شورای ملی تصمیم؛ ضد پرچم, ضد خلیج فارس, ضد تمامیت ارضی


پس از ماه ها مذاکره و گفتگو بین افراد کاملا نامتجانس و ضد یکدیگر مجموعه ای به نام شورای ملی تصمیم اعلام موجودیت کرد. بعد از دهها ائتلاف و تشکل در طی حداقل ده دهه اخیر که اعلام موجودیت کردند و آمدند و نشستند و گفتند و برخاستند و رفتند, این اولین مجموعه پساکرونایی است که در برگیرنده افراد شناخته شده تجزیه طلب, طرفداران فدرالیسم قومی, طرفداران پادشاهی و شخصیت های ضد فدرالیست و همچنین جمهوری خواه و ملی می باشد. اساس آن با "تاکید" بر سیستم حکومتی غیر متمرکز در آینده ایران می باشد (اصل دوم توافق). اگرچه ساختار سیاسی آن در شکل فدرالیسم قومی و یا کنفدراسیون به اصطلاح ملیت های تحت ستم مشخص نشده است.

آنچه که نگارنده از طریق گفتگو با برخی از امضاء کنندگان و آنهایی که حاضر نشدند امضاء کنند کسب اطلاع کرده است, حیرت آور می باشد. زیرا حاصل توافق در لوگوی این جمع کاملا مشهود و متبلور است. در نهایت بعد از گفتگوهای فراوان گروه های تجزیه طلب و فدرالیست خواه با قرار دادن پرچم سه رنگ ایران در لوگوی شورای ملی تصمیم موافقت کردند. اما با اضافه کردن شیر و خورشید مخالفت کردند. زیرا آن را نشانه "ستم شاهی" می دانستند. در نهایت موافقت شد برای جلوگیری از شکست گفتگوها پرچم ایران در این لوگو قرار نگیرد. لذا قرار دادن شکل پنج قلب با پنج رنگ متفاوت که نشان از چند ملیتی بودن کشور ایران دارد مورد توافق قرار گرفت.

موضوع دوم که در کنار مخالفت با پرچم ایران در لوگو این گروه مورد شگفتی است, مخالفت نمایندگان گروه های تجزیه طلب و فدرالیست خواه قومی با به کار بردن نام خلیج فارس بود. بسیاری از آنها معتقد بودند تا زمان که "فارس ها" نپذیرند اسم خوزستان "عربستان" است, آنها نیز اسم "خلیج فارس" را نمی پذیرند. این امر باعث شد تا سرزمین های آبی کشور در نقشه ایران حذف شوند. بنابراین طبق مصالحه و سازش طرفین دریای خزر, دریای عمان, و خلیج فارس در کنار پرچم از نقشه ایران حذف شدند. این نشان می دهد که گروه های تجزیه طلب نه تنها موفق به حذف پرچم سه رنگ شیر و خورشید ایران و اسم خلیج فارس شدند, بلکه عملا تمامیت ارضی ایران را با حذف دریای خزر و خلیج فارس و دریای عمان نیز زیر سوال ببرند. اینکه چگونه افراد اهل محاجه و مجادله با یکدیگر توانستند زیر یک بیانیه را دانسته یا نادانسته امضاء کنند خود از عجایب روزگار است. نکته مهم دیگر اینکه نمایندگان گروه های قومی اصرار داشتند تا اسامی "ملیت های ایران" شامل کُرد، ترک، عرب ، لر، ترکمن، بلوچ، فارس در بیانیه آورده شود. و بر اساس اصل دوم بیانیه (حکومت غیر متمرکز) بر جایگاه سیاسی آنها در اتخاذ تصمیم های مهم کشوری تاکید شود.


این بیانیه مدعی است که افراد داخل کشور جزو سخنگویان و امضاء کنندگان آن هستند. حتی شخصیت هایی که زیر سیطره نفوذ دستگاه های امنیتی جمهوری اسلامی در زندان و خارج از زندان هستند. مشخص نیست آیا این افراد و بقیه امضاء کنندگان متن کامل بیانیه را دیده و هضم کرده و بخصوص لیست رنگین و سوال برانگیز امضا کنندگان متضاد را مشاهده کرده اند, یا روش های دیگری به کار برده است تا جمعی نامتجانس و اما بقول خودشان فراگیر تشکیل شود و کمک های مالی در اشکال مختلف برای این جمع "جمع آوری" شود. حداقل دو تن از امضاء کنندگان به نگارنده گفتند که در زمان امضاء اسامی بقیه امضاء کنندگان را ندیده اند. یا وگرنه امضاء نمی کردند.

صرفنظر از اینکه با توجه به تجربیات گذشته مشخص نیست عمر این جمع ناهمگون چند هفته یا ماه طول خواهد کشید, سخنگویان و بانیان "شورای ملی تصمیم" باید پاسخگو باشند که چرا در لوگوی این شورا که مظهر هویتی آن می باشد نه از تاک نشان است و نه از تاک نشان. چرا نه از پرچم سه رنگ شیر و خورشید نشان است و نه از خلیج فارس و نه از تمامیت ارضی و آبی ایران؟

علی تهرانی نیا
  ===========================
فیلمها و خبرهای بیشتر در کانال تلگرام پیک ایران
[کد مطلب: 249521] [تاريخ انتشار: چهاردهم تير ۱۴۰۱ برابر با پنجم ژوئيه ۲۰۲۲] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم تير ۱۴۰۱ برابر با پانزدهم ژوئيه ۲۰۲۲ ، 23:27:52 توسط بابک پ
برای آنکه وارد تک تک اطلاعات غلط و مخلوط از چند مطلب درست ولی اکثریت این نوشته کاملا گمراه کننده ، اشاره کنم اسم نویسنده این مقاله را در هیچ پیدا نمیکنید ، بر اساس تحقیق چند فردی که برای این کار مامور شدند . به احتمال زیاد نویسنده ناشناس کسی جز اطاق فکر جمهوری اسلامی نیست. هوشمندانه عمل کنیم .
نوشته شده در تاريخ نوزدهم تير ۱۴۰۱ برابر با دهم ژوئيه ۲۰۲۲ ، 11:12:12 توسط کوروش
این شورا امیدوار بود شاهزاده رضا پهلوی از آنها حمایت کند یا بصورت عام یک پیام کلی در حمایت از هر نوع اتحاد و همبستگی اپوزیسیون صادر کند تا این شورا حتی یک پیام کلی و فراگیری عمومی شاهزاده را در حمایت از خود تفسیر و تبلیغ بکند. اما شاهزاده هرگز این کار را نکرد و نخواهد کرد. بر خلاف بقیه شوراها در گذشته؛ شاهزاده با درایت و هوشمندی در این مورد بخصوص سکوت مطلق اختیار کرده. چون نمی شود از گروهی که تمامیت ارضی را مشروط به عدم تمرکز و فدرالیسم بکند و خلیج فارس را حذف بکند و به جای پرچم سه رنگ؛ علامت چند رنگی ملل ایران را بگذارد, حمایت کرد. اینها خودکشی سیاسی کردند. شاهزاده هرگز طرفدار خودکشی سیاسی و یا تجزیه ایران (تحت هر عنوانی) نیست. این آرزو را به گور خواهند برد.
نوشته شده در تاريخ نوزدهم تير ۱۴۰۱ برابر با دهم ژوئيه ۲۰۲۲ ، 06:37:41 توسط هدیه
حتی نویسنده تیزبین هم به این نکته بسیار مهم که توسط تجزیه طلبان زیرکانه تدوین شد دقت لازم را مبذول نداشتند. بند دوم در مورد تمامیت ارضی ایران مشروط به عدم تمرکز مورد پذیرش قرار گرفته. در حالیکه تمامیت ارضی شرط ناپذیر و خدشه ناپذیر است. پس علاوه بر حذف پرچم و حذف خلیج فارس، بند تمامیت ارضی با شرط و شروط مثل عدم تمرکز و با تقیه پذیرفته شده. این بند باید کاملا مستقل و بدون هیچ شرطی قائم به ذات خویش می بود. ای وای بر ما
نوشته شده در تاريخ نوزدهم تير ۱۴۰۱ برابر با دهم ژوئيه ۲۰۲۲ ، 06:18:37 توسط محمود
تنها توجیه عقلانی برای این معجون این است که اکثر اینها با وعده پول چشم بسته امضا کردند و مسائلی مانند پرچم و خلیج فارس و تجزیه کشور و غیره مسئله ثانوی بوده. زر خرد را واله و شیدا کند ، خاصه مفلس را که خود رسوا کند
نوشته شده در تاريخ هجدهم تير ۱۴۰۱ برابر با نهم ژوئيه ۲۰۲۲ ، 13:21:12 توسط آریا
خداوند بزرگ ایران عزیز را از دروغ و خشکسالی و تجزیه و تجزیه طلبان مصون نگه دارد
نوشته شده در تاريخ هجدهم تير ۱۴۰۱ برابر با نهم ژوئيه ۲۰۲۲ ، 12:54:23 توسط حسین
جالب این است در فیسبوک خواندم همه مجریان یک شبکه مذهبی و ضد ایرانی تلویزیونی به نام کلمه این بیانیه را امضا کرده اند. این شبکه توسط وهابی ها علیه شیعیگری و علیه ایران بوجود آمده و مرکز آن در عربستان است. خیلی شرم آوره
نوشته شده در تاريخ هجدهم تير ۱۴۰۱ برابر با نهم ژوئيه ۲۰۲۲ ، 10:20:56 توسط قباد ایرانی
آقای حسین متاسفانه با شما موافقم. زنگ تفریخ آخر هفته ایرانی "شورای ملی تقسیم" بعنوان "نسخه کپی برابر اصل شوراهای قبلی" با حضور همه تجزیه طلبان و فرصت طلبان نامدار و ویرانی طلب که یکی از اعضای رهبری و اصلی بیانیه ۱۴، خودش را به همت و اعجاز چاره معصوم " تخریب چی و غواص درجنگ" معرفی کرده. بدبینان مخالف شورا چه مدرک صلاحیت و شایستگی بالاترین از می خواهند؟ این دیگه مثل هوار بقالی نیست که ماست خودش را عرضه کنه. راستی شورای جدیدی بنام " شورای همگرایی جنبش های ایرانیان یا شهجا" برای ایجاد همبستگی و اتحاد بین همه این شوراهای موجود اعلام موجودیت کرد.
نوشته شده در تاريخ هجدهم تير ۱۴۰۱ برابر با نهم ژوئيه ۲۰۲۲ ، 08:41:47 توسط حسین
دریغ از این آشفته بازار مکاره: شورای ملی تصمیم؛ شورای مدیریت گذار؛ شورای ملی ایران؛ شورای هماهنگی ملی ایرانیان؛ شورای ملی مقاومت؛ شورای دموکراسی‌ خواهان ایران؛ شورای ملی براندازی: و شوراهای دیگر. طنزنویسی نوشت: اپوزیسیون بودن یک شغل است و عده‌ای از طریق آن درآمد دارند. آن‌ها با درآمدشان در کشورها و شهرهای مختلف خانه خریده‌اند و بچه‌های‌شان را به مدرسه فرستاده‌اند و عروس و داماد گرفته‌اند. شکست حکومت به معنی از دست دادن شغل است، آن هم در شصت هفتاد سالگی. پیروزی بر جمهوری اسلامی عملا امنیت شغلی اپوزیسیون را به خطر می‌اندازد. در واقع اگر حکومت شکست بخورد رهبران اپوزیسیون نه تنها وزیر و وکیل نمی‌شوند، بلکه شغل فعلی‌شان را هم از دست می‌دهند.
نوشته شده در تاريخ هجدهم تير ۱۴۰۱ برابر با نهم ژوئيه ۲۰۲۲ ، 08:40:34 توسط حسین
دریغ از این آشفته بازار مکاره: شورای ملی تصمیم؛ شورای مدیریت گذار؛ شورای ملی ایران؛ شورای هماهنگی ملی ایرانیان؛ شورای ملی مقاومت؛ شورای دموکراسی‌ خواهان ایران؛ شورای ملی براندازی: و شوراهای دیگر. طنزنویسی نوشت: اپوزیسیون بودن یک شغل است و عده‌ای از طریق آن درآمد دارند. آن‌ها با درآمدشان در کشورها و شهرهای مختلف خانه خریده‌اند و بچه‌های‌شان را به مدرسه فرستاده‌اند و عروس و داماد گرفته‌اند. شکست حکومت به معنی از دست دادن شغل است، آن هم در شصت هفتاد سالگی. پیروزی بر جمهوری اسلامی عملا امنیت شغلی اپوزیسیون را به خطر می‌اندازد. در واقع اگر حکومت شکست بخورد رهبران اپوزیسیون نه تنها وزیر و وکیل نمی‌شوند، بلکه شغل فعلی‌شان را هم از دست می‌دهند.
نوشته شده در تاريخ هجدهم تير ۱۴۰۱ برابر با نهم ژوئيه ۲۰۲۲ ، 06:18:35 توسط عاطفه
امیدوارم پیک ایران این ناله یک مادر دل سوخته را منتشر کند و آن را توهین به شخص یا اشخاص خاصی تلقی نکند. لعنت بر کسانی که بخاطر مشتی دلار در کنار دشمنان ایران قرار می گیرند و عهد اخوت و پیمان دوستی با آنها می بندند‌ لعنت بر کسانی که با این نوع کارها طول عمر جمهوری اسلامی را طولانی می کنند. لعنت بر تجزیه طلب و همه دشمنان ایران که ظاهرا با دلسوزی و نام ایران به پرچم و خلیج فارس خیانت کردند
نوشته شده در تاريخ هفدهم تير ۱۴۰۱ برابر با هشتم ژوئيه ۲۰۲۲ ، 12:42:34 توسط کوروش
همبستگی بسیار مهم است. هر حرکتی که موجب اتحاد و همبستگی بشود مورد تایید ماست. ولی من نفهمیدم "شورای ملی تصمیم" برای چه چیزی می خواهد تصمیم بگیرد؟ و چه کسی به اینها نمایندگی داده تا مثلا برای عدم تمرکز یا فدرالیسم یا فروپاشی و تجزیه ایران تصمیم بگیرند؟ این بیچاره ها حتی معنی واژه "ملی" را هم درک نمی کنند. ملی یعنی ملت یا حداقل اکثریت ملت. چهارتا تجزیه طلب و دو تا منفعت طلب و یک آدم موجه که نشد ملت یا "ملی".
نوشته شده در تاريخ هفدهم تير ۱۴۰۱ برابر با هشتم ژوئيه ۲۰۲۲ ، 08:38:59 توسط بهزاد
احتمال دارد نویسنده خودش از این گروه باشد و برای تبلیغ نوشته است. چون چند تا تجزیه طلب و آدم هایی که به دنبال پول هستند ارزش صرف وقت ندارند که شما این همه وقت صرف کردید. هیچ ایرانی برای این شورای تجزیه ایران تره حورد نمی کند.
نوشته شده در تاريخ شانزدهم تير ۱۴۰۱ برابر با هفتم ژوئيه ۲۰۲۲ ، 18:40:26 توسط ایرانی در غربت
جماعت متوهم, ایران خانم را ! شما "تصمیم " گرفتید؟ ولی من یکی, ایران خانمو به کَس کَسونش نمیدم, به همه کَسونش نمیدم, به کَسی میدم که کَس باشه, قبای تَنِش اطلس باشه! ( به وب کام و چندتا مقاله و یوتوب و جی میل! نمیدم!)
نوشته شده در تاريخ شانزدهم تير ۱۴۰۱ برابر با هفتم ژوئيه ۲۰۲۲ ، 18:20:24 توسط سهیلا
پس چرا بقیه وطن پرست ها در مقابل این نقشه های تجزیه طلبان و این به اصطلاح نماینده خود خوانده کف خیابان ها سکوت کرده اند؟ اینها خودشون هم می دونند که مردم برای تجزیه ایران به کف خیابان ها نیامده اند. اما شاید بوی دلار و اسکناس از کشورهای عربی میاد و همه این شارلاتانیسم برای کسب درآمد است. دریغ است ایران ویران شود کنام پلنگان و شغالان شود
نوشته شده در تاريخ شانزدهم تير ۱۴۰۱ برابر با هفتم ژوئيه ۲۰۲۲ ، 17:02:26 توسط احمد رضا
هموطن محترم سرزمین جاوید , چرا ما ایرانی ها اینقدر ساده و زودباور هستیم و آدم های دو رو را تشخیص نمی دهیم. من همین الان به صفحه فیسبوک رضا گوهرزاده سری زدم. اصلا انکار نکرده است. همه اینها با رضایت خودشان امضا کرده اند. حالا که هوا را پس می بینند ادعا می کنند خبر نداشتند. ایشان خود را یک تحلیل گر و روزنامه نگار می دانند. اما متاسفانه اخلاق را رعایت نمی کنند. صد رحمت به تجزیه طلبان که حداقل شهامت دارند و امضای خود را انکار نمی کنند. از ماست که بر ماست. احمد رضا
نوشته شده در تاريخ شانزدهم تير ۱۴۰۱ برابر با هفتم ژوئيه ۲۰۲۲ ، 01:14:00 توسط سرزمین جاوید
من با آقای گوهرزاد صحبت کردم ایشان اصلا روحش ازین ماجراها خبر نداشت و هنگامی که نام صدرالاشرافی و عبدیان را شنید متعجب شد. جریان ازین قرار است که آقای نقره کار از دوستی با این افراد سواستفاده کرده و بدون اجازه نامشان را درج کرده قضیه اینطور بوده که نقره کار به امثال گوهرزاد و مشیری گفته: امروز درد ما نداشتن اتحاد است، جبهه ملی صدپاره شده، سلطنت طلبان هم صدپاره شده اند، حالا آیا حاضرید در راه اتحاد برای برانداری جمهوری اسلامی به من کمک کنید؟ آنها هم گفته اند بله که حاضریم بعد این نقره کار نامرد رفته و نام این اشخاص را در بیانیه درج کرده. آقای گوهرزاد گفت: من اطلاع داده ام که حتما باید نام مرا پاک کنید.
نوشته شده در تاريخ پانزدهم تير ۱۴۰۱ برابر با ششم ژوئيه ۲۰۲۲ ، 22:27:44 توسط نسیم دخترخانواده از تهران
من یک دختر تهرانی با اصالت آذری هستم و اگر شما برادر کَردم لیاقت رئیس جمهور شدن را داشته باشی یا آن یکی تبریزی و آذربایجانی و لر و سیستانی و بلوچستانی لیاقتش را داشته باشند به شما و به آنها رای خواهم داد اما به یک حکومت غیر متمرکز رای نخواهم داد. چرا که میدانم که بیدار کردن ناسیونالیسم ایرانی چه فاجعه ای به بار خواهد آورد. آنهائی که این بیانیه را نوشته اند،هم بسیار وابسته هستند هم بیمارند و مدعی و هم نسبت به ایران و ایرانی و اقوام شریفش کینه ورزند! اینان عقده ی حقارت و خود کم بینیشان و هم دشمنیشان در همین آرمشان دیده میشود. نقشه ی ایران آنها روی هوا ست! گوئی جزیره ای ست در هوا! به قول دیگران چند نفری اینرا سرهم کرده اند و برخی انسانهای شریفی را گول زده اند و یا بدون اجازه نامشان را در این بیانیه گنجانده اند. اگر کسی میتواند باید مقاله ای محکم بنویسد من مطمئنم که بسیاری که نامشان آمده اصلا از آمدن نامشان خبر ندارند. آنهائي هم که این پادایرانیستی را نوشته اند از ایران و جامعه اش خبر ندارند. اینان دست به قلم شده تا در حقیقت پاسخی به رضا پهلوی بدهند که اینچنین درایران ایجاد موج و امید کرده
نوشته شده در تاريخ پانزدهم تير ۱۴۰۱ برابر با ششم ژوئيه ۲۰۲۲ ، 17:20:28 توسط کرد ایرانی
من یک کرد ایرانی هستم و خواهان سیستم حکومتی غیر متمرکز هستم. این حق ما است. اما برای سرنگونی جمهوری اسلامی همه ما باید متحد و یکپارچه باشیم. حذف پرچم ایران و حذف نام خلیج فارس نه تنها هیچ کمکی به اتحاد نمی کند بلکه بر عکس باعث ایجاد تفرقه و دعوا بین مخالفین رژیم ضد مردمی خامنه ای می شود. این لوگو مثل همان شیر بی یال و دم مثنوی مولانا است. اگر ایرانی هستید چرا از پرچم ایران و خلیج فارس نفرت دارید؟ این حرکت و لوگو و متن به نفع جمهوری اسلامی تمام شد و کار بسیار نابخردانه ای بود
نوشته شده در تاريخ پانزدهم تير ۱۴۰۱ برابر با ششم ژوئيه ۲۰۲۲ ، 15:51:21 توسط آموزگار پیر از تهران
فرزندانم، من یک اموزگار ۲ دبیرستان در جنوب شهر و مرکز شهر تهران هستم. اصالتا تبریزیم، به هر دو زبان آذری و پارسی سخن می رانم. من این بیانیه را خواندم. بسیار برایم دردآور است که در چنین زمانه ای چنین بیانیه با اینهمه غرض ضد ایرانی و ضد تمامیت ارضی ایران و ضد منافع ملی و خصوصا در راستای منافع این حکومت اسلامی خشونت گستر در منطقه و در جهان است. من بسیار سگوارم که با اینهمه دروغ کسانیکه صاحب نام و نشانی هستند را مجبور به امضاء کرده اند. دست زدن به چنین کار جنایتکارانه ای لازمه اش خصومت و یا ناخودآگاهی بسیار است! فرزندان من بدانید که ایران تنها در مرز و بومی که اینتک هست ماندگار است و می ماند. اگر قرار بشود که چنین جنایتکارانی برایش نسخه بنویسند آنگاه باید از دریای خون گذر کنند و گذر کنیم. ایران هزاران ساله است و ایران خواهد ماند،این دریوزگان تجزیه طلب که آنسانهای آزادیخواه، ملی، ایراندوست را گول زدند کور خوانده اند. خواهید دید که امضاها یکی پس از دیگری پس گرفته خواهند شد.آدم ضدایرانی، بیکاره و لکاته ای چون صدرالاشرافی را همه میشناسند. دوستی به من گفت این شخص فاسد برای آلودن دریائي زیاد است
نوشته شده در تاريخ پانزدهم تير ۱۴۰۱ برابر با ششم ژوئيه ۲۰۲۲ ، 11:25:14 توسط احمد
اسم این را باید می گذاشتند شورای اتحاد تجزیه طلبان و فرصت طلبان. چون مشتی تجزیه طلب ضد ایرانی با مشتی فرصت طلب سودجو ضد ایرانی جمع شدند تا از جایی پولی دریافت کنند. این حرکت موجب بی حیثیتی اپوزیسیون برانداز خواهد شد تا آنها را مشتی پول پرست تجزیه طلب ضد ایرانی و مشتی قالتاق معرفی کنند. اهورامزدای ایران از سر اینها نگذرد که همه چیز را اینگونه به نفع رژیم جنایتکار جمهوری اسلامی لوث می کنند.
نوشته شده در تاريخ پانزدهم تير ۱۴۰۱ برابر با ششم ژوئيه ۲۰۲۲ ، 06:39:07 توسط 100%جمهوریخواه تهران
به عنوان و نام این شورا توجه کنید: شورای ملی تصمیم! یعنی ما رفتیم تصمیم گرفته ایم تا ایران را تکه پاره کنیم، اتیکی مالتیکی و چند پرچم، فدرالی و تجزیه کاری کنیم.ایران را سرببریم، دست کم پنج پرچم و به قول نویسنده منتقد خلیج پارس را تبدیل کنیم به خلیج بی نام تا هر کس هر نامی خواست برش بگذارد. اصلا شما امضاء کنندگان شعورتان در حد ممدگاوی هم نیست. اما کار خوبی کردید چرا که خودتان را لخت کردید و عریان نشان دادید که مشنگ هستید.نفوذ حکومت را به خاطربسپارید!سقوط در تاریکی مبارکتان باد. من فقط از خودم میپرسم مگر ممکن است که ناکاردانی و حتا خیانت در این حد نمایان باشد؟! من مطمئنم که یاوه گویانی در این نشست مجازی چنان گلو دریده اند که باید اعلام کنیم که رشت پایتخت رشتستان، تبریز پایتخت ترکستان،سنندج پاینخت کوردستان، زابل پاینخت زابلستان و در منطقه ای به نام ایرانستان. دوستانش گفته اند حالا بگذارما وارد مرحله بعدی شویم آنگاه ایران را تبدیل به اتحاد جماهیر کنیم و آنرا پودر کنیم. کورخوانده اید. شما فقط موج جدیدی را که برای پاسخ به سخنان رضا پهلوی براه افتاده نیرو بخشیدید.همگیتان ضربدرهزار چند نفررید؟
نوشته شده در تاريخ چهاردهم تير ۱۴۰۱ برابر با پنجم ژوئيه ۲۰۲۲ ، 20:42:54 توسط تاریخدان از تهران
یک عده ناسازگار دورهم جمع شده اند. حیف از بعضیشان که خود را به بعضی دیگر آلوده اند. ببنید جائی نوشته اند«از نگاه شورای ملی تصمیم کُرد، ترک، عرب، لر، ترکمن، بلوچ، فارس و... شیعه سنی مسلمان غیرمسلمان دیندار بیدین، همه با هر ایدئولوژی و مرامی، به یک اندازه ایرانی هستند و در اتخاذ تصمیم‌های مهم کشوری و در کسب جایگاه سیاسی به واسطه تفاوت‌ها هیچ کس برتری ندارد» خب این به خودی خود بسیار خوب و اتم و اکمل است. اما برای لغو این بند. در چند خط بعد نوشته اند:«حفظ تمامیت ارضی کشور با تاکید بر نظام غیرمتمرکز(یعنی فدرالی، تجزیبه طلبی)» جای دیگری نوشته اند«این شورا تلاش می‌کند با تکیه بر نقاط توافق واشتراک، امکان تجمع وسیع‌ترین نیروهای مبارز سیاسی، مدنی و اتنیکی(یعنی تجزیه طلبی) فراهم آورد»این ۲جمله یعنی تقلب تجزیه طلبان و پنهان کاری و احمق پنداشتن ما مردم. تجزیه طلبان مثل ویروس در این جمع هستند.ضیا صدرالاشرافی و چند نفر دیگربارها صریحا گفته اند که تجزیه طلبند.نتیجه: این شورا تصمیم ضد ملی هم مثل شورای مدیریت گذار پس از یک هفته می رود به سطل آشغال به نفع حکومت. اینان ۱۴نفریها را گول زده اند خواهید دید.
نوشته شده در تاريخ چهاردهم تير ۱۴۰۱ برابر با پنجم ژوئيه ۲۰۲۲ ، 20:36:22 توسط شورای مشنگستان اراده
خب شورا تشکیل دادید. حالا برنامه برای انداختن زنگوله به گردن گربه چیست. آخر بانوان و آقایان مشنگ، حریفتان آخوندهای ولدزنایی هستند، که فقط یک قلم سر برنامه اتمی خودشان دو دهه است که سر چندین ابر قدرت را کلاه گذاشته‌اند و تمام دنیا را به بازی گرفته‌اند. بعد شما نقره کار و مس کار و حلبی کار و چدن کار خیال می‌کنید فقط با شورا درست کردن سرنگون کردید و قدرت را بدست گرفتید. شما چی مصرف می‌کنید که اینطور هپروت را فتیله پیچ می‌کنید؟
نوشته شده در تاريخ چهاردهم تير ۱۴۰۱ برابر با پنجم ژوئيه ۲۰۲۲ ، 19:04:28 توسط سیما ک
پس از خواندن اطلاعيه اعلام موجوديت و اسامی امضا کنندگان "شورای ملی تصمیم"، به قول هموطنان عزیز و شیرین زبان گیلانی: " آی ی ی مرا خنده در نگرفت " جمع کنید این مسخره بازیهای دکان باز کردن‌های مضحک را "شورای مدیریت گذار" ، " شورای ملی تصمیم" نه خیر شورای های زِپِلِشک.
نوشته شده در تاريخ چهاردهم تير ۱۴۰۱ برابر با پنجم ژوئيه ۲۰۲۲ ، 17:45:29 توسط ی ش
بخش 2/ و نه تنها خودش را جدا کرد تا باز هم حرکت جدیدی را آغاز کند بلکه باعث تفرقه و ضدیت در بین آن چهارده نفر هم شد. علی آقا به آنها بگوئید قبل از انتقاد به نوشته شما تاریخچه عملکرد خودشان را در آینه ببینند. من مطمئن هستم کاسه ای زیر نیم کاسه است که این جمع اضداد و عجیب و غریب از تجزیه طلب افراطی گرفته تا حزب مشروطه و ملی گرا های دو آتشه سهامدار این مغازه دو نبشه جدید شدند. در نهایت محرز است که این جمع باعث بی آبرویی و بی اعتبار شدن مخالفان و کل اپوزیسیون خواهد شد. شاید هم نقشه از اول همین بوده.
نوشته شده در تاريخ چهاردهم تير ۱۴۰۱ برابر با پنجم ژوئيه ۲۰۲۲ ، 17:44:03 توسط ی ش
بخش 1/ ای کاش این سوال را از سخنگوی خودتان آقای دکتر نقره کار و دوستانش مثل هودشتیان و دیگران می پرسیدید که چرا با وجود بودن شورای مدیریت گذار و در ابتدا همراه بودن با آن چه ضرورتی داشت از شورای مدیریت گذار جدا شوند و بقول شما یک مغازه جدید دو نبشه مستقل و متعلق به خودشان باز کنند. مگر در زمان تشکیل شورای مدیریت گذار نیاز به همبستگی و اتحاد نبود؟ چه کسی آن همبستگی و اتحاد را شکست و جدا شد و حرکت موازی جدیدی را آغاز کرد؟ مگر آقای نقره کار با آقایان حسن اعتمادی و بهروز ستوده در حمایت از چهارده نفر داخل کشور کمیته تشکیل ندادند؟