امام زمان، رهبر بی‌مکان؛ معجزه‌سازی برای خامنه‌ای 


به تازگی «رحیم صفوی» فرمانده سپاه گفته است «علی خامنه‌ای» رهبر جمهوری اسلامی با قند، نوه‌اش را که مبتلا به بیماری یرقان بود، شفا داد

به تازگی «رحیم صفوی»، فرمانده سپاه گفته است، «علی خامنه‌ای» رهبر جمهوری اسلامی با قند، نوه‌اش را که مبتلا به بیماری یرقان بود، شفا داد. ادعای معجزه‌گری خامنه‌ای اما سابقه‌ای بیش از یک اظهارنظر دارد و بارها از رسانه‌های حکومتی تا تریبون‌های نماز جمعه مقام او را تا معجزه‌گر ارتقا داده‌اند.

در این گزارش مروری داریم بر برخی از خرافه‌ها و اوهامی درباره خامنه‌ای که انگار خودش هم طالب این‌گونه روایت‌هاست و راویان را به مقام‌ می‌رساند.

***

۲۶ خرداد بود که ویدیویی از رحیم صفوی منتشر شد؛ او در دانشگاه «دافوس» ارتش جمهوری اسلامی می‌گفت، نوه‌اش مبتلا به بیماری یرقان شده بود و تا شکم زرد بود و پزشکان گفته بودند که خونش باید عوض شود. او که خامنه‌ای را پیش‌تر در حال دعاخوانی و فوت کردن به قند دیده بود، از رهبر جمهوری اسلامی خواست که دعایی بخواند، به قند فوت کند تا به دهان نوزاد بگذارند. به گفته فرمانده سپاه، این کار انجام شد و به ناگهان بیماری یرقان نوه‌اش از بین رفت.

دو روز پیش از این ویدیو، شبکه افق نزدیک به سپاه پاسداران در میزگردی، روایت دیگری را مطرح کرد. به گفته کارشناس این شبکه، خامنه‌ای پس از کسب منصب رهبری مکانی برای زندگی نداشت و برای مدت سه‌چهار سال در کانتینری ۱۰۰ متری زندگی می‌کرد. کارشناس می‌گوید که محافظان خامنه‌ای نقل کرده‌اند، پس از رهبر شدن خامنه‌ای، آن‌ها کتاب‌های او را از خانه دولتی ریاست‌جمهوری به کانتینر منتقل کرده بودند. حاضران در میز گرد هم «عجب‌گویان» سری به نشانه احترام تکان می‌دادند. ۲۶ خرداد این ادعا توسط «محمد هاشمی»، رییس اسبق صدا و سیما تکذیب شد: «بنده اصلا به یاد ندارم که رهبری در کانکس زندگی کرده باشد؛ اصلا نمی‌توانم چنین چیزی را تایید کنم!»

میوه‌های ارزان و عبای سوراخ خامنه‌ای

سخنوران و مجیزگویان خامنه‌ای سال‌ها است که در تبلیغ خامنه‌ای روایت‌هایی مبنی بر فقر او نقل می‌کنند.

به عنوان نمونه، «علیرضا مرندی»، ریيس فرهنگستان علوم پزشکی در سال ۱۳۹۳ گفته بود، خامنه‌ای تلاش می‌کند مثل پایین‌ترین طبقات جامعه زندگی کند و وقتی به او توصیه می‌شود میوه بخورد، مخالفتی نمی‌کند اما به دنبال ارزان‌ترین میوه می‌گردد. به گفته او، اگرچه لباس‌های خامنه‌ای را همیشه تمیز می‌بینیم؛ اما دیده شده که سوراخ‌هایش دوخته شده است و این مورد در تلویزیون دیده نمی‌شود.

در همان سال، خبرگزاری تسنیم، گزارشی منتشر کرد که حکایت از روی زیلو خوابیدن خامنه‌ای، نبود برنج در خانه رهبری، خوراک ساده و اندک و نمونه‌های این‌چنینی داشت.

این روایت‌ها از فقیر بودن خامنه‌ای به اسم «ساده‌زیستی» در حالی بیشتر شده بود که یک سال قبل، یعنی در سال ۱۳۹۲ رویترز در گزارشی خامنه‌ای را امپراطوری خوانده بود که ثروتی بالغ بر ۹۵ میلیارد دلار دارد؛ یعنی رقمی حدود ۴۰ درصد بیشتر از صادرات نفتی ایران در سال ۱۳۹۱ و حتی بیشتر از ثروت اندوخته شاه سابق ایران. منظور از این امپراطوری عظیم اقتصادی «ستاد اجرایی فرمان حضرت امام» است.

وقتی خامنه‌ای از قطار پرید و به محض تولد «یا علی» گفت

خامنه‌ای در سخنرانی سال ۱۳۸۷ خاطره‌ای در اهمیت نماز خواندن نقل کرده بود که با آن ویدیوها و طنزهای بسیاری ساخته شد. به گفته او وقتی به عراق رفته بودند، قطار برای نماز صبح توقف نکرد و او مجبور شد از اواخر قطار خودش را از پنجره بیرون بیندازد تا بتواند نماز بخواند. خامنه‌ای کمی مکث می‌کند، انگار خودش هم باورناپذیر بودن ادعایش را مزه‌مزه می‌کند و ادامه می‌دهد: «چون در داخل قطار کثیف بود و نمی‌شد نماز خواند.» اما باز هم به نظر غیرعقلانی می‌آید، برای همین می‌گوید نزدیک ایستگاه یا اوایل ایستگاه بود.

اما یکی از ماندگارترین روایت‌های از زبان «محمد سعیدی» امام جمعه شهر «قم» در سال ۱۳۹۰ در کرامات و معجزات رهبر جمهوری اسلامی بیان شده، «یا علی» گفتن خامنه‌ای هنگام تولد به نقل از خواهر ناتنی او است: «زمان ولادت رهبر انقلاب که رسيد، ما را از اتاق بيرون کردند. قابله در اتاق داشت زمينه تولد اين فرزند جديد را فراهم می کرد. يک مرتبه ديدم صدای قابله بلند شد که علی نگهدارت باشد. ما در را باز كرديم و رفتيم تو. گفتیم چه شد؟ گفت که اين آقا- يعنی مقام معظم رهبری- وقتی می خواست از بدن مادر خارج شود، گفت، یا علی. گفت تا اين کلام را شنيدم، قابله گفت علی نگهدارت باشد.»

کمی بعد از این اظهارات، «علی اکبر ناطق نوری»، رییس دفتر بازرسی دفتر رهبری گفت: «این‌که کسی بیاید و بگوید وقتی مقام معظم رهبری به دنیا آمده گفته است، یا علی، مزخرفات و توهین به مقام معظم رهبری است.»

دیدار خامنه‌ای با امام زمان شیعیان

قصه‌سازی برای خامنه‌ای به پریدن از قطار، شفای بیمار، نطق هنگام تولد و تبلیغ ساده‌زیستی ختم نمی‌شود. روحانیون مجیزگو پا فراتر از این‌ها گذاشته‌اند و نه فقط صحبت از دیدار خامنه‌ای با امام زمان شیعیان کرده‌اند؛ بلکه می‌گویند امام زمان مقابل پاهای خامنه‌ای برخاسته بود؛ چه مقامی بالاتر از این برای معتقدان به شیعه؟

در همان سال ۱۳۹۰ که گفتند خامنه‌ای «یا علی» گویان به دنیا آمد، روایت دیگری را «آیت‌الله احدی»، روحانی مازندرانی به نقل از «کاظم صدیقی» امام جمعه تهران می‌گوید که حتی صدیقی نتوانسته بود، روایت خود را به اتمام برساند، به هق‌هق افتاده بود و مردم به سمت خامنه‌ای هجوم آورده بودند تا تبریک بگویند. البته روایت صدیقی هم به نقل از «آیت‌الله بهاءالدینی» ذکر شده که دیگر در قید حیات نیست. طبق این روایت «مقام معظم رهبری به دیدار امام زمان نائل آمد» و البته مثل این‌که امام زمان شیعیان به عیادت خامنه‌ای در بیمارستان هم رفته بود.

به اعتقاد شیعیان امام دوازدهم که «مهدی» نام دارد و با القابی چون امام زمان و امام عصر خوانده می‌شود، زنده و غایب است و زمانی ظهور می‌کند و قرار است دنیا را پر از عدل کند. آن‌ها معتقدند امام زمان با افراد مومن و اهل دل ملاقات‌هایی برگزار می‌کند.

کاظم صدیقی اما به این‌ها راضی نیست. این‌بار در سال ۱۳۹۳ برای روایتی دیگر به سراغ «آیت‌الله بهجت» می‌رود که او نیز در قید حیات نیست. امام جمعه تهران نقل قول بهجت را هم به منبعی موثق ارجاع می‌دهد که «منبع موثقی از آیت‌الله بهجت نقل کردند که ایشان در خواب دیدند که حضرت امام زمان در مجلسی حضور داشتند،‌ علمای بزرگ اسلام هم در خدمت آقا امام زمان بودند،‌ آیت‌الله خامنه‌ای وارد شدند و امام زمان جلوی پای ایشان تمام‌قد بلند شدند و برای ایشان جایی برای نشستن باز کردند.»‌

صدیقی نه فقط بر تریبون نماز جمعه بلکه در گفت‌وگو با رسانه‌ها هم مدام ارتباط ویژه خامنه‌ای با امام زمان شیعیان را تکرار کرده است. مثل نمونه‌ دیگری که گفته بود: «عالمی شب قدر خدمت امام عصر تشرف پیدا کرد، درباره مقام معظم رهبری پرسید، حضرت فرمودند: ایشان از مایند.» مجری تلویزیون هم «به‌به»گویان یا «ای جان»گویان لذت می‌برد.

در آخرین نمونه، کاظم صدیقی در خرداد سال جاری در اجلاس بین‌المللی «فعالان مهدویت» گفته است: «رهبری هرگاه برای جوانان مسلمان رنج می‌کشند، سری به جمکران می‌زنند.» و «ما معتقدیم رهبری از بالا تعیین شده است.» جمکران مسجدی است که به اعتقاد شیعیان امام دوازدهم که امام زمان یا امام عصر خوانده می‌شود، در آن محل با اهل معنا دیدار می‌کند. در این مسجد چاهی وجود دارد که شیعیان نامه‌هایی را خطاب به امام زمان در آن می‌اندازند و اعتقاد دارند او نامه‌ها را می‌خواند و خواسته‌های آنان را اجابت می‌کند.

خامنه‌ای صدیقی را ابتدا به عنوان سخنران بیت رهبری منصوب کرده بود و بعد به مقام امام جمعه تهران رسید.

البته دیگر روحانیون مجیزگو هم برای خامنه‌ای کم نگذاشته‌اند. به عنوان نمونه «آیت‌الله حسین نوری همدانی» که گفته شده وقتی از او پرسیدند، چرا در راهپیمایی‌ها و تظاهرات در دوران رهبری خامنه‌ای در صف اول می‌ایستد، پاسخ داده بود: «شبی در خواب حضرت فاطمه‌الزهرا را ملاقات کردم که بی‌بی فرمودند، شوهرم علی تنها ماند، نگذارید فرزندم علی تنها بماند.»

اما چه کسی خریدار این اوهام و خرافه‌ها است؟

گام دوم انقلاب؛ خرید آبرو برای رهبر بی‌آبرو

«محمدجواد اکبرین»، روزنامه‌نگار و دین‌پژوه در گفت‌وگو با «ایران‌وایر» ضمن آن‌که اشاره می‌کند، حکومت جمهوری اسلامی به خاطر فقدان کارنامه‌ای قابل دفاع در تمامی عرصه‌های سیاست، امنیت، اقتصاد و رضایت جامعه، روی به نقل خاطرات، خواب‌ها، اوهام و خرافات آورده است تا بلکه بتواند از حاکمیت دفاع کند، می‌گوید: «از ادبیات خود خامنه‌ای استفاده کنم که ما وارد گام دوم انقلاب شده‌ایم. در گام اول مردم منتظر بودند حکومت لیاقت خود را اثبات کند. اما بعد از چهار دهه حکومت، بی‌لیاقتی و فساد سیستماتیک و خیانت در امانت مردم به اثبات رسید. جمهوری اسلامی نه در سیاست داخلی و نه خارجی موفق نبود.»

به تحلیل او از این‌جا به بعد که اعتماد عمومی جامعه به حکومت سلب شده است، حکومت ناچار است به مجموعه‌ای از مقولاتی که رنگ تقدس دارد، آویزان شود تا بتواند اقلیت باقی‌مانده حامیان خود را حفظ کند و به اندک مشروعیتی که نزد همان اقلیت باقی مانده، تکیه کند.

اکبرین می‌گوید: «به نظر می‌رسد مخاطب اصلی مجموعه این اوهام و اکاذیب همان اقلیت باقی‌مانده هستند. با روندی که حکومت ادامه می‌دهد، ایران به سمت غضب ملی می‌رود و در روز خشم همگانی، وقتی قیامی سراسری اتفاق بیفتد، جمهوری اسلامی این اقلیت را هم برای تکیه خود و هم به عنوان نیروهای سرکوب نیاز دارد. جالب است که نقل‌قول‌های امثال صدیقی هم به آن‌هایی ارجاع داده می‌شود که در قید حیات نیستند. این اوهام و خرافات تلاش برای کسب آبرو برای رهبری بی‌آبرو است.»

احتمالا تا وقتی جمهوری اسلامی برپا باشد، چه در زمان حیات خامنه‌ای و چه پس از مرگ او، خواب‌ها و روایت‌های دروغین بسیاری در عجایب رهبر جمهوری اسلامی منتشر خواهد شد؛ بسیار بیشتر از دیدار با امام زمان و آخوندی که یک شبه آیت‌الله شد.

منبع: آیدا قجر - ايران واير


فیلمها و خبرهای بیشتر در کانال تلگرام پیک ایران
[کد مطلب: 248694] [تاريخ انتشار: بيست و هشتم خرداد ۱۴۰۱ برابر با هجدهم ژوئن ۲۰۲۲] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ يکم تير ۱۴۰۱ برابر با بيست و دوم ژوئن ۲۰۲۲ ، 15:24:05 توسط ایرانی
کسی از این مردک سربار رحیم صفوی بپرسه که چرا رهبر فرزانه اش فوتی به د...ل مجتبی و وسط پای عروسش نکرد که برای بچه دار شدن یک بیمارستان رو در انگلستان قرق نکنند و خرج سنگینی به مردم ایران تحمیل نشه و ضمنا غیر مسلمان به ناموس عر‌وس خانم دست نزنه. مگر همیشه تبلیغ نمیکنندکه غیر مسلمان نجس است. این حضرات آخوند که با دیدن یک تار موی خانم ها جنون جنسی بهشون دست میده و تار و پود اسلام به خطر میافته چطور راضی میشن که حساس ترین نقطه زن مجتبی توسط یک دکتر خارجی دست مالی بشه. اگر دکتر مرد هم باشه که واویلا.البته این دکترها وجدان کاری دارند و بیمار جنسی نیستند. ک
نوشته شده در تاريخ بيست و نهم خرداد ۱۴۰۱ برابر با نوزدهم ژوئن ۲۰۲۲ ، 13:40:14 توسط قاسم
مرجعی در عراق در یک شیشه تف می کند و همه اخوندهای سر شناس با اضافه کردن اب شیشه های بسیاری پر می کنند و با خود می برند نگاه کنید حتی قبایل وحشی آفریقا و جنگل‌های امازون هم فهم و درک بهتری از زندگی دارند اسلام و مذهب شیعه بزرگ‌ترین جهل و جنایت را برای بشر به ارمغان آورده
نوشته شده در تاريخ بيست و هشتم خرداد ۱۴۰۱ برابر با هجدهم ژوئن ۲۰۲۲ ، 13:08:57 توسط احمد
خون ندا ها و هزاران جوان اميدوار كه به نا حق بدستور خامنه اي به زمين ريخت خط بطلان به ولايت سياه خامنه اي كشيد
نوشته شده در تاريخ بيست و هشتم خرداد ۱۴۰۱ برابر با هجدهم ژوئن ۲۰۲۲ ، 13:02:44 توسط رضا ن.
دیدند که خوکمنه ای ملای دوزاری هیچ اعتبار و ارزشی بین اکثریت مردم ندارد، خب سعی میکنند با یکسری هذیانگوئی و دروغ باز مردم ساده لوح را بفریبند و برایش اعتبار کاذب درست کنند با مقدس سازی و معجزه گری اش. مگر ناف اسلامشان را با کلاهبرداری و شارلاتانیسم نبستند؟ فقط تعجب میکنم کسانیکه معتقدند مردم امروز ایران بیدار و آگاه و اسلامگریز شدند، یا خوش باورند و خود گول زن، یا اینکه شناخت درستی از بافت مذهبی خرافه پرستی اکثریت مردم ایران ندارند؟ مضحکه است این توانائی معجزه گری را برای آخوند دوزاری میخواهند به مردم القا کنند، در حالیکه دست راست خودش چلاق است، معالجه و درمان سرطان پروستاتش از طریق جراحی پزشکی مدرن کلی هم خرج روی دست بیت المال و مردم گذاشت. این نکبت حتی شورت خودش را نمیتواند به تنهائی بالا بکشد، بروند ببینند با یکدست چپش چطور کونش را تمیز میکند؟ خب اقلیتی که در کنار رهبری او به مقام و امتیاز و ثروت رسیدند باید هم برای حفظ منافع خودشان این آخوند مفلوک را حلواحلوا بکنند و روی سرشان بگذارند.شیعه گری حیاتش را به همین خرافات سازی و احمق پنداری ایرانیان مدیون بوده و هست!ملای بی آبرو منفور!
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
سهیل اعرابی، برادر سهراب از کشته شدگان ۸۸، در «مهاجرت اجباری» در آلمان درگذشت 
اعلام جرم علیه یک شرکت بستنی‌سازی به دليل اين فيلم 
واکنش پوتین به طعنه رهبران گروه ۷ به عکس بالاتنه برهنه‌اش: شما هم بالا بزنید اما چندش‌آور خواهد بود
 خبرها و شایعات درباره بازداشت فرماندهان سپاه؛ چه کسی راست می‌گوید؟ 
 ویدیویی از بندر خمیر که کاملا تخریب شده...
 وجود عفونت سالمونلا تولید بزرگترین کارخانه‌ شکلات سازی جهان را متوقف کرد  
خرافاتی که نسل «کفتار» را در ایران برانداخت 
 برنامه هسته‌ای و موشکی ایران زیر ذره‌بین؛ در نشست شورای امنیت درباره اجرای قطعنامه ۲۲۳۱ چه گذشت؟ 
ادامه سقوط ارزش ریال بعد از شکست آخرین دور مذاکرات هسته‌ای 
 بحران خرید نان بدون کارت بانکی 
 کیسینجر: بازگشت به برجام خطرناک است 
ولادیمیر پوتین فرمان کنترل کامل پروژه گاز ساخالین را صادر کرد