دزدها شلوار مردم را هم مي‌دزديدند

جام جم  : اعضاي يك باند تبهكاري كه هنگام سرقت در تهران ، شلوار مالباخته‌ها را نيز مي‌دزديدند تا مانع تعقيب خود شوند، در درگيري با پليس هدف اصابت گلوله قرار گرفتند.در فيلم‌هاي شهري، تصاوير حمله متهمان به مردم و سرقت اموال و شلوار آنها ضبط شده است.


به گزارش «جام‌جم»، در آخرين روزهاي مهر امسال مردي كه پس از خريد 6000 دلار قصد عزيمت به محل سكونت خود را داشت، در يكي از خيابان‌هاي مركزي شهر به يكباره از سوي 4 مرد مورد حمله قرار گرفت.

آنها با استفاده از فنون رزمي قصد بيهوش كردن او را داشتند و با سرقت 6000 دلار ارز و شلوار وي از محل متواري شدند، به طوري كه مرد مالباخته قادر به تعقيب آنها نبود.

با شكايت مالباخته در شعبه اول دادياري دادسراي جنايي تهران، داديار هاشميان دستور قضايي را در اين ارتباط صادر كرد و پرونده به اداره 18 پليس آگاهي ارجاع شد.با بررسي اين شكايت و به دست آمدن تصوير حمله سارقان به مالباخته توسط دوربين يك اداره دولتي و بررسي اين فيلم، ردپاي 4 سارق حرفه‌اي و سابقه‌دار كه به روش خفه‌كني، كيف‌قاپي و پرتاب تخم‌مرغ از مردم سرقت مي‌كردند، شناسايي شد.

عمليات دستگيري

سرهنگ عباسعلي محمديان، رئيس‌پليس آگاهي تهران در ارتباط با پيگيري اين پرونده به «جام‌جم» گفت: پس از شناسايي تبهكاران سابقه‌دار، يك تيم ويژه از كارآگاهان مخفيگاه‌هاي اين متهمان را شناسايي كردند و سرانجام بامداد 25 آبان در حالي كه 4 متهم تحت تعقيب در يك سفره‌خانه حضور پيدا كرده بودند، بلافاصله تيم‌هاي ضربت پليس آگاهي محل را به محاصره درآوردند كه آنها با مشاهده ماموران با قمه و چاقو به پليس حمله‌ور شدند. رئيس پليس آگاهي تهران افزود: در پي حمله تبهكاران،‌ماموران نيز با استفاده از قانون به كارگيري سلاح هر 4 متهم را از ناحيه پا هدف اصابت گلوله قرار داده و به مراكز درماني منتقل كردند. محمديان تصريح كرد: با گزارش دستگيري تبهكاران خشن به ‌داديار جنايي، دستور بازرسي مخفيگاه متهمان صادر شد و ماموران در چند نقطه تهران با ورود به اين محل‌ها مقادير قابل توجهي دلار و يورو، چك‌پول‌هاي 100 و 50 هزار توماني، سكه و سرويس‌هاي طلا و جواهر را كشف و ضبط كردند.

ايجاد رعب و وحشت

سرهنگ محمديان اظهار كرد: اعضاي اين باند كه از هم‌محلي‌هاي قديمي هستند، پس از آزادي از زندان با استفاده از القاب و عناوين عجيب و غريب، با ايجاد رعب و وحشت از مردم سرقت مي‌كردند.

رئيس پليس آگاهي تهران با اشاره به سرقت‌هاي گسترده اعضاي اين باند، از مردم خواست در صورتي كه اموال آنها توسط سرنشينان 2 دستگاه موتورسيكلت آبي و سياه سرقت شده است، به شعبه اول دادياري يا اداره 18 پليس آگاهي مراجعه كنند.

اعتراف متهم پرونده

رضا، سركرده اين باند كه يك متهم سابقه‌دار است، روز گذشته در اولين مرحله از اعترافات خود عنوان كرد: به دليل تسلط بر فنون رزمي، با پرسه زدن در اطراف مراكز خريد و فروش ارز خريداران را تعقيب و به آنها حمله مي‌كرديم و با سرقت شلوار مالباخته‌ها، مانع از تعقيب خود مي‌شديم. وي اضافه كرد: پول‌هاي سرقتي از مردم صرف خوشگذراني و تهيه مواد مخدر شيشه شده است و اكنون نيز در انتظار مجازات هستيم.

با اعترافات متهم به ده‌ها فقره سرقت، دستور شناسايي مالباختگان صادر شده است.

[کد مطلب: 24811] [تاريخ انتشار: دوم آذر ۱۳۸۹ برابر با بيست و سوم نوامبر ۲۰۱۰] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات جديد پذيرفته نمی شود.
نظرات خوانندگان