پخش می‌شود که «به مردم القا کند که انقلاب مردم ایران اشتباه بود».

سخنگوی سپاه پاسداران آذرماه سال ۹۸ هم اظهارنظری مشابه کرده بود و گفته بود ۴۰ میلیون نفر از مردم ایران درباره دوره پهلوی را «درک و لمس نکرده‌اند» و جمهوری اسلامی نتوانسته درباره حکومت پهلوی آگاهی‌بخشی کند و نسل جوان در ایران «دچار شک شده است».

ابراز نگرانی‌های مقام‌های سپاه پاسداران در سال‌های اخیر پس از اینکه در جریان اعتراض‌های خیابانی ایران،‌مردم معترض شعارهایی در حمایت از دوره پهلوی سر داده‌اند، افزایش یافته است.

این شعارها در جریان اعتراض‌های آبان سال ۹۸ نیز شنیده شد و علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، در واکنش به آن گفت اعتراض‌های اخیر با تشویق خانواده پهلوی و سازمان مجاهدین خلق صورت گرفته است.

 
فیلمها و خبرهای بیشتر در کانال تلگرام پیک ایران
[کد مطلب: 240968] [تاريخ انتشار: بيست و چهارم دی ۱۴۰۰ برابر با چهاردهم ژانويه ۲۰۲۲] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ بيست و هفتم دی ۱۴۰۰ برابر با هفدهم ژانويه ۲۰۲۲ ، 07:34:29 توسط کاوه اهنگر
کارنامه سیاه جمهوری نکبت و فلاکت در همه زمینه های اجتماعی و فرهنگی و اقتصادی و سیاسی و محیط زیست و رتبه و اعتبار ایران و فرار مغزها و فرصت سوزیها، زیر صفر است. این قوم تبهکار برای بی اطلاع و عقب مانده نگهداشتن مردم حاضرند هزاران میلیارد تومان هزینه کنند و اینترنت به اصطلاح ملی را جایگزین اینترنت معیوب و فیلتر شده فعلی کنند، چون از اگاهی روزافزون مردم بوسیله شبکه های اجتماعی و فیلم و تصویر افشاگرانه جنایاتشان بشدت بیمناکند. مردم دیگر در این چهل و سه سال و با این همه هزینه و مصیبت باید حداقل به این نکته کاملا واقف شده باشند که چین و روسیه و اروپا و امریکا فقط و فقط بفکر منافع خود هستند و حتی برای منافع ملی شان با شیطان (خامنف های عالم) هم معامله میکنند. دمکراسی و ازادی بدون پرداخت هزینه ان بدست نمیاید و مردم ایران بیش از حد هزینه انرا پرداخت کرده اند. سیستم اینده ایران به مردان و زنان پاکدست و وطن پرستی نیاز دارد که از ویرانه ای که اخوندها ساختند ایرانی بسازند که مایه رشک جهانیان شود. هزار فامیل و ده هزار فامیل دیگر نباید در ایران جایی برای عرض اندام داشته باشد و شایسته سالاری ملاک قرار
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم دی ۱۴۰۰ برابر با پانزدهم ژانويه ۲۰۲۲ ، 05:38:12 توسط محسن
خوشبختانه انقدر فیلم و سند و مدرک هست که دست شما جنایتکاران را رو کند.ان همه سال روی منبرهایتان انقدر چرندیات گفتید و مردم را به گریه انداختید.همیشه بامدرسه و اموزشگاه مخالفت میکردید.چون دوست نداشتین مردم اگاه شوند.از با سواد شدن مردم مخصوصا زنان به شدت مبارزه میکردید.دیگر چرندیات شما را کسی باور نمیکند.با این همه سند و مدرک وفیلم که هست باز هم دروغ میگویید.نسبت به معاویه و یزید و بقیه افراد ان زمان میلیونها برابر دروغ گفنه اید.روباه چون داشت میان دوستانش به دروغگوئی متهم میشد.در جا سکته کرد.اما شما هر ثانیه دروغ میگوئید شرم هم نمیکنید چون همفکرهایتان هم مثلخودتان بی شرم و دروغگو هستند.
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم دی ۱۴۰۰ برابر با چهاردهم ژانويه ۲۰۲۲ ، 19:48:13 توسط افراسیاب
من اگر جای شاه بودم و اگر می‌توانستم آینده را ببینم که فقط در یک روز هفتاد کشاورز بدبخت را در اصفهان کور کردند بجای اینکه بگم هر که پاسپورت بگیره برود همانجا هر کس که میخواست انقلاب کنه مثل صدام مینداختم تو چرخ گوشت. با این تروریستها مدارا کردن یعنی همین روزگار سیاهی که می‌بینید، فقط کشتن این بیشرفها راه نجات آن مملکت است.
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم دی ۱۴۰۰ برابر با چهاردهم ژانويه ۲۰۲۲ ، 19:39:56 توسط افراسیاب
۶۰۰۰ نبوده تقریبا ۸۰ نفر تیر خوردند مقصر هم بیشتر شاه ایران بود که گذاشته بود هر چی جاسوس شوروی و انگلیس حتی در خانواده خودش هم نفوذ کنند من اگر بودم تمام آخوندهای ایران را از خوب و بد جمع میکردم و میریختم تو باطلاق گاو خونی و بعد میرفتم سراغ مصدقیها و بقیه و همه را می گذاشتم زیر تانک. البته تاریخ همیشه تکرار میشود و جوانان ضد اسلام بزودی نسل هر چی آخوند و پاسدار پوفیوض را منقرض میکنند این وضعیت ابدی نیست و اینها سقوط میکنند و بابت هر اعدامی که کردند ده تا از خودشان و خانواده هایشان را میکشند اگر آنروز نیامد صبر کنید به حرف من خواهید رسید صحنه های خواهید دید که باورتون نشود. یک تا دو میلیون جوان مسلح ضد اسلام بجان این بیشرفها خواهند افتاد.
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم دی ۱۴۰۰ برابر با چهاردهم ژانويه ۲۰۲۲ ، 19:10:35 توسط آذر
بی سازمانی و سطح نازل آگاهی طبقهٔ کارگر وتوده هايی که انقلاب نتيجهٔ ازخودگذشتگی وجانفشانی آنها بود، سبب گرديد که آنان از نظامی که میخواهند جايگزين نظام سلطنتی پهلوی کنند، تصور روشنی نداشته باشند. شعار مرگ بر شاه، هر روز و شب در خيابانها طنين انداز بود، اما روشن نبود که چه چيزی قرار است جايگزين رژيم شاه شود. انقلاب، همگانی بود و شعارها سلبی. مردم میدانستند که رژيم شاه را نمیخواهند، اما نمیدانستند چه میخواهند. اين نقطهٔ ضعف به خمينی مرتجع و حاميان او امکان داد، تدريجاً ابتکار عمل را در دست بگيرند. پس از توافقات امپرياليستی در گوادولوپ، که مقرر شد شاه برود و خمينی قدرت سياسی را در دست بگيرد، طرفداران خمينی، شعار ناتمام مرگ بر شاه را اينگونه به نفع خود تکميل کردند: ديو چو بيرون رود، فرشته درآيد.اين تجربه میآموزد که اکنون ديگر نبايد به شعار مرگ بر ج-ا، قناعت کرد، بلکه بايد بديل آن را که تضمينی بر حاکميت توده های وسيع مردم بر سرنوشت خويش باشد، قرار داد. چرا که اساسی ترين مسالةٔ هر انقلاب قدرت سياسی است. انقلاب ۵٧ توده های مردم شکست خورد، چرا که قدرت سياسی در دست طبقهٔ سرمايه دار باقی ماند.
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم دی ۱۴۰۰ برابر با چهاردهم ژانويه ۲۰۲۲ ، 18:58:58 توسط ناندرتال
دروغ نگفته! ٦٠٠٠٠ زندانى سياسى در دهه خونين ٦٠ كشته و به پاى عنقلاب آنرا محاسبه ميكنند. دوستان، هيچ رژيمى و هيچ شرايطى، تاكيد مجدد، هيچ رژيمى و يا شرايطى، بيشتر از نظام نكبت اسلامى براى ايران فاجعه آور نخواهد بود. هدف اين مرحله: اتحاد تمامى نيروهاى برانداز. در فرداى سرنگونى، انتخابات آزاد زير نظر سازمانهاى بين المللى برقرار ميشود و ميزان راى مردم هست و نه ترساندن آنها از گذشته و داستانهاى علمى و تخيلى
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم دی ۱۴۰۰ برابر با چهاردهم ژانويه ۲۰۲۲ ، 17:11:56 توسط هو
6 هزار نفر کشته‌شده بدست تروریست های لبنانی در کودتای 57 توسط نظام اسلامی ،،60هزار نفر کشته بدست شاه گفته شد حالا بعد 43سال با آمار 6هزار نفر بسته میشود چرا چون آشکار شده که خمینی با تروریست های فلسطینی قرار داد بسته بعد از کودتا ی لبنان در ایران و به قدرت رسیدن خمینی جلاد ،کل ثروت ایرانیان در طی مدت اشغال بودن به لبنان فرستاده شود خوب 6هزار نفر کشته شده بدست لبنانی ها در سال 57 آمار رسمی سایت خامنه ای است (که 500نفر از مقتولین در سینما رکس بدست چند اخوند به آتش کشیده شدند) و با احتمال 7_8برابر بودن مردم کشته شده بدست تک تیرانداز های لبنانی آمار حدود 50هزار نفر کشته شده توسط لشکر لبنانی ها ی تروریست در ایران سال 57است
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم دی ۱۴۰۰ برابر با چهاردهم ژانويه ۲۰۲۲ ، 16:52:54 توسط Nima
شاه ایران ۱۰۰سال از هر فرد خاورمیانه ای جلوتر بود، عاشق ایران بود. اشتباه بزرگ او ترس از امریکا و تکیه بر اون بود. اشتباه دیگرش گسترش مساجد و ازادی عمل اخوندهای بیسواد در سطح جامعه بود. من از دوران شاه میام، اگه الان حکومت شاه ادامه داشت، ایران برتر از ژاپن، کره جنوبی بود، بهشت توریست میشد و جوانان ایرانی بجای اعراب در اروپا جولان میدادنند. خامنه ای گوش کن. زمان شاه فقط یک پناهنده وجود داشت انهم خمینی بود ولی الان ۶ میلیون ایرانی پناهنده و مهاجر از کشور وجود داره. شاه به چندین زبان مختلف حرف میزد، خلبان بود تو فقط از دستور زبان فارسی دشمن رو بلدی، در هر زمینه ای که فکر کنید اخوندها مملکت رو نابود کردنند. الودگی هوا، اعتبار پاسپورت، تورم، دزدی، جنایت، اعتبار ایران ، میلیونها کشته و معلول و موجی، پاشیدگی خانواده ها و غیره. خامنه ای بی سواد تو که ادعا میکنی بهتر از شاه هستی چرا جرات نداری با یک خبرنگار مصاحبه کنی و مورد پرسش قرار بگیری. رهبر کشوری در سایت خودش کارتون و انیمیشن میزاره فکرش، عقلش در حد یک کودک دبستانی است و کشور رو هم همانجور اداره میکنه. ایران به ۲۰۰۰ سال عقب برگشت
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم دی ۱۴۰۰ برابر با چهاردهم ژانويه ۲۰۲۲ ، 16:32:00 توسط مانی المان
این امار هم کذب و دروغ است, به گفته عماد الدین باقی و پژوهشی که در مورد قربانیان قبل از انقلاب انجام داده. از خرداد ٤٢ تا ٢٢بهمن ٥٧ کلا ٨٤٠ نفر بوده اند که شامل چریک و مجاهد و قربانیان تظاهرات ٥٧ میشود. بله این نسل بعد از انقلاب شاید ندیدند. اما ما که شاهد ان دوره هم بودیم فشار سیاسی بود دیکتاتوری بود یِ پاسبان شهربانی اعدای خدایی میکرد حالا برو بالا تا افسران نطامی و انتظامی و امنیتی. شاه هم خیلی اشتباه داشت. بخصوص با تک حزبی کردن و ان گفته اش در سال ٥٦ ( هر کسی ناراضی است پاسپورت بگیرد و برود ) خود دیدم و شنیدم ( مصاحبه با سیما دبیر اشتیانی ) اما دوستان بزرگترین اشتباه که مردمی میتوانند انجام دهند این است که از ترس اینده به گذشته برگردند. مردم زمان شاه ناراضی بودند برای همین گول خمینی و اخوندها را خوردند. نگذاریم بجای دگرگونی در جامعه باز به عقب برگردیم. هیچ سیستمی تضمین شده نیست مگر با انسانهای پاک و شریف و شایسته. که این خصایص همه شمول است تا وقتی دنبال شاه و شیخ و یک ایدولوژی ویژه بدویم, کاری جز دور خود چرخیدن نکردیم. به امید ایران ازاد و اباد فردا
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم دی ۱۴۰۰ برابر با چهاردهم ژانويه ۲۰۲۲ ، 16:28:51 توسط Narenj
رهبر خون اشام خلق از سفر اید ... دیو چو بیرون‌ رود ، دیو تر آید ..
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
آدامس جویدن پوتین در ديدار با رييسي
 در وبسایت رسمی رییس‌جمهور روسیه چنین آمده:
رئیسی : من در خدمت شما هستم
پوتین: تشکر میکنم + عکس
 آخوند: حضرت علی آمد خانه، دید هیچی تو یخچال نیست!! 
به زهرا گفت چرا نگفتی چیزی بخرم...
 کاریکاتور / نماز در محضر ارباب پوتین
  ازدواج سوم یک نماینده، کار دستش داد /  این نماینده ۱۷۰ مغازه در پاساژ قائم شهر ری دارد
پوتین چگونه از رئيسی استقبال کرده است؟ 
پوتین، رئیسی را لب چشمه برد و تشنه برگرداند 
 فارن پالیسی: انقلاب ایران درحال بلعیدن خودش است / مردم می‌دانند که رژیم نمی‌تواند خود را اصلاح کند
گفتگوی امام محمد باقر با پرندگان و شکایت پرنده ماده در مورد خیانت پرنده نر
حالا کی جنگ‌طلبه؟ کی باعث و بانی تحریمه؟  
 درستی سنجی سخنان علی‌اکبر ولایتی؛ سه دروغ پینوکیو در یک مصاحبه کوتاه با کیهان
 روزنامه‌نگار معروف ترک به‌‌دلیل نقل یک ضرب‌المثل دستگیر شد آگهی های تجارتی


پايان آگهی های تجارتی