امارات متحده عربی شرط ورود کانادایی ها به این کشور را اخذ ویزا اعلام کرد

العربیه.نت : سفارت امارات متحده عربی در کانادا امروز سه شنبه 9-11-2010 اعلام کرد که دارندگان گذرنامه های کانادایی از ژانویه 2011 برای سفر به کشور امارات ملزم به اخذ ویزا می باشند.

اين تصميم درچارچوب تنش بين دو کشور به دليل مخالفت کانادا با افزایش پروازهای شرکت هواپيمایی امارات به این کشور و همچنین تصمیم ابوظبی در تعطيلی پایگاه نظامی کانادا در خاک امارات اتخاذ شده است.

خبر مربوط به لزوم اخذ ویزا برای سفر کانادایی ها به کشور امارات به طور هم زمان در پایگاه اینترنتی سفارت امارات در اوتاوا و وزارت خارجه کانادا منتشر شده است.

پایگاه اینترنتی سفارت امارات در اوتاوا با درج این خبر اعلام کرد که شرایط برای اخذ ویزا جهت سفر به امارات متعاقبا اعلام خواهد شد.

کشور امارات پیش از بروز این تنش، شریک اصلی کانادا در منطقه بشمار می رفت و هم اکنون بیش از 20 هزار کاندایی در کشور امارت زندگی می کنند.

از سوی دیگر تلویزیون "سی بی سی" کانادا اعلام کرد کرد پایگاه نظامی موجود در پادگان میراژ که قرار بود نقش مهمی در بازگشت سال آینده نيروهای کانادایی ازافغانستان ايفا کند، هفته گذشته تخلیه شد.

این درحالی است که ژاک لابری سخنگوی وزارت خارجه کانادا در واکنش به اقدام امارات اعلام کرد: "همه کشورهای دارای حاکميت اين حق را دارند که نحوه ورود خارجی ها به خاک خود راتعيين کنند".

[کد مطلب: 24171] [تاريخ انتشار: نوزدهم آبان ۱۳۸۹ برابر با دهم نوامبر ۲۰۱۰] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات جديد پذيرفته نمی شود.
نظرات خوانندگان